*რაგბი ევროპა + შესარჩევები* 2018 = რბევა!

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2018

რეჩ 2017   რეჩ 2016   რეჩ 2015   ყოფილი ევროპის "ერთა თასი"   2014   2013

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

-

საქართველო

24

+153

26/02

188:035

5-0

4

.

რუსეთი

11

+58

19/12

142:084

2-3

3

.

გერმანია

0

-325

03/55

034:359

0-5

0

.

ბელგია

-1

-76

14/26

106:182

2-3

1

10

ესპანეთი

-7

+72

19/05

146:074

3-2

1

20

რუმინეთი

-11

+118

28/09

198:080

3-2

2

25

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; +1 ბონუსი ($) = პრემია (მეტოქეზე სამით მეტ ლელოს გატანა)

                                                                             ან ნუგეში (რვაზე ნაკლებით წაგება) წაგებული 2 ბონუსს ვერ აიღებს’ო!

ცალკე +1 ბონუსი = სლემის შესრულება (ხუთივე მატჩის მოგება)

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი_EN      დებულება 

10/02

საქართველო $

47:0

ბელგია

ქუთაისი, აია

14.00

მიტრეა (იტა)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმი

10/02

რუსეთი $

13:20

ესპანეთი

კრასნოდარ

16.00

მერფი (ირლ)

10/02

რუმინეთი $

85:6

გერმანია

კლუჟ

18.00

ბიურლე (ბელ)

17/02

გერმანია

0:64

საქართველო $

ოფენბახ

17.30

ევანს (უელ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

17/02

რუსეთი $

48:7

ბელგია

კრასნოდარ

16.00

ატორასაგასტი (ესპ)

18/02

ესპანეთი

22:10

რუმინეთი

მადრიდ

15.45

შარაბა (სფრ)

03/03

საქართველო

23:10

ესპანეთი

თბილისი, მესხი

18.00

დევის (უელ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

03/03

რუმინეთი

25:15

რუსეთი

კლუჟ

18.00

რუის (სფრ)

03/03

ბელგია $

69:15

გერმანია

ბრიუსელ

19.00

ბრუსე (სფრ)

10/03

რუსეთი

9:29

საქართველო $

კრასნოდარ

16.00

ვუდ’სორპ (ინგ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

10/03

რუმინეთი $

62:12

ბელგია

ბუზეუ

15.00

გროუვ-ვაით (შტლ)

11/03

ესპანეთი $

84:10

გერმანია

მადრიდ

15.30

მიტრეა (იტა)

18/03

საქართველო

25:16

რუმინეთი

თბილისი, დინამო

16.00

კეირ (სფრ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

18/03

გერმანია

3:57

რუსეთი $

კიოლნ

16.00

თემპესთ (ინგ)

18/03

ბელგია

18:10

ესპანეთი

ბრიუსელ

16.00

იორდეკესკუ (რუმ)

დარჩენა | ამოსვლა

10/11

რუმინეთი

36:6

პორტუგალია

 ბაია’მარე

16.00

თემპესთ (ინგ)

 

მსოფლიო თასი 2019 * ევროპის შესარჩევი

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

-

რუსეთი

20

+82

31/18

226:144

4-4

4

.

გერმანია

8

-297

17/65

149:446

2-6

0

.

რუმინეთი

-1

+170

42/14

296:126

6-2

5

30

ესპანეთი

-14

+132

26/06

217:085

6-2

2

40

ბელგია

-19

-87

21/34

170:257

2-6

3

30

2019 წლის მსოფლიო თასისთვის შერჩევა წარმოებდა
"რაგბი ევროპის" 2017 და 2018 წლების ჯამით

ოღონდაც ცხრილში არ ითვლებოდა
საქართველოს შედეგები
    საბუთი  

გამარჯვებული რუმინეთი 18/03 პირდაპირ გავიდა მსოფლიოზე
"" ჯგუფში "ევრ1"-ად
დაჯდა

მეორეადგილოსან ესპანეთს აპრილში უნდა ემასპინძლა
ქვედა დონეთა გამარჯვებული პორტუგალიისთვის

მაგრამ გაირკვა, რომ სამ ქვეყანას წესთა დარღვევით ეთამაშებინა უცხოელები

გამოძიება გაიწელა. განაჩენი 15/05 გამოქვეყნდა

დამრღვევებს დაექვითათ ქულები [ცხრილის -დ გრაფა]

ამის შედეგად "ევრ1" გახდა რუსეთი,
პორტუგალიას კი გერმანიამ უმასპინძლა [
16/06]

რუმინეთმა და ესპანეთმა განაჩენი გაასაჩივრეს,
მაგრამ სააპელაციო ჟიურიმ 0
6/06 ორივეს უარი უთხრა

მეტიც, დაქვითვა შეეხო წლევანდელ "რაგბი ევროპა"საც, რის გამოც
შემოდგომაზე
[10/11] "დარჩენა | ამოსვლა"ზე პორტუგალიას
უმასპინძლა არა მაჩანჩალა გერმანიამ, არამედ დასჯილმა რუმინეთმა

რუმინეთმა მოიგო ეგ თამაში და "რაგბი ევროპის" ზემო დონეზე დარჩა

მსოფლიოს შესარჩევში გერმანიამ 16:13 ძლია პორტუგალია და
მერე ორჯერ ეთამაშა სამოას – 15:66 [30/06 გარეთ] და 28:42 [14/07 შინ]

გამარჯვებული სამოა ჩაჯდა "" ჯგუფში, წაგებული გერმანია კი ჩაება
4-გუნდა "მსოფლიო რეპეშაჟში" [11-17-23/11_2018 @ მარსელი]

განახლდა   11/11_2018 @ 19.35

 

 

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

საგაისოდ (2020) გრან პრი’ზე დავრჩით
გავარდა რუმინეთი  
|  შემოვიდა ლიეტუვა

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

07:12

V-VIII

16.15

უელსი

14:17

გაისად (2020) ვერ წავალთ ჰონ’კონგში,
მსოფლიო სერიის შესარჩევ
ზე

VII-VIII

19.02

პორტუგალია

19:40

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

გრან პრი’ზე დავაფინიშეთ IX ადგილზე

ახალი ჩემპიონია გერმანია!

ქულა:  34 გერ; 32 სფრ ირლ – 28 ესპ; 22 უელ იტა;
19 ინგ, 16 პორ, 9 საქ, 8 რუს, 4 პოლ – 2 რუმ

გერ იტა პორ   ჰონ’კონგ 2020
გერ  მსოფლიო სერია @ ინგ + სფრ 2020  

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო