*რაგბი ევროპა + შესარჩევები* 2018 = რბევა!

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2018

რეჩ 2017   რეჩ 2016   რეჩ 2015   ყოფილი ევროპის "ერთა თასი"   2014   2013

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

-

საქართველო

24

+153

26/02

188:035

5-0

4

.

რუსეთი

11

+58

19/12

142:084

2-3

3

.

გერმანია

0

-325

03/55

034:359

0-5

0

.

ბელგია

-1

-76

14/26

106:182

2-3

1

10

ესპანეთი

-7

+72

19/05

146:074

3-2

1

20

რუმინეთი

-11

+118

28/09

198:080

3-2

2

25

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; +1 ბონუსი ($) = პრემია (მეტოქეზე სამით მეტ ლელოს გატანა)

                                                                             ან ნუგეში (რვაზე ნაკლებით წაგება) წაგებული 2 ბონუსს ვერ აიღებს’ო!

ცალკე +1 ბონუსი = სლემის შესრულება (ხუთივე მატჩის მოგება)

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი_EN      დებულება 

10/02

საქართველო $

47:0

ბელგია

ქუთაისი, აია

14.00

მიტრეა (იტა)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმი

10/02

რუსეთი $

13:20

ესპანეთი

კრასნოდარ

16.00

მერფი (ირლ)

10/02

რუმინეთი $

85:6

გერმანია

კლუჟ

18.00

ბიურლე (ბელ)

17/02

გერმანია

0:64

საქართველო $

ოფენბახ

17.30

ევანს (უელ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

17/02

რუსეთი $

48:7

ბელგია

კრასნოდარ

16.00

ატორასაგასტი (ესპ)

18/02

ესპანეთი

22:10

რუმინეთი

მადრიდ

15.45

შარაბა (სფრ)

03/03

საქართველო

23:10

ესპანეთი

თბილისი, მესხი

18.00

დევის (უელ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

03/03

რუმინეთი

25:15

რუსეთი

კლუჟ

18.00

რუის (სფრ)

03/03

ბელგია $

69:15

გერმანია

ბრიუსელ

19.00

ბრუსე (სფრ)

10/03

რუსეთი

9:29

საქართველო $

კრასნოდარ

16.00

ვუდ’სორპ (ინგ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

10/03

რუმინეთი $

62:12

ბელგია

ბუზეუ

15.00

გროუვ-ვაით (შტლ)

11/03

ესპანეთი $

84:10

გერმანია

მადრიდ

15.30

მიტრეა (იტა)

18/03

საქართველო

25:16

რუმინეთი

თბილისი, დინამო

16.00

კეირ (სფრ)

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   კლასიკური ოქმ

18/03

გერმანია

3:57

რუსეთი $

კიოლნ

16.00

თემპესთ (ინგ)

18/03

ბელგია

18:10

ესპანეთი

ბრიუსელ

16.00

იორდეკესკუ (რუმ)

დარჩენა | ამოსვლა

10/11

რუმინეთი

36:6

პორტუგალია

 ბაია’მარე

16.00

თემპესთ (ინგ)

 

მსოფლიო თასი 2019 * ევროპის შესარჩევი

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

-

რუსეთი

20

+82

31/18

226:144

4-4

4

.

გერმანია

8

-297

17/65

149:446

2-6

0

.

რუმინეთი

-1

+170

42/14

296:126

6-2

5

30

ესპანეთი

-14

+132

26/06

217:085

6-2

2

40

ბელგია

-19

-87

21/34

170:257

2-6

3

30

2019 წლის მსოფლიო თასისთვის შერჩევა წარმოებდა
"რაგბი ევროპის" 2017 და 2018 წლების ჯამით

ოღონდაც ცხრილში არ ითვლებოდა
საქართველოს შედეგები
    საბუთი  

გამარჯვებული რუმინეთი 18/03 პირდაპირ გავიდა მსოფლიოზე
"" ჯგუფში "ევრ1"-ად
დაჯდა

მეორეადგილოსან ესპანეთს აპრილში უნდა ემასპინძლა
ქვედა დონეთა გამარჯვებული პორტუგალიისთვის

მაგრამ გაირკვა, რომ სამ ქვეყანას წესთა დარღვევით ეთამაშებინა უცხოელები

გამოძიება გაიწელა. განაჩენი 15/05 გამოქვეყნდა

დამრღვევებს დაექვითათ ქულები [ცხრილის -დ გრაფა]

ამის შედეგად "ევრ1" გახდა რუსეთი,
პორტუგალიას კი გერმანიამ უმასპინძლა [
16/06]

რუმინეთმა და ესპანეთმა განაჩენი გაასაჩივრეს,
მაგრამ სააპელაციო ჟიურიმ 0
6/06 ორივეს უარი უთხრა

მეტიც, დაქვითვა შეეხო წლევანდელ "რაგბი ევროპა"საც, რის გამოც
შემოდგომაზე
[10/11] "დარჩენა | ამოსვლა"ზე პორტუგალიას
უმასპინძლა არა მაჩანჩალა გერმანიამ, არამედ დასჯილმა რუმინეთმა

რუმინეთმა მოიგო ეგ თამაში და "რაგბი ევროპის" ზემო დონეზე დარჩა

მსოფლიოს შესარჩევში გერმანიამ 16:13 ძლია პორტუგალია და
მერე ორჯერ ეთამაშა სამოას – 15:66 [30/06 გარეთ] და 28:42 [14/07 შინ]

გამარჯვებული სამოა ჩაჯდა "" ჯგუფში, წაგებული გერმანია კი ჩაება
4-გუნდა "მსოფლიო რეპეშაჟში" [11-17-23/11_2018 @ მარსელი]

განახლდა   11/11_2018 @ 19.35

 

 

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018-19  |  დიდი 10

 

XVI ტური

სრულად

პარ 22/03   ავჭალა   16.00

შაბ 23/03   ვაზისუბანი   14.00

შაბ 23/03   ქუთაისი   16.00

კვი 24/03   პატარძეული   14.00

კვი 24/03   ავჭალა   16.00

ბათუმმა დაიბევა
შესარჩევი ფინალის შინ თამაში

24/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

62

+173

14-2

6

ხარები  რუსთავი

51

+61

11-4*1

5

ლოკომოტივი  თბ

50

+128

10-6

10

აია  ქუთაისი

38

+16

08-7*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-19

08-8

4

ჯიქი  გორი

35

-7

06-9*1

9

არმაზი  მარნეული

33

+7

06-9*1

7

აკადემია  თბილისი

26

-134

05-9*2

2

ვეფხვები  პატარძ ^

24

-107

03-11*2

8

არმია  თბილისი

24

-118

05-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

30/03   ბოლო, XIV ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

31/03   საპასუხო ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

29-31/03   XIII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

27-28/03  III ეტაპის III ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3372] მორაგბე [25/03]

კაცი [1388]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1340]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო