საქ - რუმ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპა"    I რაუნდი   |  ანთიმოზ ივერიელის თასი    – რუმინეთი

შაბ 09/02_2019  |  კლუჟ, არენა  |  16.00 საქ  =  14.00 რუმ

1989 - 2018    218 ტესტი  |  257 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

69

8ლ 4გ [48 ქ]

14

გიორგი აფციაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1994

22

13

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992

4

:

12

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

14

3

11

სანდრო თოდუა

ბათუმი [საქ დ 10]

1987

75

11ლ 2სბ

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

2

5გ 4 [22 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

39

6

შერკინება [ფორვარდები]

1

გურამ გოგიჩაშვილი

რასინგ [სფრ ტოპ 14]

1998

1

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს პრემიერ]

1990

61

5 სბ

3

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

2

:

4

დავით გიგაური

ბუკურეშტ [რუმ სუპერ]

1994

0

:

5

გიორგი ნემსაძე ^კაპ 

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

85

13ლ [9 კაპ] 6სბ

6

ბექა საღინაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1998

0

:

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

13

2სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996

14

5ლ 2სბ

თადარიგი [რეზერვი]

23

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ დ 10]

1996

11

4

22

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 3

:

21

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

11

16

ვანო კარკაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

2000

0

:

17

თორნიკე მატარაძე

ნევერ [სფრ პრო დ2]

1996

6

სბ

18

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

43

7 სბ

19

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

18

:

20

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

46

10 სბ

  ჩასწორდ    09/02_2019 @ 13.30

 

 

საქ – ესპ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპა"    II რაუნდი     – ესპანეთი

კვი 17/02_2019  |  თბილისი, ავჭალა  |  18.00

1989 - 2018    218 ტესტი  |  257 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

70

8ლ 4გ [48 ქ]

14

გიორგი აფციაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1994

23

13

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992

5

:

12

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

15

3

11

სანდრო თოდუა

ბათუმი [საქ დ 10]

1987

76

11ლ 2სბ

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

3

შ 5გ 6 [35 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

40

6

შერკინება [ფორვარდები]

1

გურამ გოგიჩაშვილი

რასინგ [სფრ ტოპ 14]

1998

2

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს პრემიერ]

1990

62

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

44

7 სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

19

:

5

გიორგი ნემსაძე ^კაპ

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

86

13ლ [10 კაპ] 6სბ

6

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

47

10 სბ

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

14

2სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996

15

6ლ 2სბ

თადარიგი [რეზერვი]

23

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 4

:

22

ლაშა მალაღურაძე

მონინოს ვე’ვე’ა [რუს პრემიერ]

1986

88

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

63

2სბ

16

გიორგი ჭყოიძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1991

5

:

17

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

3

:

18

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

10

19

გრიგორ ქერდიყოშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1994

0

:

20

გიორგი ჯავახია

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

0

:

15/02_2019 @ 16.55

 

 

საქ – ბელ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპა"    III რაუნდი     – ბელგია

შაბ 02/03_2019  |  ბრიუსელ, რუა ბოდუენ  |  19.00 საქ = 16.00 ბელ

1989 - 2018    218 ტესტი  |  262 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1993

14

6 19გ 19ჯ [125 ქ]

14

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 5

:

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

60

11 [13 კაპ]

12

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

16

3

11

ზურაბ ძნელაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1992

6

:

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

4

7 6 [39]

9

გიორგი ბეგაძე

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1986

64

2სბ

შერკინება [ფორვარდები]

1

გურამ გოგიჩაშვილი

რასინგ [სფრ ტოპ 14]

1998

3

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს პრემიერ]

1990

63

5 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

45

8 სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

19

:

5

გიორგი ნემსაძე

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

87

13ლ [11 კაპ] 6სბ

6

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

48

10 სბ

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

15

2სბ

8

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

17

4ლ

თადარიგი [რეზერვი]

23

გიორგი აფციაური

ლოკომოტივი [საქ დ 10]

1994

24

22

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

71

8ლ 4გ [48 ქ]

21

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

12

16

ვანო კარკაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

2000

1

:

17

ზურაბ ჟვანია

ვოსპს [ინგ პრემ]

1991

37

11ლ 2სბ

18

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

4

:

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

72

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

ბექა საღინაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1998

1

:

28/02_2019 @ 15.55

 

 

საქ – გერ

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპა"    IV რაუნდი     – გერმანია

კვი 10/03_2019  |  ქუთაისი, აია  |  16.00

1989 - 2018    218 ტესტი  |  262 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

72

8ლ 4გ [48 ქ]

14

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 6

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

61

11 [14 კაპ]

12

ლაშა მალაღურაძე

მონინოს ვე’ვე’ა [რუს პრემიერ]

1986

89

440გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

11

სოსო მათიაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1993

15

6 2019ჯ [127 ქ]

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

5

7 6 [39]

9

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

13

2 2გ [14 ქ]

შერკინება [ფორვარდები]

1

ზურაბ ჟვანია

ვოსპს [ინგ პრემ]

1991

38

11ლ 2სბ

2

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს პრემიერ]

1990

64

5 სბ

3

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

5

:

4

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

73

2ლ [15 კაპ] 3სბ

5

გიორგი ნემსაძე

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

88

14ლ [11 კაპ] 6სბ

6

ბექა საღინაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1998

2

:

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

16

2ლ 2სბ

8

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

18

4ლ

თადარიგი [რეზერვი]

23

სანდრო თოდუა

ბათუმი [საქ დ 10]

1987

77

11ლ 2სბ

22

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს პრემიერ]

1985

112

22ლ [4 კაპ] 3სბ

21

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

41

7

16

ვანო კარკაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

2000

2

:

17

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

11

18

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

46

8 სბ

19

დავით გიგაური

მუნიჩიპალ [რუმ სუპერ]

1994

2

20

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

20

:

08/03_2019 @ 11.30

 

 

საქ – რუს

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპა"    ბოლო, V რაუნდი     – რუსეთი

კვი 17/03_2019  |  კრასნოდარ, ყუბან  |  16.00 საქ = 15.00 მსკ

1989 - 2018    218 ტესტი  |  262 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

უკანა ხაზი [ბექები]

15

სოსო მათიაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1993

16

6 2119ჯ [129 ქ]

14

მირიან მოდებაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1997 7

4

13

მერაბ შარიქაძე^კაპ

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

62

12 [15 კაპ]

12

ლაშა მალაღურაძე

მონინოს ვე’ვე’ა [რუს პრემიერ]

1986

90

540გ 25 3ა [189 ქ] 2სბ

11

გიორგი კვესელაძე

მარნეულის არმაზი [საქ დ 10]

1997

17

3

10

თედო აბჟანდაძე

ქუთაისის აია [საქ დ 10]

1999

6

7 6 [39]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

42

8

შერკინება [ფორვარდები]

1

ბექა გიგაშვილი

გრენობლ [სფრ ტოპ 14]

1992

6

:

2

შალვა მამუკაშვილი

ენისეი [რუს პრემიერ]

1990

65

6 სბ

3

ლევან ჩილაჩავა

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

47

8 სბ

4

ნოდარ ჭეიშვილი

ქორნიშ პაირათს [ინგ ჩემპ]

1990

21

:

5

გიორგი ნემსაძე

ოსპრეიზ [უელ პრო 14]

1984

89

14ლ [11 კაპ] 6სბ

6

ოთარ გიორგაძე

ბრივ [სფრ პრო დ2]

1996

19

4ლ

7

გიორგი ცუცქირიძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1996

17

2ლ 2სბ

8

ბექა გორგაძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14]

1996

16

6ლ 2სბ

თადარიგი [რეზერვი]

23

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს პრემიერ]

1985

113

22ლ [4 კაპ] 3სბ

22

ლაშა ხმალაძე

ბათუმი [საქ დ 10]

1988

73

9ლ 4გ [53 ქ]

21

გელა აფრასიძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1998

14

2 7გ [24 ქ]

16

ზურაბ ჟვანია

ვოსპს [ინგ პრემ]

1991

39

11ლ 3სბ

17

გურამ გოგიჩაშვილი

რასინგ [სფრ ტოპ 14]

1998

4

18

გიორგი მელიქიძე

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1996

12

19

შალვა სუთიაშვილი

ანგულემ [სფრ პრო დ2]

1984

74

2ლ [15 კაპ] 3სბ

20

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

49

11ლ სბ

15/03_2019 @ 10.40

 

 

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2018-19  |  დიდი 10

დასრულდა

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

2018-19  |  დუბლები

ნაშთი  მაისის ბოლომდე

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ხარები  რუსთავი

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

ხვამლი 1  თბილისი

3

არმაზი  მარნეული

ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო      დას  |  აღმ

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019  |  თასის’წინა მოთელვა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

რუსეთი

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი |  პოსტერი 

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3383] მორაგბე [18/05]

კაცი [1393]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო