არქივი 2017

არქივი 2017

2017 * შემოდგომის ტესტები

27/11_2017 @ 13.10

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 1989-2017 ზაფხული   203 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

"თიბისის რაგბის სერიის" ტესტები

 32-კაცა რაზმი  |  ბალანსი  |  მეორ დონე (2015-17)

შაბ

11/11

18.00

დინამო

კანადა

54:22

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი" ოქმი  |  სტატისტიკა

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

6:13

 23-კაცა სია  |  მეტოქენი და მსაჯები  |  სტატისტიკა

შაბ

25/11

18.00

მესხი

შტატები

21:20

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი" ოქმი  |  სტატისტიკა

 

2017 * 18წ ევროპის შვიდკაცა

10/09_2017 @ 20.25

ჰაიდელბერგ (გერ)   სთრიმი

საქართველოს დროით   ოფიციოზი

საქართველო -

9/09

14.12

ირლანდია

12:26

 

17.30

გერმანია

29:12

 

20.48

ლუქსემბურგი

40:19

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:  ^ პირადი, * ფრე

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

2-1

+60

2

საქ

2-1

+24

3

გერ

2-1

+1

4

ლუქ

0-3

-85

#

მ-წ

სხვ

1

სფრ

3-0

+138

2

რუმ

1-2

-32

3

ბელ

1-2

-43

4

პოლ

1-2

-63

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ

3-0

+78

2

ესპ

2-1

+22

3

იტა

1-2

-22

4

ლიტ

0-3

-78

#

მ-წ

სხვ

1

უელ

3-0

+100

2

პორ

2-1

+46

3

რუს

1-2

+16

4

ისრ

0-3

-162

10/09

13.42

ინგლისი მფ   დდ

12:17

V-VIII

16.49

პორტუგალია

24:29

VII-VIII

19.42

რუმინეთი

26:12

16 გუნდში დავიკავეთ VII ადგილი

   

2017 * ევროპის შვიდკაცა

16/07 @ 22.10

გრან პრი   ბოლო, IV ეტაპი   ექსეთერ (ინგ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო -

15/07

15.36

უელსი

7:14

 

17.59

რუსეთი

7:5

 

21.06

პოლონეთი

35:10

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:  ^ პირადი, * ფრე

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+88

2

პორ

2-1

-21

9

სფრ

1-2

-10

11

ბელ

0-3

-57

#

მ-წ

სხვ

ბ1

რუს

2-1

+37

ბ2

უელ

2-1

+35

7

საქ

2-1

+20

12

პოლ

0-3

-92

#

მ-წ

სხვ

1

ესპ

3-0

+25

2

გერ

2-1

+8

8

ინგ

1-2

-5

10

იტა

0-3

-28

რიო’ული პლეი’ოფი:  ((ა1 - 8) - (ბ2 - გ2)) - ((ბ1 - 7) - (გ1 - ა2))

16/07

14.52

რუსეთი  (1/4 ფ)

12:19

V-VIII

18.07

ესპანეთი

19:5

V-VI

20.54

ინგლისი

17:12

ეტაპზე დავიკავე V, ხოლო
სერიაში
VII ადგილ

ქულა: 74 რუსეთი; 72 ირლანდია; 58 ესპანეთი;
47
უელსი; 42 გერმანია; 34 საფრანგეთი;
30
საქართველო; 27 ინგლისი პორტუგალია;
2
5 იტალია;
15 ბელგია (გავარდა); 5 პოლონეთი (დარჩა! თურმე ლოძის ეტაპის მასპინძელია)

ნიხრი: 20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

ჰონკონგში (2018) გავიდნენ: ირლ და გერ
მსოფლიო თასს (აშშ 2018) დაემატნენ:  რუს და ირლ

წინა ეტაპები    არქივში

2017 * ევროპის შვიდკაცა

2/07 @ 19.45

გრან პრი   III ეტაპი   კლერმონ-ფერან (სფრ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო -

1/07

13.06

გერმანია

14:12

 

15.29

ესპანეთი

0:7

 

18.36

პორტუგალია

7:12

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:  ^ პირადი, * ფრე

#

მ-წ

სხვ

1

რუს

3-0

+76

2

სფრ

2-1

+69

9

ინგ

1-2

-66

12

პოლ

0-3

-79

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ესპ

3-0

+28

ბ2

გერ

1-2

+9

7

საქ

1-2

-12

10

პორ

1-2

-25

#

მ-წ

სხვ

გ1

ირლ

3-0

+74

გ2

უელ

2-1

-8

8

ბელ

1-2

-25

11

იტა

0-3

-41

რიო’ული პლეი’ოფი:  ((ა1 - 8) - (ბ2 - გ2)) - ((ბ1 - 7) - (გ1 - ა2))

2/07

12.22

ესპანეთი  (1/4 ფ)

7:10

V-VIII

15.37

საფრანგეთი

14:19

VII-VIII

18.02

ბელგია

19:22

ეტაპზე დავიკავე VIII ადგილ

ქულა:   56 ირლანდია; 54 რუსეთი; 52 ესპანეთი;
34 გერმანია; 30 საფრანგეთი; 29 უელსი; 22 იტალია;
18 საქართველო; 17 ინგლისი;
13
პორტუგალია ბელგია;
4
პოლონეთი (ვარდება 2018 ალაფაზე)

ბოლო ეტაპი:  15-16/07  ექსეთერ (ინგ)

ნიხრი: 20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

ჰონკონგში (2018) მიდიან: ირლ და გერ
მსოფლიო თასს (აშშ 2018) ემატებიან:
ირლ და რუს  
(ესპ კვალში უდგათ)

წინა ეტაპები    არქივში

   

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

 

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა ოქ

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა ოქ

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი ოქ

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII ოქ

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X ოქ

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა
   

2017 * ევროპის შვიდკაცა

12/06 @ 10.05

გრან პრი   II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო -

10/06

13.06

საფრანგეთი

24:14

 

15.29

ესპანეთი

14:17

 

18.36

ბელგია

26:12

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:  ^ პირადი, * ფრე

#

მ-წ

სხვ

ა1

ირლ

3-0

+58

ა2

გერ

2-1

+14

9

პორ

0*2

-35

10

პოლ

0*2

-37

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ესპ

3-0

+24

ბ2

საქ

2-1

+21

7

სფრ

1-2

+17

12

ბელ

0-3

-62

#

მ-წ

სხვ

გ1

უელ

3-0

+47

გ2

რუს

2-1

+22

8

ინგ

1-2

-20

11

იტა

0-3

-49

რიო’ული პლეი’ოფი:  ((ა1 - 8) - (ბ2 - გ2)) - ((ბ1 - 7) - (გ1 - ა2))

11/06

13.06

რუსეთი  (1/4 ფ)

14:19

V-VIII

14.45

ინგლისი

12:22

VII-VIII

18.09

საფრანგეთი

14:19

ეტაპზე დავიკავე VIII ადგილ

ქულა:  36 ესპანეთი ირლანდია რუსეთი;
20 გერმანია საფრანგეთი; 18 იტალია; 17 უელსი;
14 ინგლისი; 12 საქართველო პორტუგალია;
5
ბელგია; 2 პოლონეთი

შემდეგი ეტაპი:  1-2/07  კლერმონ-ფერან (სფრ)

ჰონკონგში (2018) მიდიან: ირლ და გერ
მსოფლიო თასს (აშშ 2018) ემატებიან:
ესპ ირლ რუს
(სამიდან ორი)

2017 * ევროპის შვიდკაცა

4/06 @ 21.00

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

საქართველო -

3/06

11.22

გერმანია

17:12

 

13.45

უელსი

17:5

 

16.52

ირლანდია

14:19

ცხრილები ახლდება | ლაგდება ყოველი 6 თამაშის შემდეგ

#

მ-წ

სხვ

ა1

გერ

2-1

+30

ა2

ირლ

2-1

+19

7

საქ

2-1

+12

11

უელ

0-3

-61

#

მ-წ

სხვ

ბ1

რუს

3-0

+75

ბ2

იტა

2-1

+8

8

ესპ

1-2

+16

12

პოლ

0-3

-104

#

მ-წ

სხვ

გ1

პორ^

2-1

+19

გ2

სფრ

2-1

+43

9

ინგ^

1-2

-15

10

ბელ

1-2

-47

რიო’ული პლეი’ოფი: ((ა1 - 8) - (ბ2 - გ2)) - ((ბ1 - 7) - (გ1 - ა2))

4/06

11.22

რუსეთი  (1/4 ფ)

14:22

V-VIII

14.37

პორტუგალია

5:14

VII-VIII

17.02

გერმანია

10:14

ეტაპზე დავიკავე VIII ადგილ

შემდეგი ეტაპი:  10-11/06  ლოძ (პოლ)

   

2017 * 18წ ევროპის ღია

16/04 @ 21.15

ბრეტანი (საფრანგეთი)   სრულად

საქართველო -

პარ

07/04

21.00

1/4   კანადა  ოქმი

43:3

სამ

11/04

21.00

1/2   იაპონია  ოქმი

42:17

შაბ

15/04

20.00

     საფრანგეთი  ოქმი

18:36

რაზმი

ისტორია დავიკავეთ II ადგილი

1

საფრანგეთი

2

საქართველო

3

იაპონია

4

პორტუგალია

5

ესპანეთი

6

ბელგია

7

კანადა

8

შტატები

 

2017 * რაგბი ევროპა

21/03 @ 20.15    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

20:10

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

28:14

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

$ 7:8

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

რუმინეთი ^

19

+44

16

122

4-1

3

საქართველო

19

+92

19

136

4-1

3

ესპანეთი

13

+37

9

91

3-2

1

რუსეთი

9

-10

14

107

2-3

1

გერმანია

8

-80

14

121

2-3

0

ბელგია

2

-83

7

70

0-5

2

^ პირისპირ ბალანსით  *  ჩემპიონები და სლემოსნები

   

არქივი 2016

2016 * შემოდგომის ტესტები

26/11 @ 21.20

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შემოდგომის 36’კაცა რაზმი    ბალანსი

შაბ

12/11

15.00

ვაკე

იაპონია

22:28

23’კაცა რაზმი  გუნდები+მსაჯები  ვებ’ოქმი  ვიდეო

შაბ

19/11

15.00

ვაკე

სამოა

20:16

23’კაცა რაზმი  გუნდები+მსაჯები  ვებ’ოქმი  ვიდეო

შაბ

26/11

18.30

ქილმარნოქ

შოტლანდია

16:43

23’კაცა რაზმი  გუნდები+მსაჯები  ვებ’ოქმი  ვიდეო

2016 * შვიდკაცა

6/11 @ 17.25

5-6/11   მარტყოფი

1 აია, 2 ჯიქი, 3 აკადემია

2016 * ჭაბუკთა ლიგები

"" ლიგ

1

ლელო

2

აია 1

3

ხარები

"" ლიგა

1

ლელო 1

2

ბაგრატი

3

იუნკერები ჩოხოსნები

   

2016 * ევროპის შვიდქალა

24/07 @ 20.15

მესამე დონე   კონფერენცია   სარაჲევო (ბოს)

რაზმი   საქართველოს დროით   კვირის სთრიმი

საქართველო -

23/07

12.00

ბალკანეთი

24:0

 

15.18

სლოვენია

14:5

 

18.14

ლუქსემბურგი

26:5

#

მ-წ

სხვ

4

საქ

3-0

+54

6

ლქს

2-1

+62

ა3

სლნ

1-2

=0

ა4

ბლკ

0-3

-116

#

მ-წ

სხვ

1

სლკ

3-0

+123

7

ბულ

2-1

+10

ბ3

ლიტ

1-2

-16

ბ4

სრბ

0-3

-117

#

მ-წ

სხვ

2

ლატ

3-0

+95

5

თურ

2-1

+86

დ3

მთშ

1-2

-56

დ4

ბოს

0-3

-125

#

მ-წ

სხვ

3

მლტ

3-0

+82

8

ხორ

1-2

-6

გ3

ავტ

1-2

-35

გ4

ანდ

1-2

-41

24/07

13.28

თურქეთი

0:24

სინ’ნფ

16.24

ბულგარეთი

17:0

სინ’ფ

19.42

ლუქსემბურგი

10:22

შეჯიბრში დავიკავეთ VI ადგილი

39-ქვეყნიან ევროპაში ვართ XXX საფეხურზე (12+12+6)
II
დონეზე - ალაფაზე - კი ავიდნენ მალტა და ლატვია

2016 * ევროპის შვიდკაცა

17/07 @ 20.45

გრან პრი   III ეტაპი   გდინია (პოლ)

რაზმი   საქართველოს დროით   კვირის სთრიმი
ცხრილებში: * ფრე, ^ პირისპირ მოგებით

საქართველო -

16/07

13.58

ბრიტანეთი'ლნზ

14:15

 

16.43

საფრანგეთი

14:31

 

19.50

პოლონეთი

45:00

#

მ-წ

სხვ

ა1

ბრ'

3-0

+97

ა2

გერ

2-1

-6

8

იტა

1-2

+2

12

ლიტ

0-3

-93

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ბრ'

3-0

+34

ბ2

სფრ

2-1

+24

7

საქ

1-2

+27

11

პოლ

0-3

-85

#

მ-წ

სხვ

გ1

რუს

2*0

+17

გ2

ესპ

1*1

+16

9

პორ^

1-2

-2

10

ბელ

1-2

-31

17/07

12.52

ბრიტანეთი'ლნზ

00:12

სინ’ნფ 16.07

გერმანია

17:10
სინ’ფ 19.00

იტალია

12:14

ეტაპზე დავიკავეთ VI ადგილი

სერიაში დავაფინიშეთ VII ადგილზე

ქულა: 52 ბრ', 50 რუს, 46 ბრ', 44 სფრ, 38 ესპ, 30 გერ,
26 საქ, 24 იტა, 13 პორ, 10 ბელ, 6 პოლ, 3 ლიტ

გავიდნენ ჰონკონგის შესარჩევში (2017)
ნიხრი: 20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

   

2016 * ევროპის შვიდკაცა

10/07 @ 22.20

გრან პრი   II ეტაპი

ექსეთერ, სენდი პარქ (ინგ)

რაზმი   საქართველოს დროით   კვირის სთრიმი
ცხრილებში: * ფრე, ^ პირისპირ მოგებით

საქართველო -

9/07

14.52

ესპანეთი

7:12

 

17.37

ლიტვა

12:12

 

20.00

რუსეთი

12:12

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+34

ა2

რუს

1*1

=0

7

საქ

0**1

-5

10

ლიტ

0*2

-29

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ბრ'

3-0

+81

ბ2

სფრ

2-1

+47

9

პოლ

1-2

-64

12

პორ

0-3

-64

#

მ-წ

სხვ

გ1

ბრ'

3-0

+98

გ2

იტა

2-1

-27

8

გერ

1-2

-41

11

ბელ

0-3

-30

10/07

14.52

ბრიტანეთი'როი  

7:24

სინ’ნ

18.07

ბრიტანეთი'ლნზ

7:22

VII ადგ

20.32

იტალია

0:7

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

ქულა: 36 სფრ, 34 რუს, 32 ბრ'რ, 28 ბრ'ლ,
24 ესპ
გერ, 16 საქ, 12 იტა, 10 პორ,
6 ბელ, 4 პოლ, 2 ლიტ

სხედან ჰონკონგის შესარჩევში (2017) გამსვლელ პოზიციაზე!

ბოლო ეტაპი:  16-17/07  გდანსკ (პოლ)

2016 * 20წ მსოფლიო

26/06 @ 13.20

მანჩესთერ, სოლფორდ (ინგლისი)   სრულად

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

07/06

22.45

1

ზელანდია ოქმი

00:55$

შაბ

11/06

18.45

2

უელსი ოქმი

0$9:10_

ოთხ

15/06

20.30

3

ირლანდია ოქმი

07:35$

ად

პულ)

პ#

სხვაობა

ლელო

მ-წ

$

1

ინგ

ბ1

14

+86

109:023

+10

12/2

3-0

2

2

ირლ

ა1

13

+38

094:056

+1

10/9

3-0

1

3

არგ

გ1

13

+34

082:048

+2

8/6

3-0

1

4

აფრ

გ2

11

+43

112:069

+6

14/8

2-1

3

5

ზელ

ა2

10

+47

097:050

+11

15/4

2-1

2

6

შტლ

ბ2

9

-31

042:073

-3

6/9

2-1

1

7

ავს

ბ3

7

+19

061:042

+3

7/4

1-2

3

8

უელ

ა3

7

-1

052:053

+1

6/5

1-2

3

9

სფრ

გ3

6

+14

092:078

+4

13/9

1-2

2

10

საქ

ა4

1

-84

016:100

-13

1/14

0-3

1

11

იტა

ბ4

0

-74

039:113

-10

5/15

0-3

0

12

იაპ

გ4

0

-91

053:144

-12

8/20

0-3

0

ორ

20/06

18.15

ნფ

იტალია ოქმი

18:17

შაბ

25/06

17.15

IX

საფრანგეთი ოქმი

24:27

რაზმი

ისტორია

დავიკავეთ X ადგილი

ვმასპინლობთ 2017 წლის მსოფლიოს!

ინგლისი

ავსტრალია

უელსი

სამოა

ირლანდია

ზელანდია

შოტლანდია

იტალია

არგენტინა

აფრიკა

საფრანგეთი

საქართველო

   

2016 * ტურნე ზღვისრეთში

27/06 @ 09.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

წლევანდელი რაზმი    ბალანსი

შაბ

11/06

06.00

აპია

სამოა

19:19

გუნდები+მსაჯები   ვიდეო   ოქმი

შაბ

18/06

04.45

სუვა (ფიჯ)

ტონგა

23:20

გუნდები+მსაჯები   ვიდეო   ოქმი

პარ

24/06

07.00

სუვა

ფიჯი

14:3

გუნდები+მსაჯები   ვიდეო   ოქმი

 

2016 * ევროპის შვიდკაცა

5/06 @ 17.45

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

რაზმი   საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო -

4/06

12.28

ბრიტანეთი 1

7:17

 

15.50

რუსეთი

5:12

 

18.50

ლიტვა

7:0

#

მ-წ

სხვ

1

ბრ2

3-0

+57

6

სფრ

2-1

-10

7

პორ

1-2

-2

10

პოლ

0-3

-45

#

მ-წ

სხვ

3

გერ

3-0

+47

4

ესპ

2-1

+49

9

ბელ

1-2

-20

11

იტა

0-3

-76

#

მ-წ

სხვ

2

ბრ1

3-0

+57

5

რუს

2-1

+42

8

საქ

1-2

-10

12

ლიტ

0-3

-89

5/06

11.00

ბრიტანეთი 2  (1/4ფ) 

0:36

სინ’ნფ

14.12

ესპანეთი

10:7

სინ’ფ

17.16

ბრიტანეთი 1

12:15

ეტაპზე დავიკავე VI ადგილ (12 გუნდში)
ვსხედვართ ჰონკონგის შესარჩევში გამსვლელ პოზიციაზე!

შემდეგი ეტაპი:  9-10/07  ექსეთერ (ინგ)

2015-16 * დიდი 10

19/05 @ 17.05

საჩემპიონო პლეიოფი

მ2

ბათუმი #4

13:22

ყოჩები #5

მ1

ჯიქი #3

25:14

აია #6

ჯიქი

19:18

ყოჩები

ლელო #1

14:03

ლოკომ #2

ლოკომოტ

11:03

ჯიქი

ლელო

17:15

ლოკომოტ

ლელო ზედიზედ მეოთხედ გახდა საქართველოს ჩემპიონი!

3/04 @ 18.30

სხვ

   მ - წ * ფ

$`

ლელო სარას

61

+88

14-3*1

3

ლოკომოტივი

52

+38

11-6*1

6

ჯიქი  გორი

50

+93

10-7*1

8

ბათუმი

47

+22

  9-7*2

7

ყოჩები ბოლნ

46

+21

10-8

6

აია  ქუთაისი

41

-12

  8-8*2

5

აკადემია

35

-43

  7-11

7

არმია

32

-60

  5-11*2

8

არმაზი ^

29

-63

  5-12*1

7

ხარები  რუსთ

29

-84

  6-12

5

 ^  პირისპირ ბალანსით     სტატ’ლიდერები

   

2016 * 18წ ევროპა

27/03 @ 18.40

ლისაბონი (პორტუგალია)   სრულად

საქართველო -

18/03

16.00

1/4   რუმინეთი  ოქმი

49:10

22/03

16.00

1/2   პორტუგალია  ოქმი

29:10

26/03

21.00

     საფრანგეთი  ოქმი

00:42

რაზმი

ისტორია დავიკავეთ II ადგილი

1

საფრანგეთი

2

საქართველო

3

პორტუგალია

4

ბელგია

5

ესპანეთი

6

გერმანია

7

რუსეთი

8

რუმინეთი

 

2016 * რაგბი ევროპა

20/03 @ 24.15   სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

შაბათობით * საქართველოს დროით

06/02

14.00

ავჭალა

გერმანია

$ 59:7

13/02

18.30

ლისაბონი

პორტუგალ

$ 29:3

27/02

17.00

ვაკე

ესპანეთი

$ 38:7

12/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

- 24:7

19/03

17.00

დინამო

რუმინეთი

$ 38:9

საბოლოო

სხვ

გატ

  მ-წ*

$

საქართველო

24

+155

28

188

5-0

4

რუმინეთი

19

+83

19

160

4-1

3

რუსეთი

14

+13

18

128

3-2

2

ესპანეთი

9

-4

11

101

1-3*1

3

გერმანია

7

-109

12

101

1-3*1

1

პორტუგალია

1

-138

10

72

0-5

1

^  უკეთესი პირისპირ ბალანსით

საქართველოს "ბორჯღალოსნები"
მეცხრედ გახდნენ "რაგბი ევროპის" ჩემპიონები

მათვე მეათედ შემართეს "ანთიმოზ ივერიელის თასი"

ჩემპიონები და სლემოსნები  *  რაგბი ევროპა 2015

ყველა ბორჯღალოსანი და ტესტი 1989-2015

   

არქივი 2015

ჭაბუკთა ლიგები 2015

25/11 @ 17.15

"" ლიგა   დასრულდა

1

აია 1

2

ლელო

3

არმია

ფინალები   სანუგეშოები

"" ლიგა   დასრულდა

1

აია 1

2

ბაგრატი

3

ხულიგანა

ფინალები  სანუგეშობი დას აღმ

 

მსოფლიო თასი 2015

 5/11 @ 19.15   ოფიციოზი EN

ფერადი პოსტერი

ტელე მეგზური

ისტორია

განრიგი + შედეგები

საქართველო -

32-კაცა რაზმი   მოსათელი ტესტების ოქმები

დღე

თარიღი

დრო

მეტოქე

ქალაქი

ოქმი

შაბ

19/09

15.00

ტონგა

გლოსთერ

17:10$

პარ

25/09

19.45

არგენტინა

გლოსთერ

9:54$

პარ

02/10

23.00

ზელანდია

კარდიფ

10:43$

ოთხ

07/10

23.00

ნამიბია

ექსეთერ

17:16$

დავაფინიშეთ მოწინავე 12 გუნდში და ახლავე მოვიპოვეთ
2019 წლის მსოფლიო თასის (იაპონია) საგზური

1

ზელანდია

2

ავსტრალია

3

აფრიკა

 

   

ევროპის შვიდკაცა 2015

19/07 @ 21.40

ოლიმპიური  რეშაჟი

ლისაბონი, ჟამორ (პორ)    სთრიმი
საქართველოს დროით
 
* ფრე

საქართველო -

18/07

15.06

იტალია

12:7

 

18.06

ირლანდია

17:21

 

21.06

რუსეთი

10:7

#

მ-წ

სხვ

3

ირლ

2*0

+20

5

საქ

2-1

+4

7

რუს

1*1

+21

10

იტა

0-3

-45

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+100

6

ლიტ

2-1

-3

8

რუმ

1-2

-50

11

ლატ

0-3

-47

#

მ-წ

სხვ

2

პორ

3-0

+95

4

ბელ

2-1

+22

9

უკრ

1-2

-55

12

პოლ

0-3

-62

19/07

15.06

ბელგია  (1/4ფ)

21:5

1/2ფ

17.56

გერმანია

5:26

III

20.43

ირლანდია

7:15

საგაისო, მსოფლიო რეპეშაჟში გავიდა სამი მოწინავე:
რუსეთი, გერმანია, ირლანდია

ევროპის შვიდკაცა 2015

12/07 @ 21.15

"გრან პრი"   III ეტაპი

ექსეთერი (ინგ)  
სთრიმები @ საქართველოს დროით
რეალ სთრიმ ჰანთერ  
დეილი მოუშენ

საქართველო -

11/07

15.36

რუსეთი

7:17

 

17.56

ბელგია

27:5

 

21.00

უელსი

19:7

#

მ-წ

სხვ

1

სფრ

3-0

+89

4

გერ

2-1

+47

9

პორ

1-2

-50

12

რუმ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

2

ინგ

3-0

+76

6

ესპ

2-1

-22

7

ლიტ

1-2

-20

10

იტა

0-3

-34

#

მ-წ

სხვ

3

რუს

3-0

+53

5

საქ

2-1

+24

8

უელ

1-2

-24

11

ბელ

0-3

-53

12/07

15.36

გერმანია  (1/4ფ)

5:15

სინი

17.42

უელსი (1/2ფ)

14:17

VII

20.24

ლიტვა (ფ)

0:24

ეტაპზე დავიკავე VIII ადგილ

გრან პრიზე დავაფინიშეთ X პოზიციაზე

   

ჭაბუკთა შვიდკაცა 2015

28/06 @ 18.15

"ბ"  ლიგა  27-28/06  ავჭალახელ

1

აია

2

ლელო

3

ხულიგანა

ყველა შედეგი

თბილისის თასი 2015

21/06 @ 21.25   ავჭალა

განაცხადები   ტურნირის გვერდი   ოქმები

სთრიმი

შაბ

იტალია

0:25$

ირლანდია

13/06

საქართველო

19:10

ურუგვაი

ოთხ

ურუგვაი

7:33$

ირლანდია

17/06

საქართველო

10:26

იტალია

კვი

ურუგვაი

13:23

იტალია

21/06

საქართველო

12:45$

ირლანდია

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ

$

ირლ

15

+84

103:19

15/3

3-0

3

იტა

8

+1

049:48

4/6

2-1

0

საქ

4

-40

041:81

4/9

1-2

0

ურუ

0

-45

030:75

3/8

0-3

0

   

ევროპის შვიდკაცა 2015

14/06 @ 17.40

II ეტაპი

ლიონი (სფრ) @ საქართველოს დროით
სთრიმი

საქართველო -

13/06

13.06

პორტუგალია

5:26

 

15.00

საფრანგეთი

5:38

 

18.00

იტალია

0:19

#

მ-წ

სხვ

1

სფრ

3-0

+61

6

იტა

2-1

+5

8

პორ

1-2

+7

11

საქ

0-3

-73

#

მ-წ

სხვ

3

ბელ

2*0

+31

4

რუს

2-1

+53

7

ინგ

1*1

+9

12

უელ

0-3

-93

#

მ-წ

სხვ

2

ესპ

3-0

+59

5

გერ

2-1

+15

9

ლიტ

1-2

-32

10

რუმ

0-3

-42

14/06

13.50

რუმინეთი  (1/2ფ)

12:7

ფიალა

17.02

ლიტვა  (ფ)

20:17

ეტაპზე დავიკავე IX ადგილ

ევროპის შვიდქალა 2015

14/06 @ 17.40

"ა" (მეორე) ჯგუფი

კაუნასი (ლიტ) @ საქართველოს დროით

საქართველო -

13/06

12.50

შვეიცარია

0:20

 

15.50

ნორვეგია

12:14

 

18.50

რუმინეთი

0:21

#

მ-წ

სხვ

1

ბელ

3-0

+89

6

ჩეხ

2-1

-2

7

ფინ

1-2

+7

12

ლიტ

0-3

-94

#

მ-წ

სხვ

3

შვდ

2*0

+32

4

პოლ

2-1

+59

9

მოლ

1-2

-52

10

უნგ

0*2

-39

#

მ-წ

სხვ

2

შვრ

3-0

+27

5

რუმ

2-1

+40

8

ნორ

1-2

-24

11

საქ

0-3

-43

14/06

12.50

უნგრეთი  (1/2ფ)

0:10

XI

15.40

ლიტვა  (ფ)

24:5

დავიკავე XI ადგილ

   

ევროპის შვიდკაცა 2015

7/06 @ 16.30

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ლუჟნიკი (რუს)

საქართველო -

შაბათის სთრიმი

6/06

12.06

უელსი

7:19

 

14.00

საფრანგეთი

0:49

 

17.00

რუმინეთი

24:14

#

მ-წ

სხვ

1

სფრ

3-0

+129

6

უელ

2-1

-27

9

საქ

1-2

-51

12

რუმ

0-3

-51

#

მ-წ

სხვ

2

პორ

3-0

+50

4

ინგ

2-1

+22

8

ლიტ

1-2

-28

10

ბელ

0-3

-44

#

მ-წ

სხვ

3

რუს

3-0

+36

5

გერ

2-1

+10

7

ესპ

1-2

+4

11

იტა

0-3

-50

კვირის სთრიმი

7/06

12.40

რუმინეთი  (1/2ფ) 

15:7

ფიალა (IX)

16.02

ბელგია   (ფ)

14:12

ეტაპზე დავიკავე IX ადგილ

20წ მსოფლიო ალაფა 2015

24/05 @ 22.40
ლისაბონი (პორტუგალია)   სრულად

საქართველო -

სამ 12/05

20.00

ურუგვაი

ოქმი $46:12

კან$ 35:20 ნამ  *  ფიჯ$ 34:19 პორ  *  ტონ$ 35:16 ჰონ

შაბ 16/05

20.00

ფიჯი

ოქმი  30:13

ურუ$ 37:26 პორ  *  კან 24:15 ჰონ  *  ტონ$ 45:11 ნამ

ოთხ 20/05

20.00

პორტუგალია

ოქმი  19:11

ურუ$ 28:26 ფიჯ$$  *  ნამ$ 36:17 ჰონ  *  კან 13:11 ტონ$

" ა "

სხვ

-

$

საქართველო

13

+59

3-0

1

ურუგვაი

10

-21

2-1

2

ფიჯი

7

-4

1-2

3

პორტუგალია

0

-34

0-3

0

" ბ "

სხვ

-

$

კანადა

13

+26

3-0

1

ტონგა

11

+51

2-1

3

ნამიბია

5

-30

1-2

1

ჰონკონგი

0

-47

0-3

0

კვი 24/05

(I) 20.00

კანადა

ოქმი  49:24

(III) ურუ 44:43 ტონ  *  (V) ფიჯ 36:24 ნამ  *  (VII) პორ 47:21 ჰონ

რაზმი

ისტორია დავიკავეთ I ადგილი
   

18წ ევროპის ელიტა 2015

4/04 @ 20.50

მიდი’პირენე (საფრანგეთი)   სრულად

საქართველო -

27/03

22.00

1/4   ირლანდია

*8:8

31/03

21.00

1/2   იტალია

*6:6

04/04

19.00

  ფ   საფრანგეთი

0:57

რაზმი

ისტორია დავიკავეთ II ადგილი

1

საფრანგეთი

2

საქართველო

3

ინგლისი

4

იტალია

5

უელსი

6

პორტუგალია

7

ირლანდია

8

შოტლანდია

 

რაგბი ევროპა 2015

21/03 @ 22.45

საქართველო -

შაბათობით, საქართველოს დროით    ტურნირი სრულად

07/02

17.00

ჰოიზენშტამი

გერმანია

$ 64:8

14/02

17.00

ვაკე, მესხი

პორტუგალ

20:15 $

28/02

19.00

მადრიდი

ესპანეთი

26:13

14/03

17.00

ვაკე, მესხი

რუსეთი

33:0

21/03

16.30

ბუქარესტი

რუმინეთი

15:6

13 გათამაშებაში მერვედ მოიპოვე პირველობა
16 სეზონში
მეათედ იმარჯვე წლიურ "უმცროს 6 ერზე"
მეხუთედ შეასრულე სლემი = ძლიე ყველა მეტოქე
მეცხრედ შემართე რუმინეთთან საცილო
"ანთიმოზ ივერიელის თასი"

საბოლოო 2015

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

21

+116

16

158

5-0

1

რუმინეთი

15

+41

11

102

3-2

3

ესპანეთი

14

+32

18

131

3-2

2

რუსეთი

13

-16

12

103

3-2

1

პორტუგალია

5

-48

4

52

1-4

1

გერმანია

1

-125

6

61

0-5

1

^  უკეთესი პირისპირ ბალანსით    ოფიციოზი

ჩემპიონები და სლემოსნები  *  ერთა თასი 2014

ყველა ბორჯღალოსანი და ტესტი 1989-2014

   

არქივი 2014

2013-14 სეზონის ლაურეატები

საუკეთესო

მერაბ შარიქაძე

შინ საუკეთესო

ლაშა ხმალაძე

მექულე

ირაკლი ყიასაშვილი

მელელოვე

ალეკო ტუჩაშვილი

მწვრთნელი

ლევან მაისაშვილი

მსაჯი

ნიკოლოზ ამაშუკელი

ქალი

ანა პოღოსიანი

უმაღლესი ლიგა

ლელო სარასენს

პირველი ლიგა

თიბიეს უნივერსიტეტი

შვიდკაცა

ხარები რუსთავი

დუბლები

ლელო სარასენს

"ა" (18წ) ლიგა

აია ქუთაისი

"ბ" (16წ) ლიგა

ლელო სარასენს

29/12 @ 22.00

   

შემოდგომის ტესტები 2014

23/11 @ 19.10    სრულად

სერიის 28-კაცა რაზმი

საქართველო -

შაბ

8/11

17.00

მესხი

ტონგა

9:23

სამატჩო რაზმი    მეტოქენი და მსაჯები    საგაზეთო ოქმი

კვი

16/11

18.30

ავივა

ირლანდია

7:49

სამატჩო რაზმი    მეტოქენი და მსაჯები    საგაზეთო ოქმი

კვი

23/11

17.00

მესხი

იაპონია

35:24

სამატჩო რაზმი    მეტოქენი და მსაჯები    საგაზეთო ოქმი

19წ ევროპის ალაფა 2014

1/11 @ 24.00
ლისაბონი (პორტუგალია)   სრულად

საქართველო -

26/10

19.00

1/4

ჰოლანდია

ოქმი

55:3

29/10

21.00

1/2

რუსეთი

ოქმი

41:5

01/11

21.00

პორტუგალია

ოქმი

44:14

საქართველომ დაიკავა I ადგილი და გავიდა 2015 წლის
20წ მსოფლიო ალაფაზე (
პორტუგალია)

სხვა მონაწილენი: კანადა|შტატები ნამიბია
პორტუგალია
ტონგა ურუგვაი ფიჯი ჰონკონგი

   

საშინაო შვიდკაცა 2014

26/10 @ 17.45

შაბ-კვი 25-26/10  შევარდენი   ყველა შედეგი

კაცები

1

ხარები

2

ყოჩები

3

ჯიქი

ჭაბუკები

1

ლელო

2

ჩოხოსნები

3

მერანი

ჩელენჯ თასი 2014-15

28/09 @ 02.50    ოფიციოზი

ორ-მატჩა შესარჩევი

როვიგო

22:18

კავკასიელები

შაბ  20/09   ბატალინი   18.00

23 მოთამაშე   თვითერი   საგაზეთო ოქმი

კავკასიელები

21:24

როვიგო

შაბ  27/09   ვაკე, მესხი   17.00

გუნდები   საგაზეთო ოქმი

ჩელენჯზე გავიდა როვიგო

   

ევროპის შვიდკაცა 2014

21/09 @ 20.25

გრან პრი   IVტაპი  ბუქარესტი (რუმ)

საქართველო -

20/09

11.00

ინგლისი

0:22

 

15.06

ბელგია

14:17

 

17.00

უელსი

5:38

21/09

12.28

რუმინეთი 1/2 ფ

14:5

ფიალა (IX)

16.02

პორტუგალია ფინ

12:7

ეტაპზე დავიკავე IX ადგილ და შევმართეთ ფიალა; სერიაში დავიკავე VIII ადგილ

ევროპის შვიდკაცა 2014

14/09 @ 19.05

გრან პრი   III ეტაპი  მანჩესთერ (ინგ)

საქართველო -

13/09

14.50

იტალია

20:7

 

17.50

ესპანეთი

17:24

 

20.50

შოტლანდია

0:45

14/09

14.28

რუმინეთი (ფიალა)

10:17

(XI ადგ)

17.40

იტალია

14:17

ეტაპზე დავიკავე ბოლო, XII ადგილ
დასკვნითი ეტაპი:  20-21/09  ბუქარესტი (რუმ)

   

ევროპის შვიდკაცა 2014

29/06 @ 17.05

გრან პრი   II ეტაპი   მოსკოვი, ლუჟნიკი (რუს)

საქართველო -

28/06

11.06

ინგლისი

14:22

 

14.06

რუმინეთი

38:0

 

17.06

საფრანგეთი

31:14

 29/06

11.06

რუსეთი  (1/4ფ) 

19:17

1/2ფ

13.56

ინგლისი

5:33

ბრინჯაო

16.43

შოტლანდია

12:38

ეტაპზე დავიკავე IV ადგილ (12 გუნდში)
შემდეგი ეტაპი:  13
-14/09  მანჩესთერ (ინგ)

ირბ-ის თბილისის თასი 2014

22/06 @ 22.35   ავჭალა

განაცხადები   ოქმები   ტურნირის გვერდი

14/06

საქართველო

23:13

ესპანეთი

 

იტალია

20:45$

არგენტინა

18/06

საქართველო

16:26

არგენტინა

 

იტალია

$37:0

ესპანეთი

22/06

საქართველო

$34:10

იტალია

 

არგენტინა

$41:7

ესპანეთი

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ

$

არგ

14

+69

112:043

12/04

3-0

2

საქ

9

+24

073:049

08/03

2-1

1

იტა

5

-12

067:079

08/10

1-2

1

ესპ

0

-81

020:101

02/13

0-3

0

   

ევროპის შვიდკაცა 2014

8/06 @ 18.40

გრან პრი   I ეტაპი   ლიონ (სფრ)

სთრიმი  ტურნირის საითი

საქართველო -

7/06

13.28

იტალია

24:12

 

15.22

საფრანგეთი

7:26

 

18.22

გერმანია

24:21

 8/06

12.44

ბელგია (1/4ფ)

12:14

სინი'1/2ფ

15.34

ინგლისი

19:12

სინი'ფინ

18.16

ტლანდია

15:21

ეტაპზე დავიკავე VI ადგილ (12 გუნდში)
შემდეგი ეტაპი:  28
-29/06  მოსკოვი

ევროპის შვიდქალა 2014

8/06 @ 19.10

"ა" (მეორე) ჯგუფი   ბერგენ (ნორ)

სთრიმი   ტურნირის საითი

საქართველო -

7/06

13.50

პოლონეთი

17:5

 

15.44

ჩეხეთი

5:12

 

18.44

დანია

39:0

 8/06

12.44

მოლდოვა (1/4ფ)

14:10

თასი'1/2ფ

16.12

უკრაინა

5:34

ბრინჯაო

18.50

რუმინეთი

5:12

დავიკავე IV ადგილ (12 გუნდში)

   

ერთა თასი 2014

18/03 @ 13.30    სრულად

საქართველო -

წლევანდელი რაზმი

01/02

15.00

ავჭალა

ბელგია

$35:0

08/02

19.00

ლისაბონი

პორტუგალია

34:9

22/02

17.00

დინამო

რუსეთი

$36:10

08/03

19.00

მადრიდი

ესპანეთი

24:17$

15/03

17.00

ვაკე

რუმინეთი

22:9

საქართველომ

12 გათამაშებაში მეშვიდედ მოიპოვა "ერთა თასი"
15 სეზონში მეცხრედ იმარჯვა წლიურ "უმცროს 6 ერზე"
მეოთხედ შეასრულა სლემი = ძლია ყველა მეტოქე
მერვედ შემართა
"ანთიმოზ ივერიელის თასი"

ჩემპიონები და სლემოსნები

2014 ერთა თასი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

22

+106

17

151

5-0

2

რუმინეთი

19

+87

14

128

4-1

3

რუსეთი

14

-24

15

109

3-2

2

ესპანეთი

10

-27

9

87

2-3

2

პორტუგალია

5

-56

6

70

1-4

1

ბელგია

1

-86

3

42

0-5

1

    fira-aer-rugby.com

2015 შესარჩევი

სხვ

გატ

 მ-წ*

$

საქართველო

41

+180

32

286

9-0*1

3

რუმინეთი

38

+136

22

242

8-1*1

4

რუსეთი

28

-30

28

219

6-4*0

4

ესპანეთი

15

-84

15

159

2-6*2

3

პორტუგალია

12

-77

10

145

2-7*1

2

ბელგია

6

-125

11

134

0-9*1

4

20წ მსოფლიო ალაფა 2014

ჩვენი

იმათი

20/04 @ 18.00    ჰონკონგი (ჩინეთი)
სრულად

საქართველო -

ორ 07/04

13.00

ტონგა

ოქმი   34:10

პარ 11/04

11.00

შტატები

ოქმი  $12:13

სამ 15/04

09.00

ჰონკონგი

ოქმი    21:8

"ა"

სხვ

-

$

ტონგა ^

10

+5

2-1

2

შტატები

10

+32

2-1

2

საქართველო

9

+36

2-1

1

ჰონკონგი

0

-73

0-3

0

"ბ"

სხვ

-წ*

$

იაპონია

12

+26

2-1

4

ურუგვაი

10

+8

2-0*1

0

ნამიბია

7

+3

1-2

3

კანადა

2

-37

0-2*1

0

შაბ 19/04

11.00

ნამიბია

ოქმი    46:17

რაზმი

ისტორია დავიკავეთ V ადგილი

18წ ევროპის ელიტა 2014

20/04 @ 16.15    პოზნანი (პოლონეთი)   სრულად

საქართველო -

პარ 11/04

16.00

1/4   ირლანდია

ოქმი  10:20

სამ 15/04

18.00

1/2   იტალია

ოქმი   13:15

შაბ 19/04

13.00

 ფ    პორტუგალია

ოქმი   26:3

რაზმი

სთრიმი ისტორია დავიკავეთ VII ადგილი
 
   

არქივი 2013

შემოდგომის ტესტები 2013

26/11 @ 13.30

საქართველო -

28-კაცა რაზმი # მეტოქეები

09/11

თბილისი

დინამო

16.30

კანადა

19:15

ჩვენი რაზმი # მობურთალები და მსაჯები
ოქმი # arena.ge ვიდეო # msy.gov.ge ფოტო

16/11

რუსთავი

ახალი

14.00

შტატები

23:25

ჩვენი რაზმი # მობურთალები და მსაჯები
ოქმი # arena.ge ვიდეო # msy.gov.ge ფოტო

23/11

თბილისი

მესხი

16.30

სამოა

16:15

ჩვენი რაზმი # მობურთალები და მსაჯები
ოქმი # arena.ge ვიდეო # msy.gov.ge ფოტო

19წ ევროპის ალაფა 2013

3/11 @ 12.25  ლისაბონი (პორტუგალია)   სრულად

საქართველო -

27/10

19.00

1/4

ჩეხეთი

ოქმი

69:8

30/10

21.00

1/2

ესპანეთი

ოქმი

31:3

02/11

21.00

ბელგია

ოქმი

32:6

დავიკავეთ პირველი ადგილი და გავედით
2014 წლის 20წ მსოფლიო ალაფაზე (ჰონკონგი)

სხვა მონაწილენი: იაპონია კანადა ნამიბია
ტონგა ურუგვაი შტატები
ჰონკონგი

   

ევროპის შვიდკაცა

22/09 @ 20.25

გრან პრი.  ბოლო, II ეტაპი
ბუქარესტი (რუმ)  ვიდეო ნაკადი

საქართველო -

21/09

11.00

პორტუგალია

0:7

 

13.32

რუმინეთი

19:14

 

16.04

იტალია

5:14

 

19.20

უელსი

24:7

22/09

12.28

ინგლისი

7:24

საგაისოდ (2014) ევრო გრან-პრიზე დავრჩით!
მსოფლიო სერიის შესარჩევში (ჰონკონგი 2014)
გავიდნენ რუსეთი და იტალია

სინის 1/2

15.18

გერმანია

22:7

ფინ (V ადგ)

18.05

პორტუგალია

10:24

ეტაპზე დავიკავეთ VI ადგილი

ქულა: 40 ინგლისი; 33 რუსეთი საფრანგეთი;
24
პორტუგალია; 18 იტალია; 17 უელსი შოტლანდია;
1
1 საქართველო,
10 რუმინეთი; 9 ესპანეთი გერმანია -
3
უკრაინა (გავარდა; გაისად შეცვლის ბელგია)

გრან-პრიზე გავიმეორეთ
შარშანდელი შედეგი -
VIII ადგილი

ჭაბუკთა "ა" ლიგა

24/11 @ 18.55    24/11   სეზონი დასრულდა!

1

აკადემია

2

ქუთაისი

3

რუსთავი

ჭაბუკთა "ბ" ლიგა

24/10 @ 19.15   24/10   სეზონი დასრულდა!

1

არმია

2

რუსთავი

3

ქუთაისი 2

კაცთა შვიდკაცა პირველობა

შაბ-კვი 13-14/07  შევარდენი  

1

აია ქუთაისი

2

ლოკომოტივი

3

ბათუმი

   

შვიდკაცის მსოფლიო თასი

30/06 @ 15.15

მოსკოვი (რუსეთი)  ლუჟნიკი

        

საქართველო -

"დ" პული

28/06

16.06

შტატები

19:26

29/06

09.44

ზელანდია

7:26

 

13.46

კანადა

19:26

ფიალა

30/06

10.14

ჰონკონგი  (1/4ფ)

31:10

 

14.50

იაპონია  (1/2ფ)

21:24

გავიყავით XIX ადგილი (24 გუნდში)

უმაღლესი ლიგა 2012-13

#

25/05 @ 21.30   სრულად 

1

ლელო

2

არმია

3

აია ქუთაისი

4

არმაზი

5

ილიაუნი ჯიქი

6

ლოკომოტივი

7

ბათუმი

8

ხარები რუსთავი

9

აკადემია

10

სტუ ყოჩები

დამდეგი სეზონისთვის  [09/2013 – 05/2014]  ათეული იგივეა

   

სტუმრობა არგენტინაში

შაბ 22/06   სან ხუან  23.10 საქ

საქართველო

18:29

არგენტინა

17/06 @ 20.25   ბორჯღალოსანთა 25-კაცა რაზმი 

21/06 @ 09.45   მეტოქენი და მსაჯები  

22/06 @ 24.55   სთრიმ-ოქმ  (ჩასწორდა 01.40)  

23/06 @ 10.30   ფოტო 

25/06 @ 00.35   ვიდეო    I   II

ირბ-ის თბილისის თასი

16/06 @ 18.05   ავჭალა

ბორჯღალოსანთა 26-კაცა რაზმი 

7/06

ურუგვაი

9:37

აფრიკა $

 

$ საქართველო

15:20

ირლანდია

11/06

ირლანდია

8:19

აფრიკა

 

საქართველო

27:3

ურუგვაი

16/06

$ საქართველო

16:21

აფრიკა

 

$ ურუგვაი

33:42

ირლანდია $

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ

$

აფრ

13

+44

77:033

9/02

3-0

1

ირლ

9

+3

70:067

8/08

2-1

1

საქ

6

+14

58:044

6/03

1-2

2

ურუ

1

-61

45:106

5/15

0-3

1

   

ევროპის შვიდკაცა

9/06 @ 19.45

გრან პრი.  I ეტაპი.  ლიონ (სფრ)   8-9/06 

საქართველო -

8/06

ესპანეთი

7:26

 

რუმინეთი

10:26

 

ინგლისი

12:20

 

უკრაინა

34:5

9/06

უელსი

7:40

ფიალის 1/2

იტალია

7:19

 

უკრაინა

5:19

დავიკავეთ ბოლო, XII ადგილი

დანარჩენი ორი ეტაპი - სექტემბერში

ევროპის შვიდქალა

12/06 @ 20.45

"ა" (მეორე) ჯგუფი.  პრაღა (ჩეხ)   8-9/06 

საქართველო -

8/06

ხორვატია

5:12

 

პოლონეთი

7:15

 

შვედეთი

19:0

 

ავსტრია

31:0

9/06

რუმინეთი (ჩასწორდა)

0:5

ფიალის 1/2

უნგრეთი

31:0

ფიალის ფინალი

დანია

28:0

12 გუნდში დავიკავეთ IX ადგილი

   

შვიდკაცის შესარჩევი

2013/14  მსოფლიო სერია

12/05 @ 12.35   11-12/05  ლონდონი, თვიქნემ  

       საქართველო -   [საქ დროით]

11/05

12.22

შოტლანდია

0:29

 

15.12

ჰონკონგი

12:17

 

17.58

ზიმბაბვე

14:19

#

"ა"

-

სხვ

1

  შტლ

2-1

+35

2

  ზიმ

2-1

+3

3

  ჰნკ

2-1

+1

4

  საქ

0-3

-39

# "ბ" მ-წ სხვ
1   პორ 3-0 +23
2   ესპ 1-2 +1
3   რუს 1-2 -9
4   ტონ 1-2 -15

12/05

12.00

1/4 ფ:   პორტუგალია

5:17

სერიის საგზური ვერ მოვიპოვეთ

შვიდკაცის შესარჩევი

2013/14 წლების მსოფლიო სერია

24/03 @ 10.05   22-24/03  ჰონკონგი  

       საქართველო -   [საქ დროით]

22/03

12.22

იამაიკა

27:17

23/03

05.22

ბრაზილია

19:19

შევედით უკეთეს რვეულში!

 

14.10

იაპონია

7:26

#

ე"

სხვ

3

ტონ

3

+66

6

ტუნ

1

+3

8

ურუ

1

-21

10

ტვნ

1

-48

# ვ" სხვ
2 იაპ 3 +69
5 ბრზ 1* +19
7 საქ 1* -9
12 იამ 0 -79

#

ზ"

სხვ

1

რუს

3

+73

4

ზიმ

2

+47

9

ქუქ

1

-43

11

მქს

0

-77

24/03

06.03

იაპონია (1/4 )

17:0

მეოთხედ-ფინალის მოგებით გავედით
ლონდონის შესარჩევში (11-12/05) !

1/2

09.33

ტონგა

7:19

გავიყავით მესამე ადგილი (ჯამური XIX)

   

ერთა თასი 2013

სრულად     fira-aer-rugby.COM  

16/03 @ 22.50

სხვ

გატ

 მ-წ*

$

საქართველო

19