2018 | საქ – იტა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– იტალია  |  შემოდგომის I ტესტი

შაბ 10/11_2018  |  ფლორენცია, არტემიო ფრანკი  |  18.00 საქ

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1993 13

6 18გ 18ჯ [120 ქ]

14

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1996

10

4

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

57

11 [10 კაპ]

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

48

6ლ სბ

11

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992 1

:

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

66

8ლ 4გ [48 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

36

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

51

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

51

2 3სბ

3

დუდუ ქუბრიაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1986

45

2ლ წბ 2სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

15

:

5

ლაშა ლომიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

41

6 + 2 სბ

6

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

14

2

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

10

სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996 11 5ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 11

3

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

87

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

8

:

16

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 58

5 სბ

17

ზურაბ ჟვანია

ვოსპს [ინგ პრემ]

1991

35

10ლ 2სბ

18

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

41

7 სბ

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

69

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ ფედ1]

1991

26

6ლ + 2

8/11_2018 @ 11.30

 

 

2018 | საქ – სამ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– სამოა  |  შემოდგომის II ტესტი

შაბ 17/11_2018  |  თბილისი, ავჭალა  |  18.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

67

8ლ 4გ [48 ქ]

14

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

12

3

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

58

11 [11 კაპ]

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

49

7ლ სბ

11

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992

2

:

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

0

:

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

37

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

52

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

52

2 3სბ

3

დუდუ ქუბრიაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1986

46

2ლ წბ 2სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

16

:

5

ლაშა ლომიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

42

6 + 2 სბ

6

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

15

2

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

11

2სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996

12

5ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ანზორ სიჭინავა

ბათუმი [საქ დ 10]

1995

9

3 სბ

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

88

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

9

:

16

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს სუპერ]

1990

59

5 სბ

17

გურამ გოგიჩაშვილი

რასინგ [სფრ ტოპ 14]

1998

0

:

18

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

0

:

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

70

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ ფედ1]

1991

27

6ლ + 3შ

14/11_2018 @ 20.55

 

 

2018 | საქ – ტონ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– ტონგა  |  შემოდგომის III ტესტი

შაბ 24/11_2018  |  თბილისი, ვაკე, მესხი  |  18.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

68

8ლ 4გ [48 ქ]

14

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992

3

:

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

59

11 [12 კაპ]

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

50

7ლ სბ

11

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

13

3

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

1

3გ 2 [12 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

38

6

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

53

2ლ სბ

2

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს სუპერ]

1990

60

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

42

7 სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

17

:

5

ლაშა ლომიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

43

6 + 2 სბ

6

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

16

3

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

12

2სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996

13

5ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

114

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

22

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

10

16

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

53

2 4სბ

17

ზურაბ ჟვანია

ვოსპს [ინგ პრემ]

1991

36

10ლ 2სბ

18

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

1

:

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

71

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ ფედ1]

1991

28

6ლ + 3შ

21

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

45

10 სბ

22/11_2018 @ 11.40

 

 

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

საგაისოდ (2020) გრან პრი’ზე დავრჩით
გავარდა რუმინეთი  
|  შემოვიდა ლიეტუვა

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

07:12

V-VIII

16.15

უელსი

14:17

გაისად (2020) ვერ წავალთ ჰონ’კონგში,
მსოფლიო სერიის შესარჩევ
ზე

VII-VIII

19.02

პორტუგალია

19:40

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

გრან პრი’ზე დავაფინიშეთ IX ადგილზე

ახალი ჩემპიონია გერმანია!

ქულა:  34 გერ; 32 სფრ ირლ – 28 ესპ; 22 უელ იტა;
19 ინგ, 16 პორ, 9 საქ, 8 რუს, 4 პოლ – 2 რუმ

გერ იტა პორ   ჰონ’კონგ 2020
გერ  მსოფლიო სერია @ ინგ + სფრ 2020  

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო