20წ მსოფლიო პირველობის ისტორია

გადმო’ქართულ’ებულია  ვიკიპედიიდან

კვარცხლბეკი

წელი

ოქრო

ფინალი

ვერცხლი

ბრინჯაო

2008

ზელანდია

38:03

ინგლისი

აფრიკა

2009

ზელანდია

44:28

ინგლისი

აფრიკა

2010

ზელანდია

62:17

ავსტრალია

აფრიკა

2011

ზელანდია

33:22

ინგლისი

ავსტრალია

2012

აფრიკა

22:16

ზელანდია

უელსი

2013

ინგლისი

23:15

უელსი

აფრიკა

2014

ინგლისი

21:20

აფრიკა

ზელანდია

2015

ზელანდია

21:16

ინგლისი

აფრიკა

2016

ინგლისი

45:21

ირლანდია

არგენტინა

2017

ზელანდია

64:17

ინგლისი

აფრიკა

2018

საფრანგეთი

33:25

ინგლისი

აფრიკა

ყველა ჩემპიონი

ზელანდია

6

2008  2009  2010  2011  2015  2017

ინგლისი

3

2013  2014  2016

აფრიკა

1

2012

საფრანგეთი

1

2018

ყველა მონაწილე

წელი

>>

  2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
მასპინძელი >> უელ იაპ არგ იტა აფრ სფრ ზელ იტა ინგ საქ სფრ

მონაწილე

>>

16 16 12 12 12 12 12 12 12 12 12

ავსტრალია

11

  5 4 2 3 8 7 5 5 6 6 5

არგენტინა

11

8 11 6 9 4 6 9 9 3 11 6

აფრიკა

11

3 3 3 5 1 3 2 3 4 3 3

ზელანდია

11

1 1 1 1 2 4 3 1 5 1 4

იაპონია

5

15 15           10 12   12

ინგლისი

11

2 2 4 2 7 1 1 2 1 2 2

ირლანდია

11

9 8 9 8 5 8 4 7 2 9 11

იტალია

9

11 13   11 12   11 11 11 8 8

კანადა

2

12 14                  

სამოა

8

7 7 12   10 9 8 12   12  

საფრანგეთი

11

6 5 5 4 6 5 6 4 9 4 1

საქართველო

3

                10 10 9

ტონგა

4

13 10 11 12              

უელსი

11

4 6 7 7 3 2 7 6 7 7 7

ურუგვაი

1

  16                  

ფიჯი

7

14 12 8 6 11 11 12        

შოტლანდია

11

10 9 10 10 9 10 10 8 8 5 10

შტატები

2

16         12          

შეჯიბრების ყველა შედეგის სანახავად დაწკაპეთ წელზე, გუნდის დოსიეს გასაცნობად კი  –  ქვეყანაზე

18/06_2017 @ 09.30

 

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

კვი 17/02  ავჭალა  18.00

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

18:9

2 რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

საქართველო

8

+23

6

42

2-0

0

რუსეთი

6

+55

12

78

1-1

2

რუმინეთი

5

+19

6

47

1-1

1

ესპანეთი

4

-12

3

26

1-1

0

ბელგია

4

-50

6

36

1-1

0

გერმანია

1

-35

4

32

0-2

1

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

0:0

23-კაცა სია  |  გუნდები და მსაჯები  |  ოქმი

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

0:0

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

1989 - 2018    218 ტესტი  |  257 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

21-24/02   XIV ტური

10/02 @ 18.00

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

50

+154

11-2

6

ლოკომოტივი  თბ

43

+112

09-4

7

ხარები  რუსთავი

42

+59

09-3*1

4

აია  ქუთაისი

32

+17

07-5*1

2

ჯიქი  გორი

30

+8

05-7*1

8

არმაზი  მარნეული

29

+39

05-7*1

7

ლელო სარასენს  თბ

28

-10

06-7

4

აკადემია  თბილისი

24

-116

05-7*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

16

-126

02-10*1

6

არმია  თბილისი

15

-137

03-10

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

10-15/02   X ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/02   X ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

16-17/02   IX ტური   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

15-17/02   VIII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3328] მორაგბე [16/02]

კაცი [1369]  |  ჭაბ’ა [640]  |  ჭაბ’ბ [1319]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო