7-კაცა | ევროპის გრან-პრის მეორე ეტაპი

29-ივნ-2018

 
© Jan Perlich
 
საქართველოს 7-კაცა ნაკრები ხვალ და ზეგ ევროპის გრან-პრის მეორე, პარიზის ეტაპზე ითამაშებს და ერთი თვის წინ მოსკოვში ნაჩვენები შედეგის გაუმჯობესებას ეცდება.
 
 
ჩვენი გუნდი გაფართოებული, 14-კაციანი შემადგენლობით საფრანგეთში ორშაბათს გაემგზავრა და ორლეანში შეკრება გაიარა, დღეს კი გრან-პრის ჩატარების ადგილზე, ‘ლე ბლეს’ (საფრანგეთის ეროვნული ნაკრები) ბაზაზე, მარკუსიში ჩავა.
 
 
საქართველო „ბ“ ჯგუფში მოხვდა და ჯგუფური ეტაპის პირველ მატჩს 30 ივნისს, ჩვენი დროით 11:44 საათზე გერმანიასთან გამართავს, 16:50 საათზე რუსეთს შეხვდება, ხოლო 21:34 საათზე პორტუგალიას ეთამაშება.
 
 
„ა“ ჯგუფში ირლანდია, ინგლისი, ესპანეთი და პოლონეთი მოხვდნენ, ხოლო „გ“ ჯგუფში იტალია, საფრანგეთი, უელსი და შვედეთი განაწილდნენ. ჯგუფური ეტაპის დასრულების შემდეგ, 1 ივლისს 8 მოწინავე თასისთვის გააგრძელებს ბრძოლას, ხოლო დანარჩენი ოთხი მე-9-მე-12 ადგილებისთვის ითამაშებს.
 
 
მწვრთნელები ორლეანში ჩატარებული ვარჯიშებით კმაყოფილები არიან და უკვე შეარჩიეს ის 12 მოთამაშე, რომლებიც მარკუსის ეტაპს ითამაშებენ. განაცხადში ვერ მოხვდნენ უმცროსი ბორჯღალოსნების (20 წ.) წევრები ოთარ ძაგნიძე და ლაშა ლომიძე. ზაზა ლეჟავას თქმით, ამ ეტაპზე პრიორიტეტი იმ მოთამაშეებზე გაკეთდა, რომლებიც გუნდთან ერთად დიდი ხანია ემზადებიან.
 
 
პირველ, მოსკოვის ეტაპზე არ უთამაშიათ და ახლა განაცხადში არიან: გიორგი ჭუაძე, თენგიზ პერანიძე, რეზი ხარაზიშვილი, ირაკლი სვანიძე, აკაკი ტაბუცაძე და იოანე ხელაია
 
 
 
 
 
პარიზის ეტაპს ითამაშებენ
 
 
ილია სპანდერაშვილი (არმაზი), ზურაბ ძნელაძე (აია), გიორგი ჭუაძე (აკადემია), გიორგი მჭედლიშვილი (ჯიქი), თენგიზ პერანიძე (ლელო-სარასენს), რეზი ხარაზიშვილი (იუნკერები), ირაკლი სვანიძე (ჯიქი), გიორგი გოგოლაძე (კასტანიანი, საფრანგეთი), რამაზ ხარაზიშვილი (ლოკომოტივი), აკაკი ტაბუცაძე (ლელო-სარასენს), იოანე ხელაია (აკადემია), თორნიკე მანაგაძე (აია).
 
 
მთავარი მწვრთნელი: ზაზა ლეჟავა
მწვრთნელები: პალიკო ჯიმშელაძე, ბესიკ ხამაშურიძე
 
 
ევროპის გრან-პრი (ოთხ ეტაპად)
მეორე (პარიზის) ეტაპი. 30 ივნისი
 
გერმანია - საქართველო (11:44)
რუსეთი - საქართველო (16:50)
პორტუგალია - საქართველო (21:34)
 
უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2019  |  18წ ევროპა

კალინინგრად (რუსეთი)   ოფიციოზი_EN
საქართველოს თარიღითა და დროით
 სთრიმი | ვიდეო 
  წკაპი ანგარიშზე 

საქართველო –

კვი

14/04

20.30

1/4   გერმანია  ოქმი

46:00

ოთხ

17/04

20.30

1/2   რუსეთი  ოქმი

64:10

შაბ

20/04

20.00

     ესპანეთი  ოქმი

20:10

2 x 35 წთ (შეს 5’)  |  26-დან თამაშობს 23  |  12 როტაციული შეცვლა
ფრეზე:  1) მეტი ლელო, 2) მეტი გარდასახვა, 3) შუთაუთი

ისტორია

დავიკავეთ I ადგილი !

2018-19  |  დიდი 10

წინასწარი ფინალი

კვი 05/05   ხარები არმაზი @ რუსთავი

დიდი ფინალი

კვი 12/05   ბათუმი ხარ | ამზ @ ბათუმი

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3 | დ10 სრულად

ფრეზე:  0) 2 x 10 წთ; 1) მეტი ლელო, 2) ნაკლები წითელი,
3) ნაკლები სინბინი, 4) უკეთესი ადგილი ორ წრეში 
  მუხლი 2.4

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

19-25/04   XIII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

04/05   ნახევარ’ფინალები

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

24-25/04  III ეტაპის ბოლო, VI ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [18/04]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო