18წ ისტორია

18წ ევროპის პირველობა

წელი

მასპინძელი

5ე

ჩემპიონი

 საქართველო 

მწვრთნელები

2004

ტრევიზო (იტა)

3

საფრანგეთი

VI

ჭუმბურიძე, ჯავახიშვილი

 

 

 

 

იტალია 13:36, პორტუგალია 12:5, რუსეთი 3:14

2005

ფლანდრია (სფრ)

3

ინგლისი

V

ტყეშელაშვილი, ჭავჭავაძე

 

 

 

 

იტალია 0:11, რუმინეთი 26:7, რუსეთი 21:7

2006

ტრევიზო (იტა)

4

ინგლისი

VI

ობოლაძე, ამონაშვილი

 

 

 

 

შოტლანდია 15:28, რუსეთი 11:0, ირლანდია 13:52

2007

ბასკეთი (სფრ)

3

საფრანგეთი

VI

მაისაშვილი, ბოხუა

 

 

 

 

ირლანდია 0:27, პორტუგალია 17:8, რუმინეთი 7:10

2008

ვენეტო (იტა)

3

საფრანგეთი

VI

ნარიმანაშვილი, ობოლაძე, ამონაშვილი

 

 

 

 

ინგლისი 3:53, რუსეთი 25:6, რუმინეთი 5:6

2009

ტულონი (სფრ)

3

საფრანგეთი

VII

ნარიმანაშვილი, ჩავლეიშვილი, ობოლაძე

 

 

 

 

ინგლისი 3:60, რუსეთი 17:18, იტალია 18:3

2010

ტრევიზო (იტა)

2

საფრანგეთი

III

მგელაძე, კაკაბაძე

 

 

 

 

რუმინეთი 25:7, ირლანდია 11:19, ბელგია 18:15

2011

ტარბი, ოში (სფრ)

5

ირლანდია

VII

მგელაძე, კაკაბაძე

 

 

 

 

რუსეთი 38:3, იტალია 16:36, გერმანია 40:0

2012

მადრიდი (ესპ)

5

ინგლისი

VI

მაისურაძე, ამონაშვილი, ჭყონია

 

 

 

 

ინგლისი 8:58, იტალია 20:18, შოტლანდია 10:29

2013

გრენობლი (სფრ)

5

ინგლისი

VI

მაისურაძე, ამონაშვილი, ჭყონია

 

 

 

 

ირლანდია 27:31, იტალია 17:12, უელსი 0:50

2014

პოზნანი (პოლ)

5

ინგლისი

VII

ჩავლეიშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

ირლანდია 10:20, იტალია 13:15, პორტუგალია 26:3

2015

ტულუზი (სფრ)

5

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

ირლანდია *8:8, იტალია *6:6, საფრანგეთი 0:57

2016

ლისაბონი (პორ)

1

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

რუმინეთი 49:10, პორტუგალია 29:10, საფრანგეთი 0:42

2017

ბრეტანი  (სფრ)

1

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

კანადა 43:3, იაპონია 42:17, საფრანგეთი 18:36

2018

პოზნანი (პოლ)

1

საქართველო 

I

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

ჰოლანდია 69:12, პორტუგალია 25:0, საფრანგეთი 8:3

5ე = "ხუთი ერის" (ბრიტანეთი + საფრანგეთი) რამდენი წევრი მონაწილეობდა     
*
შუთაუთი (მატჩის შემდგომი დარტყმები)

31/03_2018 @ 23.30

საქართველოს დრო
 

2017-18 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05   ქუთაისი   18.00

იმერი ამერი

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
1/2 ფინ | გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
ფინალი | გერ
7:28
ირლ

ქულა:  20 ირლ, 18 გერ, 16 იტა, 14 სფრ – 12 რუს, 10 ინგ,
8 ესპ, 6
პორ – 4 უელ, 3 შვდ, 2 საქ, 1 პოლ

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  27/05 მეორე გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო