2015 წლის მსოფლიო თასის შესარჩევი

2015 წლის მსოფლიო თასის შესარჩევი

10 რაუნდი

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*

$

საქართველო

41

+180

32/06

286:106

9-0*1

3

რუმინეთი

38

+136

22/07

242:106

8-1*1

4

რუსეთი

28

-30

28/25

219:249

6-4*0

4

ესპანეთი

15

-84

15/23

159:243

2-6*2

3

პორტუგალია

12

-77

10/21

145:222

2-7*1

2

ბელგია

6

-125

11/36

134:259

0-9*1

4

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია ($)  

ტოლობაზე: ჯერ პირადში 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                            მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

საქართველო და რუმინეთმა მსოფლიოს საგზურები 22/02 დაიბევეს
საქართველო
პირველობა 15/03 მოიპოვა

fira-aer-rugby.com

ერთა თასი 2013    შესარჩევის პირველი წრე

ერთა თასი 2014

შესარჩევის მეორე წრე

1/02

საქართველო

$35:0

ბელგია

ავჭალა

15.00

იორდაკესკუ (რუმ)

 

6ლ: მიქაუტაძე კვირიკაშვილი (2 4) შარიქაძე მაჩხანელი ჩხაიძე; გ ჯ: კვირიკაშვილი სბ ჟვანია

 

28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო   msy.gov.ge ფოტო

 

რუმინეთი

24:0

პორტუგალია

კლუჟი

18.00

გალაჰერ (ირლ)

 

ესპანეთი

$25:28

რუსეთი

მადრიდი

19.00

ლინთონ (შტლ)

8/02

პორტუგალია

9:34

საქართველო

ლისაბონი

19.00

მარშა (სფრ)

 

3ჯ: ბეტანკურ'ავილა - 3ლ: ზიბზიბაძე კვირიკაშვილი კაჭარავა; 2გ 5ჯ: კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუსეთი

3:34$

რუმინეთი

ნებუგ (ტუაფსე)

14.00

ვილქინსონ (ირლ)

 

ესპანეთი

11:6$

ბელგია

მადრიდი

19.00

მიტრეა (იტა)

22/02

საქართველო

$36:10

რუსეთი

დინამო

17.00

რუის (სფრ)

 

5ლ: ზირაქაშვილი კოლელიშვილი გორგოძე ზიბზიბაძე საჯ (ჩხაიძე)  4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე; ჯ: კვირიკაშვილი -
ლ:
ოტროკოვ; გ ჯ: კუშნარიოვ

 

წარსული   27 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუმინეთი

$32:6

ესპანეთი

კლუჟი

16.30

მაკ’ფეილ (ჰოლ)

 

ბელგია

6:19

პორტუგალია

ბრიუსელი

18.00

ჰენესი (უელ)

8/03

ესპანეთი

$17:24

საქართველო

მადრიდი

19.00

ჰენესი (უელ)

  2ლ: სემპერე პელიუშონ; 2გ ჯ: პელიუშონ სბ პინტო - 2ლ: გორგოძე თხილაიშვილი; გ 3ჯ ა: კვირიკაშვილი სბ ფეიქრიშვილი

 

წარსული   28 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო

 

რუსეთი

$34:18

პორტუგალია

სოჭი

15.00

ქარლი (ინგ)

 

რუმინეთი

$29:10

ბელგია

კონსტანცა

16.30

ბლესანო (იტა)

15/03

საქართველო

22:9

რუმინეთი

ვაკე

17.00

პირს (ინგ)

  ლ: ზირაქაშვილი; გ: კვირიკაშვილი; 5ჯ: კვირიკაშვილი 4, მალაღურაძე - 3ჯ: ვლაიკუ სბ გალ ბურჩა კალაფეტეანუ

 

წარსული   29 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები და მსაჯები   ოქმი   arena.ge ვიდეო   საგაზეთო ოქმი

 

ბელგია

20:34$

რუსეთი

ბრიუსელი

21.00

ვივარინი (იტა)

 

პორტუგალია

$24:28

ესპანეთი

ლისაბონი

21.00

კარდონა (სფრ)

5 რაუნდი

სხვ

გატ:გაშ

 მ-წ

$

საქართველო

22

+106

17/03

151:045

5-0

2

რუმინეთი

19

+87

14/02

128:041

4-1

3

რუსეთი

14

-24

15/16

109:133

3-2

2

ესპანეთი

10

-27

09/11

087:114

2-3

2

პორტუგალია

5

-56

06/13

070:126

1-4

1

ბელგია

1

-86

03/19

042:128

0-5

1

 

ჩემპიონები და სლემოსნები

13.25 @ 18/03

საქართველოს დრო
 

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

6:17

08/12

18.00

ფიამე ორო

$ 29:22 $

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

კლვ (იტა)

9

+26

ლოკ (საქ)

5

-4

ფმრ (იტა)

1

-22

""

სხვ

პდვ (იტა)

13

+41

რვგ (იტა)

2

=0

ბრბ (ბელ)

0

-41

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2018-19  |  დიდი 10

23/12   X ტურიდან გადადებული

09/12 @ 18.05

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

40

+121

9-1

4

ხარები  რუსთავი ^

32

+53

7-3

4

ლოკომოტივი  თბ

32

+84

7-2

4

არმაზი  მარნეული

29

+99

5-4*1

7

აია  ქუთაისი

26

+13

6-4

2

ლელო სარასენს  თბ

24

+14

5-5

4

ჯიქი  გორი

19

-37

3-6*1

5

აკადემია  თბილისი

16

-101

3-6*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

10

-102

1-7*1

4

არმია  თბილისი

7

-144

1-9

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაიშვება
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

გაგრძელდება  გაისად

2018-19  |  პირველი ლიგა

15-16/12   IX ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა  ფართოვდება
10 გუნდამდე – ამ სეზონის ბოლო’ადგილოსანი
დარჩენაზე  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

გაგრძელდება გაისად  დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  ავლენ
10-გუნდა პირველ ლიგაში.  მესამე’ადგილოსანი
ასვლაზევე  ეთამაშება  პირველი ლიგის ბოლოს

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

გაგრძელდება გაისად

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება გაისად
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

ოქროსა და ბრინჯაოს  ფინალთა მასპინძლები
შეირჩევა სპორტული პრინციპით

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3297] მორაგბე [05/12]

კაცი [1344]  |  ჭაბ’ა [636]  |  ჭაბ’ბ [1317]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმინეთი

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

<>

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

<>

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

<>

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

23/11  რეპეშაჟი მოიგო კანადამ

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

 

ტაბლო
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო