ჭაბუკთა მსოფლიო პირველობა

ჭაბუკთა მსოფლიო პირველობა

წელი

მასპინძელი

ორგ #

გუნდი

ჩემპიონები

საქართველო

მწვრთნელები

1993

ლილ
(სფრ)

ფირა
XXV

8+8+5
21

არგენტინა

XIX (III ადგ III ჯგფ)

.მგელაძე

 

ჰოლანდია

შვეიცარია 25:3, სპ’ძვლ’ნაპ 16:18, ხორვატია 26:10

1994

ლიონ
(სფრ)

ფირა
XXVI

8+8+5
21

სამხ.აფრიკა

XIX (III ადგ III ჯგფ)

.მგელაძე, ფულარია

 

ჩილე

ტუნისი 14:16, უკრაინა 3:0

1995

ბუკურეშტ
(რუმ)

ფირა
XXVII

12+8+5
25

საფრანგეთი

XXI (I ადგ III ჯგფ)

.მგელაძე, ფულარია

 

საქართველო

ანდორა 17:10, იუგოსლავია 38:0

1996

ბრეშა
(იტა)

ფირა
XXVIII

12+8+10
30

არგენტინა

XX (VIII ადგ II ჯგფ)

კევლიშვილი, თ.მგელაძე, მამრიკიშვილი

 

პორტუგალია

პოლონეთი 11:13, მაროკო 8:15, პარაგვაი 9:16

1997

სანტიაგო
(ჩილ)

ფირა
XXIX

12+8+7
27

არგენტინა

XXI (I ადგ III ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე

 

საქართველო

ბულგარეთი 57:12, ბრაზილია 39:0, ჰოლანდია 15:9

1998

ტულუზ
(სფრ)

ფირა
XXX

16+8+10
34

ირლანდია

XVII (I ადგ II ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე, მიურანთ (ზელ)

 

საქართველო

გერმანია 7:3, ჩეხეთი 21:6, პორტუგალია 25:7

1999

ჰლანეჰლი
(უელ)

ფირა
+
ირბ
XXXI

16+16+10
42

ახ.ზელანდია

XVI (XVI ადგ I ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე, ღლონტი

   

ირლანდია 3:48, ჩილე 7:11, იაპონია 20:35,
პოლონეთი 15:23

2000

დიჟონ
(სფრ)

აერ
+
ირბ
XXXII

16+16
32

საფრანგეთი

XXI (V ადგ II ჯგფ)

დ.კილასონია, ლ.მგელაძე

  სამოა

ლიტვა 20:9, ტონგა 6:23, ჩეხეთი 24:11,
პარაგვაი 11:10

2001

სანტიაგო
(ჩილ)

აერ
+
ირბ
XXXIII

16+16
32

ახ.ზელანდია

XVII (I ადგ II ჯგფ)

ნარიმანაშვილი, მაისაშვილი, ტყეშელაშვილი

  საქართველო

გერმანია 29:0, შტატები 24:7, ესპანეთი 31:8,
რუსეთი 37:8

2002

ვენეტო
(იტა)

აერ
+
ირბ
XXXIV

16+16
32

ახ.ზელანდია

X (I ჯგფ)

ნარიმანაშვილი, მაისაშვილი, ტყეშელაშვილი

   

უელსი 3:13, იაპონია 15:12, რუსეთი 15:6,
ირლანდია 12:34

2003

პარიზ’ი
(სფრ)

აერ
+
ირბ
XXXV

16+16
32

სამხ.აფრიკა

X (I ჯგფ)

ნარიმანაშვილი, მაისაშვილი, ტყეშელაშვილი

   

უელსი 7:24, კანადა 31:7, რუსეთი 16:8,
იაპონია 20:28

2004

დურბან
(აფრ)

ირბ
I

12+12
24

ახ.ზელანდია

X (I ჯგფ)

მაისაშვილი, ბოხუა

   

ინგლისი 9:48, ახ.ზელანდია 15:81, იაპონია 9:25, იტალია 13:6

2005

დურბან
(აფრ)

ირბ
II

12+12
24

სამხ.აფრიკა

XII (I ჯგფ)

მაისაშვილი, ბოხუა

   

ირლანდია 0:16, საფრანგეთი 0:48, არგენტინა 6:26, შოტლანდია 10:32, იაპონია 0:24

2006

შარჯა+დუბაი
(არბ)

ირბ
III

12+12
24

ავსტრალია

XVII (V ადგ II ჯგფ)

ტყეშელაშვილი, ჭავჭავაძე

  ფიჯი

კორეა 57:3, ნამიბია 14:6, ტონგა 9:16,
რუსეთი 33:8, ურუგვაი 38:18

2007

ბელფასთ
(ირლ)

ირბ
I
V

12+12
24

ახ.ზელანდია

XVI (IV ადგ II ჯგფ)

ღლონტი, ამონაშვილი

  იტალია

რუმინეთი 28:0, ზიმბაბვე 26:33, რუსეთი 24:6,
კანადა 3:19, შტატები 5:24

2016

მანჩესთერ +
სოლფორდ
(ინგ)

მრ
I
X

12

ინგლისი

X

მაისურაძე, კილასონია, ამონაშვილი

   

ზელანდია 0:55, უელსი 9:10, ირლანდია 7:35,

იტალია 18:17, საფრანგეთი 24:27

2017

თბილისი +
ქუთაისი
(საქ)

მრ
X

12

ახ.ზელანდია

X

მაისურაძე, კილასონია, ამონაშვილი

   

არგენტინა 26:37, აფრიკა 14:38, საფრანგეთი 0:54,
არგენტინა 26:25, ირლანდია 18:24

2018

ბეზიე + ნარბონ
+
პერპინიან (სფრ)

მრ
XI

12

საფრანგეთი

IX

მაისურაძე, კილასონია, ამონაშვილი

   

აფრიკა 27:33, საფრანგეთი 12:24, ირლანდია 24:20,

იაპონია 24:22, შოტლანდია 39:31

გრანდები შეჯიბრში თანდათან ჩაებნენ:
სამხრეთი აფრიკა 1994, უელსი 1996, ირლანდია 1998,
ახალი ზელანდია და ინგლისი 1999, ავსტრალია 2000 წელს.

 

1999 წლიდან ფირა (აერ) ირბ’თან ერთად მართავდა შეჯიბრს.

2004 წლიდან ირბ-მა ერთ’პიროვნულად იკისრა ტურნირის ჩატარება.

2008 წლიდან მანვე მეტად მოკვეცა ჭაბუკთა პროგრამა და სამი დონე შექმნა: 

1.  20წ მსოფლიო პირველობა (ჯერ 16, მერე 12 გუნდი)
2.  20წ მსოფლიოს ალაფა (8 გუნდი)

3.  19წ ევროპის ალაფა (8 გუნდი)

2014 წელს ირბ-მა დაირქვა "მსოფლიო რაგბი" (მრ)

17/06_2018 @ 22.50

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018-19  |  დიდი 10

 

XVI ტური

სრულად

პარ 22/03   ავჭალა   16.00

შაბ 23/03   ვაზისუბანი   14.00

შაბ 23/03   ქუთაისი   16.00

კვი 24/03   პატარძეული   14.00

კვი 24/03   ავჭალა   16.00

ბათუმმა დაიბევა
შესარჩევი ფინალის შინ თამაში

24/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

62

+173

14-2

6

ხარები  რუსთავი

51

+61

11-4*1

5

ლოკომოტივი  თბ

50

+128

10-6

10

აია  ქუთაისი

38

+16

08-7*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-19

08-8

4

ჯიქი  გორი

35

-7

06-9*1

9

არმაზი  მარნეული

33

+7

06-9*1

7

აკადემია  თბილისი

26

-134

05-9*2

2

ვეფხვები  პატარძ ^

24

-107

03-11*2

8

არმია  თბილისი

24

-118

05-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

30/03   ბოლო, XIV ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

31/03   საპასუხო ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

29-31/03   XIII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

27-28/03  III ეტაპის III ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3372] მორაგბე [25/03]

კაცი [1388]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1340]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო