მატიანური ოქმები

ტესტი # 219

საქართველო 18:9 რუმინეთი

საქ (4ქ)  ხმალაძე აფციაური (მოდებაძე 73) ძნელაძე კვესელაძე თოდუა <10-9> აბჟანდაძე ლობჟანიძე (აფრასიძე 75) / გოგიჩაშვილი (მატარაძე 73) მამუკაშვილი (კარკაძე 73) გიგაშვილი (ჩილაჩავა 60) გიგაური (ჭეიშვილი 54) ნემსაძე^კაპ; საღინაძე (თხილაიშვილი 60) ცუცქირიძე გორგაძე შ [აბჟანდაძე] + ლ: გორგაძე; 2ჯ: აბჟანდაძე

რუმ (0ქ)  მელინტე ზახარია ფერკუ ვლაიკუ ონუცუ (პოპა 62) <10-9> პლაი (ბუკურ 75) კალაფეტეანუ სბ 45-58 (სურუ’ჯიუ 59) / მ.ლაზერ (ბადიუ 51, ურსაკე 62) ტურაშვილი (კეპეცინა 41) ურსაკე (გორდაშ 51) ფან’ჰირდენ (დ.ლაზერ 62) ანტონესკუ; მაკოვეი^კაპ იონ გორენ (ლუკაჩ 63) 3ჯ: ვლაიკუ

რეფ გალაჰერ (ირლ)

0:3(8) 0:6(27) 3:6(39) შეს(40+3) /
10:6(45+სბ) 15:6(65) 15:9(72) 18:9(80+2) დას(80+4)

შაბ 09/02_2019  კლუჟ, არენა (1 500)    კომისრის დედანი 

10/02_2019 @ 14.30

 

                

2019 * საქ 24:10 ესპ

ტესტი # 220

საქართველო 24:10 ესპანეთი

საქ (4ქ ხმალაძე (მოდებაძე 80) თოდუა ძნელაძე კვესელაძე აფციაური <10-9> აბჟანდაძე (მალაღურაძე 75) ლობჟანიძე (ბეგაძე 75) / გოგიჩაშვილი (გიგაშვილი 48) მამუკაშვილი (ჭყოიძე 77) ჩილაჩავა (მელიქიძე 73) გიგაური (ქერდიყოშვილი 60) ნემსაძე^კაპ; თხილაიშვილი (ჯავახია 73) ცუცქირიძე გორგაძე4ლ: გიგაური ჩილაჩავა ლობჟანიძე ქერდიყოშვილი; 2: აბჟანდაძე

ესპ (0ქლევი ჯორბა (კასტელიონი 75) რაბაგო სთიუართ ი.გოია სბ 57-66 <10-9> ხიმენო (ნორთონ 75) რუბიო (მუნიჯა 70) / ლოპეს^კაპ (დომინგეს 69) ბარნს სბ 51-63 (დელ’ოჯო 64) სივილ (სავალა 55) მორა (ვოქერ-ფითონ 55) დე’მარკო; გიომ სანჩეს ჰოგ (დელ’ოჯო 55-63, ო.გოია 75) 2ლ: ბარნს ო.გოია

რეფ რიდლი (ინგ)

7:0(15) 7:5(22) 12:5(31) შეს(40+1) /
სბ
(51ე) სბ(57ე) 17:5(64) 24:5(71) 24:10(80) დას(80+2)

კვი 17/02_2019  თბილისი, ავჭალა, ქარაშოტი (3 ათ)     ცოცხალი       კომისრის დედანი 

20/02_2019 @ 14.30   #   18/02_2019 @ 14.35

 

 

2019 * საქ 46:6 ბელ

ტესტი # 221

საქართველო 46:6 ბელგია

საქ (5 მათიაშვილი (აფციაური 61) მოდებაძე შარიქაძე^კაპ კვესელაძე ძნელაძე <10-9> აბჟანდაძე (ხმალაძე 65) ბეგაძე (აფრასიძე 61) / გოგიჩაშვილი (ჟვანია 52) მამუკაშვილი (კარკაძე 52) ჩილაჩავა (გიგაშვილი 52) ჭეიშვილი (სუთიაშვილი 59) ნემსაძე; თხილაიშვილი ცუცქირიძე (საღინაძე 69) ო.გიორგაძე 8: გოგიჩაშვილი ნემსაძე ცუცქირიძე (3 6) მოდებაძე ძნელაძე აფრასიძე თხილაიშვილი; 3: მათიაშვილი, აფრასიძე 2

ბელ (0ქჰართ ვალრაფ (კერე 67) დე’მოფარც მურიჩ ჩონგე <10-9> მონტუაზი კოკიუ (ფერმოტ 61) / გალერ (ბერგე 54) დინსტ^კაპ (იესენ 61) პინტ (ოპსომერ 61) ბილი გიონ (მულანც 53) ბენუა (მორტიე 71) ონონ (ტემერმან 54) ლეკლუზ 2ჯ: დე’მოფარც

რეფ ბლეინ  (შტლ)

5:0(11) 12:0(24) 17:0(27) 22:0(33) 22:3(37) შეს(40+1) /
22:6(45) 29:6(64) 34:6(66) 39:6(73) 46:6(80+6)

შაბ 02/03_2019  ბრიუსელ, პტი ეიზელ (2 ათ)    კომისრის (უზუსტო) დედანი 

03/03_2019 @ 15.35

 

 

ტესტი # 222

საქართველო 52:3 გერმანია

საქ (5 ხმალაძე (თოდუა 59) მოდებაძე შარიქაძე^კაპ მალაღურაძე მათიაშვილი <10-9> აბჟანდაძე (კაჭარავა 65) აფრასიძე (ლობჟანიძე 59) / ჟვანია სბ 28-38 (ჩილაჩავა 50, მატარაძე 77) მამუკაშვილი (ჟვანია 71) გიგაშვილი (მელიქიძე 50) სუთიაშვილი ნემსაძე (ჭეიშვილი 50) საღინაძე (ჩილაჩავა 29-38, გიგაური 59) ცუცქირიძე ო.გიორგაძე 8: მოდებაძე (1 5 6) ხმალაძე მამუკაშვილი მალაღურაძე ლობჟანიძე შარიქაძე; 6გ: აფრასიძე 5, მათიაშვილი

გერ (0ქკლევინგჰაუს ფი.ლამერს ქემერონ-დაუ საიმ (აუნალა 59) ფე.ლამერს <10-9> ჰილზენბეკ (ჰარის 66) მენცელ (ლაუბშერ 59) / ნოშტადტ სბ 53-63 (ბენდერ 64) ბარბერ ფიუხზელ (დიქინსონ 14, შიულე 66) შრიოდერ (ნგუბანე 42) მარკს; რუპფ მარტელ (ვილიამს 53) ოტო^კაპ  : ჰილზენბეკ

რეფ ალენ (შტლ)

7:0(3) 14:0(6) 14:3(8) 21:3(23) სბ(28ს) /
28:3(46) სბ(53გ) 35:3(55) 40:3(58)
47:3(61) 52:3(76) დას(80+5)

კვი 10/03_2019  ქუთაისი, აია (6 ათ)     ცოცხალი       კომისრის დედანი 

11/03_2019 @ 13.45

 

                

ტესტი # 223

საქართველო 22:6 რუსეთი

საქ (5 მათიაშვილი (ხმალაძე 56) მოდებაძე შარიქაძე^კაპ მალაღურაძე (კაჭარავა 67) კვესელაძე <10-9> აბჟანდაძე ლობჟანიძე (აფრასიძე 61) / გიგაშვილი (გოგიჩაშვილი 67) მამუკაშვილი (ჟვანია 67) ჩილაჩავა (მელიქიძე 53) ჭეიშვილი (სუთიაშვილი 41) ნემსაძე; გიორგაძე (თხილაიშვილი 61) ცუცქირიძე გორგაძეშ [გორგაძე] + 2ლ: ცუცქირიძე მოდებაძე; : მალაღურაძე; ჯ: მათიაშვილი

რუს (0ქ არტემიევ^კაპ დავიდოვ ოსტრო’უშკო გერასიმოვ ბაბაევ (მოროზოვ 63-72, კონონოვ 73) <10-9> კუშნარიოვ (გაისინ 67) შჩერბან (პეროვ 67) / მოროზოვ (სეკისოვ 61 სბ 63-72) სელ’სკი (მატვეევ 61) ზიკოვ (ბიტიევ 57) ოსტრიკოვ (ფედოტკო 51) გარბუზოვ; სიჩოვ გაჯიევ (ხოდინ 68) ჟივატოვ 2ჯ: კუშნარიოვ

რეფ ფოლი (ინგ)

3:0(8) 3:3(31) 10:3(40+3) / 15:3(45) 15:6(57) სბ(63რ) 22:6(66) დას(80+1)

კვი 17/03_2019  კრასნოდარ, ყუბან, წვიმა (_)     კომისრის დედანი 

17/03_2019 @ 22.40

 

                

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018-19  |  დიდი 10

დასრულდა

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

2018-19  |  დუბლები

ნაშთი  მაისის ბოლომდე

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ხარები  რუსთავი

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

ხვამლი 1  თბილისი

3

არმაზი  მარნეული

ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო      დას  |  აღმ

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  თასის’წინა მოთელვა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

რუსეთი

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3383] მორაგბე [18/05]

კაცი [1393]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო