20 მსოფლიო პირველობა * 2018

საქართველო 27:33 სამხრეთი აფრიკა

საქ [1ქ] მამუკაშვილი თაფლაძე სვანიძე (ჭიჭინაძე 40+1) ლომიძე ძაგნიძე <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე (დვალიშვილი 68) / გოგიჩაშვილი (ნუცუბიძე 58) პაპიძე (ზამთარაძე 68) ჯაფარიძე (ხარაიშვილი 60) საღინაძე^კაპ ჯაიანი (გელაშვილი 64) ჯალაღონია (აბესაძე 68) გიგოლაშვილი მაჩალაძე 3ლ: ლომიძე თაფლაძე დვალიშვილი; 3გ: აფრასიძე 2, აბჟანდაძე; 2ჯ: აფრასიძე

აფრ [5ქ] ლომბარდ გრინ სიმელანე პრეტორიუს (ჰენდრიკს 53) ნჯეზულა (დობელა 58) <10-9> ვილემსე ბერგერ (კრიერ 68) / მაკ’ბეთ (ჩაკვენი 64) იუსტ (ერაზმუს 64) სანდი (დლაბაკანიე 41 სბ 70) მურატ^კაპ ნორჩე (დიქსონ 41) სკუნის სტეპკამპ (სანდი 76) ეის (ფერმაკ 68) 5ლ: სიმელანე ეის (2 5) გრინ ბერგერ; 4გ: ვილემსე 

რეფ კეირ [სფრ];  კიდ: ჯოუნზ [უელ] | გასნიე [სფრ]; ვიდ ჰიუზ [ინგ]

ოთხ 30/05 პერპინიან, ემე ჟირალ @ 20.30 საქ

0:5(10) 7:5(15) 10:5(18) 10:12(27) 17:12(40) შეს(40+3) /
17:19(43) 17:26(50) 20:26(53) 20:33(58) სბ(70ა) 27:33(73) დას(80+1)

ცოცხალი   დედანი

 

საქართველო 12:24 საფრანგეთი

საქ [0ქ] მამუკაშვილი ჭიჭინაძე თაფლაძე წიკლაური (ლომიძე 41) ძაგნიძე <10-9> აბჟანდაძე (ალანია 65) აფრასიძე  (დვალიშვილი 58) / ნუცუბიძე (გოგიჩაშვილი 41) ზამთარაძე (მენაბდე 64) აზარიაშვილი (ხარაიშვილი 58) გელაშვილი (აბესაძე 25) ჯაიანი; მამამთავრიშვილი სბ 35,  გიგოლაშვილი (მაჩალაძე 71) ჯალაღონია^კაპ 2ლ: ჯალაღონია ძაგნიძე; გ: აფრასიძე

სფრ [4ქ] ლებელ ეჩევერი სეგიურე ვენსან მარტი <10-9> კარბონელ ჟენბერ (კოვი 71) / გროზ (ბრენან 41) მარშან (ლამოტ 64) ბონიფას (კოლინგარ 64) ლავო (რუსელ 57) აზაგო; დიალო ბერიუიე^კაპ ჯოზეფ (ფრანკოზ 57) 3ლ: ლავო ვენსან ეჩევერი; 3გ ჯ: კარბონელ 

რეფ დე’ლუკა [არგ];  კიდ: პიარდი [იტა] | ნუარო [სფრ]; ვიდ ჰიუზ [ინგ]

კვი 3/06 ბეზიე, მედიტერანე @ 16.00 საქ

0:3(10) 7:3(13) 7:10(26) სბ(35სქ) 7:17(40+) /
7:24(57) 12:24(69) დას(80+2)

ცოცხალი   დედანი

20წ საქართველო 2018 | ირლანდია

საქართველო 24:20 ირლანდია

საქ [4ქ] მამუკაშვილი თაფლაძე სვანიძე (ლომიძე 41) წიკლაური (მარჯანიშვილი 64) ძაგნიძე <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე / გოგიჩაშვილი (ნუცუბიძე 65) პაპიძე (ზამთარაძე 66) ჯაფარიძე (ხარაიშვილი 66) საღინაძე^კაპ მაჩალაძე; მამამთავრიშვილი სბ 20-34 (ჯაიანი 65) აბესაძე (გიგოლაშვილი 40) ჯალაღონია 3ლ: მაჩალაძე სვანიძე აბჟანდაძე; 3გ ჯ: აფრასიძე

ირლ [1ქ] სილვესთერ სალივან თ.ო’ბრაიენ (მაკ’ქართი 46) ჰიუმ შ.ო’ბრაიენ <10-9> დინ (ბერნ 57) ო’სალივან (სთიუართ 66) / დუგან (ო’ქონორ 71) ბარონ (შიან 71) ონჯიე (ვოიტკოვიჩ 71) დოლთონ (ქ.დეილი 63) დან; ჰოლ (ეგნიუ 60) ჯ.დეილი დორის^კაპ 3ლ: დინ ქ.დეილი ვოიტკოვიჩ; გ: ბერნ; ჯ: დინ

რეფ ნათ’ბრაუნ [ზელ]; კიდ: დე’ლუკა [არგ] | ურკე [სფრ]; ვიდ მაკ’დერმოთ [ზელ]

ხუთ 7/06 ნარბონ, სპორ-ამიტიე @ 20.30 საქ

7:0(11) 7:3(14) 10:3(17) სბ(20ს) 17:3(23) 17:8(33) /
24:8(45) 24:15(79) 24:20(80+2)

ცოცხალი   დედანი

 

 

საქართველო 24:22 იაპონია

საქართველო 24:22 იაპონია

საქ: მამუკაშვილი თაფლაძე წიკლაური ლომიძე ძაგნიძე (მარჯანიშვილი 55) <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე / გოგიჩაშვილი სბ 29-39 (ნუცუბიძე 69) პაპიძე (ზამთარაძე 69) ჯაფარიძე (აზარიაშვილი 52) საღინაძე^კაპ ჯაიანი (გელაშვილი 67) ჯალაღონია მამამთავრიშვილი სბ 59-68 (გიგოლაშვილი 69) მაჩალაძე (ნუცუბიძე 29-39) 4ლ: ჯაფარიძე თაფლაძე (2 3) აფრასიძე; 2გ: აფრასიძე  

აპ: იამასავა ვაილეა ვაკალაჰი მორი (კოდამა 73) ფიფიტა <10-9> მამადა ფუძივარა სბ 72 / იშიდა (იამადა 47-50, 58) არაი (ტანიგუჩი 73) ცუკაიამა (ოიამა 58) შიმოკავა ჰაშიმოტო; იამამოტო (ფუკუი 57) ოკაიამა^კაპ მოალა 3ლ: იშიდა ვაილეა იამასავა; 2გ ჯ: მორი  

რეფ კეირ [სფრ];  კიდ: გალაჰერ [ირლ] | პიარდი [იტა]; ვიდ ბონურ [სფრ]

სამ 12/06 პერპინიან, ემე ჟირალ @ 20.30 საქ

0:7(9) 7:7(14) 7:10(21) სბ(29ს) 7:17(31) 12:17(38) შეს(40+2) /
12:22(43) სბ(59ს) 19:22(72სბ) 24:22(78) დას(80+2)

ცოცხალი   დედანი

 

 

საქართველო 39:31 შოტლანდია

საქართველო 39:31 შოტლანდია

საქ: მამუკაშვილი თაფლაძე სვანიძე (წიკლაური 35) ლომიძე მარჯანიშვილი <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე სბ 14 (დვალიშვილი 66) / ნუცუბიძე (გოგიჩაშვილი 41) პაპიძე (ზამთარაძე 61) ჯაფარიძე (აზარიაშვილი 48) მაჩალაძე (კალმახელიძე 37 სბ 71) ჯაიანი (ხარაიშვილი 48) საღინაძე^კაპ გიგოლაშვილი ჯალაღონია (ჭიჭინაძე 68) 5ლ: ჯაფარიძე მარჯანიშვილი (2 5) გიგოლაშვილი გოგიჩაშვილი; 4გ 2ჯ: აბჟანდაძე

შტლ: დიუ’ჰერსთ თროთერ (სთრონ 57) ჰაჩინსონ მაკ’დაუვალ^კაპ როუ <10-9> მაკ’ლელანდ (თომპსონ 65) ჩეპმენ (გაულინგ 69) / დანბარ (გრემსლოუ 48) სმით (სქოთ 48) რიჩარდსონ (ვოქერ 69) ჰოჯსონ (ჯაპ 48) საიქს; გრემ სბ 14 (მილერ 41) დარგ ონოჯეიფ 5ლ: სმით თროთერ (2 3) როუ მილერ; 3გ: ჩეპმენ 2, თომპსონ

რეფ პიარდი [იტა]; კიდ: დელუკა [არგ] | ნუარო [სფრ]; ვიდ ბონურ [სფრ]

კვი 17/06 ბეზიე, მედიტერანე [სათადარიგო] @ 15.30 საქ

5:0(3) 5:5(8) სბ-სბ(14) 5:12(16) 12:12(24) 12:19(34) /
19:19(44) 22:19(50) 29:19(57) 36:19(65) სბ(71ს) 36:24(71) 36:31(76) 39:31(80)

ცოცხალი   დედანი

 

 

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

6:17

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

კლვ (იტა)

9

+26

ლოკ (საქ)

5

-4

ფმრ (იტა)

1

-22

""

სხვ

პდვ (იტა)

13

+41

რვგ (იტა)

2

=0

ბრბ (ბელ)

0

-41

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

23/12   X ტურიდან გადადებული

09/12 @ 18.05

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+84

7-2

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

10

-102

1-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

გაგრძელდება  გაისად

2018-19  |  პირველი ლიგა

15-16/12   IX ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა  ფართოვდება
10 გუნდამდე – ამ სეზონის ბოლო’ადგილოსანი
დარჩენაზე  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება გაისად  დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  ავლენ
10-გუნდა პირველ ლიგაში.  მესამე’ადგილოსანი
ასვლაზევე  ეთამაშება  პირველი ლიგის ბოლოს

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება გაისად

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება გაისად
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3297] მორაგბე [05/12]

კაცი [1344]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმინეთი

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

23/11  რეპეშაჟი მოიგო კანადამ

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

 

ტაბლო
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო