1 იტა ირლ

იტალია 0:25 ირლანდია

იტალია

15 ალბერტო კიეზა^კაპ, 14 ფილიპო გვარდუჩი (ჩეკარელი 20-28, ძანი 54-63) 13 რობერტო კვარტაროლი, 12 ჯოვანი მასარო (22 ჯოვანი ბენვენუტი 28) 11 გაბრიელე დი’ჯულიო; 10 კარლო კანა, 9 სიმონე მარინარო / 1 ფედერიკო ძანი  სბ 18 (17 ჯუზეპე დი’სტეფანო 51) 2 ლუკა ბიჯი (16 ოლივიერო ფაბიანი 41) 3 ჯორჯე იაკობ (18 პიეტრო ჩეკარელი 41 სბ 53) 4 ფედერიკო რუძა, 5 ფილიპო ჯეროზა (20 მირკო ამენტა 69) 6 მატეო კორაძი (19 ალესიო ზდრილიჩ 52) 7 ემილიანო კაფინი (24 სებასტიან ნეგრი 44) 8 მაკსიმე მბანდა * არ შესულა: 21 სიმონე პარიზოტო

ირლანდია

15 თირნან ო’ჰალორან, 14 ენდრიუ ქონვეი (23 პითერ ნელსონ 60) 13 ეოინ გრიფინ, 12 სთიუართ მაკ’ქლოსქი (22 რორი სქენელ 62) 11 მეთიუ ჰილი; 10 ჯონ ჰანრაჰან, 9 ლუქ მაკ’გრას (21 ჯონ ქუნი 57) / 1 დენის ბაქლი (17 ენდრიუ ვორიქ 52  სბ 71) 2 რობ ჰერინგ (16 დევიდ ჰეფერნან 5-9, 51) 3 სთივენ არჩერ (18 ფინლი ბილემ 51) 4 ბენ მარშალ, 5 ბილი ჰოლანდ (19 ენდრიუ ბრაუნ 61) 6 რის რადოქ^კაპ (20 ეოგან მასთერსონ 51) 7 დენ ლივი, 8 ჯექ ქონან - 4: გრიფინ ქონვეი მაკ’ქლოსქი ო’ჰალორან; გ ჯ: ჰანრაჰან

მსაჯები

რეფ მატიო რეინალ (სფრ)   კიდ:  ნიკა ამაშუკელი, თორნიკე გვირჯიშვილი

0:3(5) 0:8(13) სბ(18 იტ) 0:13(24) 0:20(28) /
სბ(53
იტ) სბ(71 ) 0:25(78$)

13/06 @ 23.05  #  14/06 @ 14.35 მადლობა ანდრეა დუოდოს

2 საქ ურუ

საქართველო 19:10 ურუგვაი

საქართველო

15 ბექა წიკლაური, 14 გიორგი აფციაური, 13 რეზო გიგაური (23 თამაზ მჭედლიძე 63) 12 მერაბ შარიქაძე (22 გიორგი ტალახაძე 79) 11 გიორგი ფრუიძე; 10 ლაშა მალაღურაძე, 9 გიორგი ბეგაძე (21 ვაჟა ხუციშვილი 63) / 1 გიორგი თეთრაშვილი (17 არჩილ ბეჟიაშვილი 60) 2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 გიორგი თედორაძე 79) 3 ნიკა ხატიაშვილი სბ 21 (18 ირაკლი მირცხულავა 71) 4 ლევან დათუნაშვილი^კაპ, 5 კოტე მიქაუტაძე (19 გიორგი ჩხაიძე 54 სბ 60) 6 საბა შუბითიძე (მირცხულავა 25-31, 20 ბექა გორგაძე 60) 7 ლაშა ლომიძე სბ 30, 8 ბექა ბიწაძე - ლ: მიქაუტაძე; გ: წიკლაური; 4ჯ: წიკლაური 3, მალაღურაძე

ურუგვაი

15 გასტონ მიერეს, 14 ლეანდრო ლეივას (23 ხერონიმო ეჩევერი 53) 13 ხოაკინ პრადა, 12 ალბერტო რომან, 11 სანტიაგო ჟივერნო; 10 მანუელ ბლენხიო (22 ალეხო დურან 71) 9 აგუსტინ ორმაეჩეა / 1 ალეხო კორალ (18 მატეო სანგინეტი 63) 2 ნიკოლას კლაპენბახ (16 ხერმან კესლერ 47) 3 მარიო საგარიო (17 კარლოს არვოლეჟა 47) 4 სანტიაგო ვილასეკა^კაპ, 5 ხორხე სერვინო სბ 51 (19 მატიას პალომეკე 73) 6 მატიას ბიერ (21 მატიას ბრაუნ 73) 7 ფერნანდო ბასკუ (20 დიეგო მანიო 53) 8 ხუან გამინარა - ლ: [საჯ^ჟივერნო] გ ჯ: ორმაეჩეა

მსაჯები

რეფ მარიუს მიტრეა (იტა)   კიდ:  შოთა თევზაძე, სულხან ჩიხლაძე

7:0(8) 10:0(12) 10:3(15) სბ(21ს) 10:10(30სბ) 13:10(38) ნახ(40+2) /
სბ(51უ) სბ(60ს) 16:10(65) 19:10(78)

13/06 @ 21.50

2 ურუ ირლ

ურუგვაი 7:33 ირლანდია

ურუგვაი

15 ხერონიმო ეჩევერი (22 მანუელ ბლენხიო 69) 14 ლეანდრო ლეივას^კაპ, 13 ხოაკინ პრადა (23 ალბერტო რომან 65) 12 ანდრეს ვილასეკა, 11 სანტიაგო ჟივერნო; 10 ალეხო დურან, 9 აგუსტინ ორმაეჩეა / 1 მატეო სანგინეტი (18 ალეხო კორალ 41) 2 ხერმან კესლერ (16 ნიკოლას კლაპენბახ 41) 3 კარლოს არვოლეჟა (17 მარიო საგარიო 57) 4 ფრანკო ლამანა, 5 მატიას პალომეკე (21 მატიას ბრაუნ 31) 6 აგუსტინ ალონსო სბ 37 (20 ფერნანდო ბასკუ 65) 7 დიეგო მანიო (19 სანტიაგო ვილასეკა) 8 ალეხანდრო ნიეტო - : [საჯ]; : ორმაეჩეა

ირლანდია

15 პითერ ნელსონ, 14 ქიან ქელეჰერ სბ 62, 13 ეოინ გრიფინ (22 ლუქ მაკ’გრას 64) 12 ნოელ რიდ (23 ჯონ ჰანრაჰან 67) 11 ენდრიუ ქონვეი; 10 რორი სქენელ, 9 ჯონ ქუნი / 1 ჯეიმზ ქრონინ (17 დენის ბაქლი 58) 2 დევიდ ჰეფერნან (16 რობ ჰერინგ 58) 3 სთივენ არჩერ (18 ენდრიუ ვორიქ 50) 4 ენდრიუ ბრაუნ, 5 ბილი ჰოლანდ (19 ბენ მარშალ 50) 6 რის რადოქ^კაპ (20 დენ ლივი 19) 7 ფრენქ თეგართ, 8 ეოგან მასთერსონ (21 ჯექ ქონან 58) - 5: ქონვეი ქუნი ქელეჰერ [საჯ] მარშალ; 4: სქენელ

მსაჯები

რეფ) მარიუს მიტრეა (იტა)   კიდ: შოთა თევზაძე, სულხან ჩიხლაძე

0:7(7) 0:12(10) 0:19(15) სბ(37) 0:26(39$) /
სბ(62) 7:26(72) 7:33(79)

17/06 @ 23.45

3 ურუ იტა

ურუგვაი 13:23 იტალია

ურუგვაი

15 გასტონ მიერეს, 14 ლეანდრო ლეივას (კლაპენბახ 59-67) 13 ხოაკინ პრადა, 12 ალბერტო რომან (23 ანდრეს ვილასეკა 42) 11 სანტიაგო ჟივერნო; 10 ალეხო დურან, 9 აგუსტინ ორმაეჩეა  (22 მანუელ ბლენხიო 75) / 1 ალეხო კორალ (17 მატეო სანგინეტი 41 სბ 57) 2 ნიკოლას კლაპენბახ (16 მარიო საგარიო 49) 3 კარლოს არვოლეჟა; 4 სანტიაგო ვილასეკა^კაპ (19 ფრანკო ლამანა 49) 5 ხორხე სერვინო (20 დიეგო მანიო 59) 6 ხუან გამინარა სბ 17, 7 მატიას ბიერ, 8 ალეხანდრო ნიეტო (21 ფერნანდო ბასკუ 71) * არ შესულა: 18 აგუსტინ ალონსო - ლ: არვოლეჟა; ჯ: ორმაეჩეა; ა: დურან

იტალია

15 ალბერტო კიეზა^კაპ, 14 ფილიპო გვარდუჩი (ბიჯი 61-70) 13 ჯოვანი ბენვენუტი (22 კრისტიან ბეჩერა 66) 12 რობერტო კვარტაროლი, 11 გაბრიელე დი’ჯულიო; 10 კარლო კანა, 9 სიმონე მარინარო / 1 ფედერიკო ძანი (17 ლაერტ ნაკა 51) 2 ოლივიერო ფაბიანი სბ 61 (16 ლუკა ბიჯი 75) 3 პიეტრო ჩეკარელი (18 ჯუზეპე დი’სტეფანო 57) 4 ფედერიკო რუძა, 5 ალესიო ზდრილიჩ (19 ფილიპო ჯეროზა 41) 6 სებასტიან ნეგრი (20 მატეო კორაძი 71) 7 ემილიანო კაფინი, 8 მაკსიმე მბანდა (25 მირკო ამენტა 43) * არ შესულა: 21 სიმონე პარიზოტო - 2ლ: ფაბიანი დი’ჯულიო; 2გ 2ჯ ა: კანა

მსაჯები

რეფ) მორის ფან’დერ ვესტ’ჰეიზენ (აფრ)   კიდ: შოთა თევზაძე, სულხან ჩიხლაძე

3:0(8ა) 3:3(12) სბ(17უ) 3:10(26) 6:10(29) 6:17(39) /
 სბ(57უ) სბ(61ი) 13:17(68) 13:20(71) 13:23(73ა)
 

21/06 @ 22.30

3 საქ ირლ

საქართველო 12:45 ირლანდია

საქართველო

15 ბექა წიკლაური, 14 ალექსანდრე ხუციშვილი სბ 48, 13 რეზო გიგაური, 12 თამაზ მჭედლიძე, 11 გიორგი ფრუიძე (22 ირაკლი სვანიძე 59) 10 მამუკა ნინიძე, 9 გიორგი ბეგაძე (21 ვაჟა ხუციშვილი 63) / 1 ზურაბ ჟვანია (17 გიორგი თეთრაშვილი 74) 2 სიმონ მაისურაძე (16 ჯაბა ბრეგვაძე 48) 3 ანტონ ფეიქრიშვილი (18 ირაკლი მირცხულავა 48) 4 ლევან დათუნაშვილი^კაპ (19 ოთარ გიორგაძე 9) 5 კოტე მიქაუტაძე; 6 ბექა ბიწაძე, 7 გიორგი ჩხაიძე, 8 ლაშა ლომიძე (20 საბა შუბითიძე 32) * არ შესულა: 23 გიორგი აფციაური - 2ლ: ლომიძე გიორგაძე; გ: წიკლაური

ირლანდია

15 თირნან ო’ჰალორან, 14 ენდრიუ ქონვეი, 13 ნოელ რიდ (23 პითერ ნელსონ 69) 12 სთიუართ მაკ’ქლოსქი (22 ეოინ გრიფინ 59) 11 მეთ ჰილი; 10 ჯონ ჰანრაჰან, 9 ლუქ მაკ’გრას (21 ჯონ ქუნი 41) / 1 ჯეიმზ ქრონინ (17 დენის ბაქლი 41) 2 რობ ჰერინგ (16 ენდრიუ ვორიქ 74) 3 სთივენ არჩერ (18 ფინლი ბილემ 74) 4 ბენ მარშალ (20 ფრენქ თეგართ 70) 5 ბილი ჰოლანდ^კაპ (19 ენდრიუ ბრაუნ 7) 6 ეოგან მასთერსონ, 7 დენ ლივი, 8 ჯექ ქონან - 6ლ: [საჯ] ჰილი მასთერსონ ქუნი ქონვეი ბილემ; 6გ ჯ: ჰანრაჰან

მსაჯები

რეფ) მატიო რეინალ (სფრ)   კიდ:  ნიკა ამაშუკელი, თორნიკე გვირჯიშვილი

5:0(7) 5:3(17) 5:10(31) ნახ(40+3) /
5:17(46) სბ(48ს) 5:24(50) 12:24(56) 12:31(68
$პ) 12:38(74) 12:45(76) ბოლო(80+2)

21/06 @ 22.00

2 საქ იტა

საქართველო 10:26 იტალია

საქართველო

15 გიორგი აფციაური, 14 მურაზ გიორგაძე, 13 გიორგი ტალახაძე (23 ბექა წიკლაური53) 12 თამაზ მჭედლიძე, 11 ალექსანდრე ხუციშვილი; 10 ლაშა მალაღურაძე (22 გიორგი ფრუიძე 11) 9 ვაჟა ხუციშვილი (21 გიორგი ბეგაძე 57) / 1 ანტონ ფეიქრიშვილი (17 არჩილ ბეჟიაშვილი 50) 2 სიმონ მაისურაძე (16 ჯაბა ბრეგვაძე 50) 3 ირაკლი მირცხულავა  (18 ნიკა ხატიაშვილი 50, ფეიქრიშვილი 67) 4 ლევან დათუნაშვილი^კაპ (19 კოტე მიქაუტაძე 54) 5 გიორგი ჩხაიძე; 6 საბა შუბითიძე (20 ოთარ გიორგაძე 28-/, 67) 7 ბექა გორგაძე სბ 59, 8 ბექა ბიწაძე - : ფეიქრიშვილი; : წიკლაური; : მალაღურაძე

იტალია

15 ალბერტო კიეზა^კაპ, 14 ფილიპო გვარდუჩი, 13 ჯოვანი ბენვენუტი, 12 რობერტო კვარტაროლი, 11 გაბრიელე დი’ჯულიო; 10 კარლო კანა, 9 სიმონე მარინარო (21 სიმონე პარიზოტო 73) / 1 ფედერიკო ძანი (17 ლაერტ ნაკა 45) 2 ოლივიერო ფაბიანი (16 ლუკა ბიჯი 69) 3 ჯუზეპე დი’სტეფანო (18 პიეტრო ჩეკარელი 49) 4 ფედერიკო რუძა (25 მატეო კორაძი 67) 5 ფილიპო ჯეროზა (19 ალესიო ზდრილიჩ 63) 6 სებასტიან ნეგრი (20 მირკო ამენტა 73) 7 ემილიანო კაფინი, 8 მაკსიმე მბანდა * არ შესულა: კრისტიან ბეჩერა - 2: მარინარო მბანდა; 2 3 : კანა

მსაჯები

რეფ) მორის ფან’დერ ვესტ’ჰეიზენ (აფრ)   კიდ:  ნიკა ამაშუკელი, თორნიკე გვირჯიშვილი

0:3(6) 3:3(9) /
3:6(43) 3:13(56) 3:16(59სბ) 3:23(63) 3:26(79) 10:26(80+3)

17/06 @ 23.15

საქართველოს დრო
 

2018 * 20წ მსოფლიო

საფრანგეთი ბეზიე, ნარბონ, პერპინიან

ჩვენი რაზმი  |  ოფიციოზი  |  ოქმები_EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

ოთხ

30/05

20.30

პერ

აფრიკა  ოქ

$27:33$

კვი

03/06

16.00

ბეზ

საფრანგეთი  ოქ

_12:24_

ხუთ

07/06

20.30

ნარ

ირლანდია  ოქ

_24:20$

#

<>

სხვ

2

ზელ

14

+108

6

უელ

8

-26

8

ავს

6

+21

12

იაპ

1

-103

#

<>

სხვ

1

ინგ

15

+84

5

იტა

10

-33

7

არგ

7

-9

11

შტლ

1

-42

#

<>

სხვ

3

სფრ

14

+31

4

აფრ

11

+2

9

საქ

5

-14

10

ირლ

2

-19

პლეი’ოფი

ვიბრძოლებთ IX - XII ადგილებისთვის

სამ

12/06

20.30

პერ

იაპონია  ოქ

24:22

ელიტაში დავრჩით! ვითამაშებთ IX ადგილისთვის

კვი

17/06

15.30

ბეზ

შოტლანდია  ოქ

39:31

ისტორიაში პირველად დავიკავეთ IX ადგილი!

კიბე

1. საფრანგეთი

2. ინგლისი

3. აფრიკა

4. ზელანდია

5. ავსტრალია

6. არგენტინა

7. უელსი

8. იტალია

9. საქართველო

10. შოტლანდია

11. ირლანდია

12. იაპონია

2018 * ზაფხულის ტურნე

საქართველო

სატურნეო რაზმი  |  წარსული  |  სრულად

1989 - 2018    212 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/06

05.00

სუვა

ტონგა

16:15

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

16/06

07.30

სუვა

ფიჯი

15:37

წარსული  |  24 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

23/06

09.45

ტოიოტა

იაპონია

0:0

"26 მაისის" 100 წლისთავი

საიუბილეო ბურთაობა

ხუთ 31/05 2018  |  დინამო არენა  |  20.00

საქართველო 16:15 ფრანგ’ბარბარ

25 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

2018 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05 2018  |  ქუთაისი, აია  |  18.00

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  |  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  დასრულდა

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

კაცთა ლიგების ყველა [1395] მოთამაშე

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო