18წ | საქართველო 46:0 გერმანია

14-აპრ-2019

© RugbyEurope

 

ევროპის მოქმედმა ჩემპიონებმა უმცროსმა ბორჯღალოსნებმა, 2019 წლის 18-წლამდელთა ჩემპიონატის პირველ მატჩში გერმანია 46:0 დაამარცხეს და ტიტულის დაცვას განაგრძობენ.

 

ნახევარფინალში ჩვენი გუნდის მეტოქე მასპინძელი რუსეთი იქნება, რომელმაც რუმინეთს დაძაბულ ბრძოლაში 13:11 სძლია.

 

მეოთხედფინალში გერმანელებმა დიდი წინააღმდეგობა გაწიეს. უმცროსმა ბორჯღალოსნებმა მღელვარების ფონზე შეცდომები მრავლად დაუშვეს, თუმცა საკუთარი ლელო და კარი ხელუხლებელი მაინც შეინახეს, მეტოქეს კი 7 ლელო გაუტანეს.

 

დებიუტში ანგარიში გივი ცინცაძემ ჯარიმით გახსნა. მე-13 წუთზე გიორგი ქობალიამ 5-მეტრიანი შერკინებიდან შეუტია და მატჩის პირველი ლელო გაიტანა. ამის შემდეგ დიდი ხნის განმავლობაში ანგარიში აღარ შეცვლილა, თუმცა ტაიმის ბოლოს ორი ლელო გავიდა. 30-ე წუთზე დათო ნინიაშვილმა დაახლოებით 60 მეტრი ირბინა და 5-მეტრიან წყვეტილს უწია, იქიდან გასული ბურთი კი ლელოდ ქობალიამ აქცია. ზედ შესვენების წინ ხაზი ზაურ ლუტიძემ გაჭრა და ლელო ნინიაშვილმა გაიტანა, ხოლო ცინცაძემ ორივე გარდასახა - 20:0.

 

ცინცაძემ მეორე ტაიმის მე-6 წუთზე თავი კიდევ ერთხელ გამოიჩინა, ამჟამად ლელოც გაიტანა და თავადვე გარდასახა. მერე ნუგზარ სომხიშვილის ჯერი დადგა, რომელმაც ჯერ მოლი დაასრულა ლელოთი, მერე ტატო გვიმრაძეს შეტევას მიყვა დროულად. მატჩის მიწურულს ლუკა ხეხელაშვილმა სწრაფი შეტევა ლელოდ აქცია, დაჩი პაპუნაშვილმა ბოლო ორი გარდასახვა გაიტანა და მატჩი 46:0 დასრულდა.

 

18-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატი

კალინინგრადი (რუსეთი)

14 აპრილი. მეოთხედფინალი

ესპანეთი - ჰოლანდია 37:0

პორტუგალია - ბელგია 28:5

რუსეთი - რუმინეთი 13:11

 

საქართველო - გერმანია 46:0 

საქართველო: 15. დათო ნინიაშვილი (ხვამლი), 14. ლევან ქუშაშვილი (ლელო), 13. ზაურ ლუტიძე (ხვამლი), 12. ბესო თაყნიაშვილი (ხვამლი), 11. თემურ კოხოძე (აია), 10. გივი ცინცაძე (არმაზი), 9. ლუკა მატკავა (არმაზი); 1. დათო აბდუშელიშვილი (ლელო), 2. ლუკა პეტრიაშვილი (ხვამლი), 3. ალექსანდრე ქუნთელია (ლელო), 4. ლუკა ჩქარეული (ლელო), 5. ტატო გვიმრაძე (ხვამლი), 6. ლუკა ივანიშვილი (წიქარა), 7. თორნიკე ზაქარიაძე (ლელო), 8. გიორგი ქობალია (ლელო).

მარქაფა: 16. ნუგზარ სომხიშვილი (არმია), 17. საბა ხონელიძე (აია), 18. ირაკლი მჭედლიძე (ლელო), 19. ლუკა მაჭარაშვილი (არმაზი), 20. რობი ნერსეზაშვილი (ლელო); 21. ფრიდონ წიკლაური  (ხვამლი), 22. გიორგი ყუფარაძე (ლოკომოტივი), 23. დაჩი პაპუნაშვილი (არმია), 24. ლუკა ხეხელაშვილი (ლელო), 25. ლევან ბრაგვაძე (არმაზი), 26. ლაშა კაკაურიძე (ხვამლი).  

მთავარი მწვრთნელი: დავით ჩავლეიშვილი

მწვრთნელები: მიხეილ სუჯაშვილი, ლევან შარვაშიძე

 

ნახევარფინალები. 17 აპრილი

ესპანეთი - პორტუგალია

საქართველო - რუსეთი

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

23-კაცა რაზმი    ქალაქი  |  ლაივ’სტატისტიკა    LV ანგარიში

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

_14:43$

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

$33:07_

ხუთ

03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

_10:45$

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

_08:27$

ბორჯღალოსანთა მედია’ნობათი

ჩვენი 31-კაცა რაზმი  |  მსაჯები

დიდი 10

V ტური 18-20/10

ოვალის ამქარი

რესურსები

2019-20 სეზონის სიახლეები

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

რაგბი ევროპა 2020

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

01/02

.

შინ

რუმინეთი

კვი

09/02

15.45

გარეთ

ესპანეთი

შაბ

22/02

.

შინ

ბელგია

შაბ

07/03

18.00

გარეთ

პორტუგალია

შაბ

14/03

.

შინ

რუსეთი

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო