ისტორია

მსოფლიო თასთა პრიზიორები

#

წელი

მასპინძელი

ჩემპიონი

კაპიტანი

ფინალი

ვერცხლი

ბრინჯაო

 

 

 

 

 

 

 

 

I

1987

ზელანდია

ზელანდია

ქერქ

29:09

საფრანგეთი

უელსი

II

1991

ინგლისი

ავსტრალია

ფარ’ჯოუნზ

12:06

ინგლისი

ზელანდია

III

1995

აფრიკა

აფრიკა

პინარ

15:12

ზელანდია

საფრანგეთი

IV

1999

უელსი

ავსტრალია

ილზ

35:12

საფრანგეთი

აფრიკა

V

2003

ავსტრალია

ინგლისი

ჯონსონ

20:17

ავსტრალია

ზელანდია

VI

2007

საფრანგეთი

აფრიკა

სმიტ

15:06

ინგლისი

არგენტინა

VII

2011

ზელანდია

ზელანდია

მაკ’ქოუ

08:07

საფრანგეთი

ავსტრალია

VIII

2015

ინგლისი

ზელანდია

მაკ’ქოუ

34:17

ავსტრალია

აფრიკა

IX

2019

იაპონია

.

 

 

.

.

31/10 @ 22.10

 

რვავე მსოფლიო თასის ჯამი

 

No

მონაწილე

N

87

91

95

99

03

07

11

15

თს

ფნ

ნფ

მფ

*

1

ახ.ზელანდია

8

1

3

2

4

3

5

1

1

3

4

7

8

44

50

6

0*1

2

ავსტრალია

8

4

1

6

1

2

6

3

2

2

4

6

8

39

48

9

0*2

3

სამხ.აფრიკა

6

_

_

1

3

5

1

5

3

2

2

4

6

30

36

6

0*2

4

ინგლისი

8

6

2

4

5

1

2

6

10

1

3

4

7

31

44

13

0*1

5

საფრანგეთი

8

2

5

3

2

4

4

2

7

.

3

6

8

33

48

14

1

6

უელსი

8

3

11

9

8

7

9

4

8

.

.

2

5

21

37

16

0

7

არგენტინა

8

10

14

13

7

9

3

8

4

.

.

2

4

19

37

18

0

8

შოტლანდია

8

5

4

5

6

8

7

9

6

.

.

1

7

22

38

15

1

9

ირლანდია

8

7

6

8

9

6

11

7

5

.

.

.

6

21

35

14

0

10

სამოა

7

_

7

7

11

10

14

10

13

.

.

.

2

12

28

16

0

11

ფიჯი

7

8

13

#

10

11

8

14

15

.

.

.

2

10

28

18

0

12

კანადა

8

9

8

10

12

14

17

13

17

.

.

.

1

7

29

20

2

13

იტალია

8

13

10

11

20

12

12

11

11

.

.

.

.

11

28

17

0

14

ტონგა

7

14

#

12

15

17

10

12

14

.

.

.

.

7

25

18

0

15

რუმინეთი

8

12

12

14

14

15

15

19

16

.

.

.

.

6

28

22

0

16

იაპონია

8

15

9

16

17

18

16

17

9

.

.

.

.

4

28

22

2

17

საქართველო

4

_

_

#

#

19

13

15

12

.

.

.

.

4

16

12

0

18

შტატები

7

11

15

#

16

13

18

16

19

.

.

.

.

3

25

22

0

19

ურუგვაი

3

_

_

#

13

16

#

#

20

.

.

.

.

2

11

9

0

20

ნამიბია

5

_

_

#

19

20

20

20

18

.

.

.

.

0

19

19

0

21

ზიმბაბვე

2

16

16

#

#

#

#

#

#

.

.

.

.

0

6

6

0

22

რუსეთი

1

_

_

#

#

#

#

18

#

.

.

.

.

0

4

4

0

23

პორტუგალია

1

_

#

#

#

#

19

#

#

.

.

.

.

0

4

4

0

24

სპ.ძვლ.ნაპირი

1

_

#

15

#

#

#

#

#

.

.

.

.

0

3

3

0

25

ესპანეთი

1

_

#

#

18

#

#

#

#

.

.

.

.

0

3

3

0

N თასზე რამდენჯერ გავიდა; 00 დაიკავა მე_00 ადგილი; # ვერ გავიდა; _ არ მონაწილეობდა
თს თასის მოგება; ფნ ფინალში, ნფ ნახევარ’ფინალში, მფ მეოთხედ’ფინალში გასვლა; დ დამატებითი დრო

1/11 @ 12.30

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო