შინაური კვარცხლბეკი

დამოუკიდებელი საქართველოს ჩემპიონატები

დასი და სამეულები

No

წელი

გუნდი

ოქრო

ვერცხლი

ბრინჯაო

I

1990

12

აია

ელმავალი

მიმინო

II

1991

21

აია

ვესტა

გელათი

III

1992

20

ვესტა

აია

ჩოხატაური

IV

1993

15

რუსთავი

შევარდენი

აია

V

1994

15

თბილისი

რუსთავი

აია

VI

1995

14

აია

გუმარი

თბილისი

VII

1996

12

გუმარი

ყოჩები

ქორები

VIII

1997

12

ყოჩები

აია

რუსთავი

IX

1998

9

ყოჩები

დათვები

ასკ

X

1999

8

დათვები

ყოჩები

ლოკომოტ

XI

2000

11

ლოკომოტივი

ყოჩები

ასკ

XII

2001

12

ლოკომოტივი

დათვები

ყოჩები

XIII

2002

12

დათვები

დათვები 2

ლოკომოტ

XIV

2003

12

ლოკომოტივი

ყოჩები

აკადემია

XV

2004

13

ლელო

აკადემია

დათვები

XVI

2005

11

ლოკომოტივი

აკადემია

ხულიგანა

XVII

2006

11

ლოკომოტივი

დინამო

ყოჩები

XVIII

2007

10

ყოჩები

ლელო

ლიგამუსი

XIX

2008

16

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XX

2009

16

ლელო

ბათუმი XV

ლოკომოტ

XXI

2010

21

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XXII

2011

18

არმია

აია

ლოკომოტ

XXIII

2013

25

ლელო

არმია

აია

XXIV 2014 27

ლელო

არმია

ლოკომოტ

XXV 2015 30

ლელო

ლოკომოტ

ყოჩები

XXVI 2016 31

ლელო

ლოკომოტ

ჯიქ

მედალოსნები

გუნდი

სულ

ლოკომოტივი

9

4

8

21

ლელო

6

3

.

9

ყოჩები

3

4

5

12

აია

3

3

3

9

ბათუმი

2

3

1

6

არმია

1

2

2

5

რუსთავი

1

1

1

3

გუმარი

1

1

.

2

აკადემია

.

2

1

3

შევარდენი

.

1

.

1

ბათუმი2

.

1

.

1

დინამო

.

1

.

1

მიმინო

.

.

1

1

გელათი

.

.

1

1

ჩოხატაური

.

.

1

1

ხულიგანა

.

.

1

1

ჯიქ

.

.

1

1

 

გუნდების გზა


18/08  #  15/05 201
6   Qaflan@HoTMaiL.com

ლოკომოტივი = ელმავალი = ვესტა = თბილისი = ქორები = ლიგამუსი
არმია = ასკ;   ბათუმი =
დათვები


 

ფინალები

წელი

დღ/თვ

სტადიონი

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

1990

09/12

ვაკე

ელმავალი

03:10

აია

1991

14/07

ქუთაისი

აია

11:06

ვესტა

1992

05/07

ხაშური *

აია

06:16

ვესტა

1997

30/11

ვაკე

ყოჩები

20:08

აია

1998

06/12

ვაკე

ყოჩები

30:10

დათვები

2000

05/12

ეროვნული **

ლოკომოტივი

28:28

ყოჩები

2001

09/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

24:17

დათვები

2002

14/12

ბათუმი

დათვები

27:10

დათვები2

2003

20/12

ვაკე

ლოკომოტივი

18:15

ყოჩები

2004

22/12

ეროვნული

ლელო

30:28

აკადემია

2005

11/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

30:06

აკადემია

2006

13/12

შევარდენი

ლოკომოტივი

27:13

დინამო

2007

26/11

ვაკე

ლელო

09:15

ყოჩები

2008

09/11

ვაკე

ლოკომოტივი

19:09

ლელო

2009

10/10

ვაკე

ლელო

15:06

ბათუმი XV

2010

14/11

ვაკე

ლელო

11:16

ლოკომოტივი

2011

05/11

ავჭალა

არმია

29:22

აია

2013

25/05

შევარდენი

ლელო

16:10

არმია

2014

24/05

ვაკე ***

ლელო

24:11

არმია

2015

09/05

ვაკე

ლელო

30:21

ლოკომოტივი

2016

15/05

ვაკე

ლელო

17:15

ლოკომოტივი

* 1992 წელს ჩემპიონი დამატებით მატჩში გამოვლინდა
**
 ლოკომოტივმა 2000 წელს "მეტი ლელოს წესით" იმარჯვა
***  2000 - 2014 წლებში ჩემპიონი "ბზის თასით" ჯილდოვდებოდა

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

25/02 @ 16.00

25-26/02   XIV ტური

ლოკომოტ

24:24

ბათუმი

ბაგრატი

8:28

არმია $

არმაზი

კვი 14.00 ავჭ

აკადემია

ლელო

კვი 14.00 ლელ

აია

ჯიქი

კვი 14.00 გორ

ყოჩები

25/02 @ 16.00

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი ^

43

+134

  9-4*1

5

აია ქუთაისი

43

+52

10-3

3

ლოკომოტივი

41

+61

  8-4*2

5

ლელო სარასენს

41

+56

  8-3*2

5

ჯიქი გორი

38

+90

  7-5*1

8

არმია ^

32

-10

  7-7

4

აკადემია

32

+14

  7-6

4

ბაგრატ ქუთ

18

-196

  3-11

6

არმაზი

16

-71

  3-10

4

ყოჩები ბოლნისი

11

-130

  2-11

3

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2017 * რაგბი ევროპა

19/02 @ 20.00    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

2 რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+69

12

81

2-0

2

რუმინეთი

5

+7

6

51

1-1

1

ესპანეთი ^

4

=0

1

19

1-1

0

გერმანია

4

-41

5

47

1-1

0

რუსეთი

4

-3

3

31

1-1

0

ბელგია

1

-32

2

24

0-2

1

^ პირისპირ ბალანსით

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

0:0

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

0:0

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

0:0

2016-17 * პირველი ლიგა

20/02 @ 18.55

18/02   X ტური

2016-17 * რეგიონული ლიგა

23/02 @ 20.20

25-27/02

დას XIV ტური   აღმ X ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

23/02 @ 20.15

"" ლიგ

28/02 - 1/03   II ტური

ჯგუფები           

"" ლიგ

2-3/03   I ტურ

აღმ               დას           

შავი დაფა

20/02 @ 19.40

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

9/02 @ 17.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

.

შტატები

.

შაბ

24/06

.

.

არგენტინა

.

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

მოხსენება ტერმინოლოგთა კონფერენციაზე (2013)

ტელე-წამყვანის მეგზური (2015)

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო