*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2016

*რაგბი ევროპის* ჩემპიონატი 2016

რე 2015   ყოფილი ევროპის ერთა თასი   2014   2013

საბოლოო

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

საქართველო

24

+155

28/03

188:033

5-0

4

რუმინეთი

19

+83

19/11

160:077

4-1

3

რუსეთი

14

+13

18/14

128:115

3-2

2

ესპანეთი

9

-4

11/13

101:105

1-3*1

3

გერმანია

7

-109

12/29

101:210

1-3*1

1

პორტუგალია

1

-138

10/28

072:210

0-5

1

ქულა: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0; რვაზე ნაკლებით წაგება ანდა მეოთხე ლელოს გატანა - თითო პრემია ($)  

ტოლობაზე: ჯერ პირადში ^ 0) საცხრილო ქულა, 1) გატანილ - გაშვებულის სხვაობა, 2) გატანილი ლელო, 3) გატანილი ქულა;
                      
მერე მთელ ტურნირში 1) სხვაობა, 2) ლელო, 3) გატანილი ქულა

ოფიციოზი EN

2015+2016:  გავარდნა (სხვა არაფერი)  პორ 6, გერ 8, ესპ 23, რუს 27, რუმ 34, საქ 45

06/02

საქართველო $

59:7

გერმანია

ავჭალა

14.00

ბიურლე (ბელ)

 

9ლ: გორგაძე ნარიაშვილი ნემსაძე ფეიქრიშვილი თხილაიშვილი ლომიძე (6 7) ხმალაძე სუთიაშვილი; 7გ: მალაღურაძე -
ლ: პეინ; გ: სოტერას-მერც სბ ფიუხზელ პეინ

 

წარსული   30 მოვარჯიშე   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი: კომისრის კლასიკური საგაზეთო   ვიდეო 1 2ტ

 

რუსეთი

22:20

ესპანეთი $

სოჭი

16.00

პირს (ინგ)

 

რუმინეთი $

39:14

პორტუგალია

კლუჟ

19.15

ატორასაგასტი (ესპ)

13/02

პორტუგალია

3:29

საქართველო $

ლისაბონი

18.30

დევის (უელ)

 

: სოუზა-გედეშ სბ როშა, ფან’დენ’ტორნ -
4
ლ: თხილაიშვილი კვირიკაშვილი ჟვანია შარიქაძე; 3გ ჯ: კვირიკაშვილი სბ ქუბრიაშვილი

 

წარსული   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი: კომისრის კლასიკური   გალერეა   ვიდეო

 

რუსეთი $

46:20

გერმანია

სოჭი

14.00

ლიპერინი (იტა)

 

ესპანეთი $

18:21

რუმინეთი

მადრიდი

19.00

რუის (სფრ)

27/02

საქართველო $

38:7

ესპანეთი

ვაკე

17.00

ვაით’ჰაუს (უელ)

 

6ლ: [საჯ] (1^ლომიძე 2^აფციაური) თოდუა კვირიკაშვილი მჭედლიძე კაჭარავა; 4გ: კვირიკაშვილი -

ლ: ხ.გოია; გ: გრიფითს სბ ლოპეს ობანელ

 

წარსული   მოვარჯიშენი   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი: კომისრის კლასიკური საგაზეთო   გალერეა   ვიდეო

 

რუმინეთი $

30:0

რუსეთი

იაში

16.00

ლინთონ (შტლ)

 

გერმანია $

50:27

პორტუგალია $

ჰანოვერი

17.30

მერფი (ირლ)

12/03

რუსეთი

7:24

საქართველო

სოჭი

16.00

ქარლი (ინგ)

 

: გაისინ; გ: კუშნარიოვ სბ კუშნარიოვ პრონენკო -
3
ლ: მჭედლიძე ფეიქრიშვილი ნემსაძე; 3 ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძერეგვაძე

 

წარსული   მოვარჯიშენი   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი: კომისრის კლასიკური   გალერეა   ვიდეო

 

რუმინეთი $

61:7

გერმანია

იაში

16.00

ბლესანო (იტა)

 

ესპანეთი $

39:7

პორტუგალია

მადრიდი

19.00

გალაჰერ (ირლ)

19/03

საქართველო $

38:9

რუმინეთი

დინამო

17.00

ტრენინი (სფრ)

 

6ლ: ფეიქრიშვილი (1 3) თოდუა ფრუიძე ნემსაძე ასიეშვილი; 4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე სბ ფეიქრიშვილი კაჭარავა -
3
: ვლაიკუ სბ პრისტავიცა ვლაიკუ

 

წარსული   მოვარჯიშენი   23 მოთამაშე   გუნდები+მსაჯები   ოქმი: კომისრის კლასიკური საგაზეთო   გალერეა   ვიდეო

 

გერმანია

17:17

ესპანეთი

კელნი

17.30

პეტრესკუ (რუმ)

 

პორტუგალია

21:53

რუსეთი $

ლისაბონი

19.00

შარაბა (სფრ)

19.55 @ 21/03_2016

საქართველოს დრო
 

2016 * ტურნე ზღვისრეთში

27/06 @ 09.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

წლევანდელი რაზმი    ბალანსი

შაბ

11/06

06.00

აპია

სამოა

19:19

გუნდები+მსაჯები   ვიდეო   ოქმი

შაბ

18/06

04.45

სუვა (ფიჯ)

ტონგა

23:20

გუნდები+მსაჯები   ვიდეო   ოქმი

პარ

24/06

07.00

სუვა

ფიჯი

14:3

გუნდები+მსაჯები   ვიდეო   ოქმი

2016 * 20მსოფლიო

26/06 @ 13.20

მანჩესთერ, სოლფორდ (ინგლისი)   სრულად

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

07/06

22.45

1

ზელანდია ოქმი

00:55$

შაბ

11/06

18.45

2

უელსი ოქმი

0$9:10_

ოთხ

15/06

20.30

3

ირლანდია ოქმი

07:35$

1 ინგ ბ1, 2 ირლ ა1, 3 არგ გ1, 4 აფრ გ2
5 ზელ
ა2, 6 შტლ ბ2, 7 ავს ბ3, 8 უელ ა3
9 სფრ
გ3, 10 საქ ა4, 11 იტა ბ4, 12 იაპ გ4

ორ

20/06

18.15

ნფ

იტალია ოქმი

18:17

შაბ

25/06

17.15

IX

საფრანგეთი ოქმი

24:27

რაზმი

ისტორია

დავიკავეთ X ადგილი

ვმასპინლობთ 2017 წლის მსოფლიოს!

ინგლისი

ავსტრალია

უელსი

სამოა

ირლანდია

ზელანდია

შოტლანდია

იტალია

არგენტინა

აფრიკა

საფრანგეთი

საქართველო

2016-17 * დიდი 10

7/06 @ 17.30

განრიგი ახალ წლამდე

1

ლელო სარასენს  თბილისი

2

ლოკომოტივი  თბილისი

3

ჯიქი  გორი

4

ყოჩები  ბოლნისი

5

ბათუმი  ბათუმი

6

აია  ქუთაისი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმია  თბილისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ბაგრატი  ქუთაისი

წინა სეზონი (2015-16)  *  წარსული

2016-17 * პირველი ლიგა

7/06 @ 17.30

განრიგი ახალ წლამდე

1

ხარები  რუსთავი

2

დინამო  თბილისი

3

თიბისი უნივერსიტეტი  თბილისი

4

ივერია  თბილის

5

ხულიგანა  თბილისი

6

კახეთი  პატარძეული

7

სტუ  თბილისი

8

უნივერსიტეტი  ქუთაისი

წინა სეზონი (2015-16)

2016-17 * რეგიონული ლიგა

24/05 @ 17.00

წინა სეზონი (2015-16)

2016 * ჭაბუკთა ლიგები

29/06 @ 19.10

"" ლიგის II ეტაპი

არდადეგები   მოწინავენი

შემოდგომის განრიგი (ა4)

სანუგეშო      

შემოდგომის განრიგი (ა4)

"" ლიგის III ეტაპი

არდადეგები

ზემო რვეული (I-VIII)   განრიგი (ა4)
შუა რვეული (IX-XVI)   განრიგი (ა4)

II ეტაპი   აღმ         დას    

სანუგეშო  აღმ  დას

შავი დაფა

22/06 @ 20.05

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

წესები

30/06 @ 15.15

ახალი წესები ახალი სეზონისთვის

11/03 @ 13.25

შეცვლა და უსაფრთხოება
განმარტება (2016)

ახალი, უფონებო
ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

სხვა დასრულებული ტურნირები    არქივში

\

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი
 
ლელო
 
რადიო პალიტრა