20 მსოფლიო პირველობა * 2018

საქართველო 27:33 სამხრეთი აფრიკა

საქ [1ქ] მამუკაშვილი თაფლაძე სვანიძე (ჭიჭინაძე 40+1) ლომიძე ძაგნიძე <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე (დვალიშვილი 68) / გოგიჩაშვილი (ნუცუბიძე 58) პაპიძე (ზამთარაძე 68) ჯაფარიძე (ხარაიშვილი 60) საღინაძე^კაპ ჯაიანი (გელაშვილი 64) ჯალაღონია (აბესაძე 68) გიგოლაშვილი მაჩალაძე 3ლ: ლომიძე თაფლაძე დვალიშვილი; 3გ: აფრასიძე 2, აბჟანდაძე; 2ჯ: აფრასიძე

აფრ [5ქ] ლომბარდ გრინ სიმელანე პრეტორიუს (ჰენდრიკს 53) ნჯეზულა (დობელა 58) <10-9> ვილემსე ბერგერ (კრიერ 68) / მაკ’ბეთ (ჩაკვენი 64) იუსტ (ერაზმუს 64) სანდი (დლაბაკანიე 41 სბ 70) მურატ^კაპ ნორჩე (დიქსონ 41) სკუნის სტეპკამპ (სანდი 76) ეის (ფერმაკ 68) 5ლ: სიმელანე ეის (2 5) გრინ ბერგერ; 4გ: ვილემსე 

რეფ კეირ [სფრ];  კიდ: ჯოუნზ [უელ] | გასნიე [სფრ]; ვიდ ჰიუზ [ინგ]

ოთხ 30/05 პერპინიან, ემე ჟირალ @ 20.30 საქ

0:5(10) 7:5(15) 10:5(18) 10:12(27) 17:12(40) შეს(40+3) /
17:19(43) 17:26(50) 20:26(53) 20:33(58) სბ(70ა) 27:33(73) დას(80+1)

ცოცხალი   დედანი

 

საქართველო 12:24 საფრანგეთი

საქ [0ქ] მამუკაშვილი ჭიჭინაძე თაფლაძე წიკლაური (ლომიძე 41) ძაგნიძე <10-9> აბჟანდაძე (ალანია 65) აფრასიძე  (დვალიშვილი 58) / ნუცუბიძე (გოგიჩაშვილი 41) ზამთარაძე (მენაბდე 64) აზარიაშვილი (ხარაიშვილი 58) გელაშვილი (აბესაძე 25) ჯაიანი; მამამთავრიშვილი სბ 35,  გიგოლაშვილი (მაჩალაძე 71) ჯალაღონია^კაპ 2ლ: ჯალაღონია ძაგნიძე; გ: აფრასიძე

სფრ [4ქ] ლებელ ეჩევერი სეგიურე ვენსან მარტი <10-9> კარბონელ ჟენბერ (კოვი 71) / გროზ (ბრენან 41) მარშან (ლამოტ 64) ბონიფას (კოლინგარ 64) ლავო (რუსელ 57) აზაგო; დიალო ბერიუიე^კაპ ჯოზეფ (ფრანკოზ 57) 3ლ: ლავო ვენსან ეჩევერი; 3გ ჯ: კარბონელ 

რეფ დე’ლუკა [არგ];  კიდ: პიარდი [იტა] | ნუარო [სფრ]; ვიდ ჰიუზ [ინგ]

კვი 3/06 ბეზიე, მედიტერანე @ 16.00 საქ

0:3(10) 7:3(13) 7:10(26) სბ(35სქ) 7:17(40+) /
7:24(57) 12:24(69) დას(80+2)

ცოცხალი   დედანი

20წ საქართველო 2018 | ირლანდია

საქართველო 24:20 ირლანდია

საქ [4ქ] მამუკაშვილი თაფლაძე სვანიძე (ლომიძე 41) წიკლაური (მარჯანიშვილი 64) ძაგნიძე <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე / გოგიჩაშვილი (ნუცუბიძე 65) პაპიძე (ზამთარაძე 66) ჯაფარიძე (ხარაიშვილი 66) საღინაძე^კაპ მაჩალაძე; მამამთავრიშვილი სბ 20-34 (ჯაიანი 65) აბესაძე (გიგოლაშვილი 40) ჯალაღონია 3ლ: მაჩალაძე სვანიძე აბჟანდაძე; 3გ ჯ: აფრასიძე

ირლ [1ქ] სილვესთერ სალივან თ.ო’ბრაიენ (მაკ’ქართი 46) ჰიუმ შ.ო’ბრაიენ <10-9> დინ (ბერნ 57) ო’სალივან (სთიუართ 66) / დუგან (ო’ქონორ 71) ბარონ (შიან 71) ონჯიე (ვოიტკოვიჩ 71) დოლთონ (ქ.დეილი 63) დან; ჰოლ (ეგნიუ 60) ჯ.დეილი დორის^კაპ 3ლ: დინ ქ.დეილი ვოიტკოვიჩ; გ: ბერნ; ჯ: დინ

რეფ ნათ’ბრაუნ [ზელ]; კიდ: დე’ლუკა [არგ] | ურკე [სფრ]; ვიდ მაკ’დერმოთ [ზელ]

ხუთ 7/06 ნარბონ, სპორ-ამიტიე @ 20.30 საქ

7:0(11) 7:3(14) 10:3(17) სბ(20ს) 17:3(23) 17:8(33) /
24:8(45) 24:15(79) 24:20(80+2)

ცოცხალი   დედანი

 

 

საქართველო 24:22 იაპონია

საქართველო 24:22 იაპონია

საქ: მამუკაშვილი თაფლაძე წიკლაური ლომიძე ძაგნიძე (მარჯანიშვილი 55) <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე / გოგიჩაშვილი სბ 29-39 (ნუცუბიძე 69) პაპიძე (ზამთარაძე 69) ჯაფარიძე (აზარიაშვილი 52) საღინაძე^კაპ ჯაიანი (გელაშვილი 67) ჯალაღონია მამამთავრიშვილი სბ 59-68 (გიგოლაშვილი 69) მაჩალაძე (ნუცუბიძე 29-39) 4ლ: ჯაფარიძე თაფლაძე (2 3) აფრასიძე; 2გ: აფრასიძე  

აპ: იამასავა ვაილეა ვაკალაჰი მორი (კოდამა 73) ფიფიტა <10-9> მამადა ფუძივარა სბ 72 / იშიდა (იამადა 47-50, 58) არაი (ტანიგუჩი 73) ცუკაიამა (ოიამა 58) შიმოკავა ჰაშიმოტო; იამამოტო (ფუკუი 57) ოკაიამა^კაპ მოალა 3ლ: იშიდა ვაილეა იამასავა; 2გ ჯ: მორი  

რეფ კეირ [სფრ];  კიდ: გალაჰერ [ირლ] | პიარდი [იტა]; ვიდ ბონურ [სფრ]

სამ 12/06 პერპინიან, ემე ჟირალ @ 20.30 საქ

0:7(9) 7:7(14) 7:10(21) სბ(29ს) 7:17(31) 12:17(38) შეს(40+2) /
12:22(43) სბ(59ს) 19:22(72სბ) 24:22(78) დას(80+2)

ცოცხალი   დედანი

 

 

საქართველო 39:31 შოტლანდია

საქართველო 39:31 შოტლანდია

საქ: მამუკაშვილი თაფლაძე სვანიძე (წიკლაური 35) ლომიძე მარჯანიშვილი <10-9> აბჟანდაძე აფრასიძე სბ 14 (დვალიშვილი 66) / ნუცუბიძე (გოგიჩაშვილი 41) პაპიძე (ზამთარაძე 61) ჯაფარიძე (აზარიაშვილი 48) მაჩალაძე (კალმახელიძე 37 სბ 71) ჯაიანი (ხარაიშვილი 48) საღინაძე^კაპ გიგოლაშვილი ჯალაღონია (ჭიჭინაძე 68) 5ლ: ჯაფარიძე მარჯანიშვილი (2 5) გიგოლაშვილი გოგიჩაშვილი; 4გ 2ჯ: აბჟანდაძე

შტლ: დიუ’ჰერსთ თროთერ (სთრონ 57) ჰაჩინსონ მაკ’დაუვალ^კაპ როუ <10-9> მაკ’ლელანდ (თომპსონ 65) ჩეპმენ (გაულინგ 69) / დანბარ (გრემსლოუ 48) სმით (სქოთ 48) რიჩარდსონ (ვოქერ 69) ჰოჯსონ (ჯაპ 48) საიქს; გრემ სბ 14 (მილერ 41) დარგ ონოჯეიფ 5ლ: სმით თროთერ (2 3) როუ მილერ; 3გ: ჩეპმენ 2, თომპსონ

რეფ პიარდი [იტა]; კიდ: დელუკა [არგ] | ნუარო [სფრ]; ვიდ ბონურ [სფრ]

კვი 17/06 ბეზიე, მედიტერანე [სათადარიგო] @ 15.30 საქ

5:0(3) 5:5(8) სბ-სბ(14) 5:12(16) 12:12(24) 12:19(34) /
19:19(44) 22:19(50) 29:19(57) 36:19(65) სბ(71ს) 36:24(71) 36:31(76) 39:31(80)

ცოცხალი   დედანი

 

 

საქართველოს დრო
 

2018 * ზაფხულის ტურნე

საქართველო

სატურნეო რაზმი  |  წარსული  |  სრულად

1989 - 2018    212 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/06

05.00

სუვა

ტონგა

16:15

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

16/06

07.30

სუვა

ფიჯი

15:37

წარსული  |  24 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

23/06

09.45

ტოიოტა

იაპონია

0:0

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

2018 * 20წ მსოფლიო

საფრანგეთი ბეზიე, ნარბონ, პერპინიან

ჩვენი რაზმი  |  ოფიციოზი  |  ოქმები_EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

ოთხ

30/05

20.30

პერ

აფრიკა  ოქ

$27:33$

კვი

03/06

16.00

ბეზ

საფრანგეთი  ოქ

_12:24_

ხუთ

07/06

20.30

ნარ

ირლანდია  ოქ

_24:20$

#

<>

სხვ

2

ზელ

14

+108

6

უელ

8

-26

8

ავს

6

+21

12

იაპ

1

-103

#

<>

სხვ

1

ინგ

15

+84

5

იტა

10

-33

7

არგ

7

-9

11

შტლ

1

-42

#

<>

სხვ

3

სფრ

14

+31

4

აფრ

11

+2

9

საქ

5

-14

10

ირლ

2

-19

პლეი’ოფი

ვიბრძოლებთ IX - XII ადგილებისთვის

სამ

12/06

20.30

პერ

იაპონია  ოქ

24:22

ელიტაში დავრჩით! ვითამაშებთ IX ადგილისთვის

კვი

17/06

15.30

ბეზ

შოტლანდია  ოქ

39:31

ისტორიაში პირველად დავიკავეთ IX ადგილი!

კიბე

1. საფრანგეთი

2. ინგლისი

3. აფრიკა

4. ზელანდია

5. ავსტრალია

6. არგენტინა

7. უელსი

8. იტალია

9. საქართველო

10. შოტლანდია

11. ირლანდია

12. იაპონია

"26 მაისის" 100 წლისთავი

საიუბილეო ბურთაობა

ხუთ 31/05 2018  |  დინამო არენა  |  20.00

საქართველო 16:15 ფრანგ’ბარბარ

25 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

2018 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05 2018  |  ქუთაისი, აია  |  18.00

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  |  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  დასრულდა

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

კაცთა ლიგების ყველა [1395] მოთამაშე

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო