შინაური კვარცხლბეკი

დამოუკიდებელი საქართველოს ჩემპიონატები

დასი და სამეულები

No

წელი

გუნდი

ოქრო

ვერცხლი

ბრინჯაო

I

1990

12

აია

ელმავალი

მიმინო

II

1991

21

აია

ვესტა

გელათი

III

1992

20

ვესტა

აია

ჩოხატაური

IV

1993

15

რუსთავი

შევარდენი

აია

V

1994

15

თბილისი

რუსთავი

აია

VI

1995

14

აია

გუმარი

თბილისი

VII

1996

12

გუმარი

ყოჩები

ქორები

VIII

1997

12

ყოჩები

აია

რუსთავი

IX

1998

9

ყოჩები

დათვები

ასკ

X

1999

8

დათვები

ყოჩები

ლოკომოტ

XI

2000

11

ლოკომოტივი

ყოჩები

ასკ

XII

2001

12

ლოკომოტივი

დათვები

ყოჩები

XIII

2002

12

დათვები

დათვები 2

ლოკომოტ

XIV

2003

12

ლოკომოტივი

ყოჩები

აკადემია

XV

2004

13

ლელო

აკადემია

დათვები

XVI

2005

11

ლოკომოტივი

აკადემია

ხულიგანა

XVII

2006

11

ლოკომოტივი

დინამო

ყოჩები

XVIII

2007

10

ყოჩები

ლელო

ლიგამუსი

XIX

2008

16

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XX

2009

16

ლელო

ბათუმი XV

ლოკომოტ

XXI

2010

21

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XXII

2011

18

არმია

აია

ლოკომოტ

XXIII

2013

25

ლელო

არმია

აია

XXIV 2014 27

ლელო

არმია

ლოკომოტ

XXV 2015 30

ლელო

ლოკომოტ

ყოჩები

XXVI 2016 31

ლელო

ლოკომოტ

ჯიქ

XXVII 2017 35

ჯიქ

ბათუმი

ლელო

XXVIII 2018 31

ლოკომოტ

აია

ჯიქ

მედალოსნები

გუნდი

სულ

ლოკომოტივი

10

4

8

22

ლელო

6

3

1

10

ყოჩები

3

4

5

12

აია

3

4

3

10

ბათუმი

2

4

1

7

არმია

1

2

2

5

რუსთავი

1

1

1

3

გუმარი

1

1

.

2

ჯიქ

1

.

2

3

აკადემია

.

2

1

3

შევარდენი

.

1

.

1

ბათუმი2

.

1

.

1

დინამო

.

1

.

1

მიმინო

.

.

1

1

გელათი

.

.

1

1

ჩოხატაური

.

.

1

1

ხულიგანა

.

.

1

1

 

გუნდების გზა


13/05 2018
   Qaflan@HoTMaiL.com

ლოკომოტივი = ელმავალი = ვესტა = თბილისი = ქორები = ლიგამუსი
არმია = ასკ;   ბათუმი =
დათვები


 

ფინალები

წელი

დღ/თვ

სტადიონი

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

1990

09/12

ვაკე

ელმავალი

03:10

აია

1991

14/07

ქუთაისი

აია

11:06

ვესტა

1992

05/07

ხაშური *

აია

06:16

ვესტა

1997

30/11

ვაკე

ყოჩები

20:08

აია

1998

06/12

ვაკე

ყოჩები

30:10

დათვები

2000

05/12

ეროვნული **

ლოკომოტივი

28:28

ყოჩები

2001

09/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

24:17

დათვები

2002

14/12

ბათუმი

დათვები

27:10

დათვები2

2003

20/12

ვაკე

ლოკომოტივი

18:15

ყოჩები

2004

22/12

ეროვნული

ლელო

30:28

აკადემია

2005

11/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

30:06

აკადემია

2006

13/12

შევარდენი

ლოკომოტივი

27:13

დინამო

2007

26/11

ვაკე

ლელო

09:15

ყოჩები

2008

09/11

ვაკე

ლოკომოტივი

19:09

ლელო

2009

10/10

ვაკე

ლელო

15:06

ბათუმი XV

2010

14/11

ვაკე

ლელო

11:16

ლოკომოტივი

2011

05/11

ავჭალა

არმია

29:22

აია

2013

25/05

შევარდენი

ლელო

16:10

არმია

2014

24/05

ვაკე ***

ლელო

24:11

არმია

2015

09/05

ვაკე

ლელო

30:21

ლოკომოტივი

2016

15/05

ვაკე

ლელო

17:15

ლოკომოტივი

2017

14/05

ვაკე

ჯიქი

28:22

ბათუმი

2018

13/05

ავჭალა

აია

10:29

ლოკომოტივი

* 1992 წელს ჩემპიონი დამატებით მატჩში გამოვლინდა
**
 ლოკომოტივმა 2000 წელს "მეტი ლელოს წესით" იმარჯვა
***  2000 - 2014 წლებში ჩემპიონი ჯილდოვდებოდა "ბზის თასით"

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2019  |  18წ ევროპა

კალინინგრად (რუსეთი)   ოფიციოზი_EN
საქართველოს თარიღითა და დროით
 სთრიმი | ვიდეო 
  წკაპი ანგარიშზე 

საქართველო –

კვი

14/04

20.30

1/4   გერმანია  ოქმი

46:00

ოთხ

17/04

20.30

1/2   რუსეთი  ოქმი

64:10

შაბ

20/04

20.00

     ესპანეთი  ოქმი

20:10

2 x 35 წთ (შეს 5’)  |  26-დან თამაშობს 23  |  12 როტაციული შეცვლა
ფრეზე:  1) მეტი ლელო, 2) მეტი გარდასახვა, 3) შუთაუთი

ისტორია

დავიკავეთ I ადგილი !

2018-19  |  დიდი 10

წინასწარი ფინალი

კვი 05/05   ხარები არმაზი @ რუსთავი 16.00

დიდი ფინალი

კვი 12/05   ბათუმი ხარ | ამზ @ ბათუმი 18.00

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3 | დ10 სრულად

ფრეზე:  0) 2 x 10 წთ; 1) მეტი ლელო, 2) ნაკლები წითელი,
3) ნაკლები სინბინი, 4) უკეთესი ადგილი ორ წრეში 
  მუხლი 2.4

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

19-25/04   XIII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

04/05   ნახევარ’ფინალები

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

24-25/04  III ეტაპის ბოლო, VI ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [18/04]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო