საქართველოს ბორჯღალოსნები

16/11

რუსთავ

ახალი

14.00

შტატები

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

სმ

კგ

ბრჯ

მონაგარი

ბექები

15

მერაბ კვირიკაშვილი

სენ ჟიუნიენ [სფრ ფ2]

1983

177

80

70

7ლ 89გ 76ჯ 2ა [447ქ] 3სბ

14

თამაზ მჭედლიძე

ბურგანბრეს [სფრ დ2]

1993

195

111

9

3ლ

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს]

1985

184

88

66

13ლ [2 კაპ] სბ

12

მერაბ შარიქაძე

ბურგანბრეს [სფრ დ2]

1993

183

90

17

4ლ

11

თედო ზიბზიბაძე

პერიგო [სფრ ფ1]

1980

191

94

70

19ლ [3 კაპ] სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო [საქ]

1988

179

78

24

3ლ

9

გიორგი ბეგაძე

ყოჩები [საქ]

1986

178

75

15

სბ

ფორვარდები

1

დავით ხინჩაგიშვილი

რასინგ [სფრ ტ14]

1982

181

115

44

4ლ 2სბ

2

შალვა მამუკაშვილი

არმია [საქ]

1990

180

100

14

3

დუდუ ქუბრიაშვილი

სტად ფრ’ [სფრ ტ14]

1986

183

122

30

2ლ  წბ 2სბ

4

კოტე მიქაუტაძე

ტულონ [სფრ ტ14]

1991

198

107

13

2სბ

5

ლევან დათუნაშვილი

ორიაკ [სფრ დ2]

1983

196

114

55

3ლ 5სბ

6

შალვა სუთიაშვილი

მასი [სფრ დ2]

1984

193

102

37

2სბ

7

მამუკა გორგოძე ^კაპ

მონპელიე [სფრ ტ14]

1984

195

118

52

22ლ 3სბ

8

გიორგი ჩხაიძე

ტარბ [სფრ დ2]

1981

194

107

68

8ლ [1 კაპ] 5სბ

მარქაფა

23

ბექა წიკლაური

ლოკომოტივი [საქ]

1989

180

80

10

7გ 10ჯ ა [52]

22

ლაშა მალაღურაძე

ბანიერ [სფრ ფ1]

1986

182

88

41

3ლ 18გ 15 3ა [105ქ] 2სბ

21

ვაჟა ხუციშვილი

ხარები [საქ]

1993

164

73

6

:

16

სიმონ მაისურაძე

ბანიერ [სფრ ფ1]

1986

185

100

21

სბ

17

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტ14]

1990

186

118

12

18

ლევან ჩილაჩავა

ტულონ [სფრ ტ14]

1991

186

120

8

3ლ

19

გიორგი ნემსაძე

ტარბ [სფრ დ2]

1984

195

110

31 7ლ სბ

20

გიორგი თხილაიშვილი

არმია [საქ]

1991

180

100

6

:

მამუკა გორგოძე = ბორჯღალოსანთა 25-ე კაპიტანი!

უფროსობა

მილთონ ჰეიგ

მთავარი მწვრთნელი

 

[ზელ]

 

 

 

 

 

ილია მაისურაძე

მწვრთნელი

 

 

 

 

 

 

 

ილია ზედგინიძე

მწვრთნელი

 

 

 

 

 

 

 

მაიქლ ბრედლი

მწვრთნელი

 

[ირლ]

 

 

 

 

 

დიდიე ბესი

მრჩეველი

 

[სფრ]

         

ვასილ აბაშიძე

მენეჯერი

 

 

 

 

 

 

 

14/11 2013 @ 17.00

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო