2018 | საქ – იტა

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– იტალია  |  შემოდგომის I ტესტი

შაბ 10/11_2018  |  ფლორენცია, არტემიო ფრანკი  |  18.00 საქ

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1993 13

6 18გ 18ჯ [120 ქ]

14

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1996

10

4

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

57

11 [10 კაპ]

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

48

6ლ სბ

11

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992 1

:

10

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

66

8ლ 4გ [48 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

36

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

51

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

51

2 3სბ

3

დუდუ ქუბრიაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1986

45

2ლ წბ 2სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

15

:

5

ლაშა ლომიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

41

6 + 2 სბ

6

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

14

2

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

10

სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996 11 5ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997 11

3

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

87

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

8

:

16

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს სუპერ]

1990 58

5 სბ

17

ზურაბ ჟვანია

ვოსპს [ინგ პრემ]

1991

35

10ლ 2სბ

18

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

41

7 სბ

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

69

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ ფედ1]

1991

26

6ლ + 2

8/11_2018 @ 11.30

 

 

2018 | საქ – სამ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– სამოა  |  შემოდგომის II ტესტი

შაბ 17/11_2018  |  თბილისი, ავჭალა  |  18.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

67

8ლ 4გ [48 ქ]

14

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

12

3

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

58

11 [11 კაპ]

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

49

7ლ სბ

11

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992

2

:

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

0

:

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

37

5

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

52

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

52

2 3სბ

3

დუდუ ქუბრიაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1986

46

2ლ წბ 2სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

16

:

5

ლაშა ლომიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

42

6 + 2 სბ

6

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

15

2

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

11

2სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996

12

5ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

ანზორ სიჭინავა

ბათუმი [საქ დ 10]

1995

9

3 სბ

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

88

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

9

:

16

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს სუპერ]

1990

59

5 სბ

17

გურამ გოგიჩაშვილი

რასინგ [სფრ ტოპ 14]

1998

0

:

18

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

0

:

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

70

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ ფედ1]

1991

27

6ლ + 3შ

14/11_2018 @ 20.55

 

 

2018 | საქ – ტონ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

– ტონგა  |  შემოდგომის III ტესტი

შაბ 24/11_2018  |  თბილისი, ვაკე, მესხი  |  18.00

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

68

8ლ 4გ [48 ქ]

14

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992

3

:

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

59

11 [12 კაპ]

12

თამაზ მჭედლიძე

აჟენ [სფრ ტოპ 14]

1993

50

7ლ სბ

11

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

13

3

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

1

3გ 2 [12 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

38

6

შერკინება [ფორვარდები]

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

53

2ლ სბ

2

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს სუპერ]

1990

60

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

42

7 სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

17

:

5

ლაშა ლომიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1992

43

6 + 2 სბ

6

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

16

3

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

12

2სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996

13

5ლ სბ

მარქაფა [თადარიგი]

23

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

114

16147გ 150ჯ 3ა [833 ქ] 5სბ

22

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

10

16

ჯაბა ბრეგვაძე

სან’ვულვზ [იაპ ზე 15]

1987

53

2 4სბ

17

ზურაბ ჟვანია

ვოსპს [ინგ პრემ]

1991

36

10ლ 2სბ

18

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

1

:

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

71

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

ბექა ბიწაძე

ნარბონ [სფრ ფედ1]

1991

28

6ლ + 3შ

21

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

45

10 სბ

22/11_2018 @ 11.40

 

 

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

2018-19  |  დიდი 10

25-27/01   XI ტური

23/12 @ 18.15

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+71

7-3

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

14

-89

2-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

___6:17__

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

_ 20:13 $

12/01

15.00

ფიამე ორო

$ 47:10__

""

სხვ

კლვ (იტა)

15

+42

ლოკ (საქ)

14

+40

ფმრ (იტა)

1

-82

""

სხვ

რვგ (იტა)

16

+145

პდვ (იტა)

14

+34

ბრბ (ბელ)

0

-179

ფინალი:  30/03 კლვ (იტა) – რვგ (იტა) 20/04

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

0:0

კვი

17/02

18.00

თბილისი

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

14.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

[გარეთ]

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2018-19  |  დუბლები

20-26/01  IX ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

გაგრძელდება   16/02

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება   16/02   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება   15/02

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3310] მორაგბე [21/01]

კაცი [1357]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო