@

18წ ევროპის პირველობა

წელი

მასპინძელი

5ე

ჩემპიონი

 საქართველო 

მწვრთნელები

2004

ტრევიზო (იტა)

3

საფრანგეთი

VI

ჭუმბურიძე, ჯავახიშვილი

 

 

 

 

იტალია 13:36, პორტუგალია 12:5, რუსეთი 3:14

2005

ფლანდრია (სფრ)

3

ინგლისი

V

ტყეშელაშვილი, ჭავჭავაძე

 

 

 

 

იტალია 0:11, რუმინეთი 26:7, რუსეთი 21:7

2006

ტრევიზო (იტა)

4

ინგლისი

VI

ობოლაძე, ამონაშვილი

 

 

 

 

შოტლანდია 15:28, რუსეთი 11:0, ირლანდია 13:52

2007

ბასკეთი (სფრ)

3

საფრანგეთი

VI

მაისაშვილი, ბოხუა

 

 

 

 

ირლანდია 0:27, პორტუგალია 17:8, რუმინეთი 7:10

2008

ვენეტო (იტა)

3

საფრანგეთი

VI

ნარიმანაშვილი, ობოლაძე, ამონაშვილი

 

 

 

 

ინგლისი 3:53, რუსეთი 25:6, რუმინეთი 5:6

2009

ტულონი (სფრ)

3

საფრანგეთი

VII

ნარიმანაშვილი, ჩავლეიშვილი, ობოლაძე

 

 

 

 

ინგლისი 3:60, რუსეთი 17:18, იტალია 18:3

2010

ტრევიზო (იტა)

2

საფრანგეთი

III

მგელაძე, კაკაბაძე

 

 

 

 

რუმინეთი 25:7, ირლანდია 11:19, ბელგია 18:15

2011

ტარბი, ოში (სფრ)

5

ირლანდია

VII

მგელაძე, კაკაბაძე

 

 

 

 

რუსეთი 38:3, იტალია 16:36, გერმანია 40:0

2012

მადრიდი (ესპ)

5

ინგლისი

VI

მაისურაძე, ამონაშვილი, ჭყონია

 

 

 

 

ინგლისი 8:58, იტალია 20:18, შოტლანდია 10:29

2013

გრენობლი (სფრ)

5

ინგლისი

VI

მაისურაძე, ამონაშვილი, ჭყონია

 

 

 

 

ირლანდია 27:31, იტალია 17:12, უელსი 0:50

2014

პოზნანი (პოლ)

5

ინგლისი

VII

ჩავლეიშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

ირლანდია 10:20, იტალია 13:15, პორტუგალია 26:3

2015

ტულუზი (სფრ)

5

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

ირლანდია *8:8, იტალია *6:6, საფრანგეთი 0:57

2016

ლისაბონი (პორ)

1

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

რუმინეთი 49:10, პორტუგალია 29:10, საფრანგეთი 0:42

2017

ბრეტანი  (სფრ)

1

საფრანგეთი

II

ჩავლეიშვილი, სუჯაშვილი, ტყეშელაშვილი, შარვაშიძე

 

 

 

 

კანადა 43:3, იაპონია 42:17, საფრანგეთი 18:36

5ე = "ხუთი ერის" (ბრიტანეთი + საფრანგეთი) რამდენი წევრი მონაწილეობდა     
*
შუთაუთი (მატჩის შემდგომი დარტყმები)

20.45 @ 16/04 2017

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო