19წ ევროპის ალაფა

19წ ევროპის ალაფა

წელი

მასპინძელი

 საქართველო 

მწვრთნელი

2008

პოლონეთი

II

ჩავლეიშვილი

 

 

ჰოლანდია 62:7, რუსეთი 37:0, რუმინეთი 28:31

2009

პორტუგალია

II

მაისაშვილი

 

 

გერმანია 34:3, რუსეთი 12:8, იტალია 3:16

2010

ბელგია

I ნარიმანაშვილი

 

 

პორტუგალია 27:3, რუმინეთი 29:3, რუსეთი 38:7

2011

რუმინეთი

I სმით (შტლ)

 

 

შვეიცარია 50:0, რუმინეთი 24:8, რუსეთი 20:12

2012

პორტუგალია

II სმით

 

 

ესპანეთი 31:13, რუმინეთი 20:11, პორტუგალია 10:23

2013

პორტუგალია

I ვართანიანი

 

 

ჩეხეთი 69:8, ესპანეთი 31:3, ბელგია 32:6

2014

პორტუგალია

I ი.მაისურაძე

 

 

ჰოლანდია 55:3, რუსეთი 41:5, პორტუგალია 44:14

15/01  2015 @ 13.15

საქართველოს დრო
 

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
თასის ფინალი @ 18.11

ქულათა ნიხრი:  20 18 16 14 - 12 10 8 6 - 4 3 2 1

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  19/05 გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო