1 იტა ირლ

იტალია 0:25 ირლანდია

იტალია

15 ალბერტო კიეზა^კაპ, 14 ფილიპო გვარდუჩი (ჩეკარელი 20-28, ძანი 54-63) 13 რობერტო კვარტაროლი, 12 ჯოვანი მასარო (22 ჯოვანი ბენვენუტი 28) 11 გაბრიელე დი’ჯულიო; 10 კარლო კანა, 9 სიმონე მარინარო / 1 ფედერიკო ძანი  სბ 18 (17 ჯუზეპე დი’სტეფანო 51) 2 ლუკა ბიჯი (16 ოლივიერო ფაბიანი 41) 3 ჯორჯე იაკობ (18 პიეტრო ჩეკარელი 41 სბ 53) 4 ფედერიკო რუძა, 5 ფილიპო ჯეროზა (20 მირკო ამენტა 69) 6 მატეო კორაძი (19 ალესიო ზდრილიჩ 52) 7 ემილიანო კაფინი (24 სებასტიან ნეგრი 44) 8 მაკსიმე მბანდა * არ შესულა: 21 სიმონე პარიზოტო

ირლანდია

15 თირნან ო’ჰალორან, 14 ენდრიუ ქონვეი (23 პითერ ნელსონ 60) 13 ეოინ გრიფინ, 12 სთიუართ მაკ’ქლოსქი (22 რორი სქენელ 62) 11 მეთიუ ჰილი; 10 ჯონ ჰანრაჰან, 9 ლუქ მაკ’გრას (21 ჯონ ქუნი 57) / 1 დენის ბაქლი (17 ენდრიუ ვორიქ 52  სბ 71) 2 რობ ჰერინგ (16 დევიდ ჰეფერნან 5-9, 51) 3 სთივენ არჩერ (18 ფინლი ბილემ 51) 4 ბენ მარშალ, 5 ბილი ჰოლანდ (19 ენდრიუ ბრაუნ 61) 6 რის რადოქ^კაპ (20 ეოგან მასთერსონ 51) 7 დენ ლივი, 8 ჯექ ქონან - 4: გრიფინ ქონვეი მაკ’ქლოსქი ო’ჰალორან; გ ჯ: ჰანრაჰან

მსაჯები

რეფ მატიო რეინალ (სფრ)   კიდ:  ნიკა ამაშუკელი, თორნიკე გვირჯიშვილი

0:3(5) 0:8(13) სბ(18 იტ) 0:13(24) 0:20(28) /
სბ(53
იტ) სბ(71 ) 0:25(78$)

13/06 @ 23.05  #  14/06 @ 14.35 მადლობა ანდრეა დუოდოს

2 საქ ურუ

საქართველო 19:10 ურუგვაი

საქართველო

15 ბექა წიკლაური, 14 გიორგი აფციაური, 13 რეზო გიგაური (23 თამაზ მჭედლიძე 63) 12 მერაბ შარიქაძე (22 გიორგი ტალახაძე 79) 11 გიორგი ფრუიძე; 10 ლაშა მალაღურაძე, 9 გიორგი ბეგაძე (21 ვაჟა ხუციშვილი 63) / 1 გიორგი თეთრაშვილი (17 არჩილ ბეჟიაშვილი 60) 2 ჯაბა ბრეგვაძე (16 გიორგი თედორაძე 79) 3 ნიკა ხატიაშვილი სბ 21 (18 ირაკლი მირცხულავა 71) 4 ლევან დათუნაშვილი^კაპ, 5 კოტე მიქაუტაძე (19 გიორგი ჩხაიძე 54 სბ 60) 6 საბა შუბითიძე (მირცხულავა 25-31, 20 ბექა გორგაძე 60) 7 ლაშა ლომიძე სბ 30, 8 ბექა ბიწაძე - ლ: მიქაუტაძე; გ: წიკლაური; 4ჯ: წიკლაური 3, მალაღურაძე

ურუგვაი

15 გასტონ მიერეს, 14 ლეანდრო ლეივას (23 ხერონიმო ეჩევერი 53) 13 ხოაკინ პრადა, 12 ალბერტო რომან, 11 სანტიაგო ჟივერნო; 10 მანუელ ბლენხიო (22 ალეხო დურან 71) 9 აგუსტინ ორმაეჩეა / 1 ალეხო კორალ (18 მატეო სანგინეტი 63) 2 ნიკოლას კლაპენბახ (16 ხერმან კესლერ 47) 3 მარიო საგარიო (17 კარლოს არვოლეჟა 47) 4 სანტიაგო ვილასეკა^კაპ, 5 ხორხე სერვინო სბ 51 (19 მატიას პალომეკე 73) 6 მატიას ბიერ (21 მატიას ბრაუნ 73) 7 ფერნანდო ბასკუ (20 დიეგო მანიო 53) 8 ხუან გამინარა - ლ: [საჯ^ჟივერნო] გ ჯ: ორმაეჩეა

მსაჯები

რეფ მარიუს მიტრეა (იტა)   კიდ:  შოთა თევზაძე, სულხან ჩიხლაძე

7:0(8) 10:0(12) 10:3(15) სბ(21ს) 10:10(30სბ) 13:10(38) ნახ(40+2) /
სბ(51უ) სბ(60ს) 16:10(65) 19:10(78)

13/06 @ 21.50

2 ურუ ირლ

ურუგვაი 7:33 ირლანდია

ურუგვაი

15 ხერონიმო ეჩევერი (22 მანუელ ბლენხიო 69) 14 ლეანდრო ლეივას^კაპ, 13 ხოაკინ პრადა (23 ალბერტო რომან 65) 12 ანდრეს ვილასეკა, 11 სანტიაგო ჟივერნო; 10 ალეხო დურან, 9 აგუსტინ ორმაეჩეა / 1 მატეო სანგინეტი (18 ალეხო კორალ 41) 2 ხერმან კესლერ (16 ნიკოლას კლაპენბახ 41) 3 კარლოს არვოლეჟა (17 მარიო საგარიო 57) 4 ფრანკო ლამანა, 5 მატიას პალომეკე (21 მატიას ბრაუნ 31) 6 აგუსტინ ალონსო სბ 37 (20 ფერნანდო ბასკუ 65) 7 დიეგო მანიო (19 სანტიაგო ვილასეკა) 8 ალეხანდრო ნიეტო - : [საჯ]; : ორმაეჩეა

ირლანდია

15 პითერ ნელსონ, 14 ქიან ქელეჰერ სბ 62, 13 ეოინ გრიფინ (22 ლუქ მაკ’გრას 64) 12 ნოელ რიდ (23 ჯონ ჰანრაჰან 67) 11 ენდრიუ ქონვეი; 10 რორი სქენელ, 9 ჯონ ქუნი / 1 ჯეიმზ ქრონინ (17 დენის ბაქლი 58) 2 დევიდ ჰეფერნან (16 რობ ჰერინგ 58) 3 სთივენ არჩერ (18 ენდრიუ ვორიქ 50) 4 ენდრიუ ბრაუნ, 5 ბილი ჰოლანდ (19 ბენ მარშალ 50) 6 რის რადოქ^კაპ (20 დენ ლივი 19) 7 ფრენქ თეგართ, 8 ეოგან მასთერსონ (21 ჯექ ქონან 58) - 5: ქონვეი ქუნი ქელეჰერ [საჯ] მარშალ; 4: სქენელ

მსაჯები

რეფ) მარიუს მიტრეა (იტა)   კიდ: შოთა თევზაძე, სულხან ჩიხლაძე

0:7(7) 0:12(10) 0:19(15) სბ(37) 0:26(39$) /
სბ(62) 7:26(72) 7:33(79)

17/06 @ 23.45

3 ურუ იტა

ურუგვაი 13:23 იტალია

ურუგვაი

15 გასტონ მიერეს, 14 ლეანდრო ლეივას (კლაპენბახ 59-67) 13 ხოაკინ პრადა, 12 ალბერტო რომან (23 ანდრეს ვილასეკა 42) 11 სანტიაგო ჟივერნო; 10 ალეხო დურან, 9 აგუსტინ ორმაეჩეა  (22 მანუელ ბლენხიო 75) / 1 ალეხო კორალ (17 მატეო სანგინეტი 41 სბ 57) 2 ნიკოლას კლაპენბახ (16 მარიო საგარიო 49) 3 კარლოს არვოლეჟა; 4 სანტიაგო ვილასეკა^კაპ (19 ფრანკო ლამანა 49) 5 ხორხე სერვინო (20 დიეგო მანიო 59) 6 ხუან გამინარა სბ 17, 7 მატიას ბიერ, 8 ალეხანდრო ნიეტო (21 ფერნანდო ბასკუ 71) * არ შესულა: 18 აგუსტინ ალონსო - ლ: არვოლეჟა; ჯ: ორმაეჩეა; ა: დურან

იტალია

15 ალბერტო კიეზა^კაპ, 14 ფილიპო გვარდუჩი (ბიჯი 61-70) 13 ჯოვანი ბენვენუტი (22 კრისტიან ბეჩერა 66) 12 რობერტო კვარტაროლი, 11 გაბრიელე დი’ჯულიო; 10 კარლო კანა, 9 სიმონე მარინარო / 1 ფედერიკო ძანი (17 ლაერტ ნაკა 51) 2 ოლივიერო ფაბიანი სბ 61 (16 ლუკა ბიჯი 75) 3 პიეტრო ჩეკარელი (18 ჯუზეპე დი’სტეფანო 57) 4 ფედერიკო რუძა, 5 ალესიო ზდრილიჩ (19 ფილიპო ჯეროზა 41) 6 სებასტიან ნეგრი (20 მატეო კორაძი 71) 7 ემილიანო კაფინი, 8 მაკსიმე მბანდა (25 მირკო ამენტა 43) * არ შესულა: 21 სიმონე პარიზოტო - 2ლ: ფაბიანი დი’ჯულიო; 2გ 2ჯ ა: კანა

მსაჯები

რეფ) მორის ფან’დერ ვესტ’ჰეიზენ (აფრ)   კიდ: შოთა თევზაძე, სულხან ჩიხლაძე

3:0(8ა) 3:3(12) სბ(17უ) 3:10(26) 6:10(29) 6:17(39) /
 სბ(57უ) სბ(61ი) 13:17(68) 13:20(71) 13:23(73ა)
 

21/06 @ 22.30

3 საქ ირლ

საქართველო 12:45 ირლანდია

საქართველო

15 ბექა წიკლაური, 14 ალექსანდრე ხუციშვილი სბ 48, 13 რეზო გიგაური, 12 თამაზ მჭედლიძე, 11 გიორგი ფრუიძე (22 ირაკლი სვანიძე 59) 10 მამუკა ნინიძე, 9 გიორგი ბეგაძე (21 ვაჟა ხუციშვილი 63) / 1 ზურაბ ჟვანია (17 გიორგი თეთრაშვილი 74) 2 სიმონ მაისურაძე (16 ჯაბა ბრეგვაძე 48) 3 ანტონ ფეიქრიშვილი (18 ირაკლი მირცხულავა 48) 4 ლევან დათუნაშვილი^კაპ (19 ოთარ გიორგაძე 9) 5 კოტე მიქაუტაძე; 6 ბექა ბიწაძე, 7 გიორგი ჩხაიძე, 8 ლაშა ლომიძე (20 საბა შუბითიძე 32) * არ შესულა: 23 გიორგი აფციაური - 2ლ: ლომიძე გიორგაძე; გ: წიკლაური

ირლანდია

15 თირნან ო’ჰალორან, 14 ენდრიუ ქონვეი, 13 ნოელ რიდ (23 პითერ ნელსონ 69) 12 სთიუართ მაკ’ქლოსქი (22 ეოინ გრიფინ 59) 11 მეთ ჰილი; 10 ჯონ ჰანრაჰან, 9 ლუქ მაკ’გრას (21 ჯონ ქუნი 41) / 1 ჯეიმზ ქრონინ (17 დენის ბაქლი 41) 2 რობ ჰერინგ (16 ენდრიუ ვორიქ 74) 3 სთივენ არჩერ (18 ფინლი ბილემ 74) 4 ბენ მარშალ (20 ფრენქ თეგართ 70) 5 ბილი ჰოლანდ^კაპ (19 ენდრიუ ბრაუნ 7) 6 ეოგან მასთერსონ, 7 დენ ლივი, 8 ჯექ ქონან - 6ლ: [საჯ] ჰილი მასთერსონ ქუნი ქონვეი ბილემ; 6გ ჯ: ჰანრაჰან

მსაჯები

რეფ) მატიო რეინალ (სფრ)   კიდ:  ნიკა ამაშუკელი, თორნიკე გვირჯიშვილი

5:0(7) 5:3(17) 5:10(31) ნახ(40+3) /
5:17(46) სბ(48ს) 5:24(50) 12:24(56) 12:31(68
$პ) 12:38(74) 12:45(76) ბოლო(80+2)

21/06 @ 22.00

2 საქ იტა

საქართველო 10:26 იტალია

საქართველო

15 გიორგი აფციაური, 14 მურაზ გიორგაძე, 13 გიორგი ტალახაძე (23 ბექა წიკლაური53) 12 თამაზ მჭედლიძე, 11 ალექსანდრე ხუციშვილი; 10 ლაშა მალაღურაძე (22 გიორგი ფრუიძე 11) 9 ვაჟა ხუციშვილი (21 გიორგი ბეგაძე 57) / 1 ანტონ ფეიქრიშვილი (17 არჩილ ბეჟიაშვილი 50) 2 სიმონ მაისურაძე (16 ჯაბა ბრეგვაძე 50) 3 ირაკლი მირცხულავა  (18 ნიკა ხატიაშვილი 50, ფეიქრიშვილი 67) 4 ლევან დათუნაშვილი^კაპ (19 კოტე მიქაუტაძე 54) 5 გიორგი ჩხაიძე; 6 საბა შუბითიძე (20 ოთარ გიორგაძე 28-/, 67) 7 ბექა გორგაძე სბ 59, 8 ბექა ბიწაძე - : ფეიქრიშვილი; : წიკლაური; : მალაღურაძე

იტალია

15 ალბერტო კიეზა^კაპ, 14 ფილიპო გვარდუჩი, 13 ჯოვანი ბენვენუტი, 12 რობერტო კვარტაროლი, 11 გაბრიელე დი’ჯულიო; 10 კარლო კანა, 9 სიმონე მარინარო (21 სიმონე პარიზოტო 73) / 1 ფედერიკო ძანი (17 ლაერტ ნაკა 45) 2 ოლივიერო ფაბიანი (16 ლუკა ბიჯი 69) 3 ჯუზეპე დი’სტეფანო (18 პიეტრო ჩეკარელი 49) 4 ფედერიკო რუძა (25 მატეო კორაძი 67) 5 ფილიპო ჯეროზა (19 ალესიო ზდრილიჩ 63) 6 სებასტიან ნეგრი (20 მირკო ამენტა 73) 7 ემილიანო კაფინი, 8 მაკსიმე მბანდა * არ შესულა: კრისტიან ბეჩერა - 2: მარინარო მბანდა; 2 3 : კანა

მსაჯები

რეფ) მორის ფან’დერ ვესტ’ჰეიზენ (აფრ)   კიდ:  ნიკა ამაშუკელი, თორნიკე გვირჯიშვილი

0:3(6) 3:3(9) /
3:6(43) 3:13(56) 3:16(59სბ) 3:23(63) 3:26(79) 10:26(80+3)

17/06 @ 23.15

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018 * რაგბი ევროპა

17/02_2018 @ 22.55     სრულად    ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

14.00

ქუთაისი

ბელგია

$ 47:0

შაბ

17/02

17.30

ოფენბახ

გერმანია

$ 64:0

23 მოთამაშე  |  გუნდები + მსაჯები  |  უსრული ოქმი

რუს $  48:7 ბელ

ესპ  კვი 15.45  რუმ

2’ რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+111

17

111

2-0

2

რუსეთი

6

+34

8

61

1-1

2

რუმინეთი

5

+79

13

85

1-0

1

ესპანეთი

4

+7

3

20

1-0

0

ბელგია

0

-88

1

7

0-2

0

გერმანია

0

-143

0

6

0-2

0

შაბ

03/03

18.00

მესხი

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

16.00

დინამო

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |   დებულება 

თებერვლის 36-კაცა რაზმი

1989 - 2017 206 ტესტი | 252 ბორჯღალოსანი | სრულად

2017-18 * დიდი 10

17/02_2018 @ 16.50

 

XIII ტური

სრულად

პარ 16/02   ავჭალა   16.00

შაბ 17/02   ქუთაისი   13.00

შაბ 17/02   ავჭალა   15.00

კვი 18/02   ქუთაისი   14.00

კვი 18/02   ავჭალა   16.00

17/02 @ 16.50

სხვ

    მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

52

+189

12-1

4

ლოკომოტივი

51

+140

11-2

7

ლელო სარასენს

41

+86

09-4

5

ჯიქი  გორი

38

+95

07-4*1

8

ბათუმი

37

+87

07-5*1

7

ხარები  რუსთავი

28

-55

06-6*1

2

აკადემია

21

-14

03-10

9

არმაზი  მარნეული

19

-80

03-8*1

5

არმია

10

-161

02-10

2

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-287

01-11

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2019 * მსოფლიო თასი

17/02_2018 @ 19.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ურუ

შესარჩევები    ევროპის ზონა

7’ რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

რუმინეთი

20

+122

28

199

4-1

4

ესპანეთი

17

+54

11

101

4-1

1

რუსეთი

15

+38

20

154

3-3

3

გერმანია

8

-115

14

121

2-3

0

ბელგია

2

-99

08

071

0-5

2

შავი დაფა

9/02_2018 @ 16.25

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * პირველი ლიგა

18/12_2017 @ 20.00

განახლდება  3/03

2017-18 * რეგიონული ლიგა

4/12_2017 @ 18.50

განახლდება

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

2018 * ჭაბუკთა ლიგები

13/02_2018 @ 19.05

გარდამავალი ტურნირი

23/02 - 29/04   "" ლიგ

1/03 - 4/05   "" ლიგ

ესები

2/10_2017 @ 12.45

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო