საქართველო 31:6 ბელგია

11-თებ-2017

 

ბორჯღალოსნებმა "რაგბი ევროპის" ჩემპიონატის პირველ მატჩში ბელგიას 4 ლელო დაუდეს და 2017 წელი ბონუსიანი გამარჯვებით დაიწყეს - 31:6.

 

მიუხედავად საფუძვლიანად გადახალისებული შემადგენლობისა, თოვლიან ბრიუსელში გამართულ რკენაში ბორჯღალოსნები დომინირებდნენ, შესვენებამდე გიორგი თხილაიშვილმა შეიტანა ლელო. მალევე გიორგი კოშაძემ პირველი სანაკრებო ლელო მიითვალა. მერაბ კვირიკაშვილმა ორივე გარდასახა, მანამდე ჯარიმაც გაიტანა და ტაიმი 17:0 დასრულდა.

 

მეორე ნახევრის საწყის 10 წუთში მასპინძლებმა ორი ჯარიმით ჩამორჩენა შეამცირეს. ბორჯღალოსნებმა მალევე დაიბრუნეს ინიციატივა და შერკინებამ საჯარიმო ლელო გამოიმუშავა, ხოლო ტაიმის მიწურულს თავი ბექა გორგაძემ გამოიჩინა.

 

გარდასახვები კვირიკაშვილმა და ლაშა მალაღურაძემ შეასრულეს და ჩვენმა გუნდმა "მეტოქეზე სამით მეტი" ლელოს დადებისთვის ბონუსიც ჩაიწერა.

 

პირველი კეპები

 

დღევანდელ რკენაში სამატჩო რაზმში დასახელებული ოთხივე დებიუტანტი მარქაფიდან ჩაერთო ბრძოლაში. შესაბამისად, პირველი სანაკრებო კეპები მოიხვეჭეს თორნიკე მატარაძემ, სოსო ბეკოშვილმა, გიორგი ჭყოიძემ და გიორგი ცუცქირიძემ.

 

ვრცელი მიმოხილვა მოგვიანებით გამოქვეყნდება >> კომისრის ოქმი

 

საქართველო 31:6 ბელგია

საქართველო  5 ქულა

15 მერაბ კვირიკაშვილი სბ 51- 61 (23 ბექა წიკლაური 78)

14 გიორგი ფრუიძე

13 გიორგი კოშაძე (22 ლაშა მალაღურაძე 78)

12 მერაბ შარიქაძე^კაპ

11 სანდრო თოდუა

10 ლაშა ხმალაძე

  9 გიორგი ბეგაძე  (21 ვაჟა ხუციშვილი 78) /

  1 გიორგი თეთრაშვილი  (17 თორნიკე მატარაძე 53)

  2 ბადრი ალხაზაშვილი  (16 გიორგი ჭყოიძე 77)

  3 გიორგი მელიქიძე  (18 სოსო ბეკოშვილი 53)

  4 გიორგი ნემსაძე

  5 ნოდარ ჭეიშვილი  (19 ოთარ გიორგაძე 53 > 6)

  6 ლაშა ლომიძე  (53 > 5)

  7 გიორგი თხილაიშვილი  (20 გიორგი ცუცქირიძე 80+2)

  8 ბექა გორგაძე -

4ლ: თხილაიშვილი კოშაძე [საჯ^გორგაძე] გორგაძე;  
4გ: კვირიკაშვილი 3, მალაღურაძე: : კვირიკაშვილი

ბელგია  0 ქულა

15 ნიკოლას მიუს  (22 ალენ ვილიამს 41)

14 ქრეიგ დაუსეთ

13 გიომ პირონ

12 გიომ ბრებონ

11 შარლ რეინარ

10 ქევინ ვილიამს^კაპ  (21 ტომ კოკიუ 73 > 9)

  9 ჟიულიან ბერჟე /

  1 ლიუკა სოტო  (17 ზეპ დე’ბაკერ 3, სბ 32 - 40+3, 23 კრისტოფ დებატი 53)

  2 თომას დინსტ  (16 მაკს დიუბუა 71)

  3 ჟან-ბაპტისტ დე’კლერკ  (დე’ბაკერ 64, _აღარავინ 80+7)

  4 ბრიოკ კორადი  (18 ბერტრან ბილი 41)

  5 თომას ფერფურტ  (19 ჟიან ბენუა 53)

  6 ტომ კუპე  (დებატი 34- 40+3)

  7 ბაპტისტ ლესკარბურა

  8 თომას დე’მოლდერ

არ შესულა: 20 ნათან ბონტემს -

2ჯ: ა.ვილიამს

რეფერი  ბენ ვაით’ჰაუს (უელსი)
კიდეებზე:  შონ ბრიქელ / სთიუართ ქიბლ (უელსი)
კომისარი  მარიუ კუშტა (პორტუგალია)

შაბ 11/02 * ბრიუსელი, მომცრო ეიზელი (4 ათასი) თოვდა @ 18.00 საქ

3:0(12) 10:0(23) სბ(32ბ) 17:0(39) ნახ(40+5) / 
17:3(45) სბ(51ს) 17:6(57) 24:6(69) ცრუ’შრკ(80+7ბ) 31:6(80+10)

 

სხვა მატჩებში გერმანიამ სენსაციურად 41:38 ძლია რუმინეთი, ხოლო ესპანეთმა 16:6 დაამარცხა რუსეთი.  ამდენად, საქართველო ცხრილში ერთ’პიროვნულად დაწინაურდა

 

1 რაუნდი

სხვ

გატ:გაშ

მ-წ*ფ

$

 

საქართველო

5

+25

4/0

31:06

1-0

1

ესპანეთი

4

+10

1/0

16:06

1-0

0

გერმანია

4

+3

5/5

41:38

1-0

0

რუმინეთი

1

-3

5/5

38:41

0-1

1

რუსეთი

0

-10

0/1

06:16

0-1

0

ბელგია

0

-25

0/4

06:31

0-1

0

 

 

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

2017 * 20წ მსოფლიო

20/05 @ 19.05

თბილისი,  ქუთაისი

სრული განრიგი  |  ამოსაბეჭდად (ა4)  |  ოფიციოზი_EN

ისტორია ზოგადი  |  ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

ნფ

.

კვი

18/06

13.00

ვაკე

.

2016-17 * დიდი 10

14/05 @ 19.40

14/05  დიდი ფინალი

ჯიქი

28:22

ბათუმი

გორის ჯიქი პირველად გახდა ჩემპიონი!

ვებ’ოქმი  |  შინაური კვარცხლბეკი

8/04 @ 16.10

სხვ

 მ-წ *

$

ჯიქი გორი

61

+204

12-5*1

11

ბათუმი ^

59

+186

12-4*2

7

აია ქუთაისი

59

+126

13-5

7

ლელო სარასენს

58

+114

11-4*3

8

ლოკომოტივი

51

+86

10-6*2

7

აკადემია

42

=0

  9-9

6

არმია

37

-78

  8-10

5

ბაგრატ ქუთ

22

-303

  4-14

6

არმაზი ^

19

-168

  3-14*1

5

ყოჩები ბოლნისი

19

-167

  3-14*1

5

თაი’ბრეიქი  ^ პირისპირ ბალანსით  სტატისტიკა

განაცხადი >> დაწკაპეთ გუნდზე   დუბლები

2017 * ტურნე ამერიკაში

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

კვი

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

.

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

22/05 @ 19.45

27/05  პლეი’ოფი
სტუ ოზურგეთი

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

20/05 @ 20.40

21/05 რუსთავი 16.00  ფინალი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

22/05 @ 19.45

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

26-28/05   II ეტაპის VI ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

1/09_2016 @ 12.45

ახალი წესები ამ სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო