2015 წლის მსოფლიო თასის შესარჩევი

2015 წლის მსოფლიო თასის შესარჩევი

10 რაუნდი

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

საქართველო

41

+180

32/06

286:106

9-0*1

3

რუმინეთი

38

+136

22/07

242:106

8-1*1

4

რუსეთი

28

-30

28/25

219:249

6-4*0

4

ესპანეთი

15

-84

15/23

159:243

2-6*2

3

პორტუგალია

12

-77

10/21

145:222

2-7*1

2

ბელგია

6

-125

11/36

134:259

0-9*1

4

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია ($)  

ტოლობაზე: ჯერ პირადში 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                            მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

საქართველო და რუმინეთმა მსოფლიოს საგზურები 22/02 დაიბევეს
საქართველო
პირველობა 15/03 მოიპოვა

fira-aer-rugby.com

ერთა თასი 2013    შესარჩევის პირველი წრე

ერთა თასი 2014

შესარჩევის მეორე წრე

1/02

საქართველო

$35:0

ბელგია

ავჭალა

15.00

იორდაკესკუ (რუმ)

 

6ლ: მიქაუტაძე კვირიკაშვილი (2 4) შარიქაძე მაჩხანელი ჩხაიძე; გ ჯ: კვირიკაშვილი სბ ჟვანია

 

28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო   msy.gov.ge ფოტო

 

რუმინეთი

24:0

პორტუგალია

კლუჟი

18.00

გალაჰერ (ირლ)

 

ესპანეთი

$25:28

რუსეთი

მადრიდი

19.00

ლინთონ (შტლ)

8/02

პორტუგალია

9:34

საქართველო

ლისაბონი

19.00

მარშა (სფრ)

 

3ჯ: ბეტანკურ'ავილა - 3ლ: ზიბზიბაძე კვირიკაშვილი კაჭარავა; 2გ 5ჯ: კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუსეთი

3:34$

რუმინეთი

ნებუგ (ტუაფსე)

14.00

ვილქინსონ (ირლ)

 

ესპანეთი

11:6$

ბელგია

მადრიდი

19.00

მიტრეა (იტა)

22/02

საქართველო

$36:10

რუსეთი

დინამო

17.00

რუის (სფრ)

 

5ლ: ზირაქაშვილი კოლელიშვილი გორგოძე ზიბზიბაძე საჯ (ჩხაიძე)  4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე; ჯ: კვირიკაშვილი -
ლ:
ოტროკოვ; გ ჯ: კუშნარიოვ

 

წარსული   27 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუმინეთი

$32:6

ესპანეთი

კლუჟი

16.30

მაკ’ფეილ (ჰოლ)

 

ბელგია

6:19

პორტუგალია

ბრიუსელი

18.00

ჰენესი (უელ)

8/03

ესპანეთი

$17:24

საქართველო

მადრიდი

19.00

ჰენესი (უელ)

  2ლ: სემპერე პელიუშონ; 2გ ჯ: პელიუშონ სბ პინტო - 2ლ: გორგოძე თხილაიშვილი; გ 3ჯ ა: კვირიკაშვილი სბ ფეიქრიშვილი

 

წარსული   28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუსეთი

$34:18

პორტუგალია

სოჭი

15.00

ქარლი (ინგ)

 

რუმინეთი

$29:10

ბელგია

კონსტანცა

16.30

ბლესანო (იტა)

15/03

საქართველო

22:9

რუმინეთი

ვაკე

17.00

პირს (ინგ)

  ლ: ზირაქაშვილი; გ: კვირიკაშვილი; 5ჯ: კვირიკაშვილი 4, მალაღურაძე - 3ჯ: ვლაიკუ სბ გალ ბურჩა კალაფეტეანუ

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო   საგაზეთო ოქმი

 

ბელგია

20:34$

რუსეთი

ბრიუსელი

21.00

ვივარინი (იტა)

 

პორტუგალია

$24:28

ესპანეთი

ლისაბონი

21.00

კარდონა (სფრ)

5 რაუნდი

სხვ

გატ:გაშ

 მ-წ

$

საქართველო

22

+106

17/03

151:045

5-0

2

რუმინეთი

19

+87

14/02

128:041

4-1

3

რუსეთი

14

-24

15/16

109:133

3-2

2

ესპანეთი

10

-27

09/11

087:114

2-3

2

პორტუგალია

5

-56

06/13

070:126

1-4

1

ბელგია

1

-86

03/19

042:128

0-5

1

 

ჩემპიონები და სლემოსნები

13.25 @ 18/03

საქართველოს დრო
 

2018 * 20წ მსოფლიო

საფრანგეთი ბეზიე, ნარბონ, პერპინიან

ჩვენი რაზმი  |  ოფიციოზი  |  ოქმები_EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

ოთხ

30/05

20.30

პერ

აფრიკა  ოქ

$27:33$

კვი

03/06

16.00

ბეზ

საფრანგეთი  ოქ

_12:24_

ხუთ

07/06

20.30

ნარ

ირლანდია  ოქ

_24:20$

#

<>

სხვ

2

ზელ

14

+108

6

უელ

8

-26

8

ავს

6

+21

12

იაპ

1

-103

#

<>

სხვ

1

ინგ

15

+84

5

იტა

10

-33

7

არგ

7

-9

11

შტლ

1

-42

#

<>

სხვ

3

სფრ

14

+31

4

აფრ

11

+2

9

საქ

5

-14

10

ირლ

2

-19

პლეი’ოფი

ვიბრძოლებთ IX - XII ადგილებისთვის

სამ

12/06

20.30

პერ

იაპონია  ოქ

24:22

ელიტაში დავრჩით! ვითამაშებთ IX ადგილისთვის

კვი

17/06

15.30

ბეზ

შოტლანდია  ოქ

39:31

ისტორიაში პირველად დავიკავეთ IX ადგილი!

კიბე

1. საფრანგეთი

2. ინგლისი

3. აფრიკა

4. ზელანდია

5. ავსტრალია

6. არგენტინა

7. უელსი

8. იტალია

9. საქართველო

10. შოტლანდია

11. ირლანდია

12. იაპონია

2018 * ზაფხულის ტურნე

საქართველო

სატურნეო რაზმი  |  წარსული  |  სრულად

1989 - 2018    212 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/06

05.00

სუვა

ტონგა

16:15

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

16/06

07.30

სუვა

ფიჯი

15:37

წარსული  |  24 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

23/06

09.45

ტოიოტა

იაპონია

0:0

"26 მაისის" 100 წლისთავი

საიუბილეო ბურთაობა

ხუთ 31/05 2018  |  დინამო არენა  |  20.00

საქართველო 16:15 ფრანგ’ბარბარ

25 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

2018 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05 2018  |  ქუთაისი, აია  |  18.00

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  |  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  დასრულდა

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

კაცთა ლიგების ყველა [1395] მოთამაშე

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო