20წ მსოფლიო პირველობის ისტორია

გადმო’ქართულ’ებულია  ვიკიპედიიდან

კვარცხლბეკი

წელი

ოქრო

ფინალი

ვერცხლი

ბრინჯაო

2008

ზელანდია

38:03

ინგლისი

აფრიკა

2009

ზელანდია

44:28

ინგლისი

აფრიკა

2010

ზელანდია

62:17

ავსტრალია

აფრიკა

2011

ზელანდია

33:22

ინგლისი

ავსტრალია

2012

აფრიკა

22:16

ზელანდია

უელსი

2013

ინგლისი

23:15

უელსი

აფრიკა

2014

ინგლისი

21:20

აფრიკა

ზელანდია

2015

ზელანდია

21:16

ინგლისი

აფრიკა

2016

ინგლისი

45:21

ირლანდია

არგენტინა

2017

ზელანდია

64:17

ინგლისი

აფრიკა

2018

საფრანგეთი

33:25

ინგლისი

აფრიკა

ყველა ჩემპიონი

ზელანდია

6

2008  2009  2010  2011  2015  2017

ინგლისი

3

2013  2014  2016

აფრიკა

1

2012

საფრანგეთი

1

2018

ყველა მონაწილე

წელი

>>

  2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
მასპინძელი >> უელ იაპ არგ იტა აფრ სფრ ზელ იტა ინგ საქ სფრ

მონაწილე

>>

16 16 12 12 12 12 12 12 12 12 12

ავსტრალია

11

  5 4 2 3 8 7 5 5 6 6 5

არგენტინა

11

8 11 6 9 4 6 9 9 3 11 6

აფრიკა

11

3 3 3 5 1 3 2 3 4 3 3

ზელანდია

11

1 1 1 1 2 4 3 1 5 1 4

იაპონია

5

15 15           10 12   12

ინგლისი

11

2 2 4 2 7 1 1 2 1 2 2

ირლანდია

11

9 8 9 8 5 8 4 7 2 9 11

იტალია

9

11 13   11 12   11 11 11 8 8

კანადა

2

12 14                  

სამოა

8

7 7 12   10 9 8 12   12  

საფრანგეთი

11

6 5 5 4 6 5 6 4 9 4 1

საქართველო

3

                10 10 9

ტონგა

4

13 10 11 12              

უელსი

11

4 6 7 7 3 2 7 6 7 7 7

ურუგვაი

1

  16                  

ფიჯი

7

14 12 8 6 11 11 12        

შოტლანდია

11

10 9 10 10 9 10 10 8 8 5 10

შტატები

2

16         12          

შეჯიბრების ყველა შედეგის სანახავად დაწკაპეთ წელზე, გუნდის დოსიეს გასაცნობად კი  –  ქვეყანაზე

18/06_2017 @ 09.30

 

საქართველოს დრო
 

2018 * 20წ მსოფლიო

საფრანგეთი ბეზიე, ნარბონ, პერპინიან

ჩვენი რაზმი  |  ოფიციოზი  |  ოქმები_EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

ოთხ

30/05

20.30

პერ

აფრიკა  ოქ

$27:33$

კვი

03/06

16.00

ბეზ

საფრანგეთი  ოქ

_12:24_

ხუთ

07/06

20.30

ნარ

ირლანდია  ოქ

_24:20$

#

<>

სხვ

2

ზელ

14

+108

6

უელ

8

-26

8

ავს

6

+21

12

იაპ

1

-103

#

<>

სხვ

1

ინგ

15

+84

5

იტა

10

-33

7

არგ

7

-9

11

შტლ

1

-42

#

<>

სხვ

3

სფრ

14

+31

4

აფრ

11

+2

9

საქ

5

-14

10

ირლ

2

-19

პლეი’ოფი

ვიბრძოლებთ IX - XII ადგილებისთვის

სამ

12/06

20.30

პერ

იაპონია  ოქ

24:22

ელიტაში დავრჩით! ვითამაშებთ IX ადგილისთვის

კვი

17/06

15.30

ბეზ

შოტლანდია  ოქ

39:31

ისტორიაში პირველად დავიკავეთ IX ადგილი!

კიბე

1. საფრანგეთი

2. ინგლისი

3. აფრიკა

4. ზელანდია

5. ავსტრალია

6. არგენტინა

7. უელსი

8. იტალია

9. საქართველო

10. შოტლანდია

11. ირლანდია

12. იაპონია

2018 * ზაფხულის ტურნე

საქართველო

სატურნეო რაზმი  |  წარსული  |  სრულად

1989 - 2018    212 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/06

05.00

სუვა

ტონგა

16:15

წარსული  |  23 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

16/06

07.30

სუვა

ფიჯი

15:37

წარსული  |  24 მოთამაშე  |  ბარათი  |  ოქმი  |  ვიდეო

შაბ

23/06

09.45

ტოიოტა

იაპონია

0:0

"26 მაისის" 100 წლისთავი

საიუბილეო ბურთაობა

ხუთ 31/05 2018  |  დინამო არენა  |  20.00

საქართველო 16:15 ფრანგ’ბარბარ

25 მოთამაშე  |  გუნდები+მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

2018 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05 2018  |  ქუთაისი, აია  |  18.00

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  |  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  დასრულდა

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

კაცთა ლიგების ყველა [1395] მოთამაშე

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ სამ რეპ  ტონ  ურუ

ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

ახალი წესები 2017-18 სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო