საქართველოს ბორჯღალოსნები

09/11

თბილისი

დინამო

16.30

კანადა

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

სმ

კგ

ბრჯ

მონაგარი

ბექები

15

მერაბ კვირიკაშვილი

სენ ჟიუნიენ [სფრ ფ2]

1983

177

80

69

7ლ 88გ 72ჯ 2ა [433ქ] 3სბ

14

ირაკლი მაჩხანელი ^კაპ

არმაზი [საქ]

1981

187

97

66

23ლ [6 კაპ] 5სბ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს]

1985

184

88

65

13ლ [2 კაპ] სბ

12

მერაბ შარიქაძე

ბურგანბრეს [სფრ დ2]

1993

183

90

16

4ლ

11

თამაზ მჭედლიძე

ბურგანბრეს [სფრ დ2]

1993

195

111

8

3ლ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო [საქ]

1988

179

78

23

3ლ

9

გიორგი ბეგაძე

ყოჩები [საქ]

1986

178

75

14

სბ

ფორვარდები

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტ14]

1990

186

118

11

2

შალვა მამუკაშვილი

არმია [საქ]

1990

180

100

13

3

დუდუ ქუბრიაშვილი

სტად ფრ’ [სფრ ტ14]

1986

183

122

29

2ლ  წბ 2სბ

4

კოტე მიქაუტაძე

ტულონ [სფრ ტ14]

1991

198

107

12

2სბ

5

ლევან დათუნაშვილი

ორიაკ [სფრ დ2]

1983

196

114

54

3ლ 5სბ

6

ვიტო კოლელიშვილი

ლიონ [სფრ დ2]

1989

192

104

23

2ლ  წბ 4სბ

7

მამუკა გორგოძე

მონპელიე [სფრ ტ14]

1984

195

118

51

22ლ 3სბ

8

გიორგი ჩხაიძე

ტარბ [სფრ დ2]

1981

194

107

67

8ლ [1 კაპ] 5სბ

მარქაფა

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ]

1989

180

80

10

7გ 10ჯ ა [52]

22

თედო ზიბზიბაძე

პერიგო [სფრ ფ1]

1980

191

94

69

18ლ [3 კაპ] სბ

21

ვაჟა ხუციშვილი

ხარები [საქ]

1993

164

73

6

:

16

სიმონ მაისურაძე

ბანიერ [სფრ ფ1]

1986

185

100

20

სბ

17

დავით ხინჩაგიშვილი

რასინგ [სფრ ტ14]

1982

181

115

43

4ლ 2სბ

18

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტ14]

1991

186

120

7

3ლ

19

შალვა სუთიაშვილი

მასი [სფრ დ2]

1984

193

102

36

2სბ

20

გიორგი თხილაიშვილი

არმია [საქ]

1991

   

5

:

უფროსობა

მილთონ ჰეიგ

მთავარი მწვრთნელი

 

[ზელ]

 

 

 

 

 

ილია მაისურაძე

მწვრთნელი

 

 

 

 

 

 

 

ილია ზედგინიძე

მწვრთნელი

 

 

 

 

 

 

 

მაიქლ ბრედლი

მწვრთნელი

 

[ირლ]

 

 

 

 

 

დიდიე ბესი

მრჩეველი

 

[სფრ]

         

ვასილ აბაშიძე

მენეჯერი

 

 

 

 

 

 

 

8/11 2013 @ 09.35

საქართველოს დრო
 

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
თასის ფინალი @ 18.11

ქულათა ნიხრი:  20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  19/05 გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო