მსოფლიო თასი 2015

18/09 - 31/10   ინგლისი

ავსტრალია

სამხრეთი აფრიკა

ახალი ზელანდია

ფრანგეთი

ინგლისი

სამოა

არგენტინა

ირლანდია

უელსი

ტლანდია

ტონგა

იტალია

ფიჯ

იაპოია

საქართველო

კანადა

ურუგვაი

შტატები

ნამიბია

რუმინეთ

პულური სტადია  (40 თამაში)
               

31/10 @ 22.00

დღე თარიღი დრო პული

მეტოქენი

ქალაქი სტადიონი
                 

პარ

18/09

22.00

.

გახსნა

ლონდონ

თვიქნემ

პარ

18/09

23.00

ინგლისი$

35:11

ფიჯი

ლონდონ

თვიქნემ

შაბ

19/09

15.00

საქართველო

17:10

ტონგა$

გლოსთერ

ქინგსჰოლმ

შაბ

19/09

17.30

ირლანდია$

50:07

კანადა

კარდიფ

მილენიუმ

შაბ

19/09

19.45

აფრიკა$$

32:34

იაპოია

ბრაითონ

ქომიუნითი

შაბ

19/09

23.00

საფრანგეთი

32:10

იტალია

ლონდონ

თვიქნემ

კვი

20/09

15.00

სამოა

25:16

შტატები

ბრაითონ

ქომიუნითი

კვი

20/09

17.30

უელსი$

54:09

ურუგვაი

კარდიფ

მილენიუმ

კვი

20/09

19.45

ზელანდია

26:16

არგენტინა

ლონდონ

უემბლი

ოთხ

23/09

17.30

შოტლანდია$

45:10

იაპოია

გლოსთერ

ქინგსჰოლმ

ოთხ

23/09

19.45

ავსტრალია

28:13

ფიჯი

კარდიფ

მილენიუმ

ოთხ

23/09

23.00

საფრანგეთი$

38:11

რუმინეთი

ლონდონ

ოლიმპიქ

ხუთ

24/09

23.00

ზელანდია$

58:14

ნამიბია

ლონდონ

ოლიმპიქ

პარ

25/09

19.45

საქართველო

09:54

არგენტინა$

გლოსთერ

ქინგსჰოლმ

შაბ

26/09

17.30

იტალია

23:18

კანადა$

ლიდს

ელანდ როუდ

შაბ

26/09

19.45

აფრიკა$

46:6

სამოა

ბერმინგემ

ვილა პარქ

შაბ

26/09

23.00

ინგლისი$

25:28

უელსი

ლონდონ

თვიქნემ

კვი

27/09

15.00

ავსტრალია$

65:3

ურუგვაი

ბერმინგემ

ვილა პარქ

კვი

27/09

17.30

შოტლანდია$

39:16

შტატები

ლიდს

ელანდ როუდ

კვი

27/09

19.45

ირლანდია$

44:10

რუმინეთი

ლონდონ

უემბლი

სამ

29/09

19.45

ტონგა$

35:21

ნამიბია

ექსეთერ

სენდი პარქ

ხუთ

01/10

19.45

უელსი

23:13

ფიჯი

კარდიფ

მილენიუმ

ხუთ

01/10

23.00

საფრანგეთი$

41:18

კანადა

მილთონ ქინს

ემ ქეი

პარ

02/10

23.00

საქართველო

10:43

ზელანდია$

კარდიფ

მილენიუმ

შაბ

03/10

17.30

სამოა

5:26

იაპოია

მილთონ ქინს

ემ ქეი

შაბ

03/10

19.45

შოტლანდია

16:34

აფრიკა

ნიუქასლ

სთჯეიმზის პარქ

შაბ

03/10

23.00

ინგლისი

13:33

ავსტრალია

ლონდონ

თვიქნემ

კვი

04/10

17.30

არგენტინა$

45:16

ტონგა

ლესთერ

სითი

კვი

04/10

19.45

ირლანდია

16:9

იტალია$

ლონდონ

ოლიმპიქ

სამ

06/10

19.45

კანადა$

15:17

რუმინეთი

ლესთერ

სითი

სამ

06/10

23.00

ფიჯი$

47:15

ურუგვაი

მილთონ ქინს

ემ ქეი

ოთხ

07/10

19.45

აფრიკა$

64:0

შტატები

ლონდონ

ოლიმპიქ

ოთხ

07/10

23.00

საქართველო

17:16

ნამიბია$

ექსეთერ

სენდი პარქ

პარ

09/10

23.00

ზელანდია$

47:9

ტონგა

ნიუქასლ

სთჯეიმზის პარქ

შაბ

10/10

17.30

შოტლანდია

36:33

სამოა$$

ნიუქასლ

სთჯეიმზის პარქ

შაბ

10/10

19.45

ავსტრალია

15:6

უელსი

ლონდონ

თვიქნემ

შაბ

10/10

23.00

ინგლისი$

60:3

ურუგვაი

მანჩესთერ

სითი

კვი

11/10

15.00

არგენტინა$

64:19

ნამიბია

ლესთერ

სითი

კვი

11/10

17.30

იტალია

32:22

რუმინეთი

ექსეთერ

სენდი პარქ

კვი

11/10

19.45

საფრანგეთი

9:24

ირლანდია

კარდიფ

მილენიუმ

კვი

11/10

23.00

შტატები

18:28

იაპოია

გლოსთერ

ქინგსჰოლმ

მ-წ

სხვ

$

ავს

17

4-0

+106

1

უელ

13

3-1

+49

1

ინგ

11

2-2

+58

3

ფიჯ

5

1-3

-17

1

ურუ

0

0-4

-196

0

მ-წ

სხვ

$

ფრ

16

3-1

+120

4

შტლ

14

3-1

+43

2

იაპ

12

3-1

-2

0

სამ

6

1-3

-55

2

აშშ

0

0-4

-106

0

მ-წ

სხვ

$

ზელ

19

4-0

+125

3

არგ

15

3-1

+109

3

საქ

8

2-2

-70

0

ტონ

6

1-3

-60

2

ნამ

1

0-4

-104

1

მ-წ

სხვ

$

ირლ

18

4-0

+99

2

სფრ

14

3-1

+57

2

იტა

9

2-2

-14

1

რუმ

4

1-3

-69

0

კან

2

0-4

-73

2

                 
პლეი ოფი  (8 თამაში)

შაბ

17/10

19.00

1/4

ბ1 აფრიკა

23:19

ა2 უელსი

ლონდონ

თვიქნემ

შაბ

17/10

23.00

1/4

გ1 ზელანდია

62:13

დ2 საფრანგ

კარდიფ

მილენიუმ

კვი

18/10

16.00

1/4

დ1 ირლანდია

20:43

გ2 არგენტინა

კარდიფ

მილენიუმ

კვი

18/10

19.00

1/4

ა1 ავსტრალია

35:34

ბ2 შოტლანდ

ლონდონ

თვიქნემ

შაბ

24/10

19.00

1/2

აფრიკა

18:20

ზელანდია

ლონდონ

თვიქნემ

კვი

25/10

20.00

1/2

არგენტინა

15:29

ავსტრალია

ლონდონ

თვიქნემ

პარ

30/10

24.00

3-4

აფრიკა

24:13

არგენტინა

ლონდონ

ოლიმპიქ

შაბ

31/10

20.00

ფინ

ზელანდია

34:17

ავსტრალია

ლონდონ

თვიქნემ

ქრონოლოგია

2012   3/12 @ 21.15  წილისყრა
2013   3/05 @ 11.00  განრიგი,   25/08 @ 13.20  ამერიკა #1 = კანადა,   27/11 @ 20.15  დროები
2014  16/03 @ 03.15  ევროპა #1 = საქართველო,  ევროპა #2 = რუმინეთი
       
  30/03 @ 11.35  ამერიკა #2 = შტატები
           2/05 @ 21.55  განრიგი   დაზუსტდა 23 მატჩის დაწყების დრო
          25/05 @ 15.40  აზია #1 = იაპონია
          28/06 @ 11.40  ზღვისრეთი #1 = ფიჯი
            6/07 @ 17.55  აფრიკა #1 = ნამიბია
          12/10 @ 24.55  რეპეშაჟი #1 = ურუგვაი

2015  12/09 @ 14.30  პოსტერი  pdf   jpg   პულები

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

23/06 @ 13.25

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

0:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო