7-კაცა | ევროპის გრან-პრის მესამე ეტაპი

06-ივლ-2018

 

7-8 ივლისს საქართველოს 7-კაცა ნაკრები ევროპის გრან-პრის მესამე, ექსეთერის (ინგლისი) ეტაპს ითამაშებს.

 

გუნდმა პირველ ეტაპზე მოსკოვში, მაისში ითამაშა და პოლონეთის დამარცხებით მე-11 ადგილი დაიკავა. 25 ივნისს ჩვენი 7-კაცა შეკრებაზე საფრანგეთში გაემგზავრა და გასულ უქმეებზე მეორე, პარიზის (მარკუსი) ეტაპზე მე-10 ადგილი დაიკავა. ფრანგული შეკრება ამის შემდეგაც გაგრძელდა და ნაკრები ინგლისში დღეს დილით გაემგზავრა.

 

მესამე, ექსეთერის ეტაპზე საქართველო "გ" (C) ჯგუფში, მასპინძელ ინგლისთან, რუსეთთან და პოლონეთთან ითამაშებს. პირველ ორ ეტაპზე რუსეთს და პოლონეთს ორჯერ შევხვდით. რუსეთმა, რომელიც საერთო ჩათვლაში 26-26 ქულით ინგლისთან მესამე-მეოთხე ადგილებს იყოფს, მოსკოვში 19:0, ხოლო მარკუსიში 38:14 მოგვიგო. პოლონეთს მოსკოვში 34:7 ვძლიეთ, მარკუსიში გამარჯვება მეტოქეს დარჩა - 19:10

 

ექსეთერის ეტაპზე 7 ივლისს ჯგუფური ეტაპის თამაშებია, 8 ივლისს - პლეიოფი.

 

12-კაციან განაცხადში, ერთი კვირის წინანდელ შემადგენლობასთან შედარებით სამი ცვლილებაა. გუნდს საფრანგეთში ორშაბათს დაემატა და ექსეთერში ითამაშებს ბორჯღალოსანი სოსო მათიაშვილი. თავის გამოჩენის შანსი მიიღეს 20-წლამდელთა ნაკრების წევრებმა ლაშა ლომიძემ და ოთარ ძაგნიძემ, რომლებიც ფრანგულ შეკრებაზე თავიდანვე იმყოფებიან, მაგრამ მარკუსიში არ უთამაშიათ.

 

ექსეთერის ეტაპზე ითამაშებენ

 

ილია სპანდერაშვილი (არმაზი), ზურაბ ძნელაძე (აია), გიორგი ჭუაძე (აკადემია), ლაშა ლომიძე’უმც (აია), სოსო მათიაშვილი (აკადემია), თენგიზ პერანიძე (ლელო-სარასენს), ირაკლი სვანიძე (ჯიქი), რეზი ხარაზიშვილი (იუნკერები), რამაზ ხარაზიშვილი (ლოკომოტივი), იოანე ხელაია (აკადემია), აკაკი ტაბუცაძე (ლელო-სარასენს), ოთარ ძაგნიძე (აია).

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

2018  |  შემოდგომის ტესტები

საქართველო –

რაზმი  |  ბალანსი  |  ოფიციოზი_EN

1989 - 2018    215 ტესტი  |  254 ბორჯღალოსანი  |  სრულად [1/11]

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

10/11

18.00

ფლორენცია

იტალია

17:28

 23-კაცა სია  |  გუნდები და მსაჯები  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

17/11

18.00

ავჭალა

სამოა

0:0

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი"  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

24/11

18.00

ვაკე

ტონგა

0:0

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი"  |  ოქმი  |  სტატისტიკა

ნოემბრის სრული განრიგი

2019  |  რაგბი ევროპა

ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

.

გარეთ

რუმინეთი

0:0

შაბ

16/02

.

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

02/03

.

გარეთ

ბელგია

0:0

შაბ

09/03

.

შინ

გერმანია

0:0

კვი

17/03

.

გარეთ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

2018-19  |  დიდი 10

განახლდება   30/11

4/11 @ 18.10

სხვ

 მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

32

+108

7-1

4

ლოკომოტივი  თბ

28

+70

6-2

4

არმაზი  მარნეული

26

+104

5-3

6

ხარები  რუსთავი

24

+39

5-3

4

ლელო სარასენს  თბ ^

22

+23

5-3

2

აია  ქუთაისი

22

+18

5-3

2

ჯიქი  გორი

13

-42

2-6

5

აკადემია  თბილისი

12

-95

2-5*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

9

-95

1-6*1

3

არმია  თბილისი

6

-130

1-7

2

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

9-11/11   V ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

10-11/11   V ტური

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

11/11   VII ტური  დას  |  აღმ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

9-11/11   II ეტაპის V ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

13-15/11   II ეტაპის IV ტური

მოწინავე ოთხეულები     დას  |  აღმ
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3270] მორაგბე [09/11]

კაცი [1323] |  ჭაბ’ა [634]  |  ჭაბ’ბ [1313]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  კონტინენტის ფარი

 სრულად   ოფიციოზი_EN

ლოკომოტივი  –

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

13/10

15.00

კალვიზანო

6:17

08/12

18.00

ფიამე ორო

0:0

15/12

18.00

კალვიზანო

0:0

12/01

15.00

ფიამე ორო

0:0

""

სხვ

კლვ (იტა)

9

+26

ლოკ (საქ)

0

-11

ფმრ (იტა)

0

-15

""

სხვ

პდვ (იტა)

8

+19

რვგ (იტა)

2

=0

ბრბ (ბელ)

0

-19

30/03

ფინალი

ბ1

0:0

20/04

ბ1

0:0

მოგებული ადის 2019-20 ჩელენჯზე

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

  ევროპის შესარჩევი

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ რეპ  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

ტაბლო
მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

რაგბი თივი

 

 

imedi

 

logo_palace

 

რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო   აისის ლოგო     მინდა ჯგუფის ლოგო