@

18წ ევროპის პირველობა

წელი

მასპინძელი

5ე

ჩემპიონი

 საქართველო 

მწვრთნელები

2004

ტრევიზო (იტა)

3

საფრანგეთი

VI

ჭუმბურიძე, ჯავახიშვილი

 

 

 

 

იტალია 13:36, პორტუგალია 12:5, რუსეთი 3:14

2005

ფლანდრია (სფრ)

3

ინგლისი

V

ტყეშელაშვილი, ჭავჭავაძე

 

 

 

 

იტალია 0:11, რუმინეთი 26:7, რუსეთი 21:7

2006

ტრევიზო (იტა)

4

ინგლისი

VI

ობოლაძე, ამონაშვილი

 

 

 

 

შოტლანდია 15:28, რუსეთი 11:0, ირლანდია 13:52

2007

ბასკეთი (სფრ)

3

საფრანგეთი

VI

მაისაშვილი, ბოხუა

 

 

 

 

ირლანდია 0:27, პორტუგალია 17:8, რუმინეთი 7:10

2008

ვენეტო (იტა)

3

საფრანგეთი

VI

ნარიმანაშვილი, ობოლაძე, ამონაშვილი

 

 

 

 

ინგლისი 3:53, რუსეთი 25:6, რუმინეთი 5:6

2009

ტულონი (სფრ)

3

საფრანგეთი

VII

ნარიმანაშვილი, ჩავლეიშვილი, ობოლაძე

 

 

 

 

ინგლისი 3:60, რუსეთი 17:18, იტალია 18:3

2010

ტრევიზო (იტა)

2

საფრანგეთი

III

მგელაძე, კაკაბაძე

 

 

 

 

რუმინეთი 25:7, ირლანდია 11:19, ბელგია 18:15

2011

ტარბი, ოში (სფრ)

5

ირლანდია

VII

მგელაძე, კაკაბაძე

 

 

 

 

რუსეთი 38:3, იტალია 16:36, გერმანია 40:0

2012

მადრიდი (ესპ)

5

ინგლისი

VI

მაისურაძე, ამონაშვილი, ჭყონია

 

 

 

 

ინგლისი 8:58, იტალია 20:18, შოტლანდია 10:29

2013

გრენობლი (სფრ)

5

ინგლისი

VI

მაისურაძე, ამონაშვილი, ჭყონია

 

 

 

 

ირლანდია 27:31, იტალია 17:12, უელსი 0:50

2014

პოზნანი (პოლ)

5

ინგლისი

VII

ჩავლეიშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

ირლანდია 10:20, იტალია 13:15, პორტუგალია 26:3

2015

ტულუზი (სფრ)

5

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

ირლანდია *8:8, იტალია *6:6, საფრანგეთი 0:57

2016

ლისაბონი (პორ)

1

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

რუმინეთი 49:10, პორტუგალია 29:10, საფრანგეთი 0:42

2017

ბრეტანი  (სფრ)

1

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

კანადა 43:3, იაპონია 42:17, საფრანგეთი 18:36

5ე = "ხუთი ერის" (ბრიტანეთი + საფრანგეთი) რამდენი წევრი მონაწილეობდა     
*
შუთაუთი (მატჩის შემდგომი დარტყმები)

20.45 @ 16/04 2017

საქართველოს დრო
 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * კონტინენტის ფარი

შაბ 16/1ბათუმი  15.00

14/12_2017 @ 13.05

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

27:31

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

13

+41

11/04

რვგ (იტა)

11

+37

11/07

ჰდლ (გერ)

8

-9

04/09

ვდნ (იტა)

6

-28

09/12

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

8

+9

11/10

კლვ (იტა)

7

+21

10/06

პდვ (იტა)

6

-3

05/04

ლშბ (პორ)

4

-68

06/15

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2017-18 * დიდი 10

6/12_2017 @ 10.50

23/12  გადადებული  ლოკ – ბთმ

3/12 @ 16.45

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

38

+147

9-1

2

ლელო სარასენს

36

+96

8-2

4

ლოკომოტივი

33

+87

7-2

5

ჯიქი  გორი ^

28

+26

5-4*1

6

ბათუმი

28

+96

5-3*1

6

ხარები  რუსთავი

23

-34

5-4*1

1

აკადემია

20

+9

3-7

8

არმაზი  მარნეული

15

-59

2-7*1

5

არმია

9

-140

2-8

1

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-228

1-9

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

10/12_2017 @ 17.55

9-10/12   IX ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

4/12_2017 @ 18.50

განახლდება 2018 წელს

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

სტუ-ს დაექვითა 10 ქულა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

17/11_2017 @ 17.30

  მოწინავე სამეულები 

"" ლიგ

4-5/11  ოქროს | ბრინჯაოს  ფინალები

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

იუნკერები ჩოხოსნები

რეიტინგოებიც  დასრულდა

"" ლიგ

12/11 ფინალები  | 17/11  II სარეიტინგოები

1

ხვამლი ხომლი

2

ლელო 1  თბილისი

3

მწვანე აია  ქუთაისი

ზედა რვეული      ო    შუა რვეული     

სანუგეშოები დასრულდა   აღმ   დას

შავი დაფა

15/11_2017 @ 19.30

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

2/11_2017 @ 18.15

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

კან | ურუ

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  კან | ურუ

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო       მინდა ჯგუფის ლოგო