დუბლები 2014-15

საქართველოს პირველობა 2014-15 * დუბლები

5/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

ლელო სარასენს  თბილისი

18

17

0

1

11

1

0

451:139

+312

80

2

ბათუმი  ბათუმი

18

15

1

2

12

2

0

651:147

+504

76

3

ხარები  რუსთავი

18

14

1

3

10

1

0

657:157

+500

69

4

ყოჩები  ბოლნისი

18

9

0

9

6

0

0

358:384

-26

42

5

აია  ქუთაისი

18

9

0

9

5

0

0

342:448

-106

41

6

ლოკომოტივი  თბილისი

17

7

0

10

4

6

1

430:287

+143

37

7

თიბიეს უნივერსიტეტი  თბილისი

18

5

0

13

3

2

1

233:380

-147

24

8

არმაზი  თბილისი

17

5

0

12

1

2

1

161:385

-224

22

9

არმია  თბილისი

18

4

1

13

1

0

3

151:596

-445

16

10

ჯიქი  თბილისი

18

2

1

15

2

1

0

213:724

-511

13

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

6/04 @ 17.35

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ქართულია: განსხვავდება ფრანგული და დანარჩენი მსოფლიოს ნიხრებისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

-

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

 

 

 

 

 

 

 

I ტური   20/08 @ 15.10

ლოკომოტ

21:29

ხარები

15/08

17.00

შევარდენი

ქავთარაძე

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები

34:24

არმაზი

15/08

14.30

ბოლნისი

გიორგაძე

დოლიძე

აია

$40:12

ჯიქი

15/08

17.00

დინამო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

ლელო

$24:8

თიბიეს

16/08

17.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჯავახიშვილი

არმია

0:66$

ბათუმი

17/08

17.30

ავჭალა

ლემონჯავა

ჯალაღონია

II ტური   25/08 @ 17.10

აია

14:0

თიბიეს

23/08

17.00

დინამო

საჯაია

ჭიჭინაძე

არმაზი

გადაიდო

ლოკომოტ

23/08

17.00

შევარდენი

 

 

ხარები

$52:0

არმია

23/08

17.00

რუსთავი

მასხარაშვილი

ქერაშვილი

ჯიქი

0:43$

ყოჩები

23/08

19.00

შევარდენი

ელოშვილი

დოლიძე

ბათუმი

$19:25

ლელო

24/08

15.00

მალთაყვა (ფოთი)

აბულაშვილი

გ.მიქაბერიძე

III ტური   5/09 @ 13.00

არმია

22:21$

არმაზი

30/08

17.30

შევარდენი

ამაშუკელი

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები

$45:10

აია

31/08

15.00

ბოლნისი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

თიბიეს

12:28

ბათუმი

31/08

17.30

შევარდენი

ლემონჯავა

ქერაშვილი

ლოკომოტ

$61:7

ჯიქი

01/09

18.00

დიღომი

ლაშხია

ჭიჭინაძე

ლელო

გადაიდო

ხარები

 

   

 

 

IV ტური   15/09 @ 17.40

არმაზი

0:31$

ლელო

6/09

16.30

შევარდენი

ჭიქაბერიძე

დოლიძე

ხარები

18:18

ბათუმი

6/09

16.30

რუსთავი

მასხარაშვილი

ქერაშვილი

ყოჩები

24:5

თიბიეს

7/09

14.30

ბოლნისი

ტრაპაიძე

ჯავახიშვილი

აია

30:26$

ლოკომოტ

7/09

16.00

დინამო

ტყაბლაძე

ჭიჭინაძე

ჯიქი

10:10

არმია

7/09

16.30

ავჭალა

ცქიფურიშვილი

გ.მიქაბერიძე

II+ V- ტური   15/09 @ 17.40

არმაზი

11:5$

ლოკომოტ

14/09

17.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

დოლიძე

არმია

5:27$

აია

14/09

17.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

გ.მიქაბერიძე

თიბიეს

$0:5

ხარები

14/09

19.00

ავჭალა

მოგელაშვილი

ჭიჭინაძე

VI- VII- ტური   22/09 @ 17.20

ბათუმი

$43:5

აია

20/09

16.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

არმაზი

3:34$

ხარები

20/09

17.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ლოკომოტ

7:21

თიბიეს

21/09

19.00

შევარდენი

თევზაძე

ჯალაღონია

VII- VIII- ტური   30/09 @ 11.00

ჯიქი

5:16

არმაზი

26/09

20.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

გ.მიქაბერიძე

არმია

გადაიდო

ლოკომოტ

27/09

12.00

დიღომი

 

ჭიჭინაძე

ხარები

$82:0

ჯიქი

28/09

14.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

V ტური   17/10 @ 17.50

ლოკომოტ

$19:25

ყოჩები

4/10

13.30

ავჭალა

ქავთარაძე

ჭიჭინაძე

ლელო

$46:0

ჯიქი

5/10

13.30

შევარდენი

ამაშუკელი

დოლიძე

არმაზი

0:67$

ბათუმი

6/10

13.30

შევარდენი

ელოშვილი

გ.მიქაბერიძე

არმია

-

აია

 

 

 

 

 

VI ტური   17/10 @ 17.55

აია

12:20

ლელო

11/10

14.00

დინამო

მასხარაშვილი

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები

$31:0

არმია

11/10

13.00

ბოლნისი

აბულაშვილი

ჭიჭინაძე

ჯიქი

0:55$

ბათუმი

13/10

15.00

ავჭალა

ელოშვილი

დოლიძე

VIII- ტური   4/11 @ 19.25

აია

7:56$

ხარები

18/10

15.00

დინამო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VII ტური   4/11 @ 19.30

ლელო

22:8

ყოჩები

1/11

13.00

ავჭალა

პოღოსიანი

ჯავახიშვილი

არმია

$X:0

ლოკომოტ

2/11

13.00

ავჭალა

 

ჭიჭინაძე

თიბიეს

გადაიდო

არმაზი

 

 

 

 

 

VIII ტური   13/11 @ 11.40

ლოკომოტ

გადაიდო

ლელო

7/11

15.00

დიღომი

 

გ.მიქაბერიძე

არმია

7:39$

თიბიეს

8/11

12.30

ავჭალა

ელოშვილი

დოლიძე

ყოჩები

0:34$

ბათუმი

8/11

13.00

შევარდენი

ლაშხია

ქერაშვილი

IX ტური   20/11 @ 11.05

ლელო

$X:0

არმია

14/11

15.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

გ.მიქაბერიძე

თიბიეს

$36:5

ჯიქი

15/11

13.30

ავჭალა

პოღოსიანი

ქერაშვილი

ბათუმი

11:6$

ლოკომოტ

15/11

16.00

ანგისა

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ხარები

32:21

ყოჩები

16/11

16.00

რუსთავი

ელოშვილი

ჭიჭინაძე

არმაზი

გადაიდო

აია

 

 

 

 

 

III+ ტური   1/12 @ 17.05

ლელო

15:13$

ხარები

22/11

18.00 ავჭალა

მოგელაშვილი

დოლიძე

X ტური   24/12 @ 12.40

თიბიეს 0:17$ ლელო 29/11 12.00 ავჭალა მასხარაშვილი ჯავახიშვილი
ხარები 12:7$ ლოკომოტ 29/11 16.00 რუსთავი   მიქაბერიძე
ჯიქი 7:17 აია 29/11 17.30 შევარდენი ელოშვილი დოლიძე
არმაზი 32:8 ყოჩები 30/11 13.00 ავჭალა საჯაია ქერაშვილი
ბათუმი გადაიდო არმია 30/11 16.00 ანგისა   ჭიჭინაძე

XI ტური   15/12 @ 19.40

ლელო

14:13$

ბათუმი

6/12

13.00 ავჭალა   მიქაბერიძე

არმია

6:59$

ხარები

13/12

13.30 ავჭალა მოგელაშვილი დოლიძე

ლოკომოტ

 

არმაზი

13/12

14.00 დიღომი . .

თიბიეს

$17:3

აია

14/12

14.00 შევარდენი პოღოსიანი ჯავახიშვილი

ყოჩები

$50:33

ჯიქი

14/12

16.30 ავჭალა თევზაძე ჭიჭინაძე

+ ტური   15/01 2015 @ 12.15

ლოკომოტ

14:10$

ლელო

19/12

15.00

დიღომი

ელოშვილი

ჯავახიშვილი

არმაზი

12:26

აია

20/12

16.00

შევარდენი

თევზაძე

ჯალაღონია

ბათუმი

$89:0

არმია

27/12 15.00 ანგისა მჟავანაძე მარგველაშვილი
ხარები

$91:0

აია 28/12 14.30 რუსთავი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

 

2015

 

+ ტური   16/01 @ 13.05

თიბიეს

14:7$

არმაზი

20/01

18.30

შევარდენი

გვირჯიშვილი

მიქაბერიძე

XII ტური   4/02 @ 16.15

ჯიქი

5:52$

ლოკომოტ

24/01

15.00 ავჭალა ამაშუკელი ქერაშვილი
ყოჩები 14:47$

ხარები

24/01 17.00 ავჭალა მასხარაშვილი ჯალაღონია

არმაზი

24:14

არმია

25/01

15.00 შევარდენი ჩიხლაძე მიქაბერიძე

ბათუმი

$47:0

თიბიეს

30/01

12.00 ანგისა თავღორაშვილი ჯავახიშვილი

აია

$37:5

ყოჩები

31/01

12.00 მესხეთი ჭიქაბერიძე ჭიჭინაძე

ხარები

5:14

ლელო

31/01

16.00 რუსთავი ელოშვილი დოლიძე

XIII ტური   8/02 @ 14.45

ბათუმი

$31:13

ხარები

6/02

12.00 ანგისა საჯაია ჯალაღონია

ლოკომოტ

36:26

აია

7/02

12.30 ავჭალა გოლიაძე ჯავახიშვილი

არმია

20:19$

ჯიქი

7/02

13.00 შევარდენი ტრაპაიძე ჭიჭინაძე

თიბიეს

14:31$

ყოჩები

8/02

12.00 ავჭალა მოგელაშვილი დოლიძე

ლელო

$37;5

არმაზი

8/02

13.00 შევარდენი მასხარაშვილი ქერაშვილი

XVII- ტური   5/03 @ 14.10

თიბიეს

$48:52

არმია

15/02

16.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ქერაშვილი

XIV ტური   6/04 @ 16.50

ხარები

$26:0

თიბიეს

21/02

16.30

რუსთავი

ცქიფურიშვილი

ჯავახიშვილი

ჯიქი

21:74$

ლელო

21/02

16.30

ავჭალა

ელოშვილი

მიქაბერიძე

აია

გადაიდო

არმია

22/02

13.30

.

 

 

ყოჩები

12:24

ლოკომოტ

22/02

16.30

ავჭალა

ქავთარაძე

ქერაშვილი

ბათუმი

$X:0 არმაზი 23/02        

XV ტური   1/03 @ 18.40

ლელო

$26:7

აია

27/02

15.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

დოლიძე

თიბიეს

7:50$

ლოკომოტ

28/02

12.30

ავჭალა

გოლიაძე

ქერაშვილი

ბათუმი

$45:18

ჯიქი

28/02

16.30

ანგისა

ტყაბლაძე

მიქაბერიძე

ხარები

გადაიდო

არმაზი

1/03

16.00

რუსთავი

 

 

არმია

0:X$

ყოჩები

1/03

16.30

ავჭალა

 

ჭიჭინაძე

XVI ტური   8/03 @ 17.55

ყოჩები

7:29$

ლელო

6/03

15.00

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჯავახიშვილი

ჯიქი

0:62$

ხარები

7/03

16.30

შევარდენი

ელოშვილი

ჯალაღონია

ლოკომოტ

$69:5

არმია

7/03

16.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

აია

10:34$

ბათუმი

8/03

12.00

მესხეთი

ჭიქაბერიძე

ჭიჭინაძე

არმაზი

$X:0

თიბიეს

8/03

16.00

ავჭალა

 

მიქაბერიძე

XIV+ XV+ XVII- ტური   22/03 @ 20.10

ხარები

$21:0

არმაზი

19/03

15.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ბათუმი

$22:0

ყოჩები

21/03

15.00

ანგისა

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

აია

$42:10

არმია

22/03

15.00

აია’ხელ

საჯაია

მარგველაშვილი

XVII ტური   28/03 @ 19.45

ლელო

$47:7

ლოკომოტ

28/03

12.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

დოლიძე

არმაზი

3:38$

ჯიქი

28/03

17.00

შევარდენი

ლაშხია

ჭიჭინაძე

XVIII ტური   5/04 @ 13.40

არმია

0:X$

ლელო

4/04

13.00

შევარდენი

მჟავანაძე

დოლიძე

ლოკომოტ

$26:29

ბათუმი

4/04

13.00

ავჭალა

ლემონჯავა

მიქაბერიძე

აია

$29:3

არმაზი

4/04

13.30

აია’ხელ

ჭიქაბერიძე

ჭიჭინაძე

ჯიქი

$33:12

თიბიეს

5/04

12.00

ავჭალა

ქავთარაძე

ქერაშვილი

საქართველოს დრო
 

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
თასის ფინალი @ 18.11

ქულათა ნიხრი:  20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  19/05 გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო