კვირას, არკულზე, ორი ჯილდოსთვის

17-მარ-2017

 

"რაგბი ევროპის" პირველობის გადამწყვეტ მატჩში "ბორჯღალოსნები" საუკეთესო 23-ეულით ერკინებიან რუმინელ "მუხებს" (სტეჟარი)

 

 

თამაში კვირას, 19 მარტს, 17 საათზეა ბუქარესტის "არკულზე" გაიმართება.  მასპინძელთა ხელყოფისგან უნდა დავიცვათ ორი ჯილდო  –  ჩემპიონის სარგო "რაგბი ევროპის" ფარი და სამეზობლო "ანთიმოზ ივერიელის თასი", მოვლენას კი ეშხს ჰმატებს ის, რომ ტესტი ჩვენი ნაკრების ისტორიაში სანიშანსვეტო, მეორასეა (200)

 

 

ოპტიმალური რაზმი

 

 

ბორჯღალოსნების ზელანდიელმა მწვრთნელმა, მილთონ ჰეიგმა ტურნირის ოთხი რკენა შეგირდებზე დასაკვირვებლად გამოიყენა და სარუმინეთოდ ოპტიმალური რაზმი დაასახელა

 

 

წინა, რუსეთთან თამაშის შემდეგ, დამწყებ 15-ეულში სამად-სამი სიახლეა:

 

 

შუამარბად დაგვიბრუნდა მოკეთებული მერაბ "ბუკა" შარიქაძე და დავით კაჭარავას შეუწყვილდა;

 

 

მღლეტელად ითამაშებს გიორგი "კოკი" თხილაიშვილი, ვინაც "დათვებთან" შეისვენა;

 

 

მარჯვენა ბურჯად კი, როტაციის თანახმად, სოსო ბეკოშვილი დაიწყებს.

 

 

დიდ მატჩებში გამოცდილება რომ ფრიად ფასობს, მარქაფას დაემატა გამობრძმედილი ღერძი  –  ლაშა მალაღურაძე და გიორგი ბეგაძე.  

 

 

სათადარიგო მარჯვენა ბურჯია თორნიკე მატარაძე, ნორჩი ბექი, გიორგი კოშაძე კი ამჯერად 23 ნომერია

 

 

250 ბორჯღალოსანი

 

 

რუმინეთს ნაკრებით 1998 წლიდან ვერაგბებით. ბოლო 10 წლის ბალანსი 9-1*1 რომაა ჩვენს სასარგებლოდ, "მუხებს" ჯამშიც ვჯობნით 11-8*1 (ქულა 385:348, ლელო 33/29)

 

 

ორი მართლ’მადიდებელი ქვეყნის საზიარო წმინდანის, ანთიმოზ ივერიელის თასი ჩვენს შებმებში 2002 წლიდან თამაშდება და აქაც წინა ვართ 10-5, მორიგი გამარჯვებით კი 15 გათამაშებაში მეათედ ვიჩემპიონებთ და სლემს მეშვიდედ გავახერხებთ

 

 

კვირას 70-ე კეპს მოიხვეჭს გიორგი ნემსაძე, 1989 წელს შექმნილი ნაკრები კი მე-200 მატჩს გამართავს

 

 

ბორჯღალოსნების აქამდელი ბალანსია 122 მოგება - 70 წაგება * 7 ფრე; ქულათა სხვაობაა +1011, ლელოთა +183; სულ კი, 29 წელში, გვყოლია ზუსტად 250 ბორჯღალოსანი

 

 

საქართველოს ბორჯღალოსნები

"რაგბი ევროპის" ჩემპიონატი 2017 * ბოლო, V რაუნდი - რუმინეთი

კვი 19/03 * ბუქარესტი, არკულ დე ტრიუმფ * 17.00 საქ

რაგბი ევროპა 2017 * წლევანდელი რაზმი * მონაგარი 1989-2016

No

სახელი და გვარი

კლუბი

დაბ

ბრჯ

მონაგარი

 

უკანა ხაზი [ბექები]

 

15

მერაბ კვირიკაშვილი

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1983

102

14ლ 145გ 144ჯ 3ა [801 ქ] 5სბ

14

ირაკლი სვანიძე

გორის ჯიქი [საქ დ 10] 

1996 2

:

13

დავით კაჭარავა

ენისეი [რუს სუპერ]

1985

98

21ლ [4 კაპ] 2სბ

12

მერაბ შარიქაძე

ორიაკ [სფრ პრო დ2]

1993

50

9 [4 კაპ]

11

სანდრო თოდუა

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1987

63

7ლ 2სბ

10

ლაშა ხმალაძე

ლელო სარასენს [საქ დ 10]

1988

52

7ლ 4გ [43 ქ]

9

ვასილ ლობჟანიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

20

5

 

შერკინება [ფორვარდები]

 

1

მიხეილ ნარიაშვილი

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1990

40

2ლ სბ

2

ჯაბა ბრეგვაძე

ვუსთერ [ინგ პრემ]

1987

42

 2სბ

3

სოსო ბეკოშვილი

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1993

4

:

4

გიორგი ნემსაძე

ბრისთოლ [ინგ პრემ]

1984

69

12ლ 4სბ

5

კოტე მიქაუტაძე

მონპელიე [სფრ ტოპ 14]

1991

47

2ლ 3სბ

6

გიორგი თხილაიშვილი

ბათუმი [საქ დ 10]

1991

36

10ლ სბ

7

მამუკა გორგოძე^კაპ

ტულონ [სფრ ტოპ 14]

1984

70

26ლ [12 კაპ] 5სბ

8

ბექა გორგაძე

მონ’დე’მარსან [სფრ პრო დ2]

1996

10

5ლ სბ

 

მარქაფა [თადარიგი]

 

23

გიორგი კოშაძე

რუსთავის ხარები [საქ Iლ] 

1996

4

4

22

ლაშა მალაღურაძე

კრასნი იარ [რუს სუპერ]

1986

75

4ლ 40გ 25 3ა [184 ქ] 2სბ

21

გიორგი ბეგაძე

ბოლნისის ყოჩები [საქ დ 10]

1986

54

2სბ

 

16

ზურაბ ჟვანია

სტად ფრანსეზ [სფრ ტოპ 14]

1991

27

8ლ 2სბ

17

თორნიკე მატარაძე

ლიონ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

სბ

18

ლაშა ტაბიძე

ბორდო [სფრ ტოპ 14] 

1997

3

:

19

ლაშა ლომიძე

ბეზიე [სფრ პრო დ2]

1992

29

5ლ სბ

20

გიორგი ცუცქირიძე

ბრივ [სფრ ტოპ 14]

1996

3

:

15.20 @ 17/03_2017

 
უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * კონტინენტის ფარი

შაბ 21/10  ბათუმი  15.00

21/10_2017 @ 24.50

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

9

+39

9/3

რვგ (იტა)

6

-1

5/6

ჰდლ (გერ)

4

-13

3/7

ვდნ (იტა)

1

-32

4/9

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

7

+13

8/5

კლვ (იტა)

6

+23

9/4

პდვ (იტა)

5

+1

3/3

ლშბ (პორ)

4

-30

5/9

  ლელოთა ფარდობა დადგინდა!  

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2017-18 * დიდი 10

10/10_2017 @ 18.25

განახლდება  27/10

8/10 @ 19.40

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

24

+57

6-0

0

ლელო სარასენს

18

+28

4-2

2

ბათუმი

17

+75

3-1*1

3

ხარები  რუსთავი

17

-1

4-2

1

ჯიქი  გორი

16

+28

3-3

4

ლოკომოტივი

14

+11

3-2

2

არმაზი  მარნეული

13

-4

2-3*1

3

არმია

9

-78

2-4

1

აკადემია

5

-42

0-6

5

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-74

1-5

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

21/10_2017 @ 16.30

19-22/10   IV ტური

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/10_2017 @ 19.40

22/10   დას VII ტური | აღმ VI ტური

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

20/10_2017 @ 19.15

"" ლიგ

24-26/10  საჩემპიონო ნახევარ’ფინალები

საპასუხო სრეიტინგო მატჩები

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

19-20/10   III ეტაპის ბოლო, VI ტური

ზედა რვეული         შუა რვეული     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

20/10_2017 @ 17.20

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/10_2017 @ 18.55

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 1989-2017   203 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

შაბ

11/11

18.00

დინამო

კანადა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

18.00

მესხი

შტატები

.

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო