*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2017

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2017

რეჩ 2016   რეჩ 2015   ყოფილი ევროპის "ერთა თასი"   2014   2013

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

რუმინეთი ^

19

+44

16/09

122:078

4-1

3

საქართველო

19

+92

19/04

136:044

4-1

3

ესპანეთი

13

+37

09/05

091:054

3-2

1

რუსეთი

9

-10

14/14

107:117

2-3

1

გერმანია

8

-80

14/28

121:201

2-3

0

ბელგია

2

-83

07/19

070:153

0-5

2

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; +1 ბონუსი ($) = პრემია (მეტოქეზე სამით მეტ ლელოს გატან)

                                                                             და ნუგეში (რვაზე ნაკლებით წაგება)

+2 ბონუსი = სლემის შესრულება (ხუთივე მატჩის მოგება)     (დებულებაში შეცდომაა +1)

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი_EN   დებულება

2019 წლის მსოფლიო თასისთვის შერჩევა იწარმოებს 2017 და 2018 წლების ჯამით    საბუთი  

ამ ცხრილში არ ჩაითვლება საქართველოს შედეგები

თუ 2017 წლის მაჩანჩალა = ბელგია  20 მაისს, შინ  წააგებს პლეი’ოფს
ქვემო დონის ჯილასთან =
პორტუგალიასთან და ჩემპიონატში 2018 წლისთვის ეს ჯილა შემოვა,
მაშინ ორ’წლიან შესარჩევ ცხრილში
ოთხი გუნდიღა დარჩება -
მასში
აღარც გავარდნილი და შემოსული გუნდების შედეგები ჩაითვლება
| ბელგია დარჩა!

წლევანდელი რაზმი

11/02

ბელგია

6:31

საქართველო $

ბრიუსელ

18.00

ვაით’ჰაუს (უელ)

 

2ჯ: ა.ვილიამს სბ დე’ბაკერ -
4ლ:
თხილაიშვილი კოშაძე [საჯ^გორგაძე] გორგაძე; 4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე: სბ კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო  1  2ტ

11/02

გერმანია

41:38

რუმინეთი $

ფრანკფურტ

16.15

შალონ (სფრ)

11/02

ესპანეთი

16:6

რუსეთი

მადრიდ

19.00

ფილიპს (ირლ)

19/02

საქართველო $

50:6

გერმანია

რუსთავი

15.00

ბიურლე (ბელ)

 

8ლ: კოშაძე (1 3) ფრუიძე თხილაიშვილი (4 7) გორგაძე (5 6) შარიქაძე; 5გ: კვირიკაშვილი 4, მალაღურაძე სბ მატარაძე -
2ჯ:
პარქინსონ

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

18/02

რუმინეთი

13:3

ესპანეთი

ბუკურეშტ

15.00

რიძო (იტა)

18/02

ბელგია $

18:25

რუსეთი

ბრიუსელ

18.00

ატალა (სფრ)

04/03

ესპანეთი

10:20

საქართველო

ვაია’დოლიდ

19.00

ევანს (უელ)

 

ლ: ნგავინდი; გ ჯ: ლინქ’ლეითერ სბ საბალა -
2: თხილაიშვილი მათიაშვილი; 2გ 2ჯ: კვირიკაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

04/03

რუსეთი

10:30

რუმინეთი $

სოჭი

14.00

გალაჰერ (ირლ)

04/03

გერმანია

34:29

ბელგია $

ფრანკფურტ

19.15

ატორასაგასტი (ესპ)

12/03

საქართველო

28:14

რუსეთი

თბილისი

18.00

თემპესთ (ინგ)

 

4: კოშაძე ლობჟანიძე (2 3) კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი -
2: კუშნარიოვ კროტოვ; 2გ: კუშნარიოვ სბ მოროზოვ

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

11/03

ბელგია

17:33

რუმინეთი $

ბრიუსელ

18.00

ბლესანო (იტა)

11/03

გერმანია

15:32

ესპანეთი

კელნ

19.15

ლინთონ (შტლ)

19/03

რუმინეთი

8:7

საქართველო $

ბუკურეშტ

17.00

დევის (უელ)

 

ლ: ფერკუ; ჯ: ვლაიკუ - ლ: შარიქაძე; გ: კვირიკაშვილი  *  რუმინეთმა დაიბრუნა "ანთიმოზ ივერიელის თასიც"

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი:  კომისრის  კლასიკური  საგაზეთო   ვიდეო

18/03

ესპანეთი $

30:0

ბელგია

მადრიდ

19.00

იორდაკესკუ (რუმ)

დარჩენა - ამოსვლაზე

20/05

ბელგია

29:18

პორტუგალია

ბრიუსელ

18.00

მერფი (ირლ)

14.45 @ 23/05_2017

 

 

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

7/07_2017 @ 18.00

დებულება

 განრიგი:   საწყისი 6 ტური + შვიდკაცა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

12/07_2017 @ 19.45

დებულება  |  2016-17

 განრიგი:   საწყისი 9 ტური

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

ესები

10/07_2017 @ 13.15

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05_2017 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

26/06_2017 @ 13.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

.

.

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულში შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო