საქართველოს პირველობა 2012-13 * უმაღლესი ლიგა

საქართველოს პირველობა 2012-13 * უმაღლესი ლიგა

განაცხადები >>     აია   აკადემია   არმაზი   არმია   ბათუმი  
ილიაუნი ჯიქი   ლელო   ლოკომოტივი   ყოჩები   ხარები  

7/04

 კლუბი   ქალაქი

+პ +ნ

-

გატ:გაშ

სხვ

1

არმია  თბილისი

18

16

0

2

9

2

0 611:251 +360 75
2

ლელო  თბილისი

18 15 0 3

7

3 0 470:248 +222 70
3

აია  ქუთაისი

18

13

2

3

6

2

0 555:245 +310 64
4

ილიაუნი ჯიქი  თბილისი

18

10

0 8 4 4 1 351:273 +78

47

5

არმაზი  თბილისი

18

10

0 8 1 3 0 341:325 +16 44
6

ლოკომოტივი  თბილისი

18 8 2

8

2 4 0 367:344 +23 42
7

ბათუმი  ბათუმი

18 6 0 12

2

4 0

324:444

-120

30
8

ხარები  რუსთავი

18

5

0 13 0 6 0 254:393 -139 26
9

აკადემია  თბილისი

18 4 0

14

0 2 0 191:547 -356 18
10

ყოჩები  თბილისი

18 1 0 17 0

3

0 231:625

-394

7

 ^ პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო

 ახალი ქულათა ნიხრი  

12/04 @ 07.45

პირველი წრე

მეტოქეები

თარიღი

დრო

სტადიონი

შედეგი

მსაჯი

კომისარი

1. რაუნდი    2/09 @ 19.10 ^ ცხრილი

არმაზი - ხარები

1/09

17.00

შევარდენი_

20:7

ჩერგოლეიშვილი

სალთხუციშვილი

აია - ბათუმი

1/09

17.00

დინამო_

13:3

ნარიმანიძე

გ.მიქაბერიძე

ლოკომოტ - ყოჩები

1/09

17.00

ავჭალა_

28:12

რობიტაშვილი

სუთიაშვილი

არმია - ი'უნ'ჯიქი

1/09

19.00

ავჭალა_

$35:19

ჩაჩუა

დოლიძე

ლელო - აკადემია

2/09

17.00

ავჭალა_

$25:0

რობიტაშვილი

გ.მიქაბერიძე

2. რაუნდი    9/09 @ 20.20 ^ ცხრილი

ი'უნ'ჯიქი - ხარები

8/09

16.00

შევარდენი_

13:6$

ნარიმანიძე

ჯალაღონია

ბათუმი - ლოკომოტ

8/09

16.00

ანგისა_

13:10$

რობიტაშვილი

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები - ლელო

8/09

16.00

ავჭალა_

22:47$

ჩერგოლეიშვილი

სუთიაშვილი

არმია - აია

8/09

18.00

ავჭალა_

$15:16

ჩაჩუა

ჭიჭინაძე

აკადემია - არმაზი

9/09

16.00

შევარდენი_

6:24

ჩერგოლეიშვილი

ჭიჭინაძე

3. რაუნდი    16/09 @ 19.45 ^ ცხრილი

არმაზი - ყოჩები

15/09

16.00

შევარდენი_

20:16$

ნარიმანიძე

დ.მიქაბერიძე

ი'უნ'ჯიქი - აია

15/09

18.00

შევარდენი_

12:6$

რობიტაშვილი

დოლიძე

ხარები - აკადემია

15/09

16.00

ავჭალა_

17:11$

ჩერგოლეიშვილი

ქერაშვილი

ლოკომოტ - არმია

15/09

18.00

ავჭალა_

$12:18

ჩაჩუა

ჭიჭინაძე

ლელო - ბათუმი

16/09

18.00

ავჭალა_

$37:10

რობიტაშვილი

დ.მიქაბერიძე

4. რაუნდი    24/09 @ 19.50 ^ ცხრილი

აკადემია - ი'უნ'ჯიქი

22/09

16.00

შევარდენი_

9:39$

ჩაჩუა

დოლიძე

ბათუმი - არმაზი

22/09

17.00

ანგისა_

$13:18

ნარიმანიძე

დ.მიქაბერიძე

ყოჩები - ხარები

22/09

16.00

ავჭალა_

$24:27

რობიტაშვილი

ჭიჭინაძე

არმია - ლელო

22/09

18.00

ავჭალა_

30:23$

ჩერგოლეიშვილი

გ.მიქაბერიძე

აია - ლოკომოტ

23/09

17.00

დინამო_

25:25

ნარიმანიძე

დ.მიქაბერიძე

5. რაუნდი    5/10 @ 15.30 ^ ცხრილი

ყოჩები - აკადემია

30/09

16.00

შევარდენი_

$3:6

ნარიმანიძე

დ.მიქაბერიძე

არმაზი - არმია

30/09

18.00

შევარდენი_

$17:23

ჩაჩუა

ჯავახიშვილი

ლოკომოტ - ი'უნ'ჯიქი

30/09

16.00

ავჭალა_

$29:22$

რობიტაშვილი

ჭიჭინაძე

ლელო - აია

30/09

18.00

ავჭალა_

29:14

ჩერგოლეიშვილი

გ.მიქაბერიძე

ხარები - ბათუმი

გადაიდო

25/11

 

 

 

 

6. რაუნდი    7/10 @ 17.50 ^ ცხრილი

ი'უნ'ჯიქი - ყოჩები

6/10

16.00

შევარდენი_

$17:6

ჩაჩუა

ჭიჭინაძე

აია - არმაზი

6/10

16.00

დინამო_

28:20

რობიტაშვილი

დ.მიქაბერიძე

ბათუმი - აკადემია

6/10

16.00

ანგისა_

25:12

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

ლოკომოტ - ლელო

6/10

18.00

ავჭალა_

$15:21

ჩერგოლეიშვილი

ჯავახიშვილი

არმია - ხარები

7/10

16.00

ავჭალა_

24:14

ნარიმანიძე

გ.მიქაბერიძე

7. რაუნდი    14/10 @ 18.05 ^ ცხრილი

აკადემია - არმია

13/10

16.00

შევარდენი_

3:40$

ტყაბლაძე

დოლიძე

ხარები - აია

13/10

16.00

ტექნიკუმი_

13:50$

ჩაჩუა

ქერაშვილი

ყოჩები - ბათუმი

13/10

16.00

ავჭალა_

34:32$

ნარიმანიძე

ჭიჭინაძე

ლოკომოტ - არმაზი

13/10

18.00

ავჭალა_

21:31

რობიტაშვილი

გ.მიქაბერიძე

ლელო - ი'უნ'ჯიქი

14/10

16.00

ავჭალა_

22:10

რობიტაშვილი

დ.მიქაბერიძე

8. რაუნდი    23/10 @ 11.30 ^ ცხრილი

აია - აკადემია

20/10

16.00

დინამო_

$76:8

რობიტაშვილი

მარგველაშვილი

ბათუმი - ი'უნ'ჯიქი

20/10

16.00

ანგისა_

18:12$

ჩაჩუა

დ.მიქაბერიძე

არმია - ყოჩები

20/10

16.00

ავჭალა_

$34:19

გვირჯიშვილი

დოლიძე

ლოკომოტ - ხარები

20/10

18.00

ავჭალა_

27:8

ტრაპაიძე

გ.მიქაბერიძე

არმაზი - ლელო

21/10

16.00

შევარდენი_

11:27$

რობიტაშვილი

სუთიაშვილი

9. რაუნდი    27/10 @ 18.10 ^ ცხრილი

ყოჩები - აია                   პარ

26/10

16.00

ავჭალა_

6:23$

ნარიმანიძე

ჯალაღონია

აკადემია - ლოკომოტ

27/10

14.00

შევარდენი_

19:10

წულაია

სუთიაშვილი

ი'უნ'ჯიქი - არმაზი

27/10

16.00

შევარდენი_

$19:20

ნარიმანიძე

გ.მიქაბერიძე

ლელო - ხარები

27/10

14.00

ავჭალა_

$27:0

რობიტაშვილი

დ.მიქაბერიძე

არმია - ბათუმი

27/10

16.00

ავჭალა_

$31:16

ჩერგოლეიშვილი

დოლიძე

მეორე წრე

მეტოქეები

თარიღი

დრო

სტადიონი

შედეგი

მსაჯი

კომისარი

10. რაუნდი    4/11 @ 16.55 ^ ცხრილი

აკადემია - ლელო           პარ

2/11

18.00

შევარდენი_

13:34$

რობიტაშვილი

გ.მიქაბერიძე

ყოჩები - ლოკომოტ

3/11

15.00

ავჭალა_

14:34

ტყაბლაძე

გ.მიქაბერიძე

ბათუმი - აია

3/11

15.00

ანგისა_

13:26

წულაია

დ.მიქაბერიძე

ი'უნ'ჯიქი - არმია    კვი

4/11

15.00

ავჭალა_

$9:10

რობიტაშვილი

დოლიძე

ხარები - არმაზი

გადაიდო

15/12

 

 

 

 

5+. რაუნდი    25/11 @ 19.35 ^ ცხრილი

ხარები - ბათუმი

25/11

15.00

ტექნიკუმი_

28:16

რობიტაშვილი

ქერაშვილი

11. რაუნდი    2/12 @ 17.10 ^ ცხრილი

აია - არმია

1/12

15.00

დინამო_

$25:29

ნარიმანიძე

გ.მიქაბერიძე

ლელო - ყოჩები

1/12

15.00

ავჭალა_

23:13

რობიტაშვილი

დოლიძე

არმაზი - აკადემია

1/12

15.00

შევარდენი_

17:10$

ტყაბლაძე

ჯავახიშვილი

ხარები - ი'უნ'ჯიქი

2/12

15.00

ტექნიკუმი_

$20:26

რობიტაშვილი

ქერაშვილი

ლოკომოტ - ბათუმი

2/12

15.00

ავჭალა_

$38:24

ნარიმანიძე

დ.მიქაბერიძე

12. რაუნდი    9/12 @ 17.40 ^ ცხრილი

არმია - ლოკომოტ

8/12

15.00

ავჭალა_

$23:3

ნარიმანიძე

გ.მიქაბერიძე

აკადემია - ხარები

8/12

15.00

შევარდენი_

14:10$

ჩაჩუა

ქერაშვილი

ბათუმი - ლელო

8/12

15.30

ანგისა

= [წვიმა]

რობიტაშვილი

დოლიძე

ყოჩები - არმაზი

9/12

15.00

ავჭალა_

9:22$

ნარიმანიძე

დ.მიქაბერიძე

აია - ი'უნ'ჯიქი

9/12

15.00

დინამო_

$41:12

რობიტაშვილი

დოლიძე

+ რაუნდი    15/12 @ 21.40 ^ ცხრილი

ბათუმი - ლელო

12/12

15.30

ანგისა_

8:38$

რობიტაშვილი

დოლიძე

ხარები - არმაზი

15/12

15.00

რუსთავი_

$12:19

ჩაჩუა

ქერაშვილი

2013

13. რაუნდი    20/02 @ 16.20  ^ ცხრილი

არმაზი - ბათუმი

16/02

14.00

შევარდენი_

23:16$

რობიტაშვილი

ჯავახიშვილი

ლოკომოტ - აია

16/02

15.00

ავჭალა_

13:13

ნარიმანიძე

ჭიჭინაძე

ხარები - ყოჩები

16/02

15.00

რუსთავი_

29:16

ჩერგოლეიშვილი

ქერაშვილი

ი'უნ'ჯიქი - აკადემია

17/02

15.00

შევარდენი_

$32:0

რობიტაშვილი

დ.მიქაბერიძე

ლელო - არმია

17/02

15.00

ავჭალა_

16:13$

ქელი [ზელ]

გ.მიქაბერიძე

14. რაუნდი    24/02 @ 18.00  ^ ცხრილი

აკადემია - ყოჩები

24/02

14.00

შევარდენი_

30:14

ნარიმანიძე

ჭიჭინაძე

ი'უნ'ჯიქი - ლოკომოტ

24/02

14.00

ავჭალა_

15:13$

ჩაჩუა

გ.მიქაბერიძე

არმია - არმაზი

24/02

16.00

ავჭალა_

$31:18

რობიტაშვილი

დოლიძე

აია - ლელო

24/02

15.00

დინამო_

24:20$

ქელი [ზელ]

მარგველაშვილი

ბათუმი - ხარები

24/02

გადაიდო

(გრიპი)

 >>

 

 

15. რაუნდი    3/03 @ 17.10  ^ ცხრილი

არმაზი - აია

2/03

15.00

შევარდენი_

7:19

ნარიმანიძე

გაბაძე

ლელო - ლოკომოტ

2/03

15.00

ავჭალა_

49:29

ქელი [ზელ]

დ.მიქაბერიძე

ყოჩები - ი'უნ'ჯიქი

2/03

17.00

ავჭალა_

8:47$

რობიტაშვილი

ჭიჭინაძე

აკადემია - ბათუმი

3/03

15.00

შევარდენი_

15:30

ქელი [ზელ]

გ.მიქაბერიძე

ხარები - არმია

3/03

15.00

რუსთავი_

$18:21

ჩაჩუა

ჯავახიშვილი

14+. რაუნდი    14/03 @ 18.00  ^ ცხრილი

ბათუმი - ხარები                  ხუთ

14/03

14.00

ანგისა_

$31:6

ქელი [ზელ]

მარგველაშვილი

16. რაუნდი    4/04 @ 13.20  ^ ცხრილი

არმია - აკადემია

23/03

15.00

ავჭალა_

$57:20

ჩერგოლეიშვილი

გ.მიქაბერიძე

აია - ხარები

23/03

15.00

დინამო_

19:5

რობიტაშვილი

დ.მიქაბერიძე

ი'უნ'ჯიქი - ლელო 16:10$

23/03

15.30

შევარდენი_

0:X

ქელი [ზელ]

დოლიძე

არმაზი - ლოკომოტ

24/03

15.00

შევარდენი_

$16:18

ქელი [ზელ]

ჭიჭინაძე

ბათუმი - ყოჩები

24/03

15.00

ანგისა_

$46:7

რობიტაშვილი

დ.მიქაბერიძე

17. რაუნდი    31/03 @ 20.20  ^ ცხრილი

ყოჩები - არმია

30/03

15.00

ავჭალა_

3:97$

ჩერგოლეიშვილი

დოლიძე

ხარები - ლოკომოტ

30/03

15.00

რუსთავი_

$16:22

ქელი [ზელ]

ქერაშვილი

ი'უნ'ჯიქი - ბათუმი

30/03

15.30

შევარდენი_

16:10$

რობიტაშვილი

ჭიჭინაძე

აკადემია - აია

31/03

15.00

შევარდენი_

10:74$

ჩაჩუა

გ.მიქაბერიძე

ლელო - არმაზი

31/03

15.00

ავჭალა_

19:18$

ქელი [ზელ]

დ.მიქაბერიძე

18. რაუნდი    7/04 @ 16.45  ^ ცხრილი

ლოკომოტ - აკადემია

6/04

15.30

ავჭალა_

20:5

ნარიმანიძე

ჭიჭინაძე

ხარები - ლელო

6/04

15.00

რუსთავი_

18:13$

რობიტაშვილი

ქერაშვილი

არმაზი - ი'უნ'ჯიქი

6/04

15.30

შევარდენი_

20:31

ქელი [ზელ]

გ.მიქაბერიძე

აია - ყოჩები

7/04

15.00

დინამო_

$63:5

ჩიხლაძე

ჩუბინიძე

ბათუმი - არმია

7/04

15.00

ანგისა_

0:80$

ტყაბლაძე

მარგველაშვილი

"ბზის თასის" [საჩემპიონო] პლეი ოფი

1. რაუნდი  [შესარჩევები]   15/04 @ 01.10

'უნ'ჯიქი # 4 - არმაზი # 5  [შ2]

13/04

15.30

შევარდენი_

18:23

ქელი [ზელ]

დ.მიქაბერიძე

აია # 3 - ლოკომოტ #[შ1]

14/04

15.30

დინამო_

35:16

ქელი [ზელ]

გ.მიქაბერიძე

2. რაუნდი  [შესარჩევი და გასავარდნი ფინალები]   21/04 @ 18.30

არმია # 1 - ლელო # 2    [შფ]

20/04

15.30

ავჭალა_

16:24

ბლექ [ირლ]

გ.მიქაბერიძე

აია შ1' - არმაზი შ2'    [გფ]

21/04

15.30

დინამო_

32:12

ქელი [ზელ]

დ.მიქაბერიძე

3. რაუნდი  [წინასწარი ფინალი]   27/04 @ 17.15

არმია შფ' - აია გფ'    [წფ]

27/04

15.30

ავჭალა_

31:17

ქელი [ზელ]

ჭიჭინაძე

4. რაუნდი  [დიდი ფინალი]   26/05 @ 15.40

ლელო შფ' - არმია წფ'    [დფ]

25/05

18.30

შევარდენი_

16:10

ვილქინსონ [ირლ]

გ.მიქაბერიძე

 კიბე

26/05 @ 15.40

1 ლელო, 2 არმია, 3 აია,   [პრიზიორები]
4 არმაზი, 5 ილიაუნი ჯიქი, 6 ლოკომოტივი,  
[პლეი-ოფის მონაწილენი]
7 ბათუმი, 8
ხარები,   [პლეი-ოფს მიღმა დარჩენილები]
9
აკადემია, 10 ყოჩები   [გადასასვლელის მონაწილენი]

 

2010   2011

საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018-19  |  დიდი 10

დასრულდა

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

2018-19  |  დუბლები

ნაშთი  მაისის ბოლომდე

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ხარები  რუსთავი

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

ხვამლი 1  თბილისი

3

არმაზი  მარნეული

ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო      დას  |  აღმ

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  თასის’წინა მოთელვა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

რუსეთი

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3383] მორაგბე [18/05]

კაცი [1393]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო