დოკუმენტები

 

წესდება

ქარტია

საქართველოს რაგბის კავშირის ბიუჯეტი 2016

სრკ ნამდვილ წევრთა სია

საშეჯიბრო დებულება 

სადისციპლინო კოდექსი

სადისციპლინო კოდექსის დანართი № 1

სატრანსფერო დებულება

დიდი 10-ის საიდენთიფიკაციო სამხრის დიზაინი

დიდი 10 - გუნდის სამატჩო განაცხადის ფორმა

 

2016-17 სეზონის დოკუმენტები

მონაწილენი და გათამაშების სისტემა, დანართები

1.    შეჯიბრში მონაწილეობაზე გუნდის განცხადების ფორმა

2.    გუნდის განაცხადის ფორმა

3.    დიდი 10

4.    პირველი ლიგა

5.    დუბლიორთა (ესპუართა) ლიგა

6.    რეგიონალური (მეორე) ლიგა

7.    შვიდკაცა რაგბის საქართველოს პირველობის საშეჯიბრო დებულება

8.    ჭაბუკთა "ა" ლიგა (2017)

9.    ჭაბუკთა "ბ" ლიგა (2017)

 

 

2015-16 სეზონის დოკუმენტები

საშეჯიბრებო დებულება

სადისციპლინო კოდექსი

სადისციპლინო კოდექსის დანართი # 1

დებულება მორაგბის სტატუსისა და ტრანსფერის შესახებ

მატჩის მეთვალყურის (კომისარი) დებულება

მოხალისე მეთველყურის დებულება

გამგეობის სხდომის ოქმები

გამგეობის 2017 წლის 14 ივნისის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2017 წლის 18 აპრილის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2017 წლის 29 მარტის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2017 წლის 31 იანვრის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 17 დეკემბრის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 31 ოქტომბრის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 26 ოქტომბრის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 23 სექტემბრის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 30 აგვისტოს სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 16  აგვისტოს სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 1 აგვისტოს სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 11 ივლისის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 1 ივლისის სხდომის ოქმი

გამგეობის 2016 წლის 28 მაისის გადაწყვეტილება

ამონაწერი  2016 წლის  5 მაისის №6  სხდომის  ოქმიდან

გამგეობის სხდომის ოქმი 3, 2016 წლის 11 თებერვალი

გამგეობის სხდომის ოქმი 2 2016 წლის 23 იანვარი

2016 წლის 9 იანვარი: ეროვნული ნაკრების მთ. მწვრთნელის და ასისტენტის დამტკიცებისა და საშეჯიბრო დებულებაში შეტანილი ცვლილებების შესახებ

2015 წლის 31 ივლისი: სადისციპლინო კოდექსის დამტკიცება

 

მონაწილენი და გათამაშების სისტემა

3.    დიდი 10

4.    პირველი ლიგა

5.    დუბლები

6.    რეგიონალური ლიგა

7.    შვიდკაცა

8.    ჭაბუკთა "ა" ლიგა (2016)

9.    ჭაბუკთა "ბ" ლიგა (2016)

 

 

2014-15 სეზონის დოკუმენტები

საშეჯიბრო დებულება

სადისციპლინო კოდექსი

დანართები

3.    უმაღლესი ლიგა

4.    პირველი ლიგა

5.    დუბლები

6.    რეგიონალური ლიგა

7.    შვიდკაცა

8.    ჭაბუკთა "ა" ლიგა (2015)

9.    ჭაბუკთა "ბ" ლიგა (2015)

გამგეობის სხდომის ოქმები

2014 წლის 5 დეკემბერი

2015 წლის 24 აპრილი: ბორჯომის თორთის დისკვალიფიკაცია

2015 წლის 5 ივნისი

2015 წლის 20 ივნისი

 

 

 

2013-2014 წლის დოკუმენტები

2013 წლის დოკუმენტები

2012 წლის დოკუმენტები

2011 წლის დოკუმენტები

საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

23/06 @ 13.25

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

0:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო