რაგბის კავშირის განცხადება

13-აპრ-2017

ა(ა)იპ საქართველოს რაგბის კავშირის

გამგეობის სხდომის მოწვევა

 

2017 წლის 18 აპრილს საქართველოს რაგბის კავშირის სათაო ოფისში, მდებარე მისამართზე: ქ. თბილისი, ჭაბუა ამირეჯიბის 6, 17:00 საათზე, გაიმართება კავშირის გამგეობის სხდომა შემდეგი დღის წესრიგით:

 

2017 წლის აპრილის თვეში გამართული კალენდარული მატჩების განხილვა, რომლებიც გაიმართა  სარაგბო კლუბებს (გუნდებს) შორის:

 

1.       არმია - ყოჩები - 2017 წლის 8 აპრილი;

2.      ყოჩები - არმაზი - 2017 წლის 2 აპრილი;

3.      აია - ბაგრატი - 2017 წლის 8 აპრილი.

 

აღნიშნული მატჩები შესწავლილი იქნება იმ მიზნით, რომ დადგინდეს ხომ არ ჰქონდა ადგილი რაიმე ტიპის გარიგებას კლუბებს (გუნდებს) შორის და/ან ხომ არ დარღვეულა რაგბის ქარტიის პრინციპები მატჩებთან დაკავშირებული ურთიერთობებისას.

 

გამგეობის სხდომის მომწვევი პირი: კავშირის პრეზიდენტი.

 

კავშირის პრეზიდენტი შუამდგომლობს გამგეობის წინაშე, რათა აღნიშნული სხდომა გამოცხადდეს ღიად რაგბის სფეროს სპეციალისტებისათვის. დასაშვებია მხოლოდ რაოდენობრივი შეზღუდვა  ფართის ტევადობის გათვალისწინებით. ამასთანავე, პრეზიდენტი სთხოვს რაგბის გულშემატკივრებს სხდომის გამართვამდე მიაწოდონ რაგბის კავშირს მათ ხელთ არსებული ინფორმაცია დასახელებული სამი მატჩის ყველაზე საეჭვო მომენტების ქრონოლოგიის თაობაზე, მათ შორის მატჩების დაწყებამდე, მსვლელობისას და დასრულების შემდეგ არსებული საეჭვო ვითარების შესახებ, თუკი ასეთს ჰქონდა ადგილი, რათა დაეხმარონ გამგეობას საკითხის სრულყოფილად, ყოველმხრივ და ობიექტურად გამოკვლევაში.

 

ამასთანავე, გამგეობაზე დამსწრე პირები გაფრთხილებულები იქნებიან, რომ სხდომის დღის წესრიგის მნიშვნელობისა და სამსჯელო საკითხების მოცულობიდან გამომდინარე, შესაძლოა განხილვა ერთ დღეში ვერ დასრულდეს და გაგრძელდეს სხვა დღეებშიც.

 

ა(ა)იპ საქართველოს რაგბის კავშირის პრეზიდენტი, გოჩა სვანიძე

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

2017 * ტურნე ამერიკაში

25/06 @ 02.05

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

1989-2017 200 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

ბალანსი | ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

13:0

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

21:17

რაზმი | ბარათი | ოქმი | ვიდეო

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

29:45

რაზმი | ბარათი | ოქმი

(ლომიძე) + 3ლ: კაჭარავა მათიაშვილი მამუკაშვილი;
2გ:
მათიაშვილი; ჯ: კვირიკაშვილი სბ ნემსაძე -

5ლ: კრევი ტუკულეტ მოჟანო (3 4 5) 4გ 4ჯ: სანჩეს სბ მოჟანო

0:3(3) 0:6(16) 3:6(20) სბ(21ა) 3:9(24) 3:12(27) სბ(33ს) 3:19(34) 3:26(38) 8:26(39) / 8:33(44) 15:33(51) 15:40(53) 15:45(56) 22:45(69) 29:45(80)

2017 * 20წ მსოფლიო

20/06 @ 11.30

თბილისი,  ქუთაისი

განრიგი + შედეგები + ცხრილები + ბარათები

 ჩვენი რაზმი | 12-ვე გუნდი და მსაჯები | 23-კაცა სიები EN

ისტორია ზოგადი | ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 წესები ახალი - ნაკრებთათვის | საცდელი - ტურნირისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭ

არგენტინა

26:37$

კვი

04/06

18.00

ავჭ

აფრიკა

14:38$

ხუთ

08/06

18.00

ავჭ

საფრანგეთი

00:54$

ავჭალა

#

სხვ

2

ინგ

14

+70

5

ავს

10

+13

7

უელ

6

+15

11

სამ

1

-98

ქუთაისი

#

სხვ

1

ზელ

15

+130

6

შტლ

9

-17

8

იტა

6

-42

10

ირლ

2

-71

ავჭალა

#

სხვ

3

აფრ

12

+82

4

სფრ

11

+55

9

არგ

6

-48

12

საქ

0

-89

პლეი’ოფი:  ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

არგენტინა IX-XII

26:25

კვი

18/06

13.00

ვაკე

ირლანდია  IX-X

18:24

კიბე

1. ზელანდია 2. ინგლისი 3. აფრიკა 4. საფრანგეთი
5. შოტლანდია 6. ავსტრალია 7. უელსი 8. იტალია
9. ირლანდია 10. საქართველო 11. არგენტინა 12. სამოა

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

დასრულდა

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო