საქართველო @ 18წ ევროპის პირველობა 2016

18წ საქართველო 2017 ევროპის ღია პირველობაზე (საფრანგეთი)

       

დავით ჩავლეიშვილი
მთ.მწვრთნელი

მიხეილ სუჯაშვილი
მწვრთნელი

მამუკა ტყეშელაშვილი
მწვრთნელი

ლევან შარვაშიძე
მწვრთნელი

პაატა მაისურაძე
მენეჯერი

ზაზა ლეჟავა  
რაგბის აკადემია

გივი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

დავით რამიშვილი
ვიდეო

სერგო ბერიაშვილი
ექიმი

გიორგი სვანიძე
ფიზიო

   

 

     

თედო აბჟანდაძე

ლუკა აზარიაშვილი

მიხეილ ალანია

გიორგი ასათიანი

გიორგი ახალაძე

ლუკა გელაშვილი

დემურ თაფლაძე

იოანე იაშაღაშვილი

ვანო კარკაძე

კობა კოლოტაური

გიგი ლეშკაშელი

ლაშა ლომიძე

კოტე მარჯანიშვილი

ლევან ნარიმანიძე

რატი ჟორჟოლიანი

ირაკლი სიმსივე

ბექა ყორიაული

გოჩა ჩანადირი

ოთარ ძაგნიძე

ნიკა წივწივაძე

ლუკა ჭელიძე

სოსო ჭყოიძე

რევაზ ხარაზიშვილი

გია ხარაიშვილი

საბა ხურცილავა

საბა ჯღარკავა

   
       

 

6/04_2017 @ 13.35

 

 

საქართველო @ 18წ ევროპის პირველობა 2016

18წ საქართველო 2016 ევროპის პირველობაზე (პორტუგალია)

       

დავით ჩავლეიშვილი
მთ.მწვრთნელი

მიხეილ სუჯაშვილი
მწვრთნელი

მამუკა ტყეშელაშვილი
მწვრთნელი

ლევან შარვაშიძე
მწვრთნელი

პაატა მაისურაძე
მენეჯერი

გიორგი მაისურაძე  
მაწრთობი

გივი ნადარეიშვილი
მაწრთობი

სანდრო ჭეიშვილი
ვიდეო

სერგო ბერიაშვილი
ექიმი

გიორგი სვანიძე
ფიზიო

   
       

ლუკა აზარიაშვილი

გელა აფრასიძე

თენგიზ გიგოლაშვილი

გურამ გოგიჩაშვილი

გიგა გრიგალაშვილი

არდაშ დარბოევი

თენგიზ ზამთარაძე

ივანე კალანდაძე

სანდრო კალმახელიძე

ელგუჯა კიკვაძე

სანდრო მამამთავრიშვილი

ბექა მამუკაშვილი

ლუკა მარგიანი

არსენ მაჩალაძე

გიორგი ნარიმანიძე

გიორგი ნუცუბიძე

ლევან პაპიძე

ბექა საღინაძე

სანდრო სვანიძე

ჯემალ შათირიშვილი

       

გიორგი წიკლაური

კოტე ხამაშურიძე

იოსებ ხეტაშვილი

საბა ხურცილავა

ლაშა ჯაიანი

თორნიკე ჯალაღონია

   
       

 

17/03_2016 @ 15.00

 

18წ საქართველო 2015 ევროპის პირველობაზე (საფრანგეთი)

       

დავით ჩავლეიშვილი

მიხეილ სუჯაშვილი

პაატა მაისურაძე  

გიორგი მაისურაძე  

მამუკა ტყეშელაშვილი

ლევან შარვაშიძე

სერგო ბერიაშვილი

გიორგი სვანიძე

       
       

შოთა არეშიძე

გელა აფრასიძე

თორნიკე აქუბარდია

გიორგი გოგოლაძე

გიორგი ელისაშვილი

გელა ელოშვილი

გიორგი კვესელაძე

ელგუჯა კიკვაძე

სანდრო მამამთავრიშვილი

ბექა მამუკაშვილი

ერეკლე მაჭარაშვილი

დავით მესხი

ლადო მიმინოშვილი

მირიან მოდებაძე

დავით მოძღვრიშვილი

გურამ პაპიძე

ბექა საღინაძე

სანდრო სვანიძე

საბა სვიმონიშვილი

ილია სპანდერაშვილი

ლაშა ტაბიძე

გიორგი ფრიდონიშვილი

ჯემალ შათირიშვილი

ზაალ ცქიფურიშვილი

ლევან ჭავჭავაძე

უშანგ ჭეიშვილი

გიორგი ნუცუბიძე

 

       
       

გიორგი გულორდავა

არდაშ დარბოევი

რევაზ დუგლაძე

სანდრო კალმახელიძე

თემურ კვიცარიძე

არსენ მაჩალაძე

სანდრო ნახუცრიშვილი

 

ომარ ოდიშვილი

გიორგი წიკლაური

კობა ჯიმშელეიშვილი

 

 

1/04 @ 11.40

 

 

 

18წ საქართველო 2014 ევროპის პირველობაზე (პოლონეთი)

რაზმის სია >>> 

       

კოტე ახობაძე

მიხეილ ბაბუნაშვილი

ოთარ გიორგაძე

ლუკა გოგინავა

ბესო გოგოლაძე

მიხეილ გორგასლიძე

ბექა გორგაძე

კახა ელბაქიძე

თორნიკე ზოიძე

სანდრო ილურიძე

გიორგი კოშაძე

დათო ლობჟანიძე

ვასო ლობჟანიძე

შაქრო ლომსიანიძე

ლაშა მამუჩარაშვილი

თორნიკე მანაგაძე

ვანო მარგალიტაძე

გიორგი მელაძე

ნიკა ნეფარიძე

ბექა ნონიაშვილი

ლაშა საჯაია

ირაკლი სვანიძე

ლაშა ტაბიძე

გიორგი ხუროშვილი

თორნიკე ხურცილავა

გიორგი ჯავახია

 

 

 

19.20 @ 3/04 2014

 

საქართველო @ 18წ ევროპის პირველობა 2013

18წ საქართველო 2014 (გაფართოებული)

1

ნიკა ნეფარიძე

2

სანდრო პაპუნაშვილი

3

ვანო მარგალიტაძე

4

დათო ფაილოძე

5

თორნიკე ზოიძე

6

ირაკლი ცხადაძე

7

ბექა გორგაძე

8

ბესო გოგოლაძე

9

გაგა არაბული

10

გიგლა ქურასბედიანი

11

ლაშა საჯაია

12

მიხეილ გორგასლიძე

13

კახა ელბაქიძე

14

თორნიკე კალანდარიშვილი

15

ბექა მაზმიშვილი

16

ვასო ლობჟანიძე

17

ლაშა გედეხაური

18

გიორგი კოშაძე

19

კოტე ახობაძე

20

თორნიკე ხურცილავა

21

სოსო ჯაფარიძე

22

დათო ლობჟანიძე

23

ლაშა მამუჩარაშვილი

24

გიორგი მელაძე

25

ვახო გაბისიანი

26

გიორგი კვესელაძე

27

თორნიკე აქუბარდია

28

ბექა ნონიაშვილი

29

ლაშა ტაბიძე

30

ლუკა გოგინავა

31

სანდრო ილურიძე

32

ირაკლი სვანიძე

33

მიხეილ ბაბუნაშვილი

34

გიორგი ჯავახია

35

ოთარ გიორგაძე

36

თორნიკე მანაგაძე

37

ლევან გურგენაძე

38

თემო ცხვიტავა

39

ნიკა ჯიმშელეიშვილი

40

თორნიკე მატარაძე

41

შაქრო ლომსიანიძე

42

გიორგი უშხვანი

43

ზაალ ცქიფურიშვილი

44

საბა ერემეიშვილი

45

მამუკა ჩანჩიბაძე

46

ლადო მიმინოშვილი

47

გიორგი ჯღამაია

48

მირიან მოდებაძე 

49

ლადო დოლაბერიძე

50

გია ხარაბაძე

 

23.40 @ 6/03 2014

საქართველო @ 18წ ევროპის პირველობა 2013

საქართველო @ 18წ ევროპის პირველობა 2013 (III სფრ)

1  

ბექა კაკაბაძე  

ლოკომოტივი

2  

ბადრი ალხაზაშვილი  

აკადემია

3  

ზაურ ხარებავა  

ფოთი

4  

თორნიკე ზოიძე  

აკადემია

5  

როლანდ კვაჭაძე  

ლელო

6  

თორნიკე ბუბუტეიშვილი  

ლელო

7  

ბადრი დანგაძე  

აია

8  

დავით პაპავაძე  

ჯიქები

9  

ვასილ ლობჟანიძე  

არმაზი

10  

რევაზ ჯინჭველაშვილი  

აია

11  

დავით გულიტაშვილი  

რუსთავი

12  

თემურ ირემაძე  

აია

13  

სანდრო ილურიძე  

აკადემია

14  

იოსებ კიკვაძე  

აია

15  

ირაკლი სვანიძე  

ხულიგანა

16  

დავით ფხაკაძე

არმაზი

17  

გიორგი ტორაძე  

აია

18  

გუგა ხანთაძე  

აია

19  

ბექა გორგაძე  

რუსთავი

20  

თეიმურაზ თუთბერიძე  

აია

21  

ბადრი ლიპარტელიანი  

არმაზი

22  

დევი დევსურაშვილი  

ხულიგანა

23  

დავით ლობჟანიძე  

არმაზი

24  

ჟორა მღებრიშვილი  

რუსთავი

25  

გიორგი ხვისტანი  

ყოჩები

26  

ლევან გიკაშვილი  

ლელო

 

მენეჯერი  

ოთარ იაშვილი

მთ.მწვრთნელი  

ილია მაისურაძე

მწვრთნელი  

ზურაბ ამონაშვილი

მაწრთობი  

ირაკლი ჭყონია

ექიმი  

სერგო ბერიაშვილი

ფიზიო  

გიორგი შაორშაძე

საქართველოს 18-წლამდელთა ნაკრების გაფართოებული შემადგენლობა 2012 წელი


  სახელი გვარი პოზიცია კლუბი სიმაღლე წონა
1 ლექსო ცისკარიშვილი 1, 3 თბილისი 182 103
2 მიხეილ ზურიკაშვილი 1, 2 ხარები 178 101
3 ბადრი  ალხაზაშვილი 2 აკადემია 181 95
4 ბექა ფირიაშვილი 2 ყოჩები 179 87
5 გიორგი მარგველიანი 3. 4 ივერია 183 113
6 მიხეილ მასხარაშვილი 4, 5 ჯიქები 190 96
7 შოთა თევზაძე 6, 7, 8 ჯიქები 190 103
8 ონისე მოგელაშვილი 6, 7 ჯიქები 180 95
9 გიორგი გოგლიძე 6, 7 აკადემია 185 86
10 ფარნა გასვიანი  4, 6, 7 ლოკომოტივი 187 87
11 საბა შუბითიძე 6, 7 აკადემია 182 85
12 გიორგი აფციაური 15 თსუ 178 79
13 ლაშა ლაშხია 12, 13 ლელო 185 93
14 ილია მელაძე 9, 12, 15 აკადემია 171 74
15 რეზი ბროძელი 9, 10, 15 არმაზი 179 79
16 გიორგი ტალახაძე 10 ხულიგანა 180 80
17 სოსო ტუკვაძე 10 ყოჩები 182 80
18 ნიკა ამაშუკელი 12, 13 ჯიქები 184 85
19 ვახო ამირანაშვილი 6, 7, 8 ივერია 185 96
20 საბა  ჩიხლაძე 14 ლელო 185 85
21 გიორგი ნათელაშვილი 12, 13 ხარები 183 92
22 მურაზი გიორგაძე 11, 13, 15 ვეფხვები 183 78
23 დევი დევსერაშვილი 11, 13 ხულიგანა 183 84
24 ზაური ხარებავა 1 ფოთი 177 103
25 შალვა  შაშიაშვილი 4 6 აია 192 98
26 თეიმურაზ  თუთბერიძე 9 აია 172 75
27 რევაზი ჯინჭველაშვილი 10 აია 174 71
28 გიორგი ფრუიძე 11 აია 193 95
29 ლაშა ნადირაძე 9 ჯიქები 177 70
30 იოსები კიკვაძე 14 აია 182 77
31 ვანო ბერიკაშვილი 4,5 თელავი 192 93
32 ზურა ჯაულაყიძე 1,3 ლელო 175 100
33 ჟორა   მღებრიშვილი 6,7,8 ხარები 184 90
             
 

მთავარი მწვრთნელი:

ილია მაისურაძე        
 

ხაზის მწვრთნელები:

ლადო კილასონია და ზურაბ ამონაშვილი      
 

შერკინების მწვრთნელი:

ირაკლი ჭყონია        

საქართველოს 18-წლამდელთა ნაკრების გაფართოებული შემადგენლობა 2011 წელი


 

გვარი

სახელი

დაბადებისთარიღი

კლუბი

სათამაშოამპლუა

1

ქოიავა

სანდრო

3/1/1992

ლელო

4, 6

2

ბუჯიაშვილი

ხვიჩა

4/15/2009

ლოკომოტივი

5, 8

3

სურგულაძე

ელგუჯა

11/12/1992

ლელო

5, 6

4

ძნელაძე

ზურაბი

1/23/1992

აია

14, 13, 15

5

არაბიძე

ბექა

7/16/1992

აია

1, 3, 4

6

ბერაძე

საბა

7/3/1992

ხულიგანა

6, 7

7

ლომთაძე

გიორგი

3/30/1993

აია

2, 12

8

თეთრაშვილი

გიორგი

8/31/1993

ხულიგანა

1, 3

9

შენგელია

გურამი

10/10/1992

ვანი

7, 8

10

მარდალეიშვილი

ნოდარი

7/22/1993

აია

5, 8

11

ზიბზიბაძე

გიორგი

8/28/1992

აია

9, 12, 11

12

მისრიაშვილი

გიორგი

2/20/1992

არმაზი

9, 12

13

გაგოშვილი

გიგა

2/15/1992

შევარდენი

13

14

ქოჩიაშვილი

გიორგი

5/5/1992

ხულიგანა

1, 6

15

გოგოლაშვილი

ლევანი

9/19/1992

აკადემია

11

16

ხიპაშვილი

ბექა

2/28/1992

ლელო

4, 8

17

ხუციშვილი

ვაჟა

6/27/1993

რუსთავი

9, 10

18

მამრიკიშვილი

ბექა

3/10/1992

აია

6

19

შარიქაძე

მერაბი

5/17/1993

აკადემია

10,12

20

მჭედლიძე

თამაზი

3/17/1993

თსუ-ლომები

13,14

21

ნავროზაშვილი

ზაზა

7/27/1992

ივერია

1, 3

22

ჭინჭარაული

გოდერძი

2/21/1992

ლელო

10, 12

23

ხიდეშელი

დავითი

4/3/1993

თსუ

2, 14

24

კობახიძე

ბახვა

5/9/1992

თსუ-ლომები

14, 15

25

ჯიბლაძე

თორნიკე

8/2/1993

თსუ

1, 3

26

ლომიძე

ლაშა

6/30/1992

აკადემია

4, 8

27

კოპაძე

დაჩი

12/23/1992

ჯიქები

11, 13, 14

 

 

მთავარიმწვრთნელი:

ლევან მგელაძე

895-336348

 

მწვრთნელი:

დავით კაკაბაძე

899-656259

 

მენეჯერი:

ოთარ იაშვილი

895-303732


საქართველოს 18 წლამდელთა ნაკრების შემადგენლობა. 2010 წელი


გვარი სახელი კლუბი დაბადების წელი პოზიცია სიმაღლე წონა
ქოიავა სანდრო ლელო 1992 4/5 191 103
ბუჯიაშვილი ხვიჩა ლოკომოტივი 1992 8 191 108
სურგულაძე ელგუჯა ლელო 1992 6/7 189 92
ძნელაძე ზურაბი აია 1992 15/14 192 92
არაბიძე ბექა აია 1992 6/7 186 105
ლომთაძე გიორგი აია 1993 2 173 90
თეთრაშვილი გიორგი ხულიგანა 1993 1/3 180 95
შენგელია გურამ ჯიქები 1992 6/7 191 95
მარდალეიშვილი ნოდარი აია 1993 8 188 105
ზიბზიბაძე გიორგი აია 1992 12/13 182 86
მისრიაშვილი გიორგი არმაზი 1992 9 174 97
გაგოშვილი გიგა შევარდენი 1992 13 180 85
ქოჩიაშვილი გიორგი ჯიქები 1992 1/6 180 98
გოგოლაშვილი ლევან აკადემია 1992 11/14 181 73
ხიპაშვილი ბექა ლელო 1992 4/5 192 112
ხუციშვილი ვაჟა რუსთავი 1993 9 170 74
მამრიკიშვილი ბექა აია 1992 6 177 92
შარიქაძე მერაბ აკადემია 1993 10/12 182 80
მჭედლიძე თამაზ ლომები 1993 11/13 195 108
ნავროზშვილი ზაზა ივერია 1992 1/3 187 104
ჭინჭარაული გოდერძი ლელო 1992 10 184 80
ხიდაშელი დავითი თსუ 1993 2 173 90
კობახიძე ბახვა ლომები 1992 15 195 93
ჯიბლაძე თორნიკე თსუ 1993 1/3 177 102
ლომიძე ლაშა აკადემია 1992 4/5 197 108

 

საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * კონტინენტის ფარი

შაბ 21/10  ბათუმი  15.00

21/10_2017 @ 24.50

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

9

+39

9/3

რვგ (იტა)

6

-1

5/6

ჰდლ (გერ)

4

-13

3/7

ვდნ (იტა)

1

-32

4/9

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

7

+13

8/5

კლვ (იტა)

6

+23

9/4

პდვ (იტა)

5

+1

3/3

ლშბ (პორ)

4

-30

5/9

  ლელოთა ფარდობა დადგინდა!  

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2017-18 * დიდი 10

10/10_2017 @ 18.25

განახლდება  27/10

8/10 @ 19.40

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

24

+57

6-0

0

ლელო სარასენს

18

+28

4-2

2

ბათუმი

17

+75

3-1*1

3

ხარები  რუსთავი

17

-1

4-2

1

ჯიქი  გორი

16

+28

3-3

4

ლოკომოტივი

14

+11

3-2

2

არმაზი  მარნეული

13

-4

2-3*1

3

არმია

9

-78

2-4

1

აკადემია

5

-42

0-6

5

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-74

1-5

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

21/10_2017 @ 16.30

19-22/10   IV ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/10_2017 @ 19.40

22/10   დას VII ტური | აღმ VI ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

20/10_2017 @ 19.15

"" ლიგ

24-26/10  საჩემპიონო ნახევარ’ფინალები

საპასუხო სრეიტინგო მატჩები

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

19-20/10   III ეტაპის ბოლო, VI ტური

ზედა რვეული         შუა რვეული     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

20/10_2017 @ 17.20

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/10_2017 @ 18.55

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 1989-2017   203 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

შაბ

11/11

18.00

დინამო

კანადა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

18.00

მესხი

შტატები

.

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო