საქართველო - კანადა

საქართველო 19:15 კანადა

საქართველო

15  მერაბ კვირიკაშვილ
14  ირაკლი მაჩხანელი ^ კაპ  (22  თედო ზიბზიბაძე  28)
13  დავით კაჭარავა
12  მერაბ შარიქაძე
11  თამაზ მჭედლიძე
10  ლაშა ხმალაძე
  9  გიორგი ბეგაძე

  1  მიხეილ ნარიაშვილი  (17  დავით ხინჩაგიშვილი  59)
  2  შალვა მამუკაშვილი  (16  სიმონ მაისურაძე  73)
  3  დუდუ ქუბრიაშვილი  (18  ლევან ჩილაჩავა  59)
  4  კოტე მიქაუტაძე  (19  შალვა სუთიაშვილი  67)
  5  ლევან დათუნაშვილი  (2 გიორგი თხილაიშვილი  79)
  6  ვიტო კოლელიშვილი  წბ  38
  7  მამუკა გორგოძე
  8  გიორგი ჩხაიძე

არ შესულან:  23  ბექა წიკლაური,  21  ვაჟა ხუციშვილი  -

ლ:  ზიბზიბაძე;  გ 4ჯ:  კვირიკაშვილ

კანადა

15  მეთ ევანს
14  ჯეფ ჰასლერ
13  ქონორ თრეინორ
12  ჰარი ჯოუნზ
11  ფილ მაკ’ქენზი
10  ლიემ ანდერვუდ  (22  ნიქ ბლევინს  40)
  9  ფილ მაქ  (21  ჯემი მაკ’ქენზი  70)

  1  ჰუბერთ ბაიდენს
 
2  რეი ბარქვილ  (17  ბენუა პიფერო  40)
  3  ენდრიუ თიდემან  (16  ჯეიქ ილნიცკი  41)
  4  ჯონ ფელან  (23  ნანაიაკ დალა  70)
  5  ბრეთ ბუქებუმ  (19  თაილერ ჰოთსონ  52)
  6  ჯებ სინქლერ
  7  ჯონ მუნლაით
  8  თაილერ არდრონ ^ კაპ  წბ  38

არ შესულან:  18  დი’ჯეი სიარს-დიურუ,  20  ადამ ქლიბერგერ  -

5ჯ:  ანდერვუდ 3,  ჯოუნზ 2

რეფერი  ლოურენს ფან’დერ’მერვე  (სამხრეთი აფრიკა)
კიდეებზე:  დადლი ფილიპს (ირლანდია)  /  ვლად იორდაკესკუ (რუმინეთი)
კომისარი:  გია ჭუმბურიძე (საქართველო)

3:0(3) 3:3(8) 3:6(18) 6:6(21) 9:6(27) 9:9(33) წბ-წბ(38) 9:12(39) /
16:12(54) 16:15(58) 19:15(62) ბოლო(80+2)

შაბ 9/11  2013  თბილისი,  დინამო’არენა  16.30  (12 ათასი)

9/11 @ 22.25

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო