2015 წლის მსოფლიო თასის შესარჩევი

2015 წლის მსოფლიო თასის შესარჩევი

10 რაუნდი

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

საქართველო

41

+180

32/06

286:106

9-0*1

3

რუმინეთი

38

+136

22/07

242:106

8-1*1

4

რუსეთი

28

-30

28/25

219:249

6-4*0

4

ესპანეთი

15

-84

15/23

159:243

2-6*2

3

პორტუგალია

12

-77

10/21

145:222

2-7*1

2

ბელგია

6

-125

11/36

134:259

0-9*1

4

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია ($)  

ტოლობაზე: ჯერ პირადში 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                            მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

საქართველო და რუმინეთმა მსოფლიოს საგზურები 22/02 დაიბევეს
საქართველო
პირველობა 15/03 მოიპოვა

fira-aer-rugby.com

ერთა თასი 2013    შესარჩევის პირველი წრე

ერთა თასი 2014

შესარჩევის მეორე წრე

1/02

საქართველო

$35:0

ბელგია

ავჭალა

15.00

იორდაკესკუ (რუმ)

 

6ლ: მიქაუტაძე კვირიკაშვილი (2 4) შარიქაძე მაჩხანელი ჩხაიძე; გ ჯ: კვირიკაშვილი სბ ჟვანია

 

28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო   msy.gov.ge ფოტო

 

რუმინეთი

24:0

პორტუგალია

კლუჟი

18.00

გალაჰერ (ირლ)

 

ესპანეთი

$25:28

რუსეთი

მადრიდი

19.00

ლინთონ (შტლ)

8/02

პორტუგალია

9:34

საქართველო

ლისაბონი

19.00

მარშა (სფრ)

 

3ჯ: ბეტანკურ'ავილა - 3ლ: ზიბზიბაძე კვირიკაშვილი კაჭარავა; 2გ 5ჯ: კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუსეთი

3:34$

რუმინეთი

ნებუგ (ტუაფსე)

14.00

ვილქინსონ (ირლ)

 

ესპანეთი

11:6$

ბელგია

მადრიდი

19.00

მიტრეა (იტა)

22/02

საქართველო

$36:10

რუსეთი

დინამო

17.00

რუის (სფრ)

 

5ლ: ზირაქაშვილი კოლელიშვილი გორგოძე ზიბზიბაძე საჯ (ჩხაიძე)  4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე; ჯ: კვირიკაშვილი -
ლ:
ოტროკოვ; გ ჯ: კუშნარიოვ

 

წარსული   27 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუმინეთი

$32:6

ესპანეთი

კლუჟი

16.30

მაკ’ფეილ (ჰოლ)

 

ბელგია

6:19

პორტუგალია

ბრიუსელი

18.00

ჰენესი (უელ)

8/03

ესპანეთი

$17:24

საქართველო

მადრიდი

19.00

ჰენესი (უელ)

  2ლ: სემპერე პელიუშონ; 2გ ჯ: პელიუშონ სბ პინტო - 2ლ: გორგოძე თხილაიშვილი; გ 3ჯ ა: კვირიკაშვილი სბ ფეიქრიშვილი

 

წარსული   28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუსეთი

$34:18

პორტუგალია

სოჭი

15.00

ქარლი (ინგ)

 

რუმინეთი

$29:10

ბელგია

კონსტანცა

16.30

ბლესანო (იტა)

15/03

საქართველო

22:9

რუმინეთი

ვაკე

17.00

პირს (ინგ)

  ლ: ზირაქაშვილი; გ: კვირიკაშვილი; 5ჯ: კვირიკაშვილი 4, მალაღურაძე - 3ჯ: ვლაიკუ სბ გალ ბურჩა კალაფეტეანუ

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო   საგაზეთო ოქმი

 

ბელგია

20:34$

რუსეთი

ბრიუსელი

21.00

ვივარინი (იტა)

 

პორტუგალია

$24:28

ესპანეთი

ლისაბონი

21.00

კარდონა (სფრ)

5 რაუნდი

სხვ

გატ:გაშ

 მ-წ

$

საქართველო

22

+106

17/03

151:045

5-0

2

რუმინეთი

19

+87

14/02

128:041

4-1

3

რუსეთი

14

-24

15/16

109:133

3-2

2

ესპანეთი

10

-27

09/11

087:114

2-3

2

პორტუგალია

5

-56

06/13

070:126

1-4

1

ბელგია

1

-86

03/19

042:128

0-5

1

 

ჩემპიონები და სლემოსნები

13.25 @ 18/03

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

24/09_2017 @ 20.00

IV ტური   + სრულად

პარ 22/09   რუსთავი   17.30 

შაბ 23/09   გორი   16.00

შაბ 23/09   ლელო   18.15

კვი 24/09   შევარდენი   16.00

კვი 24/09   ბათუმი   18.15

24/09 @ 20.00

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

16

+30

4-0

0

ხარები  რუსთავი

16

+23

4-0

0

ჯიქი  გორი

15

+43

3-1

3

ბათუმი

12

+59

2-1*1

2

ლოკომოტივი ^

10

+3

2-2

2

ლელო სარასენს

10

+22

2-2

2

არმაზი  მარნეული

9

+11

1-2*1

3

არმია ^

4

-79

1-3

0

აკადემია

4

-23

0-4

4

ბაგრატ  ქუთაისი

0

-89

0-4

0

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

24/09_2017 @ 21.20

23-24/09   I ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

24/09_2017 @ 21.10

23-24/09  დას IV ტური | აღმ  III ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

22/09_2017 @ 20.00

"" ლიგ

26-27/09  მოწინავენი  XI ტური

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

28-29/09   III ეტაპის II ტური

ზედა რვეული         შუა რვეული     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

21/09_2017 @ 18.25

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * კონტინენტის ფარი

21/09_2017 @ 23.50   წყარო_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

გარ

როვიგო (იტა)

0:0

21/10

15.00

შინ

ჰაიდელბერგ (გერ)

0:0

09/12

18.00

გარ

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

შინ

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

2017 * შემოდგომის ტესტები

18/09_2017 @ 14.00

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

კანადა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო