საქართველო @ 20წ მსოფლიო პირველობა 2017

20წ საქართველო 2017 მსოფლიო პირველობაზე (საქართველო)

 

 

თედო აბჟანდაძე

შოთა არეშიძე

გელა აფრასიძე

ბეჟან გავაშელიშვილი

გურამ გოგიჩაშვილი

გიორგი გოგოლაძე

ლუკა დვალიშვილი

რევაზ დუგლაძე

თენგიზ ზამთარაძე

სანდრო კალმახელიძე

გიორგი კვესელაძე

არსენ მაჩალაძე

დავით მესხი

ლადო მიმინოშვილი

მირიან მოდებაძე

გიორგი ნუცუბიძე (აია)

ლევან პაპიძე

გურამ პაპიძე

ბექა საღინაძე

საბა სვიმონიშვილი

ილია სპანდერაშვილი

ლაშა ტაბიძე

აკაკი ტაბუცაძე

გიორგი წიკლაური

უშანგ ჭეიშვილი

ლაშა ჯაიანი

თორნიკე ჯალაღონია

კობა ჯიმშელეიშვილი

       

ილია მაისურაძე
მთავარი მწვრთნელი

ზურა ამონაშვილი
მწვრთნელი

ლადო კილასონია
მწვრთნელი

ოთარ იაშვილი
მენეჯერი

გიორგი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

გივი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

სანდრო ჭეიშვილი
ვიდეო ანალიტიკოსი

ნიკოლოზ შათირიშვილი
ექიმი

ირაკლი შაორშაძე
ფიზიო

გიორგი კანდელაკი
ფიზიო

რომან სახოკია
ფიზიო

ლიამ რობინსონ
ფიზიო

       

გიგა გრიგალაშვილი

სანდრო მამამთავრიშვილი

ბექა მამუკაშვილი

ალექსან~ ნახუცრიშვილი

გიორგი ნუცუბიძე (ჯიქ)

ლევან ჭავჭავაძე

   
       

19.55 @ 16/05_2017

 

 

 

20წ საქართველო 2016 მსოფლიო პირველობაზე (ინგლისი)

 

 

გელა აფრასიძე

მიხეილ ბაბუნაშვილი

ოთარ გიორგაძე

ლუკა გოგინავა 

ბექა გორგაძე

დემურ ეფრემიძე  

სანდრო ილურიძე

გიორგი კვესელაძე

გიორგი კოშაძე

ვასილ ლობჟანიძე

თორნიკე მატარაძე

გიორგი მელიქიძე

სანდრო მერკვილიშვილი

დავით მესხი

ლადო მიმინოშვილი

მირიან მოდებაძე  

დავით მოძღვრიშვილი  

ნიკა ნეფარიძე

ლაშა საჯაია

ირაკლი სვანიძე

ილია სპანდერაშვილი  

ლაშა ტაბიძე

გურამ ქანდაურაშვილი 

რატი შანიძე

გიორგი ცუცქირიძე

ირაკლი ცხადაძე

გიორგი ხუროშვილი  

გიორგი ჯავახია

       

ილია მაისურაძე
მთავარი მწვრთნელი

ლადო კილასონია
მწვრთნელი

ზურა ამონაშვილი
მწვრთნელი

ოთარ იაშვილი
მენეჯერი

სანდრო ჭეიშვილი
ვიდეო ანალიტიკოსი

გიორგი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

ლიამ რობინსონ
ფიზიო

ირაკლი შაორშაძე
ფიზიო

       
       

გაგა არაბული

ცისკარა ბერიაშვილი  

გიორგი გოგოლაძე

მიხეილ გორგასლიძე 

გიორგი გულმაგარაშვილი

რეზი დუგლაძე

თორნიკე ზოიძე

სანდრო მამამთავრიშვილი

ლაშა მამუჩარაშვილი  

თორნიკე მანაგაძე

გიორგი მელაძე 

გურამ პაპიძე 

გიორგი უშხვანი 

ვანო ფუტკარაძე

უშანგ ჭეიშვილი  

 

15.15 @ 24/05_2016

 

 

 

20წ საქართველო 2015 მსოფლიოს ალაფაზე (პორტუგალია)

       

 

     

ილია მაისურაძე
მთავარი მწვრთნელი

ლადო კილასონია
მწვრთნელი

ზურა ამონაშვილი
მწვრთნელი

გაგა გურეშიძე
მწვრთნელი

ირაკლი ჭყონია
მაწრთობი

გიორგი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

ვახტანგ წიკლაური
ექიმი

ირაკლი შაორშაძე
ფიზიო

დავით რამიშვილი
ვიდეო ანალიტიკოსი

ოთარ იაშვილი
მენეჯერი

ირაკლი ხუნდაძე
მენეჯერი

 
       

ბადრი ალხაზაშვილი

გიორგი ბაბუნაშვილი

მიხეილ ბაბუნაშვილი

თორნიკე ბუბუტეიშვილი

ოთარ გიორგაძე

ბექა გორგაძე

დავით გულიტაშვილი

თორნიკე ზოიძე

გიორგი თედორაძე

თემურ თუთბერიძე

სანდრო ილურიძე

თემურ ირემაძე

ბექა კაკაბაძე

როლანდ კვაჭაძე

იოსებ კიკვაძე

გიორგი კოშაძე

ბადრი ლიპარტელიანი

ვასილ ლობჟანიძე

გივი ლოსაბერიძე

თორნიკე მატარაძე

გიორგი მელიქიძე

ალექს.მერკვილიშვილი

ჟორა მღებრიშვილი

ნიკა ნეფარიძე

დავით პაპავაძე

ლაშა საჯაია

ირაკლი სვანიძე

ნიკო სვიმონიშვილი

ანზორ სიჭინავა

რატი შანიძე

გიორგი ცუცქირიძე

ირაკლი ცხადაძე

ზაურ ხარებავა

გიორგი ჯავახია

რეზი ჯინჭველაშვილი

 

 

11/05 @ 11.15

 

 

 

 

20წ საქართველო 2014 მსოფლიო ალაფაზე (ჰონკონგი)

რაზმის სია

       

ბადრი ალხაზაშვილი

ვახტანგ ამირანაშვილი

გიორგი აფციაური

გიორგი ბაბუნაშვილი

ბესო ბარბაქაძე

რევაზ ბროძელი

ფარნავაზ გასვიანი

მურაზ გიორგაძე

დავით გულიტაშვილი

ბადრი დანგაძე

დევი დევსურაშვილი

თემურ თუთბერიძე

ბექა კაკაბაძე

როლანდ კვაჭაძე

გიორგი მარგველანი

ჟორა მღებრიშვილი

დავით პაპავაძე

გიორგი სორდია

გიორგი ტალახაძე

გიორგი ტორაძე

გიორგი ფრუიძე

დავით ფხაკაძე

შალვა შაშიაშვილი

საბა შუბითიძე

ზაურ ხარებავა

რევაზ ჯინჭველაშვილი

 

 

 

10.25 @ 31/03 2014

საქართველოს დრო
 

2017-18 * დიდი ლელო

ქართული რაგბის
პირველი "ვარსკვლავთა რკენა"

შაბ 26/05   ქუთაისი   18.00

იმერი ამერი

2018 * ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი, ოქწიაბრ (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი   დებულება

საქართველო 

19/05

12.28

საფრანგეთი

12:21

 

15.35

რუსეთი

00:19

 

17.58

შვედეთი

12:24

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:
* ფრე;  წინაა ^ პირადით, + გატანილით, $ ლელოებით

#

მ-წ

სხვ

ა1

რუს

3-0

+47

ა2

სფრ

2-1

+14

9

შვდ

1-2

-21

11

საქ

0-3

-40

#

მ-წ

სხვ

ბ1

ირლ

3-0

+97

ბ2

პორ

2-1

-5

8

გერ

1-2

-6

12

პოლ

0-3

-86

#

მ-წ

სხვ

1

ინგ^

2-1

+6

2

იტა

2-1

+16

7

ესპ^

1-2

+7

10

უელ

1-2

-29

20/05

12.50

უელსი  IX - XII

7:26

XI - XII

15.43

პოლონეთი

34:7

ეტაპზე დავიკავე XI ადგილ

თასის პლეიოფი
რუს 1 5:12 გერ 8 – პორ ბ2 7:14
იტა გ2
ირლ ბ1 26:0 ესპ 7  –  ინგ გ1 5:14 სფრ ა2
1/2 ფინ | გერ 22:7 იტა
| ირლ 31:0 სფრ
ფინალი | გერ
7:28
ირლ

ქულა:  20 ირლ, 18 გერ, 16 იტა, 14 სფრ – 12 რუს, 10 ინგ,
8 ესპ, 6
პორ – 4 უელ, 3 შვდ, 2 საქ, 1 პოლ

შემდეგი ეტაპი:  30/06 - 1/07  მარკუსი (სფრ)

2019 * მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

15/05 რუმინეთი და ესპანეთი მოიხსნენ
    ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
გერ პორ
სამ
რეპ  ტონ  ურუ

2017-18 * დიდი 10

 

პლეი’ოფი

სრულად

დიდი ფინალი    კვი 13/05  ავჭალა  20.00

ლოკომოტივი მეათედ გახდა ჩემპიონი

კვარცხლბეკი

სტატ’მოწინავენი

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ლოკომოტივი ^

70

+238

15-3

10

აია  ქუთაისი

70

+296

16-2

6

ჯიქი  გორი ^

58

+162

11-6*1

12

ბათუმი

58

+132

12-5*1

8

ლელო სარასენს

47

+48

10-8

7

ხარები  რუსთავი

44

-1

09-8*1

6

აკადემია

33

+18

05-13

13

არმაზი  მარნეული

32

-87

06-11*1

6

არმია

15

-353

03-15

3

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-453

01-17

1

^ პირისპირ შედეგით  |  ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

ბაგრატი გავარდა პირველ ლიგაში

2017-18 * სხვა ლიგები

პირველი დასრულდა

პატარძეული ავიდა დიდ 10-ში

ხულიგანა გავარდა რეგიონულ ლიგაში

რეგიონული  27/05 მეორე გადათამაშება

ტაო ავიდა პირველ ლიგაში

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

დასავლეთი  |  აღმოსავლეთი

ჭაბუკთა ""  დასრულდა

აღმ      |  დას    

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება  სასჯელი

ესები

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

  კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის
ბლანკი და მისი შევსების
ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

ტაბლო = რბევა!

სად მივაბაროთ ბიჭი

სარაგაბო ბაზები

ევროპის ერთა თასი

ვიდეო გალერეა

არქივი

მსოფლიო თასი 2015

ლეგიონერები

referee

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო