7-კაცა | ევროპის გრან-პრის მესამე ეტაპი

06-ივლ-2018

 

7-8 ივლისს საქართველოს 7-კაცა ნაკრები ევროპის გრან-პრის მესამე, ექსეთერის (ინგლისი) ეტაპს ითამაშებს.

 

გუნდმა პირველ ეტაპზე მოსკოვში, მაისში ითამაშა და პოლონეთის დამარცხებით მე-11 ადგილი დაიკავა. 25 ივნისს ჩვენი 7-კაცა შეკრებაზე საფრანგეთში გაემგზავრა და გასულ უქმეებზე მეორე, პარიზის (მარკუსი) ეტაპზე მე-10 ადგილი დაიკავა. ფრანგული შეკრება ამის შემდეგაც გაგრძელდა და ნაკრები ინგლისში დღეს დილით გაემგზავრა.

 

მესამე, ექსეთერის ეტაპზე საქართველო "გ" (C) ჯგუფში, მასპინძელ ინგლისთან, რუსეთთან და პოლონეთთან ითამაშებს. პირველ ორ ეტაპზე რუსეთს და პოლონეთს ორჯერ შევხვდით. რუსეთმა, რომელიც საერთო ჩათვლაში 26-26 ქულით ინგლისთან მესამე-მეოთხე ადგილებს იყოფს, მოსკოვში 19:0, ხოლო მარკუსიში 38:14 მოგვიგო. პოლონეთს მოსკოვში 34:7 ვძლიეთ, მარკუსიში გამარჯვება მეტოქეს დარჩა - 19:10

 

ექსეთერის ეტაპზე 7 ივლისს ჯგუფური ეტაპის თამაშებია, 8 ივლისს - პლეიოფი.

 

12-კაციან განაცხადში, ერთი კვირის წინანდელ შემადგენლობასთან შედარებით სამი ცვლილებაა. გუნდს საფრანგეთში ორშაბათს დაემატა და ექსეთერში ითამაშებს ბორჯღალოსანი სოსო მათიაშვილი. თავის გამოჩენის შანსი მიიღეს 20-წლამდელთა ნაკრების წევრებმა ლაშა ლომიძემ და ოთარ ძაგნიძემ, რომლებიც ფრანგულ შეკრებაზე თავიდანვე იმყოფებიან, მაგრამ მარკუსიში არ უთამაშიათ.

 

ექსეთერის ეტაპზე ითამაშებენ

 

ილია სპანდერაშვილი (არმაზი), ზურაბ ძნელაძე (აია), გიორგი ჭუაძე (აკადემია), ლაშა ლომიძე’უმც (აია), სოსო მათიაშვილი (აკადემია), თენგიზ პერანიძე (ლელო-სარასენს), ირაკლი სვანიძე (ჯიქი), რეზი ხარაზიშვილი (იუნკერები), რამაზ ხარაზიშვილი (ლოკომოტივი), იოანე ხელაია (აკადემია), აკაკი ტაბუცაძე (ლელო-სარასენს), ოთარ ძაგნიძე (აია).

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2019  |  18წ ევროპა

კალინინგრად (რუსეთი)   ოფიციოზი_EN
საქართველოს თარიღითა და დროით
 სთრიმი | ვიდეო 
  წკაპი ანგარიშზე 

საქართველო –

კვი

14/04

20.30

1/4   გერმანია  ოქმი

46:00

ოთხ

17/04

20.30

1/2   რუსეთი  ოქმი

64:10

შაბ

20/04

20.00

     ესპანეთი  ოქმი

20:10

2 x 35 წთ (შეს 5’)  |  26-დან თამაშობს 23  |  12 როტაციული შეცვლა
ფრეზე:  1) მეტი ლელო, 2) მეტი გარდასახვა, 3) შუთაუთი

ისტორია

დავიკავეთ I ადგილი !

2018-19  |  დიდი 10

 

შესარჩევი ფინალი

სრულად

შაბ 20/04   ბათუმი   16.00

ბათუმი გავიდა დიდ ფინალში (12/05 ბთმ)
ხარები
დაეშვა წინასწარ ფინალში
(05/05 რსთ)

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3

 

გასავარდნი ფინალი

 

კვი 21/04   ავჭალა   16.00

არმაზი გავიდა წინასწარ ფინალში (05/05 რსთ)

ფრეზე:  0) 2 x 10 წთ; 1) მეტი ლელო, 2) ნაკლები წითელი,
3) ნაკლები სინბინი, 4) უკეთესი ადგილი ორ წრეში 
  მუხლი 2.4

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

19-23/04   XIII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდა ყოჩები

ასვლა | დარჩენა:  21/04  II მატჩი
ვეფხვები 22:6 იუნკერები

დიდ 10-ში ავიდა იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

პირველ ლიგაში ავიდნენ
ყაზბეგი და დევები

ასვლა | დარჩენა:  21/04   II მატჩი
ბაგრატი 19:3
ჭიათურა

პირველ ლიგაში დარჩა ბაგრატი

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

04/05   ნახევარ’ფინალები

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

24-25/04  III ეტაპის ბოლო, VI ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [18/04]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო