შინაური კვარცხლბეკი

დამოუკიდებელი საქართველოს ჩემპიონატები

დასი და სამეულები

No

წელი

გუნდი

ოქრო

ვერცხლი

ბრინჯაო

I

1990

12

აია

ელმავალი

მიმინო

II

1991

21

აია

ვესტა

გელათი

III

1992

20

ვესტა

აია

ჩოხატაური

IV

1993

15

რუსთავი

შევარდენი

აია

V

1994

15

თბილისი

რუსთავი

აია

VI

1995

14

აია

გუმარი

თბილისი

VII

1996

12

გუმარი

ყოჩები

ქორები

VIII

1997

12

ყოჩები

აია

რუსთავი

IX

1998

9

ყოჩები

დათვები

ასკ

X

1999

8

დათვები

ყოჩები

ლოკომოტ

XI

2000

11

ლოკომოტივი

ყოჩები

ასკ

XII

2001

12

ლოკომოტივი

დათვები

ყოჩები

XIII

2002

12

დათვები

დათვები 2

ლოკომოტ

XIV

2003

12

ლოკომოტივი

ყოჩები

აკადემია

XV

2004

13

ლელო

აკადემია

დათვები

XVI

2005

11

ლოკომოტივი

აკადემია

ხულიგანა

XVII

2006

11

ლოკომოტივი

დინამო

ყოჩები

XVIII

2007

10

ყოჩები

ლელო

ლიგამუსი

XIX

2008

16

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XX

2009

16

ლელო

ბათუმი XV

ლოკომოტ

XXI

2010

21

ლოკომოტივი

ლელო

ყოჩები

XXII

2011

18

არმია

აია

ლოკომოტ

XXIII

2013

25

ლელო

არმია

აია

XXIV 2014 27

ლელო

არმია

ლოკომოტ

XXV 2015 30

ლელო

ლოკომოტ

ყოჩები

XXVI 2016 31

ლელო

ლოკომოტ

ჯიქ

XXVII 2017 35

ჯიქ

ბათუმი

ლელო

XXVIII 2018 31

ლოკომოტ

აია

ჯიქ

XXIX 2019 30

ბათუმი

რუსთავი

არმაზი

მედალოსნები

გუნდი

სულ

ლოკომოტივი

10

4

8

22

ლელო

6

3

1

10

ყოჩები

3

4

5

12

აია

3

4

3

10

ბათუმი

3

4

1

8

არმია

1

2

2

5

რუსთავი

1

2

1

4

გუმარი

1

1

.

2

ჯიქ

1

.

2

3

აკადემია

.

2

1

3

შევარდენი

.

1

.

1

ბათუმი2

.

1

.

1

დინამო

.

1

.

1

მიმინო

.

.

1

1

გელათი

.

.

1

1

ჩოხატაური

.

.

1

1

ხულიგანა

.

.

1

1

არმაზი

.

.

1

1

 

გუნდების გზა


12/05_2019
   Qaflan@HoTMaiL.com

ლოკომოტივი = ელმავალი = ვესტა = თბილისი = ქორები = ლიგამუსი
არმია = ასკ;   ბათუმი =
დათვები

 

ფინალები

წელი

დღ/თვ

სტადიონი

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

მსაჯი

1990

09/12

ვაკე

ელმავალი

03:10

აია

აბაშიძე

1991

14/07

ქუთაისი

აია

11:06

ვესტა

აბაშიძე 

1992

05/07

ხაშური *

აია

06:16

ვესტა

მგელაძე

1997

30/11

ვაკე

ყოჩები

20:08

აია

დეკლო (სფრ)

1998

06/12

ვაკე

ყოჩები

30:10

დათვები

კლავერ (სფრ)

2000

05/12

ეროვნული **

ლოკომოტივი

28:28

ყოჩები

რობიტაშვილი 

2001

09/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

24:17

დათვები

ვალენ (სფრ)

2002

14/12

ბათუმი

დათვები

27:10

დათვები2

რობიტაშვილი 

2003

20/12

ვაკე

ლოკომოტივი

18:15

ყოჩები

მგელაძე

2004

22/12

ეროვნული

ლელო

30:28

აკადემია

ჯავახიშვილი

2005

11/12

ეროვნული

ლოკომოტივი

30:06

აკადემია

მგელაძე

2006

13/12

შევარდენი

ლოკომოტივი

27:13

დინამო

ჩაჩუა

2007

26/11

ვაკე

ლელო

09:15

ყოჩები

პეშონბერ (სფრ)

2008

09/11

ვაკე

ლოკომოტივი

19:09

ლელო

რეინალ (სფრ)

2009

10/10

ვაკე

ლელო

15:06

ბათუმი XV

რეინალ (სფრ)

2010

14/11

ვაკე

ლელო

11:16

ლოკომოტივი

მასიელო (სფრ)

2011

05/11

ავჭალა

არმია

29:22

აია

ლაფონ (სფრ)

2013

25/05

შევარდენი

ლელო

16:10

არმია

ვილქინსონ (ირლ)

2014

24/05

ვაკე ***

ლელო

24:11

არმია

ფითსგიბონ (ირლ)

2015

09/05

ვაკე

ლელო

30:21

ლოკომოტივი

ვილქინსონ (ირლ)

2016

15/05

ვაკე

ლელო

17:15

ლოკომოტივი

გალაჰერ (ირლ)

2017

14/05

ვაკე

ჯიქი

28:22

ბათუმი

მერფი (ირლ)

2018

13/05

ავჭალა

აია

10:29

ლოკომოტივი

ქლენზი (ირლ)

2019

12/05

ბათუმი

ბათუმი

36:11

რუსთავი

ამაშუკელი

* 1992 წელს ჩემპიონი დამატებით მატჩში გამოვლინდა
**
 ლოკომოტივმა 2000 წელს "მეტი ლელოს წესით" იმარჯვა
***  2000 - 2014 წლებში ჩემპიონი ჯილდოვდებოდა "ბზის თასით"

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  20წ მსოფლიო

ოფიციოზი    განრიგი  |  სიები + ოქმები

არგენტინა   სანტა’ფე  |  როსარიო (ორი სტადიონი)

ისტორია ზოგადი   |   საქართველო ოდითგან  |  ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

13:45$

შაბ

08/06

17.30

რს1

სამხრ.აფრიკა

20:48$

ოთხ

12/06

17.30

რს1

შოტლანდია

17:12$

#

სხვ

2

არგ^

11

+43

4

სფრ

11

+14

8

უელ

9

+2

12

ფიჯ

1

-59

#

სხვ

3

ავს

11

+29

6

ირლ

10

+12

7

ინგ

9

+8

11

იტა

1

-49

#

სხვ

1

აფრ

14

+60

5

ზელ

10

+43

9

საქ

4

-55

10

შტლ

2

-48

I - IV ^ პირისპირ შედეგით V - VIII

პლეი’ოფი  IX-XII

ორ

17/06

20.00

რს2

ფიჯი

0:0

შაბ

22/06

.

რს2

შტლ | იტა

0:0

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

15/06  გერმანიამ 32:37 წააგო პორტუგალიასთან და გავარდა

.

08/02

.

შინ

რუმინეთი

0:0

.

15/02

.

გარეთ

ესპანეთი

0:0

.

29/02

.

შინ

ბელგია

0:0

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

0:0

.

15/03

.

შინ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო -

22/06

__.__

რუსეთი

0:0

 

__.__

ინგლისი

0:0

 

__.__

ესპანეთი

0:0

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:  ^ პირადით, * ფრე

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

0-0

=0

2

სფრ

0-0

=0

7

იტა

0-0

=0

12

რუმ

0-0

=0

#

მ-წ

სხვ

ბ1

გერ

0-0

=0

ბ2

პორ

0-0

=0

8

უელ

0-0

=0

11

პოლ

0-0

=0

#

მ-წ

სხვ

გ1

რუს

0-0

=0

გ2

ინგ

0-0

=0

9

ესპ

0-0

=0

10

საქ

0-0

=0

რიო’ული პლეი’ოფი:  ((ა1 - 8) - (ბ2 - გ2)) - ((ბ1 - 7) - (გ1 - ა2))

23/06

__.__

_  (1/4 ფ)

0:0

.

__.__

_  (1/2 ფ)

0:0

.

__.__

_  (ფინალი)

0:0

მოწინავე ცხრეული [უელსის გარეშე]
გადის 2020 წლის ტოკიოს ოლიმპიადის
12-გუნდა შესარჩევში  |  13-14/07 კოლომიე (სფრ)

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

ქულათა ტოლობა  |  ოქმის სქოლიო  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

2019  |  თასის’წინა მოთელვა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

რუსეთი

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი |  პოსტერი 

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  დუბლები

დასრულდა

აიამ ყველა თამაში მოიგო

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ხარები  რუსთავი

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

ხვამლი 1  თბილისი

3

არმაზი  მარნეული

ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო      დას  |  აღმ

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო