ისტორია

მსოფლიო თასთა პრიზიორები

#

წელი

მასპინძელი

ჩემპიონი

კაპიტანი

ფინალი

ვერცხლი

ბრინჯაო

 

 

 

 

 

 

 

 

I

1987

ზელანდია

ზელანდია

ქერქ

29:09

საფრანგეთი

უელსი

II

1991

ინგლისი

ავსტრალია

ფარ’ჯოუნზ

12:06

ინგლისი

ზელანდია

III

1995

აფრიკა

აფრიკა

პინარ

15:12

ზელანდია

საფრანგეთი

IV

1999

უელსი

ავსტრალია

ილზ

35:12

საფრანგეთი

აფრიკა

V

2003

ავსტრალია

ინგლისი

ჯონსონ

20:17

ავსტრალია

ზელანდია

VI

2007

საფრანგეთი

აფრიკა

სმიტ

15:06

ინგლისი

არგენტინა

VII

2011

ზელანდია

ზელანდია

მაკ’ქოუ

08:07

საფრანგეთი

ავსტრალია

VIII

2015

ინგლისი

ზელანდია

მაკ’ქოუ

34:17

ავსტრალია

აფრიკა

IX

2019

იაპონია

.

 

 

.

.

31/10 @ 22.10

 

რვავე მსოფლიო თასის ჯამი

 

No

მონაწილე

N

87

91

95

99

03

07

11

15

თს

ფნ

ნფ

მფ

*

1

ახ.ზელანდია

8

1

3

2

4

3

5

1

1

3

4

7

8

44

50

6

0*1

2

ავსტრალია

8

4

1

6

1

2

6

3

2

2

4

6

8

39

48

9

0*2

3

სამხ.აფრიკა

6

_

_

1

3

5

1

5

3

2

2

4

6

30

36

6

0*2

4

ინგლისი

8

6

2

4

5

1

2

6

10

1

3

4

7

31

44

13

0*1

5

საფრანგეთი

8

2

5

3

2

4

4

2

7

.

3

6

8

33

48

14

1

6

უელსი

8

3

11

9

8

7

9

4

8

.

.

2

5

21

37

16

0

7

არგენტინა

8

10

14

13

7

9

3

8

4

.

.

2

4

19

37

18

0

8

შოტლანდია

8

5

4

5

6

8

7

9

6

.

.

1

7

22

38

15

1

9

ირლანდია

8

7

6

8

9

6

11

7

5

.

.

.

6

21

35

14

0

10

სამოა

7

_

7

7

11

10

14

10

13

.

.

.

2

12

28

16

0

11

ფიჯი

7

8

13

#

10

11

8

14

15

.

.

.

2

10

28

18

0

12

კანადა

8

9

8

10

12

14

17

13

17

.

.

.

1

7

29

20

2

13

იტალია

8

13

10

11

20

12

12

11

11

.

.

.

.

11

28

17

0

14

ტონგა

7

14

#

12

15

17

10

12

14

.

.

.

.

7

25

18

0

15

რუმინეთი

8

12

12

14

14

15

15

19

16

.

.

.

.

6

28

22

0

16

იაპონია

8

15

9

16

17

18

16

17

9

.

.

.

.

4

28

22

2

17

საქართველო

4

_

_

#

#

19

13

15

12

.

.

.

.

4

16

12

0

18

შტატები

7

11

15

#

16

13

18

16

19

.

.

.

.

3

25

22

0

19

ურუგვაი

3

_

_

#

13

16

#

#

20

.

.

.

.

2

11

9

0

20

ნამიბია

5

_

_

#

19

20

20

20

18

.

.

.

.

0

19

19

0

21

ზიმბაბვე

2

16

16

#

#

#

#

#

#

.

.

.

.

0

6

6

0

22

რუსეთი

1

_

_

#

#

#

#

18

#

.

.

.

.

0

4

4

0

23

პორტუგალია

1

_

#

#

#

#

19

#

#

.

.

.

.

0

4

4

0

24

სპ.ძვლ.ნაპირი

1

_

#

15

#

#

#

#

#

.

.

.

.

0

3

3

0

25

ესპანეთი

1

_

#

#

18

#

#

#

#

.

.

.

.

0

3

3

0

N თასზე რამდენჯერ გავიდა; 00 დაიკავა მე_00 ადგილი; # ვერ გავიდა; _ არ მონაწილეობდა
თს თასის მოგება; ფნ ფინალში, ნფ ნახევარ’ფინალში, მფ მეოთხედ’ფინალში გასვლა; დ დამატებითი დრო

1/11 @ 12.30

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

25/03 @ 17.00

25-26/03   XVI ტური

ბაგრატი

8:32

აკადემია $

არმია $

23:26

აია

ლოკომოტ $

20:26

ჯიქი

არმაზი

კვი 14.00 შევ

ბათუმი

ლელო

კვი 14.00 ლელ

ყოჩები

25/03 @ 17.00

სხვ

 მ-წ *

$

აია ქუთაისი

53

+98

12-4

5

ჯიქი გორი

52

+160

10-5*1

10

ლელო სარასენს

47

+59

  9-3*3

5

ლოკომოტივი

46

+56

  9-5*2

6

ბათუმი

45

+134

  9-4*2

5

აკადემია

42

+46

  9-7

6

არმია

37

-12

  8-8

5

ბაგრატ ქუთ

18

-247

  3-13

6

არმაზი

16

-126

  3-12

4

ყოჩები ბოლნისი

12

-168

  2-13

4

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2016-17 * პირველი ლიგა

19/03 @ 16.40

18-19/03   XIII ტური
რუსთავი ამოვიდა დიდ 10-ში!

2016-17 * რეგიონული ლიგა

21/03 @ 20.10

26-27/03

დასავლეთი   XVII ტური

აღმოსავლეთი   XIII ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

24/03 @ 18.30

"" ლიგ

04-05/04   მეორე ეტაპი

მოწინავე  რვეული  

სანუგეშო ჯგუფები     

სრული განრიგი (ა4)

"" ლიგ

23-24/03   IV ტურ (დას)

აღმ               დას           

30-31/03   V ტურ (აღმ)

შავი დაფა

15/03 @ 18.50

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

24/03 @ 11.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

.

ხუხუი

არგენტინა

.

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

2017 * რაგბი ევროპა

21/03 @ 20.15    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

20:10

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

28:14

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

$ 7:8

საბოლოო

სხვ

გატ

 მ-წ

$

რუმინეთი ^

19

+44

16

122

4-1

3

საქართველო

19

+92

19

136

4-1

3

ესპანეთი

13

+37

9

91

3-2

1

რუსეთი

9

-10

14

107

2-3

1

გერმანია

8

-80

14

121

2-3

0

ბელგია

2

-83

7

70

0-5

2

^ პირისპირ ბალანსით  *  ჩემპიონები და სლემოსნები

სხვა დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო