2016 ჩემპიონები და სლემ’ოსნები

"რაგბი ევროპის" (ერთა თასის) ოფიციალური ჩემპიონები

საქართველო

9

2001

2007/8

2009

2011

2012

2013

2014

2015

2016

რუმინეთი

5

2000  

2002

2005/6

2010

2017

 

 

 

 

პორტუგალია

1

2003/4

.

.

.

 

 

 

 

 

არა-ფორმალური "უმცროსი 6 ერის" ჯილები

საქართველო

11

2001^

2005

2007

2008^

2009

2011^

2012

2013

2014^

2015^

2016^

რუმინეთი

6

2000

2002^

2004

2006

2010

2017

 

 

 

 

 

პორტუგალია

1

2003^

.

.

.

.

.

 

 

 

 

 

^ სლემი

2016 წლის გაზაფხულზე ბორჯღლოსნებმა

14 გათამაშებაში მეცხრედ მოიპოვეს პირველობა
17 სეზონში მე-11-ედ იმარჯვეს წლიურ "უმცროს 6 ერზე"
მეექვსედ შეასრულეს სლემი = ძლიეს ყველა მეტოქე
მეათედ შემართეს რუმინეთთან საცილო
"ანთიმოზ ივერიელის თასი"

ხოლო 2015 წელს მეხუთედაც მოიპოვეს მსოფლიო თასის საგზური

18 სეზონის ჯამი (2000-2017)

ქვეყანა

  ქ%

  მ-წ*ფ$პრ

ჩმ

უ6

სლ

გდ

საქართველო

88.1

18

90

73-13*4$17

9

11

6

-

რუმინეთი

80.3

18

90

66-22*2$21

5

6

1

-

რუსეთი

61.6

17

84

47-34*3$13

-

-

-

-

მაროკო

60.0

1

5

03-02

-

-

-

#

პორტუგალია

45.6

17

85

35-47*3$09

1

1

1

1

ესპანეთი

38.4

16

80

25-51*4$15

-

-

-

1

ჩეხეთი

20.7

6

29

06-23

-

-

-

1

გერმანია

16.0

5

25

03-21*1$02

-

-

-

1

ბელგია

13.3

3

15

00-14*1$06

-

-

-

1

ჰოლანდია

  6.7

3

15

01-14

-

-

-

1

უკრაინა

  6.3

4

20

01-19   $01

-

-

-

2

ქ% = (4*მ +2*ფ + პრ) / (4*თ) * 100

ს სეზონი, ჩმ ჩემპიონობა, უ6 "უმცროსი 6 ერი", გდ გავარდა (# გარიცხეს)

14.00 @ 20/03_2017

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

29/04 @ 16.00

29-30/04  პლეი’ოფის II წრე

ჯიქი

25:6

ბათუმი

აკადემია

კვი 15.00 რსთ

ლელო

8/04 @ 16.10

სხვ

 მ-წ *

$

ჯიქი გორი

61

+204

12-5*1

11

ბათუმი ^

59

+186

12-4*2

7

აია ქუთაისი

59

+126

13-5

7

ლელო სარასენს

58

+114

11-4*3

8

ლოკომოტივი

51

+86

10-6*2

7

აკადემია

42

=0

  9-9

6

არმია

37

-78

  8-10

5

ბაგრატ ქუთ

22

-303

  4-14

6

არმაზი ^

19

-168

  3-14*1

5

ყოჩები ბოლნისი

19

-167

  3-14*1

5

თაი’ბრეიქი  ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2016-17 * პირველი ლიგა

24/04 @ 17.35

30/04   პლეი’ოფ

2016-17 * რეგიონული ლიგა

29/04 @ 19.20

დასავლეთი   აღმოსავლეთი

29-30/04   პლეი’ოფი

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

28/04 @ 13.30

პლეი’ოფ

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

29/04 @ 20.40

"" ლიგ

2-3/05   II ეტაპის VI ტური

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

28-30/04   II ეტაპის II ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

20/04 @ 18.35

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

24/03 @ 11.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

.

ხუხუი

არგენტინა

.

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო