საქართველოს ბორჯღალოსნები

2013 წლის ნოემბრის ტესტებზე

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

თრღ

სმ

კგ

No

ბრჯ

მონაგარი

ბექები

მერაბ კვირიკაშვილი

სენ ჟიუნიენ [სფრ ფ2]

1983

27/12

177

80

15/10

69

7ლ 88გ 72ჯ 2ა [433ქ] 3სბ

ირაკლი ყიასაშვილი

ლელო [საქ]

1985

18/02

180

77

15/10

14

7გ 5ჯ [29ქ]

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ]

1989

09/02

180

80

15/10

10

7გ 10ჯ ა [52]

ირაკლი მაჩხანელი

არმაზი [საქ]

1981

18/07

187

97

14/11

66

23ლ [6 კაპ] 5სბ

თამაზ მჭედლიძე

ბურგანბრეს [სფრ დ2]

1993

17/03

195

111

14/11

8

3ლ

თედო ზიბზიბაძე

პერიგო [სფრ ფ1]

1980

06/09

191

94

13/12

69

18ლ [3 კაპ] სბ

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს]

1985

16/01

184

88

13/12

65

13ლ [2 კაპ] სბ

მერაბ შარიქაძე

ბურგანბრეს [სფრ დ2]

1993

17/05

183

90

13/12

16

4ლ

ლაშა მალაღურაძე

ბანიერ [სფრ ფ1]

1986

02/06

182

88

10/12

41

3ლ 18გ 15 3ა [105ქ] 2სბ

ლაშა ხმალაძე

ლელო [საქ]

1988

20/01

179

78

10/15

23

3ლ

გიორგი ბეგაძე

ყოჩები [საქ]

1986

04/03

178

75

9

14

სბ

ვაჟა ხუციშვილი

ხარები [საქ]

1993

27/06

164

73

9

6

:

ფორვარდები

დავით ხინჩაგიშვილი

რასინგ [სფრ ტ14]

1982

24/07

181

115

1/3

43

4ლ 2სბ

დუდუ ქუბრიაშვილი

სტად ფრ’ [სფრ ტ14]

1986

03/12

183

122

1/3

29

2ლ  წბ 2სბ

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტ14]

1990

25/05

186

118

1/3

11

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტ14]

1991

17/08

186

120

1/3

7

3ლ

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრ’ [სფრ ტ14]

1991

23/09

179

125

1/3

2

:

სიმონ მაისურაძე

ბანიერ [სფრ ფ1]

1986

14/09

185

100

2

20

სბ

რეზო ბელქანია

ლელო [საქ]

1982

16/02

185

107

2

17

შალვა მამუკაშვილი

არმია [საქ]

1990

02/10

180

100

2

13

გიორგი ჩხაიძე

ტარბ [სფრ დ2]

1981

20/08

194

107

4/5

67

8ლ [1 კაპ] 5სბ

ლევან დათუნაშვილი

ორიაკ [სფრ დ2]

1983

18/01

196

114

4/5

54

3ლ 5სბ

კოტე მიქაუტაძე

ტულონ [სფრ ტ14]

1991

01/07

198

107

4/5

12

2სბ

მამუკა გორგოძე

მონპელიე [სფრ ტ14]

1984

14/07

195

118

6/7/8

51

22ლ 3სბ

შალვა სუთიაშვილი

მასი [სფრ დ2]

1984

24/01

193

102

6/7/8

36

2სბ

დიმიტრი ბასილაია

ედინბურგ [შტლ კლტ]

1985

27/11

192

107

6/7/8

28

5ლ

ვიტო კოლელიშვილი

ლიონ [სფრ დ2]

1989

09/10

192

104

6/7/8

23

2ლ  წბ 4სბ

გივი ბერიშვილი

ლოკომოტივი [საქ]

1987

10/08

186

105

6/7/8

14

სბ

ტრავმათა გამო გამოკლებულნი

დავით ზირაქაშვილი

კლერმონ [სფრ ტ14]

1983

10/10

183

117

1/3

42

7ლ [1 კაპ] 3სბ

ირაკლი ნატრიაშვილი

 

1984

25/01

178

105

2

39

4ლ სბ

ვასილ კაკოვინი

ტულუზ [სფრ ტ14]

1989

01/02

183

108

1/3

24

სბ

ვახტანგ მაისურაძე

ალბი [სფრ დ2]

1987

11/03

195

104

4/5

22

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ტულუზ [სფრ ტ14]

1987

20/04

180

90

2

19

გიორგი ჟღენტი

პერპინიონ [სფრ ტ14]

1984

 

180

113

1/3

10

2სბ

უფროსობა

მილთონ ჰეიგ

მთავარი მწვრთნელი

 

[ზელ]

 

 

 

 

 

ილია მაისურაძე

მწვრთნელი

 

 

 

 

 

 

 

ილია ზედგინიძე

მწვრთნელი

 

 

 

 

 

 

 

მაიქლ ბრედლი

მწვრთნელი

 

[ირლ]

 

 

 

 

 

ვასილ აბაშიძე

მენეჯერი

 

 

 

 

 

 

 

23/10 2013   Qaflan@HoTMaiL.com

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო