რაგბის კავშირის განცხადება

13-აპრ-2017

ა(ა)იპ საქართველოს რაგბის კავშირის

გამგეობის სხდომის მოწვევა

 

2017 წლის 18 აპრილს საქართველოს რაგბის კავშირის სათაო ოფისში, მდებარე მისამართზე: ქ. თბილისი, ჭაბუა ამირეჯიბის 6, 17:00 საათზე, გაიმართება კავშირის გამგეობის სხდომა შემდეგი დღის წესრიგით:

 

2017 წლის აპრილის თვეში გამართული კალენდარული მატჩების განხილვა, რომლებიც გაიმართა  სარაგბო კლუბებს (გუნდებს) შორის:

 

1.       არმია - ყოჩები - 2017 წლის 8 აპრილი;

2.      ყოჩები - არმაზი - 2017 წლის 2 აპრილი;

3.      აია - ბაგრატი - 2017 წლის 8 აპრილი.

 

აღნიშნული მატჩები შესწავლილი იქნება იმ მიზნით, რომ დადგინდეს ხომ არ ჰქონდა ადგილი რაიმე ტიპის გარიგებას კლუბებს (გუნდებს) შორის და/ან ხომ არ დარღვეულა რაგბის ქარტიის პრინციპები მატჩებთან დაკავშირებული ურთიერთობებისას.

 

გამგეობის სხდომის მომწვევი პირი: კავშირის პრეზიდენტი.

 

კავშირის პრეზიდენტი შუამდგომლობს გამგეობის წინაშე, რათა აღნიშნული სხდომა გამოცხადდეს ღიად რაგბის სფეროს სპეციალისტებისათვის. დასაშვებია მხოლოდ რაოდენობრივი შეზღუდვა  ფართის ტევადობის გათვალისწინებით. ამასთანავე, პრეზიდენტი სთხოვს რაგბის გულშემატკივრებს სხდომის გამართვამდე მიაწოდონ რაგბის კავშირს მათ ხელთ არსებული ინფორმაცია დასახელებული სამი მატჩის ყველაზე საეჭვო მომენტების ქრონოლოგიის თაობაზე, მათ შორის მატჩების დაწყებამდე, მსვლელობისას და დასრულების შემდეგ არსებული საეჭვო ვითარების შესახებ, თუკი ასეთს ჰქონდა ადგილი, რათა დაეხმარონ გამგეობას საკითხის სრულყოფილად, ყოველმხრივ და ობიექტურად გამოკვლევაში.

 

ამასთანავე, გამგეობაზე დამსწრე პირები გაფრთხილებულები იქნებიან, რომ სხდომის დღის წესრიგის მნიშვნელობისა და სამსჯელო საკითხების მოცულობიდან გამომდინარე, შესაძლოა განხილვა ერთ დღეში ვერ დასრულდეს და გაგრძელდეს სხვა დღეებშიც.

 

ა(ა)იპ საქართველოს რაგბის კავშირის პრეზიდენტი, გოჩა სვანიძე

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017-18 * დიდი 10

21/08_2017 @ 18.05

დებულება

 განრიგი   მთელი სეზონი

 საწყისი 5 ტური დღეებისა და
 სტადიონების მითითებით
 

განაცხადები.xls    ტრანსფერები  

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  მარნეული

10

ხარები  რუსთავი

2016-17  |  დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2017-18 * პირველი ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   საწყისი 9 ტური
განაცხადები.xls

1

ყოჩები  ბოლნისი

2

ივერია  თბილის

3

ვეფხვები  პატარძეული

4

დინამო  თბილისი

5

არესი  ქუთაისი

6

ხულიგანა  თბილისი

7

იუნკერები  კიკეთი

8

არწივები  ოზურგეთი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

17/08_2017 @ 10.05

დებულება  |  2016-17

 განრიგი   მთელი სეზონი

დასავლეთი

განაცხადები.xls

1

ფირალები  ქედა

2

კოლხი რაინდები  ფოთი

3

ტაო  სამცხე-ჯავახეთი

4

წყალტუბო  წყალტუბო

5

რაგბის სკოლა  ჭიათურა

6

აიეტი  ვანი

7

არწივები  ზესტაფონი

აღმოსავლეთი

განაცხადები.xls

1

სტუ  თბილისი

2

ცივი  თელავი

3

ტორნადო  დუშეთი

4

გორდა  გორი

5

დევები  თბილისი

6

იბერია სპორტუნი  მცხეთა

ესები

25/07_2017 @ 10.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

2017 * შემოდგომის ტესტები

22/07_2017 @ 21.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

.

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

შტატები

.

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

14/06_2017 @ 19.20

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

არდადეგები  14/09-მდე

ზედა რვეული         შუა რვეული     

განრიგი დამტკიცდა

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05_2017 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

15/07_2017 @ 09.50

იაპონია * პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  ამე’2

2017 ზაფხულის შესარჩევებში
გამოვლინდა სამი ფინალისტიც:

ამე’1 = შტატები,
ზღვ’1 = ფიჯი, ზღვ’2 = ტონგა

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო