საქართველო @ 20წ მსოფლიო პირველობა 2019

20წ საქართველო 2019 მსოფლიო პირველობაზე (არგენტინა)

 

 

თედო აბჟანდაძე

ლუკა აზარიაშვილი

მიხეილ ალანია

პაატა ბურჭულაძე

ლუკა გელაშვილი

ტატო გვიმრაძე

იოსებ გუშარაშვილი

დემურ თაფლაძე

ზაურ თევდორაშვილი

იოანე იაშაღაშვილი

ვანო კარკაძე

კობა კოლოტაური

ოთარ ლაშხი

ლაშა ლომიძე

გიორგი მარგალიტაძე

სანდრო მარგიანი

კოტე მარჯანიშვილი

ლუკა ნიორაძე

დაჩი პაპუნაშვილი

ირაკლი სიმსივე

ზურა ქავთარაძე

ნიკა ღვალაძე

ბექა ყორიაული

გივი ცინცაძე

ლუკა ჭელიძე

თემურ ჭიჭინაძე

გია ხარაიშვილი

ვახტანგ ჯინჭარაძე

03/06_2019 @ 13.30

 

20წ საქართველო 2018

20წ საქართველო 2018 მსოფლიოს პირველობაზე (საფრანგეთი)

შერკინება

1  

გურამ გოგიჩაშვილი  

რასინგ [სფრ]

  

გიორგი ნუცუბიძე  

ჯიქი გორი

2  

ლევან პაპიძე  

ლელო-სარასენს

  

თენგიზ ზამთარაძე  

ლელო-სარასენს

  

გიორგი მენაბდე  

ბათუმი

3  

ლუკა ჯაფარიძე  

ლელო-სარასენს

  

გია ხარაიშვილი  

არმაზი მარნეუ

  

ლუკა აზარიაშვილი  

მონპელიე [სფრ]

4-5  

ლაშა ჯაიანი  

ექსეთერ [ინგ]

  

ბექა საღინაძე^კაპ  

ლელო-სარასენს

  

ლუკა გელაშვილი  

ჯიქი გორი

  

არჩილ აბესაძე  

ლელო-სარასენს

6-7  

სანდრო მამამთავრიშვილი  

ლელო-სარასენს

  

თორნიკე ჯალაღონია  

ჯიქი გორი

  

თენგიზ გიგოლაშვილი  

არმაზი მარნეუ

8  

არსენ მაჩალაძე  

აია ქუთაისი

ხაზი

9  

გელა აფრასიძე  

მონპელიე [სფრ]

  

ლუკა დვალიშვილი  

არმაზი მარნეუ

  

მიხეილ ალანია  

ჯიქი გორი

10  

თედო აბჟანდაძე  

აია ქუთაისი

12-13  

გიორგი წიკლაური  

ჯიქი გორი

  

სანდრო სვანიძე  

არმაზი მარნეუ

  

ლაშა ლომიძე  

აია ქუთაისი

11-14  

დემე თაფლაძე

ლელო-სარასენს

  

ოთარ ძაგნიძე  

აია ქუთაისი

  

თემურ ჭიჭინაძე  

ჯიქი გორი  

  

კოტე მარჯანიშვილი  

ლოკომოტივი

15  

ბექა მამუკაშვილი  

ლელო-სარასენს

 

საქართველო @ 20წ მსოფლიო პირველობა 2017

20წ საქართველო 2017 მსოფლიო პირველობაზე (საქართველო)

 

 

თედო აბჟანდაძე

შოთა არეშიძე

გელა აფრასიძე

ბეჟან გავაშელიშვილი

გურამ გოგიჩაშვილი

გიორგი გოგოლაძე

ლუკა დვალიშვილი

რევაზ დუგლაძე

თენგიზ ზამთარაძე

სანდრო კალმახელიძე

გიორგი კვესელაძე

არსენ მაჩალაძე

დავით მესხი

ლადო მიმინოშვილი

მირიან მოდებაძე

გიორგი ნუცუბიძე (აია)

ლევან პაპიძე

გურამ პაპიძე

ბექა საღინაძე

საბა სვიმონიშვილი

ილია სპანდერაშვილი

ლაშა ტაბიძე

აკაკი ტაბუცაძე

გიორგი წიკლაური

უშანგ ჭეიშვილი

ლაშა ჯაიანი

თორნიკე ჯალაღონია

კობა ჯიმშელეიშვილი

       

ილია მაისურაძე
მთავარი მწვრთნელი

ზურა ამონაშვილი
მწვრთნელი

ლადო კილასონია
მწვრთნელი

ოთარ იაშვილი
მენეჯერი

გიორგი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

გივი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

სანდრო ჭეიშვილი
ვიდეო ანალიტიკოსი

ნიკოლოზ შათირიშვილი
ექიმი

ირაკლი შაორშაძე
ფიზიო

გიორგი კანდელაკი
ფიზიო

რომან სახოკია
ფიზიო

ლიამ რობინსონ
ფიზიო

       

გიგა გრიგალაშვილი

სანდრო მამამთავრიშვილი

ბექა მამუკაშვილი

ალექსან~ ნახუცრიშვილი

გიორგი ნუცუბიძე (ჯიქ)

ლევან ჭავჭავაძე

   
       

19.55 @ 16/05_2017

 

 

 

20წ საქართველო 2016 მსოფლიო პირველობაზე (ინგლისი)

 

 

გელა აფრასიძე

მიხეილ ბაბუნაშვილი

ოთარ გიორგაძე

ლუკა გოგინავა 

ბექა გორგაძე

დემურ ეფრემიძე  

სანდრო ილურიძე

გიორგი კვესელაძე

გიორგი კოშაძე

ვასილ ლობჟანიძე

თორნიკე მატარაძე

გიორგი მელიქიძე

სანდრო მერკვილიშვილი

დავით მესხი

ლადო მიმინოშვილი

მირიან მოდებაძე  

დავით მოძღვრიშვილი  

ნიკა ნეფარიძე

ლაშა საჯაია

ირაკლი სვანიძე

ილია სპანდერაშვილი  

ლაშა ტაბიძე

გურამ ქანდაურაშვილი 

რატი შანიძე

გიორგი ცუცქირიძე

ირაკლი ცხადაძე

გიორგი ხუროშვილი  

გიორგი ჯავახია

       

ილია მაისურაძე
მთავარი მწვრთნელი

ლადო კილასონია
მწვრთნელი

ზურა ამონაშვილი
მწვრთნელი

ოთარ იაშვილი
მენეჯერი

სანდრო ჭეიშვილი
ვიდეო ანალიტიკოსი

გიორგი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

ლიამ რობინსონ
ფიზიო

ირაკლი შაორშაძე
ფიზიო

       
       

გაგა არაბული

ცისკარა ბერიაშვილი  

გიორგი გოგოლაძე

მიხეილ გორგასლიძე 

გიორგი გულმაგარაშვილი

რეზი დუგლაძე

თორნიკე ზოიძე

სანდრო მამამთავრიშვილი

ლაშა მამუჩარაშვილი  

თორნიკე მანაგაძე

გიორგი მელაძე 

გურამ პაპიძე 

გიორგი უშხვანი 

ვანო ფუტკარაძე

უშანგ ჭეიშვილი  

 

15.15 @ 24/05_2016

 

 

 

20წ საქართველო 2015 მსოფლიოს ალაფაზე (პორტუგალია)

       

 

     

ილია მაისურაძე
მთავარი მწვრთნელი

ლადო კილასონია
მწვრთნელი

ზურა ამონაშვილი
მწვრთნელი

გაგა გურეშიძე
მწვრთნელი

ირაკლი ჭყონია
მაწრთობი

გიორგი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

ვახტანგ წიკლაური
ექიმი

ირაკლი შაორშაძე
ფიზიო

დავით რამიშვილი
ვიდეო ანალიტიკოსი

ოთარ იაშვილი
მენეჯერი

ირაკლი ხუნდაძე
მენეჯერი

 
       

ბადრი ალხაზაშვილი

გიორგი ბაბუნაშვილი

მიხეილ ბაბუნაშვილი

თორნიკე ბუბუტეიშვილი

ოთარ გიორგაძე

ბექა გორგაძე

დავით გულიტაშვილი

თორნიკე ზოიძე

გიორგი თედორაძე

თემურ თუთბერიძე

სანდრო ილურიძე

თემურ ირემაძე

ბექა კაკაბაძე

როლანდ კვაჭაძე

იოსებ კიკვაძე

გიორგი კოშაძე

ბადრი ლიპარტელიანი

ვასილ ლობჟანიძე

გივი ლოსაბერიძე

თორნიკე მატარაძე

გიორგი მელიქიძე

ალექს.მერკვილიშვილი

ჟორა მღებრიშვილი

ნიკა ნეფარიძე

დავით პაპავაძე

ლაშა საჯაია

ირაკლი სვანიძე

ნიკო სვიმონიშვილი

ანზორ სიჭინავა

რატი შანიძე

გიორგი ცუცქირიძე

ირაკლი ცხადაძე

ზაურ ხარებავა

გიორგი ჯავახია

რეზი ჯინჭველაშვილი

 

 

11/05 @ 11.15

 

 

 

 

20წ საქართველო 2014 მსოფლიო ალაფაზე (ჰონკონგი)

რაზმის სია

       

ბადრი ალხაზაშვილი

ვახტანგ ამირანაშვილი

გიორგი აფციაური

გიორგი ბაბუნაშვილი

ბესო ბარბაქაძე

რევაზ ბროძელი

ფარნავაზ გასვიანი

მურაზ გიორგაძე

დავით გულიტაშვილი

ბადრი დანგაძე

დევი დევსურაშვილი

თემურ თუთბერიძე

ბექა კაკაბაძე

როლანდ კვაჭაძე

გიორგი მარგველანი

ჟორა მღებრიშვილი

დავით პაპავაძე

გიორგი სორდია

გიორგი ტალახაძე

გიორგი ტორაძე

გიორგი ფრუიძე

დავით ფხაკაძე

შალვა შაშიაშვილი

საბა შუბითიძე

ზაურ ხარებავა

რევაზ ჯინჭველაშვილი

 

 

 

10.25 @ 31/03 2014

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი  | ბოლო, II ეტაპი   ლოძ (პოლ)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო 

20/07

14.06

ინგლისი

21:12

 

16.51

გერმანია

12:15

 

19.36

რუსეთი

22:17

#

მ-წ

სხვ

ა1

ესპ

3-0

+24

ა2

სფრ

2-1

+5

7

პორ

1-2

+14

11

რუმ

0-3

-43

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

3-0

+78

ბ2

იტა

2-1

+4

8

უელ

1-2

+1

12

პოლ

0-3

-83

#

მ-წ

სხვ

1

გერ

3-0

+21

2

საქ

2-1

+11

9

ინგ

1-2

-18

10

რუს

0-3

-14

საგაისოდ (2020) გრან პრი’ზე დავრჩით
გავარდა რუმინეთი  
|  შემოვიდა ლიეტუვა

21/07

14.06

იტალია   I-VIII

07:12

V-VIII

16.15

უელსი

14:17

გაისად (2020) ვერ წავალთ ჰონ’კონგში,
მსოფლიო სერიის შესარჩევ
ზე

VII-VIII

19.02

პორტუგალია

19:40

ეტაპზე დავიკავეთ VIII ადგილი

გრან პრი’ზე დავაფინიშეთ IX ადგილზე

ახალი ჩემპიონია გერმანია!

ქულა:  34 გერ; 32 სფრ ირლ – 28 ესპ; 22 უელ იტა;
19 ინგ, 16 პორ, 9 საქ, 8 რუს, 4 პოლ – 2 რუმ

გერ იტა პორ   ჰონ’კონგ 2020
გერ  მსოფლიო სერია @ ინგ + სფრ 2020  

2019  |  მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

მოვარჯიშე რაზმი

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

მეტოქე შეირჩევა

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

1989 - 2019    223 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით
განრიგში შაბათები წერია, მაგრამ შეიძლება კვირას ვითამაშოთ

.

01/02

.

შინ

რუმინეთი

.

08/02

.

გარეთ

ესპანეთი

.

22/02

.

შინ

ბელგია

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

.

14/03

.

შინ

რუსეთი

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

დებულება  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  დუბლები

იწყება 30/08  |  განრიგი

დებულება  |  წინა სეზონი

2019-20  |  პირველი ლიგა

იწყება 06/09  |  განრიგი

1

ვეფხვები  პატარძეული

2

არმია  თბილისი

3

არესი  ქუთაისი

4

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

5

არწივები  ოზურგეთი

6

დინამო  თბილისი

7

კოლხი რაინდები  ფოთი

8

ბაგრატი  ქუთაისი

9

ყაზბეგი  სტეფან’წმინდა

10

დევები  თბილისი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  რეგიონული ლიგა

დასავლეთი  |  იწყება 14/09  |  განრიგი

1

იმერეთი  ჭიათურა

2

დინოზავრი  წყალტუბო

3

აიეტი  ვანი

4

ფირალები  ქედა

5

არწივები  ზესტაფონი

+

ბორჯომი  ბორჯომი

აღმოსავლეთი  |  იწყება 07/09  |  განრიგი

1

თელავი  თელავი

2

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

3

გორი  გორი

4

წიქარა  თბილისი

5

სტუ  თბილისი

+

ხვამლი  თბილისი

+

გორდა  გორი

დებულება  |  წინა სეზონი

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

2019-20  |  ჭაბუკთა ლიგები

შეივსება 05/08’მდე
განაცხადთა შემოსვლის კვალად

"" [2001-02 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

"" [2003-04 დაბ]

დებულების პროექტი  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

საშეჯიბრო განაცხადის ფორმა

25/0705/08  შევსებული
გამოიგზავნოს მეილზე

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი


2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

ქულთა ტოლობა [თაი’ბრეიქი]

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო