U20 მსოფლიო ალაფა 2014 - საქართველო V ჰონკონგი

14-აპრ-2014

კაპიტნის ვარჯიშის ფოტოები>>>

15 აპრილს ჰონკონგში გაიმართება 2014 წლის მსოფლიო ახალგაზრდული ალაფის მესამე ტური. B ჯგუფის ლიდერი იაპონია კანადას შეხვდება. ხოლო ურუგვა, რომელმაც წინა ტურში გათამაშების პირველი ფრე დააფიქსირა კანადასთან, ნამიბიას შეხვდება.

ტონგა აშშ-ს იმედათ

ხვალ, თბილისის დროით 09:00 საათზე, ალაფის მესამე სამატჩო დღეს, 20 წლამდე ბორჯღალოსნები ჰონკონგს შეხვდებიან. იმისათვის, რომ ჯგუფში პირველ ადგილზე გასვლის შანსი შევინარჩუნოთ, საქართველოს ნაკრებმა შეხვედრაში ბონუს ქულით უნდა გაიმარჯვოს, მაგრამ ჰონკონგთან მოგება არ არის საკმარისი - ჩვენი შეხვედრის შემდეგ, ტონგელი 20 წლამდელები A ჯგუფის ლიდერ აშშ-ს ნაკრებს შეხვდებიან. იმ შემთხვევაში თუ ტონგას ნაკრები 8 ქულაზე მეტით მოუგებს აშშ-ს და ამავდროულად, ამერიკელები ვერ მოახერხებენ ოთხი ლელოს დადებას, მაშინ ჩვენ შევძლებთ ჯგუფში პირველ ადგილზე გასვლას და 19 აპრილს ფინალში, მსოფლიო ახალგაზრდული ჩემპიონატის საგზურისათვის ბრძოლას.

საქართველოსა და ჰონკონგის 20 წლამდელთა მატჩი გაიმართება ხვალ, 15 აპრილს, თბილისის დროით 09:00 საათზე. წინა მატჩის მსგავსად, შეხვედრისათვის თვალყურის მიდევნება, მხოლოდ ტექსტური ლაივის მეშვეობით იქნება შესაძლებელი, რომელიც იწარმოებს ტურნირის თვიტერზე:

twitter.com/IRBjuniors>>>

და ასევე საქართველოს რაგბის კავშირის თვითერზე და Facebook პლათფორმაზე:

twitter.com/GeorgianRugby>>>

Facebook.com/GeorgianRugbyUnion>>>

 

კაპიტნის ვარჯიში და სამატჩო რაზმი

დღეს, საქართველოს 20 წლამდელთა ნაკრებმა კაპიტნის ვარჯიში გამართა. აღსანიშნავია, რომ გუნდთან ერთად სრულფასოვნად ივარჯიშა როლანდ კვაჭაძემ. სამწუხაროდ გიორგი აფციაურს ტრავმა კვლავ აწუხებს და შესაბამისად იგი ვერ შესძლებს ჰონკონგთან თამაშს. ვარჯიშის შემდეგ, ნაკრების სამწვრთნელო შტაბმა ხვალინდელი რაზმი დაასახელა, რომელშიც ზემოხსენებული როლანდ კვაჭაძის გარდა, გიორგი სორდიას ვიხილავთ.

U20 საქართველოს რაზმი - საქართველო v ჰონკონგი>>>

შერკინება

1. ზაურ ხარებავა, 2. ბადრი ალხაზიშვილი, 3. გიორგი მარგველანი, 4. როლანდ კვაჭაძე, 5. ბესიკ ბარბაქაძე, 6. საბა შუბითიძე (კაპ), 7. გიორგი სორდია, 8. ვახტანგ ამირანაშვილი

ღერძი

9. თემურ თუთბერიძე, 10. რეზი ჯინჭველაშვილი

ხაზი

11. დევი დევსურაშვილი, 12. რევაზ ბროძელი, 13. გიორგი ფრუიძე, 14. მურაზ გიორგაძე, 15. დავით გულიტაშვილი

მარქაფა

16. გიორგი თორაძე, 17. ბექა კაკაბაძე, 18. ფარნავაზ გასვიანი, 19. დავით პაპავაძე, 20. ჟორა მღებრიშვილი, 21. გიორგი ბაბუნაშვილი, 22. შალვა შაშიაშვილი

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

დიდი 10

 

V ტური

სრულად

პარ 18/10   დიდი დიღომი, ლელო   18.00

შაბ 19/10   ქუთაისი   16.00

შაბ 19/10   ავჭალა   18.00

კვი 20/10   ნუცუბიძე   16.00

კვი 20/10   გორი, ჭალა   18.00

მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

23-კაცა რაზმი    ქალაქი  |  ლაივ’სტატისტიკა    LV ანგარიში

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

_14:43$

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

$33:07_

ხუთ

03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

_10:45$

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

_08:27$

ბორჯღალოსანთა მედია’ნობათი

ჩვენი 31-კაცა რაზმი  |  მსაჯები

ოვალის ამქარი

რესურსები

2019-20 სეზონის სიახლეები

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

რაგბი ევროპა 2020

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

01/02

.

შინ

რუმინეთი

კვი

09/02

15.45

გარეთ

ესპანეთი

შაბ

22/02

.

შინ

ბელგია

შაბ

07/03

18.00

გარეთ

პორტუგალია

შაბ

14/03

.

შინ

რუსეთი

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო