ლიდერი გამოიკვეთა

21-აპრ-2017

ლელოს ჩემპიონატის მეორე ტური ჩოხატაურში გაიმართა.
 
გურიის გუბერნიამ და ადგილობრივმა გამგეობამ თადარიგი დროულად დაიჭირეს – ჩოხატაურის სტადიონზე გუნდებს იდეალური პირობები შეუქმნეს (ტრანსპორტი; კვება; სამედიცინო პერსონალი)
 
ტურნირს გურიისა და სამეგრელოს ლელოს ფედერაციათა პრეზიდენტები – გოჩა მეგრელიშვილი და გაიოზ მონიავა დაესწრნენ.
 
მონიავა ამავდროულად რაგბის კავშირის რეგიონალური სამსახურის უფროსიც გახლავთ და გადატვირთული სამუშაო გრაფიკის მიუხედავად, წარსულში ცნობილ მორაგბეს ლელოს აღორძინებასა და მისი პოპულარიზაციაში მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს.
 
ჩვეულებისამებრ, მოწოდების სიმაღლეზე იყო ლელოს ფედერაციის ვიცე-პრეზიდენტი და სამეგრელო - ზემო სვანეთის ოლიმპიური კომიტეტის თავკაცი დავით კილასონიაც. ლეგენდარული ქართველი მორაგბის თვალთახედვის მიღმა უმცირესი დეტალიც არ დარჩენილა.
 
სანახაობით უკმაყოფილო არც გულშემატკივარი დარჩენილა. 700-მდე ქომაგმა ლამაზი, შედეგიანი თამაშები იხილა და თან საკუთარი გუნდის წარმატებითაც გაიხარა
 
 
მასპინძლებმა ხობისა და სენაკის გუნდები დიდი ანგარიშით დაამარცხეს და ლიდერთა მარაქაშიც გაერივნენ.  ჩოხატაური  –ზუგდიდის; ფოთისა და ხონის გუნდებთან – მეორე - მეხუთე ადგილებს იყოფს და „ოთხის ფინალში“ მოხვედრაზე სერიოზულ პრეტენზიას აცხადებს.
 
ორი ეტაპის შემდეგ ჩხოროწყუ დაწინაურდა. ამ გუნდმა აბაშა და ხობიც დაამარცხა და ქულათა მაქსიმუმით (4 მოგება) ცხრილის კენწეროში დამკვიდრა.
 
სამწუხაროდ, წალენჯიხამ უგანა ჩოხატაურის ეტაპს. ამ გუნდს აბაშასა და ხონთან წაგება ჩაეთვალა და 2 ქულის დაკლებითაც დაჯარიმდა. წალენჯიხელთა ქმედებაზე ორგანიზატორები უახლოეს მომავალში იმსჯელებენ.
 
სამეგრელოს ღია პირველობაზე სულ 5 ეტაპი გაიმართება.  შემდეგ ტურნირს 3 მაისს უმასპინძლებს მარტვილი, ჩემპიონი კი 28 მაისს, ფოთში, „ოთხის ფინალში“ გამოვლინდება
 
დიტო მარინაშვილი
 
 
 
უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

18/08_2017 @ 15.00

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო