2012

 

შემოდგომის ტესტები

ვაკე, მესხის სტადიონი

14/11 @ 18.15  მოვარჯიშე რაზმი  

საქართველო 22:25 იაპონია

შაბ 17/11   15.00

15/11 @ 15.20  23-კაცა, მოთამაშე რაზმი  
16/11 @ 17.25  მეტოქენი და მსაჯები  
17/11 @ 21.25  ოქმი  
19/11 @ 22.05  msy.gov.ge ფოტოები  

საქართველო 19:24 ფიჯი

შაბ 24/11   15.00

22/11 @ 15.50  23-კაცა, მოთამაშე რაზმი  
22/11 @ 15.50  მეტოქენი და მსაჯები  
25/11 @ 11.50  ოქმი  
26/11 @ 19.00  msy.gov.ge ფოტოები  

ჭაბუკთა *ა* ლიგა

26/11 @ 18.50   დასრულდა   26/11 

1   ქუთაისი

2   ხარები (რუსთავი)

3   აკადემია

 

ჭაბუკთა *ბ* ლიგა

02/11 @ 18.15  დასრულდა 2/11  

1   ხულიგანა

2   ქუთაისი 1

3   აკადემია

19წ ევროპის ალაფა

3/11 @ 21.30   ოფიციოზი  
ლისაბონი (პორტუგალია)  საქ დროით

საქართველო -

27/10

16.00

ესპანეთი

$31:13

ინფო       27/10 @ 19.05  ოქმი 

31/10 21.00

რუმინეთი

20:11

ინფო       1/11 @ 13.00  ოქმი 

"ა" პული

მ-წ

გტ:გშ

პრ

საქართველო

9

2-0

51:24

6/3

1

ესპანეთი

4

1-1

29:41

3/5

0

რუმინეთი

1

0-2

21:36

2/3

1

"" პული

მ-წ*ფ

გტ:გშ

პრ

პორტუგალია

8

2-0

35:26

1/1

0

რუსეთი

3

0-1*1

32:38

4/3

1

ბელგია

3

0-1*1

42:45

2/3

1

3/11 20.00

პორტუგალია

10:23

ინფო, ფოტო       4/11 @ 13.25 ოქმი 

პორტუგალია  გავიდა 2013 წლის
20 წლამდელთა მსოფლიო ალაფაზე

17წ ევროპის შესარჩევი

3/11 @ 00.35   ოფიციოზი  
ლისაბონი (პორტუგალია)  საქ დროით

საქართველო -

27/10

14.00

გერმანია

$50:13

ინფო, ფოტო       27/10 @ 18.45  ოქმი 

30/10

21.00

ბელგია

$55:6

ინფო       31/10 @ 09.55  ოქმი 

2/11

23.00

პორტუგალია

$33:17

ინფო       3/11 @ 13.25  ოქმი 

ერთი წრე

მ-წ

გტ:გშ

პრ

საქართველო

15

3-0

138:36

22/3

3

პორტუგალია

10

2-1

89:46

11/7

2

ბელგია

4

1-2

29:99

3/14

0

გერმანია

1

0-3

22:97

1/13

1

2013 წლის 18წლამდელთა
ევროპული ელიტის პულები

ინგლისი#1
უელსი#4
შოტლანდია
#5
პორტუგალია
#8

ირლანდია#2
საფრანგეთი#3
იტალია
#6
საქართველო
#7

 

 

 

 

 

 

შინაური შვიდკაცა

15/07 @ 17.40   III ეტაპი  14-15/07  

აკადემიამ მოიგო ეტაპი და სერიაც!

 

შვიდკაცის შესარჩევი

2013 წლის მსოფლიო თასი
28-30/06  ლუჟნიკი, მოსკოვი (რუს)

22/07 @ 06.05   ევროპის შესარჩევი
20-22/07  ლგარვ (პორტუგალია)
სრულად    ფეისბუქი     სთრიმი  
სთრიმი 2  (პორ)     სთრიმი 3 (ტელე)

3 # პორ  5

2 # საქ  6

1 # ესპ  6

6 # იტა  3

5 # სფრ  4

4 # შტლ  4

7 # უკრ  2

8 # გერ  2

რუმ  2

ლიტ  2

ბელ  0

ჰოლ  0

მსოფლიოზე გადის ხუთი უკეთესი:
თასის
1/4 ფ მოგებულები + სინის მფლობელი

       საქართველო -   [საქ დროით]

ძირითადი სთრიმი  (ფირა)      [ოქმი]  

20/07

20.44

გერმანია

21:10

 

22.56

ბელგია

19:7

21/07

01.30

საფრანგეთი

33:17

1/4 ფ

20.44

უკრაინა

19:12

გავედით მსოფლიო თასზე!

თ 1/2 ფ 23.18

პორტუგალია

12:19

22/07 01.14

(III) საფრანგეთი

12:24

დავიკავეთ მეოთხე ადგილი

7-კაცის "ევრო გრან პრი"

3/06 @ 18.40   I ეტაპი @ ლიონი (სფრ)  
საქ დროით!   ვიდეო სთრიმი  

           საქართველო -    [ოქმი]

2/06

12.22

ჰოლანდია

24:21

 

15.28

უკრაინა

19:5

 

18.34

ესპანეთი

0:21

 

20.56

ინგლისი

7:34

3/06

13.06

შოტლანდია

7:14

V-VIII

15.26

რუსეთი

0:12

VII-VIII

18.14

საფრანგეთი

12:19

დავიკავეთ მერვე ადგილი

1/07 @ 21.20  II ეტაპი @ მოსკოვი (რუს) 
საქ დროით!  
ვიდეო სთრიმი 

           საქართველო -    [ოქმი]

30/06

10.44

უელსი

21:25

 

12.22

უკრაინა

19:12

 

15.28

ინგლისი

7:47

 

17.06

ჰოლანდია

12:36

1/07

10.44

რუსეთი

0:33

IX-XII

13.10

 იტალია

14:43

XI-XII

16.18

ჰოლანდია

24:10

დავიკავეთ ბოლოსწინა, მე-11 ადგილი

8/07 @ 20.25  III ეტაპი  ოდენსე (დანია)   16 გუნდი 4 პულად  სხვა სთრიმი 

           საქართველო -    [ოქმი]

7/07

13.44

რუსეთი

0:12

 

17.12

უკრაინა

5:0

 

19.34

ბელგია

24:0

8/07

13.20

პორტუგალია

0:24

V-VIII

16.14

შოტლანდია

21:19

V-VI

20.00

ინგლისი

21:14

დავიკავეთ V ადგილი = ავიღეთ სინი!

სამივე ეტაპის ჯამი

#

8/07 @ 21.40

I

II

III

სულ

1

ინგ

20

20

10

50

2

პორ

18

12

18

48

3

სფრ

7

18

20

45

4

ესპ

15

14

14

43

5

უელ

14

7

15

36

6

რუს

12

15

7

34

7

შტლ

10

6

6

22

8

საქ

6

2

12

20

9

უკრ

1

10

1

12

10

იტა

3

3

4

10

11

გერ

2

4

2

8

.

ჰოლ

4

1

3

8

20 მსოფლიო ალაფა

1/07 @ 09.50  სოლთ ლეიქ სითი (იუტა, აშშ)

ნორჩი ბორჯღალოსნები  
განრიგი      ვიდეო სთრიმები     

ამერიკული ტურნე

 

საქართველო -

13/06 @ 22.25   სატურნეო რაზმი  

24/06

01.00

კანადა

12:31

ბერნაბი (ვანკუვერ, ბრითიშ ქოლამბია)

22/06 @ 17.15  მეტოქენი და მსაჯები  
                      irb.com-ის წინათქმა  
24/06 @ 11.15  ოქმი 
25/06 @ 20.30  arena.ge  ვიდეო 

17/06

05.00

შტატები

20:36

გლენდეილ (დენვერ, კოლორადო)

16/06 @ 10.50  მეტოქენი და მსაჯები 
17/06 @ 08.25  ოქმი 
18/06 @ 12.05  ფოტო გალერეა  
25/06 @ 20.30  arena.ge  ვიდეო   

ერთა თასი

საქართველომ მეხუთედ
მოიპოვა ერთა თასი!

9/06 @ 19.55

მ-წ

სხვ

$ (პრ)

საქ Geo

20

4-1

+100

4

ესპ Spn

16

3-2

+33

4

რუმ Rom

16

3-2

+97

4

რუს Rus

14

3-2

-47

2

პორ Por

7

1-4

-30

3

უკრ Ukr

5

1-4

-153

1

სრულად      ჩემპიონებ 

გაზაფხულ ტურნირი

ფინალ

27/05 @ 18.50   კვი 27/05 ავჭალა   

არმია

13:12

ლოკომოტივი

18 ევროპის პირველობა

მადრიდი (ესპანეთი)  [საქ დროით]

საქართველო -

29/03 @ 17.35  განახლებული რაზმი  

30/03

1/4ფ

ინგლისი

8:58

ინფო, ფოტო     30/03 @ 16.20  ოქმი 

ირლ 34:24 პორ, უელ 41:8 იტა, სფრ 19:7 შტლ

03/04

v-viii 1/2ფ

იტალია

20:18

ტექსტი  3/04 @ 14.40  ფირა   ესპანეთი

 3/04 @ 17.1ინფო, ფოტო   @ 18.00 ოქმი 

4/04 @ 16.20  დ.ფერნანდესის ფოტოები  
5/04 @ 16.05  ჰაილაითები იუთუბზე  

07/04

v-vi ადგ

ტლანდია

10:29

6/04 @ 18.05  26-კაცა მოთამაშე რაზმი  
ტექსტი  7/04 @ 14.55  ფირა   ესპანეთი
7/04 @ 16.20  დავიკავეთ VI ადგილი
 8/04 @ 12.20  ინფო, ფოტო    ოქმი 
შეჯიბრი სრულად  fira-aer-rugby.com  

*ა* ნაკრების ტურნე

ინგლისი და უელსი  [საქ დროით]

საქართველო -

19/03 @ 14.15   სრული რაზმი  

21/03

ეშერ რაგბი

ჰერშემ

25:8

21/03 @ 13.10  22-კაცა მოთამაშე რაზმი  
23/03 @ 18.10  დაზუსტებული ოქმი 

27/03

პრემიერ xv

ბრიჯენდ

36:32

26/03 @ 19.35  22-კაცა მოთამაშე რაზმი  
28/03 @ 01.35  მოკლე ოქმი 
"საუს ვეილს არგუსის" რეცენზია
30/03 @ 20.4 მთელი თამაში იუთუბზე  

31/03

არ'ჯი'სი 1404

ეირიას

25:17

31/03 @ 12.35  22-კაცა მოთამაშე რაზმი  

1/04 @ 24.40  ესეც მოვიგეთ!

   

 

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

25/02 @ 16.00

25-26/02   XIV ტური

ლოკომოტ

24:24

ბათუმი

ბაგრატი

8:28

არმია $

არმაზი

კვი 14.00 ავჭ

აკადემია

ლელო

კვი 14.00 ლელ

აია

ჯიქი

კვი 14.00 გორ

ყოჩები

25/02 @ 16.00

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი ^

43

+134

  9-4*1

5

აია ქუთაისი

43

+52

10-3

3

ლოკომოტივი

41

+61

  8-4*2

5

ლელო სარასენს

41

+56

  8-3*2

5

ჯიქი გორი

38

+90

  7-5*1

8

არმია ^

32

-10

  7-7

4

აკადემია

32

+14

  7-6

4

ბაგრატ ქუთ

18

-196

  3-11

6

არმაზი

16

-71

  3-10

4

ყოჩები ბოლნისი

11

-130

  2-11

3

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2017 * რაგბი ევროპა

19/02 @ 20.00    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

2 რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+69

12

81

2-0

2

რუმინეთი

5

+7

6

51

1-1

1

ესპანეთი ^

4

=0

1

19

1-1

0

გერმანია

4

-41

5

47

1-1

0

რუსეთი

4

-3

3

31

1-1

0

ბელგია

1

-32

2

24

0-2

1

^ პირისპირ ბალანსით

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

0:0

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

0:0

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

0:0

2016-17 * პირველი ლიგა

20/02 @ 18.55

18/02   X ტური

2016-17 * რეგიონული ლიგა

23/02 @ 20.20

25-27/02

დას XIV ტური   აღმ X ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

23/02 @ 20.15

"" ლიგ

28/02 - 1/03   II ტური

ჯგუფები           

"" ლიგ

2-3/03   I ტურ

აღმ               დას           

შავი დაფა

20/02 @ 19.40

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

9/02 @ 17.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

.

შტატები

.

შაბ

24/06

.

.

არგენტინა

.

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

მოხსენება ტერმინოლოგთა კონფერენციაზე (2013)

ტელე-წამყვანის მეგზური (2015)

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო