დუბლები 2014-15

საქართველოს პირველობა 2014-15 * დუბლები

5/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო სარასენს  თბილისი

18

17

0

1

11

1

0

451:139

+312

80

2

ბათუმი  ბათუმი

18

15

1

2

12

2

0

651:147

+504

76

3

ხარები  რუსთავი

18

14

1

3

10

1

0

657:157

+500

69

4

ყოჩები  ბოლნისი

18

9

0

9

6

0

0

358:384

-26

42

5

აია  ქუთაისი

18

9

0

9

5

0

0

342:448

-106

41

6

ლოკომოტივი  თბილისი

17

7

0

10

4

6

1

430:287

+143

37

7

თიბიეს უნივერსიტეტი  თბილისი

18

5

0

13

3

2

1

233:380

-147

24

8

არმაზი  თბილისი

17

5

0

12

1

2

1

161:385

-224

22

9

არმია  თბილისი

18

4

1

13

1

0

3

151:596

-445

16

10

ჯიქი  თბილისი

18

2

1

15

2

1

0

213:724

-511

13

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

6/04 @ 17.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

-

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

 

 

 

 

 

 

 

I ტური   20/08 @ 15.10

ლოკომოტ

21:29

ხარები

15/08

17.00

შევარდენი

ქავთარაძე

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები

34:24

არმაზი

15/08

14.30

ბოლნისი

გიორგაძე

დოლიძე

აია

$40:12

ჯიქი

15/08

17.00

დინამო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ლელო

$24:8

თიბიეს

16/08

17.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჯავახიშვილი

არმია

0:66$

ბათუმი

17/08

17.30

ავჭალა

ლემონჯავა

ჯალაღონია

II ტური   25/08 @ 17.10

აია

14:0

თიბიეს

23/08

17.00

დინამო

საჯაია

ჭიჭინაძე

არმაზი

გადაიდო

ლოკომოტ

23/08

17.00

შევარდენი

 

 

ხარები

$52:0

არმია

23/08

17.00

რუსთავი

მასხარაშვილი

ქერაშვილი

ჯიქი

0:43$

ყოჩები

23/08

19.00

შევარდენი

ელოშვილი

დოლიძე

ბათუმი

$19:25

ლელო

24/08

15.00

მალთაყვა (ფოთი)

აბულაშვილი

გ.მიქაბერიძე

III ტური   5/09 @ 13.00

არმია

22:21$

არმაზი

30/08

17.30

შევარდენი

ამაშუკელი

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები

$45:10

აია

31/08

15.00

ბოლნისი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

თიბიეს

12:28

ბათუმი

31/08

17.30

შევარდენი

ლემონჯავა

ქერაშვილი

ლოკომოტ

$61:7

ჯიქი

01/09

18.00

დიღომი

ლაშხია

ჭიჭინაძე

ლელო

გადაიდო

ხარები

 

   

 

 

IV ტური   15/09 @ 17.40

არმაზი

0:31$

ლელო

6/09

16.30

შევარდენი

ჭიქაბერიძე

დოლიძე

ხარები

18:18

ბათუმი

6/09

16.30

რუსთავი

მასხარაშვილი

ქერაშვილი

ყოჩები

24:5

თიბიეს

7/09

14.30

ბოლნისი

ტრაპაიძე

ჯავახიშვილი

აია

30:26$

ლოკომოტ

7/09

16.00

დინამო

ტყაბლაძე

ჭიჭინაძე

ჯიქი

10:10

არმია

7/09

16.30

ავჭალა

ცქიფურიშვილი

გ.მიქაბერიძე

II+ V- ტური   15/09 @ 17.40

არმაზი

11:5$

ლოკომოტ

14/09

17.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

დოლიძე

არმია

5:27$

აია

14/09

17.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

გ.მიქაბერიძე

თიბიეს

$0:5

ხარები

14/09

19.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

ჭიჭინაძე

VI- VII- ტური   22/09 @ 17.20

ბათუმი

$43:5

აია

20/09

16.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

არმაზი

3:34$

ხარები

20/09

17.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ლოკომოტ

7:21

თიბიეს

21/09

19.00

შევარდენი

თევზაძე

ჯალაღონია

VII- VIII- ტური   30/09 @ 11.00

ჯიქი

5:16

არმაზი

26/09

20.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

გ.მიქაბერიძე

არმია

გადაიდო

ლოკომოტ

27/09

12.00

დიღომი

 

ჭიჭინაძე

ხარები

$82:0

ჯიქი

28/09

14.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

V ტური   17/10 @ 17.50

ლოკომოტ

$19:25

ყოჩები

4/10

13.30

ავჭალა

ქავთარაძე

ჭიჭინაძე

ლელო

$46:0

ჯიქი

5/10

13.30

შევარდენი

ამაშუკელი

დოლიძე

არმაზი

0:67$

ბათუმი

6/10

13.30

შევარდენი

ელოშვილი

გ.მიქაბერიძე

არმია

-

აია

 

 

 

 

 

VI ტური   17/10 @ 17.55

აია

12:20

ლელო

11/10

14.00

დინამო

მასხარაშვილი

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები

$31:0

არმია

11/10

13.00

ბოლნისი

აბულაშვილი

ჭიჭინაძე

ჯიქი

0:55$

ბათუმი

13/10

15.00

ავჭალა

ელოშვილი

დოლიძე

VIII- ტური   4/11 @ 19.25

აია

7:56$

ხარები

18/10

15.00

დინამო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VII ტური   4/11 @ 19.30

ლელო

22:8

ყოჩები

1/11

13.00

ავჭალა

პოღოსიანი

ჯავახიშვილი

არმია

$X:0

ლოკომოტ

2/11

13.00

ავჭალა

 

ჭიჭინაძე

თიბიეს

გადაიდო

არმაზი

 

 

 

 

 

VIII ტური   13/11 @ 11.40

ლოკომოტ

გადაიდო

ლელო

7/11

15.00

დიღომი

 

გ.მიქაბერიძე

არმია

7:39$

თიბიეს

8/11

12.30

ავჭალა

ელოშვილი

დოლიძე

ყოჩები

0:34$

ბათუმი

8/11

13.00

შევარდენი

ლაშხია

ქერაშვილი

IX ტური   20/11 @ 11.05

ლელო

$X:0

არმია

14/11

15.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

გ.მიქაბერიძე

თიბიეს

$36:5

ჯიქი

15/11

13.30

ავჭალა

პოღოსიანი

ქერაშვილი

ბათუმი

11:6$

ლოკომოტ

15/11

16.00

ანგისა

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ხარები

32:21

ყოჩები

16/11

16.00

რუსთავი

ელოშვილი

ჭიჭინაძე

არმაზი

გადაიდო

აია

 

 

 

 

 

III+ ტური   1/12 @ 17.05

ლელო

15:13$

ხარები

22/11

18.00 ავჭალა

მოგელაშვილი

დოლიძე

X ტური   24/12 @ 12.40

თიბიეს 0:17$ ლელო 29/11 12.00 ავჭალა მასხარაშვილი ჯავახიშვილი
ხარები 12:7$ ლოკომოტ 29/11 16.00 რუსთავი   მიქაბერიძე
ჯიქი 7:17 აია 29/11 17.30 შევარდენი ელოშვილი დოლიძე
არმაზი 32:8 ყოჩები 30/11 13.00 ავჭალა საჯაია ქერაშვილი
ბათუმი გადაიდო არმია 30/11 16.00 ანგისა   ჭიჭინაძე

XI ტური   15/12 @ 19.40

ლელო

14:13$

ბათუმი

6/12

13.00 ავჭალა   მიქაბერიძე

არმია

6:59$

ხარები

13/12

13.30 ავჭალა მოგელაშვილი დოლიძე

ლოკომოტ

 

არმაზი

13/12

14.00 დიღომი . .

თიბიეს

$17:3

აია

14/12

14.00 შევარდენი პოღოსიანი ჯავახიშვილი

ყოჩები

$50:33

ჯიქი

14/12

16.30 ავჭალა თევზაძე ჭიჭინაძე

+ ტური   15/01 2015 @ 12.15

ლოკომოტ

14:10$

ლელო

19/12

15.00

დიღომი

ელოშვილი

ჯავახიშვილი

არმაზი

12:26

აია

20/12

16.00

შევარდენი

თევზაძე

ჯალაღონია

ბათუმი

$89:0

არმია

27/12 15.00 ანგისა მჟავანაძე მარგველაშვილი
ხარები

$91:0

აია 28/12 14.30 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

 

2015

 

+ ტური   16/01 @ 13.05

თიბიეს

14:7$

არმაზი

20/01

18.30

შევარდენი

გვირჯიშვილი

მიქაბერიძე

XII ტური   4/02 @ 16.15

ჯიქი

5:52$

ლოკომოტ

24/01

15.00 ავჭალა ამაშუკელი ქერაშვილი
ყოჩები 14:47$

ხარები

24/01 17.00 ავჭალა მასხარაშვილი ჯალაღონია

არმაზი

24:14

არმია

25/01

15.00 შევარდენი ჩიხლაძე მიქაბერიძე

ბათუმი

$47:0

თიბიეს

30/01

12.00 ანგისა თავღორაშვილი ჯავახიშვილი

აია

$37:5

ყოჩები

31/01

12.00 მესხეთი ჭიქაბერიძე ჭიჭინაძე

ხარები

5:14

ლელო

31/01

16.00 რუსთავი ელოშვილი დოლიძე

XIII ტური   8/02 @ 14.45

ბათუმი

$31:13

ხარები

6/02

12.00 ანგისა საჯაია ჯალაღონია

ლოკომოტ

36:26

აია

7/02

12.30 ავჭალა გოლიაძე ჯავახიშვილი

არმია

20:19$

ჯიქი

7/02

13.00 შევარდენი ტრაპაიძე ჭიჭინაძე

თიბიეს

14:31$

ყოჩები

8/02

12.00 ავჭალა მოგელაშვილი დოლიძე

ლელო

$37;5

არმაზი

8/02

13.00 შევარდენი მასხარაშვილი ქერაშვილი

XVII- ტური   5/03 @ 14.10

თიბიეს

$48:52

არმია

15/02

16.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ქერაშვილი

XIV ტური   6/04 @ 16.50

ხარები

$26:0

თიბიეს

21/02

16.30

რუსთავი

ცქიფურიშვილი

ჯავახიშვილი

ჯიქი

21:74$

ლელო

21/02

16.30

ავჭალა

ელოშვილი

მიქაბერიძე

აია

გადაიდო

არმია

22/02

13.30

.

 

 

ყოჩები

12:24

ლოკომოტ

22/02

16.30

ავჭალა

ქავთარაძე

ქერაშვილი

ბათუმი

$X:0 არმაზი 23/02        

XV ტური   1/03 @ 18.40

ლელო

$26:7

აია

27/02

15.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

დოლიძე

თიბიეს

7:50$

ლოკომოტ

28/02

12.30

ავჭალა

გოლიაძე

ქერაშვილი

ბათუმი

$45:18

ჯიქი

28/02

16.30

ანგისა

ტყაბლაძე

მიქაბერიძე

ხარები

გადაიდო

არმაზი

1/03

16.00

რუსთავი

 

 

არმია

0:X$

ყოჩები

1/03

16.30

ავჭალა

 

ჭიჭინაძე

XVI ტური   8/03 @ 17.55

ყოჩები

7:29$

ლელო

6/03

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჯავახიშვილი

ჯიქი

0:62$

ხარები

7/03

16.30

შევარდენი

ელოშვილი

ჯალაღონია

ლოკომოტ

$69:5

არმია

7/03

16.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

აია

10:34$

ბათუმი

8/03

12.00

მესხეთი

ჭიქაბერიძე

ჭიჭინაძე

არმაზი

$X:0

თიბიეს

8/03

16.00

ავჭალა

 

მიქაბერიძე

XIV+ XV+ XVII- ტური   22/03 @ 20.10

ხარები

$21:0

არმაზი

19/03

15.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ბათუმი

$22:0

ყოჩები

21/03

15.00

ანგისა

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

აია

$42:10

არმია

22/03

15.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

XVII ტური   28/03 @ 19.45

ლელო

$47:7

ლოკომოტ

28/03

12.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

დოლიძე

არმაზი

3:38$

ჯიქი

28/03

17.00

შევარდენი

ლაშხია

ჭიჭინაძე

XVIII ტური   5/04 @ 13.40

არმია

0:X$

ლელო

4/04

13.00

შევარდენი

მჟავანაძე

დოლიძე

ლოკომოტ

$26:29

ბათუმი

4/04

13.00

ავჭალა

ლემონჯავა

მიქაბერიძე

აია

$29:3

არმაზი

4/04

13.30

აია’ხელ

ჭიქაბერიძე

ჭიჭინაძე

ჯიქი

$33:12

თიბიეს

5/04

12.00

ავჭალა

ქავთარაძე

ქერაშვილი

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო