აკადემია

აკადემია

გვარი

სახელი

დაბ'წელი

... თარიღი

ამპლუა

ადეიშვილი

ნიკოლოზ

1994

19/05

გარემარბი

ბერიკაშვილი

ვანო

1994

29/03

მხტომელი

გაბუნია

საბა

1994

31/05

ბურჯი

გელაძე

ბექა

1983

11/01

მხტომელი

გვარამია

ბექა

1995

02/09

ბურჯი

გოგლიძე

გიორგი

1994

24/11

მარბიელი

გოგოლაძე

დიმიტრი

1989

26/09

მარბიელი

დავითაშვილი

ივანე

1988

16/01

მგეზავი

ვაშაკიძე

გრიგოლ

1987

16/03

კვაჭი

კალანდარიშვილი

ლევან

1992

03/08

გარემარბი

კალანდაძე

ბექა

1991

20/04

მარბიელი

კაპანაძე

ლევან

1993

27/03

კვაჭი

კოპაძე

ალეკო

1995

12/06

ბურჯი

ლელაძე

კახა

1995

04/03

მარბიელი

ლომაური

ლევან

1995

05/06

კვაჭი

ლუარსაბიშვილი

ირაკლი

1993

22/10

მარბიელი

მაზმიშვილი

რამაზ

1994

04/03

ბურჯი

მათიაშვილი

იოსებ

1993

27/01

გარემარბი

მარგიანი

გიორგი

1991

08/02

შუამარბი

მაღლაკელიძე

ალექსანდრე

1986

27/03

კვაჭი

მოდებაძე

თორნიკე

1993

17/02

მარბიელი

მოსეშვილი

ლაშა

1993

08/03

მხტომელი

მურვანიძე

ირაკლი

1981

19/04

მარბიელი

ნებულიშვილი

გიორგი

1982

28/04

მხტომელი

ოზბეთელაშვილი

გიორგი

1994

08/02

ბურჯი

სიჭინავა

ანზორ

1995

08/09

გარემარბი

ქოპილაშვილი

გიორგი

1981

11/12

ჰავბექი

ღამბაშიძე

გიორგი

1986

07/04

ბურჯი

ჩაჩუა

გიორგი

1981

30/07

მარბიელი

ჩინჩალაძე

ბესო

1991

11/02

გარემარბი

წასიძე

ბესო

1987

01/02

შუამარბი

ჭუაძე

გიორგი

1990

05/07

მარბიელი

ხელაია

იოანე

1995

23/04

შუამარბი

უფროსობა

ღლონტი

გია

პრეზიდენტი

599 74 08 35

ობოლაძე

დიმიტრი

 

 

577 42 36 63

ნარიმანაშვილი

პაატა

 

 

599 68 41 08

ობოლაძე

ლევან

 

 

599 60 72 94

ქოპილაშვილი

გიორგი

 

 

579 00 00 03

33 მოთამაშე @ 20/03 2015

საქართველოს დრო
 

2017-18 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05   ქუთაისი   18.00

იმერი ამერი

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
1/2 ფინ | გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
ფინალი | გერ
7:28
ირლ

ქულა:  20 ირლ, 18 გერ, 16 იტა, 14 სფრ – 12 რუს, 10 ინგ,
8 ესპ, 6
პორ – 4 უელ, 3 შვდ, 2 საქ, 1 პოლ

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  27/05 მეორე გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო