საქართველოს პირველობა 2014 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1996-97]

ვადები  
   
განაცხადები 10/02
   
პირველი წრე 25/03-28/05
   
მეორე წრე   2/09-29/10
   
პლეი'ოფი 11/11-19/11
ფინალი 26/11

 

2014 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1996-97]

 

პლეი'ოფი

ნახევარ'ფინალი

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    19/11 @ 20.15

ხარები

29:10

აკადემია

18/11

15.00

რუსთავი

ამაშუკელი

ქერაშვილი

ლოკომოტ

5:29

აია 1

19/11

18.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

გოგეშვილი

               

II ტური    26/11 @ 18.10

აკადემია 27:18 ხარები 26/11 16.00

შევარდენი

აბულაშვილი

ფურცელაძე

აია 1 39:26 ლოკომოტ 26/11 16.00

დინამო

მჟავანაძე

მარგველაშვილი

           

 

 

ფინალი

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

3/12 @ 20.25

ბრინჯაო

         
აკადემია 21:17 ლოკომოტ 3/12 15.00 შევარდენი გვირჯიშვილი ქერაშვილი

ოქრო

         
ხარები 9:20 აია 1 3/12 17.00 შევარდენი თევზაძე ჯალაღონია
               
2014 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1996-97]
 

"ა" პული

11/11

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აკადემია  თბილისი

12

10

1

1

8

0

0

404:150

+254

50

2

ლოკომოტივი  თბილისი

12

10

0

2

8

1

0

426:154

+272

49

3

ლელო  თბილისი

12

9

1

2

7

1

0

421:127

+294

46

4

ბათუმი

12

4

0

8

1

2

0

151:256

-105

19

5

ბორჯომი

12

4

0

8

1

1

0

172:384

-212

18

6

ყოჩები  თბილისი

12

2

0

10

1

1

0

150:404

-254

10

7

წიქარა  თბილისი

12

2

0

10

1

1

1

158:407

-249

9

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 11/11 @ 17.45
ხულიგანა თბილისი და ზვავი ყაზბეგი შეჯიბრს გამოეთიშნენ = მათი შედეგები გაუქმდა

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

პირველი წრე

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    26/03 @ 18.10

ლოკომოტ

$31:0

ბათუმი

25/03

15.00

დიღომი

ამაშუკელი

სუთიაშვილი

ლელო

$147:0

ყაზბეგი

25/03

16.30

ვარკეთილი

მასხარაშვილი

აბაშიძე

ხულიგანა

$37:14

ბორჯომი

26/03

15.00

ვარკეთილი

თევზაძე

ჯალაღონია

ყოჩები

7:24

წიქარა

26/03

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

გაბაძე

II ტური    2/04 @ 19.15   ^ ცხრილი

ყაზბეგი

3:39$

ხულიგანა

1/04

16.00

სტეფან'წმ

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

წიქარა

3:32$

ლელო

2/04

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

გოგეშვილი

ბორჯომი

20:31

ლოკომოტ

2/04

15.00

ახალდაბა

ტყაბლაძე

ფულარია

ბათუმი

10:25$

აკადემია

2/04

16.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

III ტური    9/04 @ 16.30   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$103:0

ყაზბეგი

8/04

15.00

დიღომი

მასხარაშვილი

ცხვედიანი

აკადემია

$62:3

ბორჯომი

8/04

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

ლელო

$60:5

ყოჩები

8/04

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

სუთიაშვილი

ხულიგანა

5:25

წიქარა

9/04

15.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

ჯავახიშვილი

IV ტური    16/04 @ 20.00   ^ ცხრილი

ყაზბეგი

3:61$

აკადემია

15/04

16.00

სტეფან'წმ

მოგელაშვილი

გაბაძე

ბორჯომი

11:22

ბათუმი

16/04

15.00

ახალდაბა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ყოჩები

19:36

ხულიგანა

16/04

15.00

ვარკეთილი

აბულაშვილი

გოგიჩაიშვილი

წიქარა

20:40$

ლოკომოტ

16/04

18.30

ავჭალა

ტრაპაიძე

აბაშიძე

V ტური    30/04 @ 23.20   ^ ცხრილი

ბათუმი

$85:11

ყაზბეგი

29/04

16.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ლოკომოტ

$66:17

ყოჩები

30/04

15.00

დიღომი

აბულაშვილი

აბაშიძე

ხულიგანა

21:69$

ლელო

30/04

16.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

გაბაძე

აკადემია

$48:9

წიქარა

30/04

18.30

ავჭალა

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

VI ტური    21/05 @ 15.50   ^ ცხრილი

ყაზბეგი

5:47$

ბორჯომი

6/05

16.00

სტეფან'წმ

მასხარაშვილი

გაბაძე

ყოჩები

9:42$

აკადემია

6/05

16.30

ვარკეთილი

პოღოსიანი

ფურცელაძე

ლელო

29:22$

ლოკომოტ

7/05

15.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

ჯავახიშვილი

წიქარა

# $33:11

ბათუმი

7/05

18.30

ავჭალა

ამაშუკელი

ცხვედიანი

VII ტური    21/05 @ 15.40   ^ ცხრილი

აკადემია

20:20

ლელო

13/05

20.00

შევარდენი

თევზაძე

ჯავახიშვილი

ლოკომოტ

გადაიდო

ხულიგანა

14/05

15.00

დიღომი

 

ბაქრაძე

ბორჯომი

22:16$

წიქარა

14/05

15.00

ახალდაბა

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

ბათუმი

22:8$

ყოჩები

14/05

16.30

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

VIII ტური    21/05 @ 22.10   ^ ცხრილი

ლელო

გადაიდო

ბათუმი

20/05

15.00

ვარკეთილი

ხულიგანა

გადაიდო

აკადემია

20/05

19.30

შევარდენი

 

 

წიქარა

$70:0

ყაზბეგი

21/05

18.30

ავჭალა

მასხარაშვილი

გაბაძე

ყოჩები

გადაიდო

ბორჯომი

21/05

19.00

შევარდენი

 

 

IX ტური    31/05 @ 22.00   ^ ცხრილი

ყაზბეგი

გადაიდო

ყოჩები

27/05

15.00

სტეფან'წმ

 

 

ბორჯომი

7:61$

ლელო

28/05

16.00

ახალდაბა

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

ბათუმი

-

ხულიგანა

28/05

16.00

ბათუმი

 

 

აკადემია

23:12

ლოკომოტ

31/05

20.00

შევარდენი

ამირხანაშვილი

ჯავახიშვილი

+ ტური    5/06 @ 18.50   ^ ცხრილი

ლელო

$60:14

ბათუმი

3/06

15.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

ცხვედიანი

ყოჩები

13:23

ბორჯომი

4/06

19.30

ავჭალა

აბულაშვილი

სუთიაშვილი

ყაზბეგი

-

ყოჩები

27/08

16.00

სტეფან'წმ

 

 

 

მეორე წრე

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

X ტური    3/09 @ 20.25   ^ ცხრილი

ბათუმი

3:21$

ლოკომოტ

3/09

17.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

წიქარა

8:31$

ყოჩები

3/09

18.30

ავჭალა

გვირჯიშვილი

ჭიჭინაძე

XI ტური    10/09 @ 21.10   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$45:3

ბორჯომი

9/09

16.00

დიღომი

ამაშუკელი

ფურცელაძე

ლელო

$46:9

წიქარა

9/09

17.30

ვარკეთილი

თევზაძე

გოგეშვილი

აკადემია

$26:10

ბათუმი

10/09

16.00

ვარკეთილი

მასხარაშვილი

გოგეშვილი

XII ტური    17/09 @ 19.00   ^ ცხრილი

ყოჩები

0:38$

ლელო

16/09

16.00

ვარკეთილი

თევზაძე

ფურცელაძე

ბორჯომი

16:40$

აკადემია

17/09

16.00

ახალდაბა

ჭიქაბერიძე

ზიბზიბაძე

XIII ტური    24/09 @ 20.40   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$66:0

წიქარა

23/09

16.00 დიღომი

აბულაშვილი

აბაშიძე

ბათუმი

11:10$

ბორჯომი

24/09

16.00 ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

XIV ტური    29/09 @ 16.20   ^ ცხრილი

წიქარა

გადაიდო

აკადემია

30/09

16.30

ვარკეთილი  

გოგიჩაიშვილი

ყოჩები

გადაიდო

ლოკომოტ

1/10

15.00

ვარკეთილი  

აბაშიძე

XV ტური    7/10 @ 19.20   ^ ცხრილი

ბათუმი

$19:0

წიქარა

7/10

15.00

ანგისა

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ლოკომოტ

გადაიდო

ლელო

 

 

 

 

 

აკადემია

გადაიდო

ყოჩები

 

 

 

 

 

XIV+ ტური    15/10 @ 18.40   ^ ცხრილი

წიქარა

15:52$

აკადემია

15/10

15.00

ვარკეთილი

მასხარაშვილი

ფურცელაძე

ყოჩები

19:36$

ლოკომოტ

15/10

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

დოლიძე

XV+ ტური    22/10 @ 16.35   ^ ცხრილი

აკადემია

$45:7

ყოჩები

21/10

17.00

შევარდენი

თევზაძე

აბაშიძე

ლოკომოტ

20:13$

ლელო

22/10

15.00

დიღომი

ამაშუკელი

ფურცელაძე

XVI ტური    29/10 @ 18.50   ^ ცხრილი

ლელო

3:14

აკადემია

28/10

15.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

სალთხუციშვილი

ყოჩები

20:19$

ბათუმი

29/10

15.30

შევარდენი

მოგელაშვილი

გოგეშვილი

წიქარა

21:33$

ბორჯომი

29/10

17.10

შევარდენი

ტრაპაიძე

აბაშიძე

XVII ტური    7/11 @ 17.50   ^ ცხრილი

ბათუმი

$10:11

ლელო

5/11 16.00 ჩაქვი

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

ბორჯომი

21:14$

ყოჩები

7/11 16.00 ახალდაბა

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

XVIII ტური    11/11 @ 17.40   ^ ცხრილი

ლოკომოტ

$36:7

აკადემია

11/11 15.00 დიღომი თევზაძე ფურცელაძე

ლელო

$48:3

ბორჯომი

11/11 15.00 ვარკეთილი ტრაპაიძე აბაშიძე
2014 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1996-97]
 

"ბ" პული

12/11

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

აია 1  ქუთაისი

14

13

0

1

9

1

0

737:110

+627

62

2

ხარები  რუსთავი

14

11

1

2

10

0

0

781:112

+669

56

3

არმაზი  თბილისი

14

10

0

4

10

2

0

656:175

+481

52

4

არმია  თბილისი

14

9

1

4

8

1

0

497:230

+267

47

5

აია 2  ქუთაისი

14

6

0

8

0

0

0

156:627

-471

24

6

იმერეთი  ჭიათურა

14

4

0

10

1

0

0

205:561

-356

17

7

დედოფლის წყარო  პატარძეული

14

1

0

13

1

2

0

138:670

-532

7

8

იუნკერები  კიკეთი

14

1

0

13

0

1

0

096:781

-685

5

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო 12/11 @ 18.10
ტორნადო  თბილისი  და  ჯვაროსნები  თბილისი შეჯიბრს გამოეთიშნენ = მათი შედეგები გაუქმდა

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

I ტური    26/03 @ 18.00

ჯვაროსნები

$17:18

ჭიათურა

25/03

14.00

ავჭალა

პოღოსიანი

გოგეშვილი

არმია

$79:0

დედ'წყ'პატ

25/03

15.00

ვარკეთილი

მოგელაშვილი

სალთხუციშვილი

არმაზი

$37:10

აია 2

26/03

15.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

ჯავახიშვილი

რუსთავი

$66:0

ტორნადო

26/03

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

აია 1

$81:0

კიკეთი

26/03

16.00

დინამო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

II ტური    2/04 @ 19.20   ^ ცხრილი

დედ'წყ'პატ

თოვლი

არმაზი

1/04

15.00

დედოფლ'წყ

 

შიოლაშვილი

ჭიათურა

8:30$

არმია

1/04

15.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ზიბზიბაძე

აია 2

0:56$

რუსთავი

2/04

15.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

ტორნადო

0:30$

აია 1

2/04

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

გაბაძე

ჯვაროსნები

$31:9

კიკეთი

2/04

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

აბაშიძე

III ტური    9/04 @ 18.40   ^ ცხრილი

არმაზი

$31:12

ჭიათურა

8/04

15.00

ავჭალა

ტრაპაიძე

გაბაძე

აია 1

$53:0

აია 2

9/04

12.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

რუსთავი

$74:0

დედ'წყ'პატ

9/04

15.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმია

23:0

ჯვაროსნები

9/04

16.30

ვარკეთილი

თევზაძე

აბაშიძე

კიკეთი

11:30$

ტორნადო

9/04

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

ჯალაღონია

IV ტური    16/04 @ 19.05   ^ ცხრილი

აია 2

7:30$

ტორნადო

15/04

15.00

ქუთაისი

საჯაია

ჩუბინიძე

ჯვაროსნები

0:10

არმაზი

15/04

16.00

ვარკეთილი

გვირჯიშვილი

ჯალაღონია

ჭიათურა

10:51$

რუსთავი

16/04

15.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

გულვერდაშვილი

დედ'წყ'პატ

0:36$

აია 1

16/04

16.00

დედოფლ'წყ

უსტიაშვილი

შიოლაშვილი

არმია

$76:3

კიკეთი

16/04

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

V ტური    29/05 @ 19.05   ^ ცხრილი

არმაზი

$63:12

არმია

29/04

15.00

ვარკეთილი

თევზაძე

ცხვედიანი

რუსთავი

$48:3

ჯვაროსნები

29/04

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ტორნადო

$24:28

დედ'წყ'პატ

29/04

16.30

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ფურცელაძე

კიკეთი

21:37

აია 2

30/04

15.00

კიკეთი

მოგელაშვილი

გოგიჩაიშვილი

აია 1

$74:3

ჭიათურა

30/04

16.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

ჩუბინიძე

VI ტური    7/05 @ 23.00   ^ ცხრილი

არმია

0:38$

რუსთავი

6/05

15.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ჭიჭინაძე

დედ'წყ'პატ

19:29

აია 2

6/05

16.00

პატარძეული

უსტიაშვილი

შიოლაშვილი

ჭიათურა

11:0

ტორნადო

7/05

15.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე

ფულარია

ჯვაროსნები

0:34$

აია 1

7/05

16.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

სუთიაშვილი

არმაზი

$68:0

კიკეთი

7/05

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

აბაშიძე

VII ტური    14/05 @ 19.20   ^ ცხრილი

აია 2

16:8

ჭიათურა

13/05

15.00

დინამო

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

რუსთავი

$40:3

არმაზი

13/05

16.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

აია 1

18:13$

არმია

13/05

16.30

დინამო

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

კიკეთი

19:18$

დედ'წყ'პატ

13/05

17.00

კიკეთი

ამაშუკელი

სალთხუციშვილი

ტორნადო

15:28

ჯვაროსნები

14/05

16.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ჯალაღონია

VIII ტური    16/05 @ 19.15   ^ ცხრილი

ჯვაროსნები

გადაიდო

აია 2

20/05

15.00

ავჭალა

 

 

ჭიათურა

გადაიდო

დედ'წყ'პატ

20/05

15.00

შუქრუთი

 

 

არმია

გადაიდო

ტორნადო

20/05

16.30

ვარკეთილი

 

 

არმაზი

გადაიდო

აია 1

21/05

15.00

ავჭალა

 

 

რუსთავი

გადაიდო

კიკეთი

21/05

16.00

ახალი

 

 

IX ტური    29/05 @ 19.05   ^ ცხრილი

დედ'წყ'პატ

19:57$

ჯვაროსნები

27/05

15.00

დედოფლ'წყ

უსტიაშვილი

შიოლაშვილი

აია 2

3:33$

არმია

27/05

16.00

ქუთაისი

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

ტორნადო

7:64$

არმაზი

27/05

20.00

შევარდენი

ტრაპაიძე

გაბაძე

აია 1

17:5

რუსთავი

28/05

16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

ფულარია

კიკეთი

7:33$

ჭიათურა

28/05

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

+ ტური    15/06 @ 18.55   ^ ცხრილი

ჭიათურა

23:10

დედ'წყ'პატ

3/06

16.00

შუქრუთი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

ჯვაროსნები

$21:3

აია 2

3/06

16.30

ავჭალა

თევზაძე

ფურცელაძე

რუსთავი

$98:3

კიკეთი

3/06

17.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმია

$55:5

ტორნადო

4/06

17.00

ავჭალა

მასხარაშვილი

გოგეშვილი

არმაზი

$28:29

აია 1

11/06

17.00

ვარკეთილი

ამაშუკელი

გოგიჩაიშვილი

დედ'წყ'პატ

16:50$

არმაზი

15/06

17.00

პატარძეული

უსტიაშვილი

შიოლაშვილი
 

მეორე წრე

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

X ტური    3/09 @ 20.05   ^ ცხრილი

კიკეთი

0:78$

აია

2/09

17.00

კიკეთი

აბულაშვილი

აბაშიძე

აია 2

0:85$

არმაზი

2/09

17.00

ქუთაისი

ჭიქაბერიძე

ნიქაბაძე

დედ'წყ'პატ

19:45$

არმია

2/09

17.00

დედოფლ'წყ

უსტიაშვილი

შიოლაშვილი

ჭიათურა

28:19

ჯვაროსნები

3/09

17.00

შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

XI ტური    10/09 @ 20.35   ^ ცხრილი

არმია

19:5

ჭიათურა

9/09

16.00

ვარკეთილი

ტრაპაიძე

ჭიჭინაძე

კიკეთი

0:18

ჯვაროსნები

10/09

17.00

კიკეთი

პოღოსიანი

სალთხუციშვილი

რუსთავი

$96:0

აია 2

10/09

17.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

არმაზი

$87:3

დედ'წყ'პატ

10/09

17.30

ვარკეთილი

აბულაშვილი

ჯალაღონია

XII ტური    17/09 @ 19.05   ^ ცხრილი

დედ'წყ'პატ

0:95$

რუსთავი

16/09

16.00

დედოფლ'წყ

პოღოსიანი შიოლაშვილი

აია 2

3:109$

აია

16/09

17.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე მარგველაშვილი

ჯვაროსნები

0:38$

არმია

16/09

17.30

ვარკეთილი

ამაშუკელი აბაშიძე

ჭიათურა

3:83$

არმაზი

17/09

16.00

შუქრუთი

ტყაბლაძე ჩუბინიძე

XIII ტური    24/09 @ 21.20   ^ ცხრილი

არმაზი

$55:3

ჯვაროსნები

23/09

16.00

ვარკეთილი

თევზაძე

დოლიძე

კიკეთი

8:70$

არმია

23/09

17.00

კიკეთი

ამაშუკელი

გოგიჩაიშვილი

აია

$99:7

დედ'წყ'პატ

24/09

16.00

ქუთაისი

მჟავანაძე

ჩუბინიძე

რუსთავი

$109:8

ჭიათურა

24/09

17.00

ახალი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

XIV ტური    1/10 @ 18.15   ^ ცხრილი

არმია

გადაიდო

არმაზი

30/09

15.00 ვარკეთილი    

ჭიათურა

17:73$

აია

30/09

16.00 შუქრუთი

ჩიხლაძე

ზიბზიბაძე

აია 2

20:15$

კიკეთი

1/10

16.00 ქუთაისი

მჟავანაძე

ნიქაბაძე

XV ტური    7/10 @ 19.30   ^ ცხრილი

კიკეთი

0:56$

არმაზი

7/10

16.00

კიკეთი

ლაშხია

აბაშიძე

რუსთავი

გადაიდო

არმია

 

 

 

 

 

აია 2

გადაიდო

დედ'წყ'პატ

 

 

 

 

 

XIV+ ტური    14/10 @ 17.05   ^ ცხრილი

არმია

$31:12

არმაზი

14/10

15.00 ვარკეთილი

თევზაძე

მიქაბერიძე

XV+ ტური    21/10 @ 18.25   ^ ცხრილი

რუსთავი

10:10

არმია

21/10

15.00

რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

აია 2

5:0$

დედ'წყ'პატ

21/10

15.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

XVI ტური    29/10 @ 18.40   ^ ცხრილი

დედ'წყ'პატ

$36:5

კიკეთი

28/10

15.00

პატარძეული

ქავთარაძე

შიოლაშვილი

არმია

6:43$

აია

28/10 15.00 ავჭალა

გვირჯიშვილი

ფურცელაძე

არმაზი

$46:7

რუსთავი

28/10 17.00 შევარდენი

პოღოსიანი

ჯავახიშვილი

ჭიათურა

22:33

აია 2

29/10 15.00 შუქრუთი

მჟავანაძე

ზიბზიბაძე

XVII ტური    5/11 @ 19.55   ^ ცხრილი

კიკეთი

0:81$

რუსთავი

5/11 16.00

კიკეთი

გვირჯიშვილი

აბაშიძე

აია

12:7$

არმაზი

5/11 16.00

ქუთაისი

ჩიხლაძე

მარგველაშვილი

დედ'წყ'პატ

10:24

ჭიათურა

5/11 16.00

დედოფლ'წყ

უსტიაშვილი

შიოლაშვილი

XVIII ტური    12/11 @ 18.05   ^ ცხრილი

არმია

$73:0

აია 2

11/11 15.00 შევარდენი

აბულაშვილი

სალთხუციშვილი

რუსთავი

21:15$

აია

12/11 16.00 რუსთავი

გვირჯიშვილი

ქერაშვილი

ჭიათურა

29:15

კიკეთი

12/11 16.00 შუქრუთი

საჯაია

ჩუბინიძე

2014 * ჭაბუკთა "ა" ლიგა [1996-97]

 

2013   2012   2011   2010

საქართველოს დრო
 

 

 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

_18:09

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

_24:10

შაბ

02/03

19.00

ბრიუსელ

ბელგია

$46:06

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

$52:03

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

$22:06

23 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  ვიდეო

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

24

+128

25

162

5-0

4

ესპანეთი

18

+52

18

127

4-1

2

რუმინეთი

15

+44

14

130

3-2

3

რუსეთი

11

+45

20

130

2-3

3

ბელგია

4

-154

8

68

1-4

0

გერმანია

1

-115

7

63

0-5

1

დაგვერიცხა სლემის +1 ბონუსიც

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

22-24/03   XVI ტური

03/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

58

+171

13-2

6

ლოკომოტივი  თბ

49

+130

10-5

9

ხარები  რუსთავი

46

+45

10-4*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-5

08-7

4

აია  ქუთაისი ^

34

+10

07-7*1

4

ჯიქი  გორი

34

-1

06-8*1

8

არმაზი  მარნეული

33

+23

06-8*1

7

აკადემია  თბილისი

24

-134

05-9*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

22

-107

03-11*1

8

არმია  თბილისი

20

-132

04-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/03   XIII ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

17/03   II ნახევარ’ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

19-24/03   XII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

20-21/03  III ეტაპის II ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3359] მორაგბე [15/03]

კაცი [1387]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1328]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო