საქართველო - სამოა

საქართველო 16:15 სამოა

საქართველო

15  მერაბ კვირიკაშვილ
14  თამაზ მჭედლიძე  (22  თედო ზიბზიბაძე  50)
13  დავით კაჭარავა
12  მერაბ შარიქაძე
11  გიორგი შკინინი  (23  ბექა წიკლაური 76)
10  ლაშა ხმალაძე
  9  გიორგი ბეგაძე

  1  მიხეილ ნარიაშვილი  (17  ზურაბ ჟვანია  70)
  2  შალვა მამუკაშვილი  (16  სიმონ მაისურაძე  70)
  3  ლევან ჩილაჩავა  (18  დუდუ ქუბრიაშვილი  41)
  4  კოტე მიქაუტაძე  (19  გიორგი ნემსაძე  59)
  5  ლევან დათუნაშვილი
  6  გიორგი თხილაიშვილი  (2 შალვა სუთიაშვილი  70)
  7  მამუკა გორგოძე ^კაპ  სბ  15
  8  გიორგი ჩხაიძე

არ შესულა:  21  ვაჟა ხუციშვილი -

ლ:  შარიქაძე;  3ჯ:  კვირიკაშვილ

სამოა

15  ფაჰატოინა აუ’ტანგა’ვაია
14  ალაპატი ლეიუა
13  ისაია ტუიფუჰა
12  ჯონი ლეოტა  (23  ქენ პისი  59-63)
11  სინოტი სინოტი  (22  ბრანდო ვაჰაულუ  41)
10  ტუსი’ატა პისი
  9  კაენ ფოტუალიჰი ^ კაპ  (21  ჯერემი სუჰა  70)

  1  საკარია ტაულაფო
  2  ტიჰი პაულო  (16  ოლე ავეი  70)
  3  ჯეიმზ  ჯონსთონ  (18  ენთონი პერენისე  64)
  4  პიულა ფაასელელე  (24  ჯო ტეკორი  57)
  5  ფილო პაულო  სბ  48
  6  ოფისა ტრევირანუს  (19  ტაია’სინა ტუიფუჰა  51)
  7  ჯექ ლემ
  8  ფაიფილი ლევავე

არ შესულა:  17  ვილიამუ აფატია -

2ლ:  ლეიუა ლემ;  ჯ:  ტ.პისი

რეფერი  რომენ პუატ  (საფრანგეთი)
კიდეებზე:  ენდრიუ მაკ’მენემი (შოტლანდია)  /  ვლად იორდაკესკუ (რუმინეთი)
კომისარი:  გია ჭუმბურიძე (საქართველო)

3:0(6) 3:5(13) სბ(15სქ) 6:5(19) 6:12(27) ნახ(40+3) /
13:12(43) სბ(48სმ) 13:15(70) 16:15(80+3) ბოლო(80+11)

შაბ 23/11  2013  თბილისი,  მესხი [ვაკე]  16.30  (15 ათასი)

23/11 @ 24.10 >> 25/11 @ 24.25

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო