საქართველოს პირველობა 2013-14 * უმაღლესი ლიგა

საქართველოს პირველობა 2013-14 * უმაღლესი ლიგა

27/04

კლუბი   ქალაქი

+პ

+ნ

-დ

გატ:გაშ

სხვ

1

არმია  თბილისი

18

13

1

4

6

3

0

454:268

+186

63

2

ლელო  თბილისი

18

12

0

6

8

3

0

476:241

+235

59

3

ლოკომოტივი  თბილისი

18

13

0

5

4

2

0

403:314

+89

58

4

ყოჩები  ბოლნისი

18

12

1

5

2

4

0

389:307

+82

56

5

აია  ქუთაისი

18

11

0

7

5

3

0

373:250

+123

52

6

ჯიქი  თბილისი

18

9

2

7

2

5

0

323:276

+47

47

7

არმაზი  თბილისი

18

8

0

10

1

3

0

295:416

-121

36

8

ხარები  რუსთავი

18

5

0

13

0

3

0

230:418

-188

23

9

ბათუმი  ბათუმი ^

18

3

0

15

0

5

0

276:561

-285

17

10

აკადემია  თბილისი

18

2

0

16

1

8

0

246:414

-168

17

 ^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით,  %  ნაკლები თამაშის გამო      სტატისტიკა

27/04 @ 19.55

ქულათა ნიხრი      ბაზისი: მოგება 4, ფრე 2, წაგება 0    +1 ბონუსი = პრემია ან ნუგეში
პრემია მხოლოდ მოგებულს, თუ მეტოქეს [მინიმუმ] სამით მეტ ლელოს გაუტანს
ნუგეში მხოლოდ წაგებულს, თუ 8 ქულაზე ნაკლებით [გარდასახული ლელოს ფარგალში] დამარცხდება
ფრეზე ბონუსი არავის ერგება სისტემა ფრანგულია [მოქმედებს ტოპ14-ში] და განსხვავდება ევროპის "ერთა თასის" ნიხრისგან

 

პირველი წრე

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

I ტური   8/09 @ 20.05     ოქმები

ლელო

13:32

ბოლნისი ყოჩ

7/09

17.00 ავჭალა ჩიხლაძე მარგველაშვილი

არმაზი

$39:17

ბათუმი

7/09

15.00 შევარდენი ამაშუკელი დ.მიქაბერიძე

აია

$17:12$

ხარები

7/09

17.00 დინამო ტრაპაიძე გ.მიქაბერიძე

არმია

21:9

აკადემია

8/09

17.00 ავჭალა გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

ჯიქი

$17:19

ლოკომოტივი

8/09

17.00 შევარდენი ჩიხლაძე მარგველაშვილი

II ტური   15/09 @ 19.35     ოქმები

აკადემია

6:42$

ლელო

14/09 17.00 შევარდენი თევზაძე დოლიძე

ლოკომოტივი

7:21

არმაზი

14/09 16.00 ავჭალა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

ბათუმი

9:18

აია

14/09 17.00 ანგისა გვირჯიშვილი დ.მიქაბერიძე

ხარები

11:38$

არმია

15/09 17.00 ახალი ჩიხლაძე ქერაშვილი

ჯიქი

22:22

ბოლნისი ყოჩ

15/09 17.00 შევარდენი ტრაპაიძე ჭიჭინაძე

III ტური   22/09 @ 19.20     ოქმები

არმაზი

$23:25

ჯიქი

21/09 16.00 შევარდენი ჩიხლაძე ჭიჭინაძე

ბოლნისი ყოჩ

16:9$

აკადემია

21/09 17.00 ავჭალა გვირჯიშვილი დ.მიქაბერიძე

ლელო

$37:16

ხარები

22/09 17.00 ავჭალა ამაშუკელი დოლიძე

აია

$12:15

ლოკომოტივი

22/09 17.00 დინამო ქონვეი (ირლ) გ.მიქაბერიძე

არმია

გადაიდო

ბათუმი

17/11        

IV ტური   29/09 @ 19.30     ოქმები

არმაზი

23:17$

ბოლნისი ყოჩ

28/09 15.00 შევარდენი ქონვეი (ირლ) დ.მიქაბერიძე

ლოკომოტივი

27:15

არმია

28/09 17.00 ავჭალა ამაშუკელი დოლიძე

ბათუმი

3:28$

ლელო

29/09 15.00 ანგისა ჩიხლაძე მარგველაშვილი

ჯიქი

$13:15

აია

29/09 17.00 შევარდენი გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

ხარები

გადაიდო

აკადემია

17/11        

V ტური   6/10 @ 19.15     ოქმები

ბოლნისი ყოჩ

27:14

ხარები

5/10 16.30 ბოლნისი ჩიხლაძე დ.მიქაბერიძე

აია

$28:3

არმაზი

5/10 16.30 დინამო იმბუშ (ირლ) ჭიჭინაძე

არმია

18:18

ჯიქი

5/10 17.00 ავჭალა გვირჯიშვილი დოლიძე

აკადემია

15:12$

ბათუმი

6/10 15.00 შევარდენი ნარიმანიძე ჯალაღონია

ლელო

20:14$

ლოკომოტივი

6/10 17.00 ავჭალა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

VI ტური   13/10 @ 19.10   ^ცხრილი     ოქმები

აია

$45:10

ბოლნისი ყოჩ

12/10 16.00 დინამო ამაშუკელი დოლიძე

ჯიქი

9:19

ლელო

12/10 16.30 შევარდენი ჩიხლაძე დ.მიქაბერიძე

ლოკომოტივი

$38:14

აკადემია

12/10 16.30 ავჭალა გვირჯიშვილი გ.მიქაბერიძე

ბათუმი

12:7$

ხარები

13/10 14.00 ანგისა ამაშუკელი დოლიძე

არმაზი

26:23$

არმია

13/10 16.30 შევარდენი იმბუშ (ირლ) ჭიჭინაძე

VII ტური   20/10 @ 19.25   ^ცხრილი     ოქმები

ბოლნისი ყოჩ

$59:27

ბათუმი

19/10 16.00 ბოლნისი გვირჯიშვილი დოლიძე

ხარები

15:31$

ლოკომოტივი

19/10 16.00 ახალი ჩიხლაძე ჯალაღონია

აკადემია

3:33$

ჯიქი

20/10 16.30 შევარდენი იმბუშ (ირლ) ჭიჭინაძე

არმია

$18:24

აია

20/10 16.30 ავჭალა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

ლელო

გადაიდო

არმაზი

         

VIII ტური   26/10 @ 21.50   ^ცხრილი     ოქმები

აია

10:21

ლელო

26/10 16.00 დინამო იმბუშ (ირლ) დოლიძე

ლოკომოტივი

$36:17

ბათუმი

26/10 16.00 ავჭალა თევზაძე გ.მიქაბერიძე

ჯიქი

$43:10

ხარები

26/10 16.00 შევარდენი ჩიხლაძე დ.მიქაბერიძე

არმია

17:13$

ბოლნისი ყოჩ

26/10 19.00 ავჭალა ამაშუკელი ჭიჭინაძე

არმაზი

23:20$

აკადემია

26/10 19.00 შევარდენი გვირჯიშვილი ჯალაღონია

VIII^  ტური   20/11 @ 18.35   ^ცხრილი     ოქმები

ლელო

$28:3

არმაზი

1/11 16.00 ავჭალა ამაშუკელი დ.მიქაბერიძე

არმია

$59:21

ბათუმი

17/11 15.00 ავჭალა ტრაპაიძე დ.მიქაბერიძე

ხარები

18:6

აკადემია

20/11 16.00 ახალი ამირხანაშვილი ქერაშვილი

IX ტური   1/12 @ 19.50   ^ცხრილი     ოქმები

ხარები

$10:12

არმაზი

30/11 14.00 ახალი ტრაპაიძე ქერაშვილი

ლელო

$12:16

არმია

30/11 16.00 ავჭალა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

აკადემია

$17:23

აია

30/11 16.00 შევარდენი თევზაძე ჭიჭინაძე

ბათუმი

$17:22

ჯიქი

1/12 15.00 ანგისა გვირჯიშვილი დ.მიქაბერიძე

ბოლნისი ყოჩ

$19:20

ლოკომოტივი

1/12 16.00 ახალი [რუსთავი] ჩიხლაძე დოლიძე
 

მეორე წრე

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

 

             

X ტური   8/12 @ 20.10   ^ცხრილი     ოქმები

აკადემია

13:31$

არმია

7/12 16.00 შევარდენი გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

ლოკომოტივი

17:25

ჯიქი

7/12 16.00 ავჭალა ჩიხლაძე გ.მიქაბერიძე

ბათუმი

გადაიდო

არმაზი

8/12 14.00 ანგისა თევზაძე დოლიძე

ბოლნისი ყოჩ

29:27$

ლელო

8/12 15.00 ავჭალა ამაშუკელი დ.მიქაბერიძე

ხარები

3:15

აია

8/12 16.00 ახალი ამირხანაშვილი ქერაშვილი

XI ტური   15/12 @ 16.00   ^ცხრილი     ოქმები

არმაზი

17:31

ლოკომოტივი

14/12 14.00 შევარდენი ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

არმია

$29:9

ხარები

14/12 14.00 ავჭალა ტრაპაიძე ჭიჭინაძე

აია

გადაიდო

ბათუმი

14/12 14.00 თოვლი და ყინვა    

ბოლნისი ყოჩ

10:3$

ჯიქი

15/12 14.00 შევარდენი ჩიხლაძე დ.მიქაბერიძე

ლელო

$32:0

აკადემია

15/12 14.00 ავჭალა თევზაძე დოლიძე

XII ტური   22/12 @ 18.40   ^ცხრილი     ოქმები

ბათუმი

14:54$

არმია

21/12 12.00 ანგისა ტრაპაიძე გ.მიქაბერიძე

ხარები

8:38$

ლელო

21/12 14.00 ახალი ჩიხლაძე ქერაშვილი

აკადემია

$14:15

ბოლნისი ყოჩ

22/12 14.00 შევარდენი თევზაძე დ.მიქაბერიძე

ლოკომოტივი

28:19

აია

22/12 14.00 ავჭალა ამაშუკელი ჭიჭინაძე

ჯიქი

$6:9

არმაზი

22/12 16.00 ავჭალა გვირჯიშვილი დოლიძე

2014

XVII- ტური   16/02 @ 18.25   ^ცხრილი     ოქმი

ხარები

22:17$

ჯიქი

16/02 15.30 ახალი ჩიხლაძე ქერაშვილი

XI+ ტური   23/02 @ 21.45   ^ცხრილი     ოქმი

აია

$41:6

ბათუმი

23/02 15.30 დინამო ამირხანაშვილი გ.მიქაბერიძე

XIII ტური   2/03 @ 16.45   ^ცხრილი    ოქმები

ბოლნისი ყოჩ

15:9$

არმაზი

28/02 15.00 ბოლნისი ჩიხლაძე დ.მიქაბერიძე

არმია

24:15

ლოკომოტივი

28/02 16.00 ავჭალა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

აკადემია

$22:24

ხარები

1/03 14.00 შევარდენი ამირხანაშვილი ჭიჭინაძე

ლელო

$56:7

ბათუმი

1/03 16.30 ავჭალა თევზაძე ჯავახიშვილი

აია

$25:3

ჯიქი

2/03 14.30 დინამო გვირჯიშვილი დოლიძე

XVI- ტური   9/03 @ 18.10   ^ცხრილი     ოქმი

ჯიქი

5:3$

აკადემია

9/03 15.00 შევარდენი ჩიხლაძე დ.მიქაბერიძე

X+ ტური   12/03 @ 18.10   ^ცხრილი     ოქმი

ბათუმი

26:12

არმაზი

12/03 14.00 ანგისა ამაშუკელი დოლიძე

XIV ტური   25/03 @ 17.20   ^ცხრილი    ოქმები

ბათუმი

22:18$

აკადემია

20/03 14.00 ანგისა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

არმაზი

29:19

აია

20/03 16.00 შევარდენი გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

ხარები

3:13 შეწყდა

ბოლნისი ყოჩ

20/03 16.00 ახალი თევზაძე ქერაშვილი

ლოკომოტივი

16:13$

ლელო

22/03 15.00 ავჭალა ჩიხლაძე დ.მიქაბერიძე

ჯიქი

17:11$

არმია

22/03 16.00 შევარდენი ტრაპაიძე დოლიძე

XV ტური   30/03 @ 19.20   ^ცხრილი    ოქმები

ხარები

15:14$

ბათუმი

29/03 14.00 ახალი ამირხანაშვილი ქერაშვილი

არმია

$36:6

არმაზი

29/03 17.00 ავჭალა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

აკადემია

$15:20

ლოკომოტივი

29/03 17.00 შევარდენი ჩიხლაძე ჭიჭინაძე

ლელო

14:24

ჯიქი

30/03 17.00 ავჭალა გვირჯიშვილი დ.მიქაბერიძე

ბოლნისი ყოჩ

18:12$

აია

30/03 17.00 შევარდენი თევზაძე დოლიძე

XVI ტური   6/04 @ 18.00   ^ცხრილი    ოქმები

ლოკომოტივი

$33:17

ხარები

5/04 16.00 ავჭალა ჩიხლაძე ჭიჭინაძე

ბათუმი

17:41$

ბოლნისი ყოჩ

5/04 16.00 ანგისა თევზაძე დოლიძე

აია

$8:9

არმია

6/04 14.30 დინამო ამაშუკელი დოლიძე

არმაზი

11:40$

ლელო

6/04 16.00 შევარდენი გვირჯიშვილი გ.მიქაბერიძე

XVII ტური   13/04 @ 19.05   ^ცხრილი    ოქმები

ბოლნისი ყოჩ

$15:16

არმია

12/04 16.00 ბოლნისი გვირჯიშვილი დ.მიქაბერიძე

აკადემია

$52:15

არმაზი

12/04 16.30 შევარდენი ამაშუკელი ჯავახიშვილი

ბათუმი

$16:20

ლოკომოტივი

12/04 16.30 ანგისა თევზაძე ჭიჭინაძე

ლელო

26:18

აია

13/04 16.30 შევარდენი ამაშუკელი დოლიძე

XVIII ტური   27/04 @ 19.50   ^ცხრილი    ოქმები

ლოკომოტივი

$16:18

ბოლნისი ყოჩ

26/04 16.30 შევარდენი თევზაძე დოლიძე

არმია

19:10

ლელო

26/04 16.30 ავჭალა ამაშუკელი გ.მიქაბერიძე

აია

24:10

აკადემია

27/04 16.30 დინამო გვირჯიშვილი ჭიჭინაძე

არმაზი

$14:16

ხარები

27/04 16.30 შევარდენი ჩიხლაძე ჯავახიშვილი

ჯიქი

21:19$

ბათუმი

27/04 16.30 ავჭალა ტრაპაიძე ჯალაღონია
საქართველოს პირველობა 2013-14 * უმაღლესი ლიგა
 

"ბზის თასის" პლეი-ოფი = ფინალები

 

მასპინძელი

შედეგი

სტუმარი

თარიღი

დრო

სტადიონი

მსაჯი

კომისარი

" მეტი ლელოს" წესით    სტატისტიკა    ოქმები   ყველა მსაჯი (ირლ)

I წრე   1/05 @ 18.45   ^ცხრილი

#3  ლოკომოტივი

* 19:19

ჯიქი  #6

3/05

16.30

ავჭალა

ქირენს

გ.მიქაბერიძე

#4  ბოლნისი ყოჩ

20:7

აია  #5

3/05

16.30

შევარდენი

'ქონორ

დოლიძე

II წრე   11/05 @ 17.45

#1  არმია

13:19

ლელო  #2

10/05

16.00

შევარდენი

'ქონელ

გ.მიქაბერიძე

ლოკომოტივი

29:10

ბოლნისი ყოჩ

11/05

16.00

შევარდენი

ბლექ

დოლიძე

III წრე   17/05 @ 18.55

არმია

48:17

ლოკომოტივი

17/05 16.30 შევარდენი

ბერი

ჭიჭინაძე

IV წრე   24/05 @ 21.25

ლელო

24:11

არმია

24/05 18.00 ვაკე

ფითსგიბონ

დოლიძე

               

კიბე: 1 ლელო, 2 არმია, 3 ლოკომოტივი,
4
ბოლნისი ყოჩბი, 5 აია, 6 ჯიქი, 7 არმაზი, 8 ხარები, 9
ბათუმი, 10 აკადემია

საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2018-19  |  დიდი 10

 

XVI ტური

სრულად

პარ 22/03   ავჭალა   16.00

შაბ 23/03   ვაზისუბანი   14.00

შაბ 23/03   ქუთაისი   16.00

კვი 24/03   პატარძეული   14.00

კვი 24/03   ავჭალა   16.00

ბათუმმა დაიბევა
შესარჩევი ფინალის შინ თამაში

24/03 @ 17.50

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

62

+173

14-2

6

ხარები  რუსთავი

51

+61

11-4*1

5

ლოკომოტივი  თბ

50

+128

10-6

10

აია  ქუთაისი

38

+16

08-7*1

4

ლელო სარასენს  თბ

36

-19

08-8

4

ჯიქი  გორი

35

-7

06-9*1

9

არმაზი  მარნეული

33

+7

06-9*1

7

აკადემია  თბილისი

26

-134

05-9*2

2

ვეფხვები  პატარძ ^

24

-107

03-11*2

8

არმია  თბილისი

24

-118

05-11

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

15-18/03   XII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

30/03   ბოლო, XIV ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

31/03   საპასუხო ფინალები
დას  |  აღმ  დასრულდა

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები
დევები და ყაზბეგი
ავიდნენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

29-31/03   XIII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

27-28/03  III ეტაპის III ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3372] მორაგბე [25/03]

კაცი [1388]  |  ჭაბ’ა [644]  |  ჭაბ’ბ [1340]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო