ჭაბუკთა მსოფლიო პირველობა

ჭაბუკთა მსოფლიო პირველობა

წელი

მასპინძელი

ორგ #

გუნდი

ჩემპიონები

საქართველო

მწვრთნელები

1993

ლილი
(სფრ)

ფირა
XXV

8+8+5
21

არგენტინა

XIX (III ადგ III ჯგფ)

.მგელაძე

 

ჰოლანდია

შვეიცარია 25:3, სპ’ძვლ’ნაპ 16:18, ხორვატია 26:10

1994

ლიონი
(სფრ)

ფირა
XXVI

8+8+5
21

სამხ.აფრიკა

XIX (III ადგ III ჯგფ)

.მგელაძე, ფულარია

 

ჩილე

ტუნისი 14:16, უკრაინა 3:0

1995

ბუქარესტი
(რუმ)

ფირა
XXVII

12+8+5
25

საფრანგეთი

XXI (I ადგ III ჯგფ)

.მგელაძე, ფულარია

 

საქართველო

ანდორა 17:10, იუგოსლავია 38:0

1996

ბრეშა
(იტა)

ფირა
XXVIII

12+8+10
30

არგენტინა

XX (VIII ადგ II ჯგფ)

კევლიშვილი, თ.მგელაძე, მამრიკიშვილი

 

პორტუგალია

პოლონეთი 11:13, მაროკო 8:15, პარაგვაი 9:16

1997

სანტიაგო
(ჩილ)

ფირა
XXIX

12+8+7
27

არგენტინა

XXI (I ადგ III ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე

 

საქართველო

ბულგარეთი 57:12, ბრაზილია 39:0, ჰოლანდია 15:9

1998

ტულუზი
(სფრ)

ფირა
XXX

16+8+10
34

ირლანდია

XVII (I ადგ II ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე, მიურანთ (ზელ)

 

საქართველო

გერმანია 7:3, ჩეხეთი 21:6, პორტუგალია 25:7

1999

ჰლანეჰლი
(უელ)

ფირა
+
ირბ
XXXI

16+16+10
42

ახ.ზელანდია

XVI (XVI ადგ I ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე, ღლონტი

   

ირლანდია 3:48, ჩილე 7:11, იაპონია 20:35,
პოლონეთი 15:23

2000

დიჟონი
(სფრ)

აერ
+
ირბ
XXXII

16+16
32

საფრანგეთი

XXI (V ადგ II ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე

  სამოა

ლიტვა 20:9, ტონგა 6:23, ჩეხეთი 24:11,
პარაგვაი 11:10

2001

სანტიაგო
(ჩილ)

აერ
+
ირბ
XXXIII

16+16
32

ახ.ზელანდია

XVII (I ადგ II ჯგფ)

ნარიმანაშვილი, მაისაშვილი, ტყეშელაშვილი

  საქართველო

გერმანია 29:0, შტატები 24:7, ესპანეთი 31:8,
რუსეთი 37:8

2002

ვენეცია
(იტა)

აერ
+
ირბ
XXXIV

16+16
32

ახ.ზელანდია

X (I ჯგფ)

ნარიმანაშვილი, მაისაშვილი, ტყეშელაშვილი

   

უელსი 3:13, იაპონია 15:12, რუსეთი 15:6,
ირლანდია 12:34

2003

პარიზი
(სფრ)

აერ
+
ირბ
XXXV

16+16
32

სამხ.აფრიკა

X (I ჯგფ)

ნარიმანაშვილი, მაისაშვილი, ტყეშელაშვილი

   

უელსი 7:24, კანადა 31:7, რუსეთი 16:8,
იაპონია 20:28

2004

დურბანი
(აფრ)

ირბ
I

12+12
24

ახ.ზელანდია

X (I ჯგფ)

მაისაშვილი, ბოხუა

   

ინგლისი 9:48, ახ.ზელანდია 15:81, იაპონია 9:25, იტალია 13:6

2005

დურბანი
(აფრ)

ირბ
II

12+12
24

სამხ.აფრიკა

XII (I ჯგფ)

მაისაშვილი, ბოხუა

   

ირლანდია 0:16, საფრანგეთი 0:48, არგენტინა 6:26, შოტლანდია 10:32, იაპონია 0:24

2006

შარჯა+დუბაი
(არბ)

ირბ
III

12+12
24

ავსტრალია

XVII (V ადგ II ჯგფ)

ტყეშელაშვილი, ჭავჭავაძე

  ფიჯი

კორეა 57:3, ნამიბია 14:6, ტონგა 9:16,
რუსეთი 33:8, ურუგვაი 38:18

2007

ბელფასთი
(ირლ)

ირბ
I
V

12+12
24

ახ.ზელანდია

XVI (IV ადგ II ჯგფ)

ღლონტი, ამონაშვილი

  იტალია

რუმინეთი 28:0, ზიმბაბვე 26:33, რუსეთი 24:6,
კანადა 3:19, შტატები 5:24


გრანდები შეჯიბრში თანდათან ჩაებნენ:
სამხრეთი აფრიკა 1994, უელსი 1996, ირლანდია 1998,
ახალი ზელანდია და ინგლისი 1999, ავსტრალია 2000 წელს.

 

1999 წლიდან ფირა (აერ) ირბ’თან ერთად მართავდა შეჯიბრს.

2004 წლიდან ირბ-მა ერთ’პიროვნულად იკისრა ტურნირის ჩატარება.

2008 წლიდან მანვე მეტად მოკვეცა ჭაბუკთა პროგრამა და სამი დონე შექმნა: 

1.  20წ მსოფლიო პირველობა (ჯერ 16, მერე 12 გუნდი)
2.  20წ მსოფლიოს ალაფა (8 გუნდი)

3.  19წ ევროპის ალაფა (8 გუნდი)

2015  26/05 @ 20.35

საქართველოს დრო
 

2016-17 * დიდი 10

25/02 @ 16.00

25-26/02   XIV ტური

ლოკომოტ

24:24

ბათუმი

ბაგრატი

8:28

არმია $

არმაზი

კვი 14.00 ავჭ

აკადემია

ლელო

კვი 14.00 ლელ

აია

ჯიქი

კვი 14.00 გორ

ყოჩები

25/02 @ 16.00

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი ^

43

+134

  9-4*1

5

აია ქუთაისი

43

+52

10-3

3

ლოკომოტივი

41

+61

  8-4*2

5

ლელო სარასენს

41

+56

  8-3*2

5

ჯიქი გორი

38

+90

  7-5*1

8

არმია ^

32

-10

  7-7

4

აკადემია

32

+14

  7-6

4

ბაგრატ ქუთ

18

-196

  3-11

6

არმაზი

16

-71

  3-10

4

ყოჩები ბოლნისი

11

-130

  2-11

3

თაი’ბრეიქი ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2017 * რაგბი ევროპა

19/02 @ 20.00    სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/02

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

$ 31:6

კვი

19/02

15.00

რუსთავი

გერმანია

$ 50:6

2 რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

10

+69

12

81

2-0

2

რუმინეთი

5

+7

6

51

1-1

1

ესპანეთი ^

4

=0

1

19

1-1

0

გერმანია

4

-41

5

47

1-1

0

რუსეთი

4

-3

3

31

1-1

0

ბელგია

1

-32

2

24

0-2

1

^ პირისპირ ბალანსით

შაბ

04/03

19.00

ვაია’დოლიდ

ესპანეთი

0:0

კვი

12/03

18.00

დინამო

რუსეთი

0:0

კვი

19/03

17.00

ბუკურეშტ

რუმინეთი

0:0

2016-17 * პირველი ლიგა

20/02 @ 18.55

18/02   X ტური

2016-17 * რეგიონული ლიგა

23/02 @ 20.20

25-27/02

დას XIV ტური   აღმ X ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

23/02 @ 20.15

"" ლიგ

28/02 - 1/03   II ტური

ჯგუფები           

"" ლიგ

2-3/03   I ტურ

აღმ               დას           

შავი დაფა

20/02 @ 19.40

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * 20წ მსოფლიო

18/01 @ 17.30

თბილისი, ქუთაისი   ოფიციოზი_EN

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

.

ნფ

.

.

კვი

18/06

.

.

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

9/02 @ 17.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

შაბ

17/06

.

.

შტატები

.

შაბ

24/06

.

.

არგენტინა

.

რაგბული ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

მოხსენება ტერმინოლოგთა კონფერენციაზე (2013)

ტელე-წამყვანის მეგზური (2015)

სამწვრთნელო კურსები

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო