შვიდკაცის პირველობა 2012

 

ეტაპთა ჯამი

ქულა 16-17/06 23-24/06 14-15/07
 

აკადემია

54 18 16 20

ლელო

52 20 20 12

ლოკომოტივი

46 12 18 16

აია  ქუთაისი

44 16 10 18

ბათუმი

38 10 14 14

ბაგრატი  ქუთაისი

28 14 8 6

ილიაუნი ჯიქი

28 8 12 8

ყოჩები

22 6 6 10

კოლხი რაინდები  ფოთი

8 0 4 4

ხულიგანა

6 4 2 0

არმაზი

2 2 0 0

არწივები  ოზურგეთი

2 0 0 2

15/07 @ 17.40

 

მესამე ეტაპი

 

15/07 @ 17.35   შაბ-კვი 14-15/07   შევარდენი

 

"ა" პული

 

შაბ  14/07

 

ფოთი

0:63

ლელო

აია

12:14

ბათუმი

ლელო

26:12

ყოჩები

აია

43:0

ფოთი

 

ბათუმი

36:7

ყოჩები

ლელო

14:19

აია

ბათუმი

21:17

ფოთი

აია

19:14

ყოჩები

 

კვი  15/07

 

ლელო

7:5

ბათუმი

ყოჩები

31:0

ფოთი

 

""

მ-წ

სხვ

აია  ქუთაისი (4)    [+3]

6

3-1

+51

ბათუმი  ბათუმი (5)    [=0]

6 3-1 +33

ლელო  თბილისი (1)    [-3]

6 3-1 +74

ყოჩები  თბილისი (8)

2 1-3 -17

კოლხი რაინდები  ფოთი (9)

0 0-4 -141

"ბ" პული

 

შაბ  14/07

 

ოზურგეთი

5:40

აკადემია

ლოკომოტივი

26:12

ბაგრატი

აკადემია

5:5

ილიაუნი ჯიქი

ლოკომოტივი

38:0

ოზურგეთი

 

ბაგრატი

14:27

ილიაუნი ჯიქი

აკადემია

21:5

ლოკომოტივი

ბაგრატი

21:12

ოზურგეთი

ლოკომოტივი

24:14

ილიაუნი ჯიქი

 

კვი  15/07

 

აკადემია

14:5

ბაგრატი

ილიაუნი ჯიქი

31:0

ოზურგეთი

 

""

მ-წ*ფ

სხვ

აკადემია  თბილისი (2)

7

3-0*1

+60

ლოკომოტივი  თბილისი (3)

6

3-1

+46

ილიაუნი ჯიქი  თბილისი (7)

5

2-1*1

+34

ბაგრატი  ქუთაისი (6)

2

1-3

-27

არწივები  ოზურგეთი (10)

0

0-4

-113

 

ნახევარ-ფინალი

 

კვი  15/07

 

.

 

     

 

სინი (V-VIII)

 

ლელო  ა3

27:0

ბ4  ბაგრატი

ყოჩები  ა4

19:0

ბ3  ილიაუნი ჯიქი

 

თასი (I-IV)

 

აია  ა1

19:14

ბ2  ლოკომოტივი

ბათუმი  ა2

0:21

ბ1  აკადემია

ფინალი

 

კვი  15/07

 

ფიალა

 

ფოთი

21:14

ოზურგეთი

 

სინი (V-VIII)

 

ბაგრატი

14:24

ილიაუნი ჯიქი

ლელო

22:7

ყოჩები

 

თასი (I-IV)

 

ლოკომოტივი

26:5

ბათუმი

აია

7:12

აკადემია

 

ადგილები:  1 აკადემია, 2 აია, 3 ლოკომოტივი, 4 ბათუმი, 5 ლელო,
6
ყოჩები, 7 ილიაუნი ჯიქი, 8 ბაგრატი, 9 კოლხი რაინდები, 10 არწივები

 

მეორე ეტაპი

 

24/06 @ 17.10   შაბ-კვი 23-24/06   შევარდენი

 

"ა" პული

 

შაბ  23/06

 

.

.

.

ბაგრატი

14:7

ყოჩები 

ლელო

33:12

ხულიგანა

.

 

.

ლოკომოტივი

19:0

ხულიგანა

ლელო

35:12

ბაგრატი

 

.

.

.

ლელო

21:5

ყოჩები 

ბაგრატი

14:35

ლოკომოტივი

.

.

.

ყოჩები

12:12

ხულიგანა

ლელო

24:7

ლოკომოტივი

 

კვი  24/06

 

.

.

.

ბაგრატი

33:7

ხულიგანა

ლოკომოტივი

35:0

ყოჩები

 

""

მ-წ*

სხვ

ლელო  თბილისი (1)

8

4-0

+77

ლოკომოტივი  თბილისი (5)

6

3-1

+58

ბაგრატი  ქუთაისი (4)

4

2-2

-11

ყოჩები  თბილისი (8)

1

0-3*1

-58

ხულიგანა  თბილისი (9)

1

0-3*1

-66

არმაზი  თბილისი

უარი

"ბ" პული

 

შაბ  23/06

 

ბათუმი

41:0

ოზურგეთი

აია

12:7

ილიაუნი ჯიქი

აკადემია

31:0

ფოთი

ილიაუნი ჯიქი

35:10

ოზურგეთი

ბათუმი

24:0

ფოთი

აკადემია

27:14

აია

 

ფოთი

12:5

ოზურგეთი

აკადემია

24:19

ილიაუნი ჯიქი

აია

5:14

ბათუმი

ილიაუნი ჯიქი

41:0

ფოთი

აია

53:5

ოზურგეთი

აკადემია

24:5

ბათუმი

 

კვი  24/06

 

აია

24:12

ფოთი

ბათუმი

7:7

ილიაუნი ჯიქი

აკადემია

59:0

ოზურგეთი

 

""

მ-წ*ფ

სხვ

აკადემია  თბილისი (2)

10

5-0

+127

ბათუმი  ბათუმი (6)

7

3-1*1

+55

აია  ქუთაისი (3)

6

3-2

+43

ილიაუნი ჯიქი  თბილისი (7)

5

2-2*1

+56

კოლხი რაინდები  ფოთი (10)

2

1-4

-101

არწივები  ოზურგეთი (11)

0

0-5

-180

 

ნახევარ-ფინალი

 

კვი  24/06

 

ფიალა (IX-X)

 

ხულიგანა  ა5

40:0

ბ6  ოზურგეთი

 

სინი (V-VIII)

 

ბაგრატი  ა3

19:21

ბ4  ილიაუნი ჯიქი

ყოჩები  ა4

5:33

ბ3  აია

 

თასი (I-IV)

 

ლელო  ა1

21:12

ბ2  ბათუმი

ლოკომოტივი  ა2

26:7

ბ1  აკადემია

ფინალი

 

კვი  24/06

 

ფიალა

 

ხულიგანა

7:12

ფოთი

 

სინი

 

ბაგრატი

26:17

ყოჩები

ილიაუნი ჯიქი

12:10

აია

 

თასი

 

ბათუმი

12:31

აკადემია

ლელო

40:0

ლოკომოტივი

 

ადგილები:  1 ლელო, 2 ლოკომოტივი, 3 აკადემია, 4 ბათუმი, 5 ილიაუნი ჯიქი, 6 აია,
7 ბაგრატი, 8
ყოჩები, 9 კოლხი რაინდები, 10 ხულიგანა, 11 არწივები

 

პირველი ეტაპი

 

17/06 @ 18.20   შაბ-კვი 16-17/06   შევარდენი

 

"ა" პული

 

შაბ  16/06

 

ფოთი

0:40

ილიაუნი ჯიქი

ხულიგანა

0:21

ლელო

ბათუმი

0:28

აკადემია

ლელო

28:7

ილიაუნი ჯიქი

ფოთი

7:33

აკადემია

ბათუმი

36:0

ხულიგანა

აკადემია

17:0

ილიაუნი ჯიქი

ბათუმი

7:33

ლელო

ხულიგანა

19:5

ფოთი

ლელო

24:7

აკადემია

ხულიგანა

7:14

ილიაუნი ჯიქი

ბათუმი

38:0

ფოთი

 

კვი  17/06

 

ხულიგანა

17:14

აკადემია

ფოთი

0:59

ლელო

ბათუმი

26:5

ილიაუნი ჯიქი

 

""

მ-წ

სხვ

ლელო  თბილისი (8)

10

5-0

+144

აკადემია  თბილისი (9)

6

3-2

+51

ბათუმი  ბათუმი (1)

6

3-2

+41

ილიაუნი ჯიქი  თბილისი (12)

4

2-3

-12

ხულიგანა  თბილისი (4)

4

2-3

-47

კოლხი რაინდები  ფოთი (5)

0

0-5

-177

"ბ" პული

 

შაბ  16/06

 

ბაგრატი

28:17

არმაზი

ყოჩები

7:29

აია

ლოკომოტივი

49:0

ოზურგეთი

აია

21:19

არმაზი

ბაგრატი

43:7

ოზურგეთი

ლოკომოტივი

14:14

ყოჩები

ოზურგეთი

14:19

არმაზი

ლოკომოტივი

14:17

აია

აია

21:7

ოზურგეთი

ლოკომოტივი

28:15

ბაგრატი

 

კვი  17/06

 

ყოჩები

15:21

ბაგრატი

ყოჩები

19:12

არმაზი

ბაგრატი

19:14

აია

ყოჩები

29:7

ოზურგეთი

ლოკომოტივი

17:7

არმაზი

 

""

მ-წ*ფ

სხვ

ბაგრატი  ქუთაისი (6)

8

4-1

+45

აია  ქუთაისი (7)

8

4-1

+36

ლოკომოტივი  თბილისი (2)

7

3-1*1

+69

ყოჩები  თბილისი (3)

5

2-2*1

+1

არმაზი  თბილისი (11)

2

1-4

-25

არწივები  ოზურგეთი (10)

0

0-5

-126

 

ნახევარ-ფინალი

 

კვი  17/06

 

ფიალა (IX-XII)

 

ხულიგანა  ა5

26:0

ბ6  ოზურგეთი

ფოთი  ა6

0:24

ბ5  არმაზი

 

სინი (V-VIII)

 

ბათუმი  ა3

22:7

ბ4  ყოჩები

ილიაუნი ჯიქი  ა4

7:22

ბ3  ლოკომოტივი

 

თასი (I-IV)

 

ლელო  ა1

33:7

ბ2  აია

აკადემია  ა2

24:7

ბ1  ბაგრატი

ფინალი

 

კვი  17/06

 

ფიალა

 

     

ხულიგანა

17:12

არმაზი

 

სინი

 

ყოჩები

12:38

ილიაუნი ჯიქი

ბათუმი

5:19

ლოკომოტივი

 

თასი

 

აია

12:5

ბაგრატი

ლელო

27:12

აკადემია

 

ადგილები:   1 ლელო, 2 აკადემია, 3 აია, 4 ბაგრატი, 5 ლოკომოტივი, 6 ბათუმი,
7 ილიაუნი
ჯიქი, 8 ყოჩები, 9 ხულიგანა, 10 არმაზი; 11-12 არწივები, კოლხი რაინდები

 

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო