ზაფხულის თასი | რასინგ 92 - არგენტინა XV

02-აგვ-2018

3 აგვისტოს ‘მიხეილ მესხზე’ საკლუბო/სანაკრებო ტურნირის - „რაგბის ზაფხულის თასი 2018“-ის მეორე და ფინალური სათამაშო დღეა.

 

პირველი მატჩი 19 საათზე დაიწყება და მასში საფრანგეთის 6-გზის ჩემპიონი და ჩემპიონთა თასის გასული სეზონის ფინალისტი ‘რასინგი’, არგენტინა XV-ს შეხვდება.

 

ტურნირის პირველ ტურში არგენტინელები საქართველო XV-თან მინიმალური სხვაობით დამარცხდნენ (22:23), ხოლო პარიზელებმა ბრაზილიის ეროვნულ ნაკრებს ბონუს-ქულით, 45:7 მოუგეს. ამრიგად, თუ ‘რასინგი’ ამ თამაშსაც მოიგებს და მეტოქეზე სამით მეტ ლელოსაც გაიტანს (ბონუსს აიღებს), ის „რაგბის ზაფხულის თასის“ პირველი გათამაშების გამარჯვებული გახდება, რადგან საქართველო XV-ს, რომელიც 21:30 საათზე თამაშობს,  4 სატურნირო ქულა აქვს და მას ვეღარ დაეწევა.

 

მეორე თამაშს გუნდები ცვლილებებით და გადაადგილებებით ხვდებიან. მატჩს ტოვებს ‘რასინგის’ ქართველი ბურჯი ვასილ კაკოვინი, რომელმაც ფეხი დაიზიანა. განაცხადშია გურამ გოგიჩაშვილი, რომელსაც 28 ივლისსაც უნდა ეთამაშა, თუმცა ლიცენზიის მოწესრიგება ვერ მოესწრო და მისი დებიუტი ხვალ შედგება.

 

მთლიანობაში, ‘რასინგმა’ სრულად შეცვალა შერკინების პირველი და მესამე ხაზი, ხოლო მეორე ხაზში ერთი ცვლილებაა. სამი ცვლილებაა ფრანგთა უკანა ხაზშიც.

 

ორმა მოთამაშემ შეიცვალა პოზიცია შეიცვალა არგენტინა XV-ის უკანა ხაზში, სადაც ადგილი მხოლოდ ერთმა შეინარჩუნა. მათ ხაზში ჯამში 4 ცვლილებაა. ძირითადშია 9 ნომერი ტომას კუველი, რომელსაც არგენტინის ეროვნულ ნაკრებში 63-ჯერ უთამაშია და 11 ლელო აქვს გატანილი. ხუთი ცვლილებაა სამხრეთელთა შერკინებაში. 

 

რაგბის ზაფხულის თასი 2018

 

თბილისი. მიხეილ მესხი. 19:00 საათი

 

რასინგ 92 - არგენტინა XV

 

რასინგ 92: 15. საიმონ ზიბო, 14. ჯო როკოთოკო, 13. ოლივიე კლემანჩაკ, 12. ანრი შავონსი, 11. ხუან იმოფ, 10. ფინ რასელ, 9. ტედი ირიბარენ; 1. ედი ბენ-არუზ, 2. ოლე ავეი, 3. ბენ ტამეიფუნა, 4. ბორის პალუ, 5. ედვინ მაკა, 6. ვენსესლაზ ლორე, 7. ბაპტის შუზანუ, 8. ჯორდან ჯოზეფ.

მარქაფა: 16. ისამ ჰამელ, 17. გურამ გოგიჩაშვილი, 18. დინაქა რაიან, 19. ესტებან აბადი, 20. კსავიე შოვო, 21. რაფაელ ლაგარდ, 22. ლეონარ პარიზ, 23. ჟორჟ-ანრი კოლონ, 24. ანტონი კლაასენ, 25. ბენ ვოლავოლა.

 

არგენტინა XV: 15. სანტიაგო კარერას, 14. ლეოპოლდო ერერა, 13. სანტიაგო რესინო, 12. ლუკას მენსა, 11. ფაკუნდო კორდერო, 10. ხუან კრუს მალია, 9. ტომას კუველი; 1. ფრანკო ვრარდა, 2. დიეგო ფორტუნი, 3. ლუკას ფავრე, 4. ფრედერიკო გუტიერესი, 5. იგნასიო ლარაგე, 6. როდრიგო ვრუნი, 7. ლაუტარო ვავარო (კაპ.), 8. სანტიაგო პორტიშო.

მარქაფა: 16. აგუსტინ მასეირას, 17. ნიკოლას ლეივა, 18. მარკო სისიოლი, 19. ფრანკო მოლინა, 20. ფრანსისკო გორისენ, 21. ფელიპე ესკურა, 22. გასტონ არიას, 23. ხულიან დომინგეს, სანტიაგო გრონდონა.

 

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

ტაბლო

2019  |  რაგბი ევროპა

კვი 17/02  ავჭალა  18.00

 სრულად   ოფიციოზი_EN

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

09/02

16.00

კლუჟ

რუმინეთი

18:9

2- რაუნდი

სხვ

გატ

 მ-წ

$

რუსეთი

6

+55

12

78

1-1

2

რუმინეთი

5

+19

6

47

1-1

1

საქართველო

4

+9

2

18

1-0

0

ესპანეთი

4

+2

1

16

1-0

0

ბელგია

4

-50

6

36

1-1

0

გერმანია

1

-35

4

32

0-2

1

კვი

17/02

18.00

ავჭალა

ესპანეთი

0:0

23-კაცა სია  |  გუნდები და მსაჯები  |  ოქმი

შაბ

02/03

18.00

ბრიუსელ

ბელგია

0:0

კვი

10/03

16.00

ქუთაისი

გერმანია

0:0

კვი

17/03

16.00

კრასნოდარ

რუსეთი

0:0

რაზმი  |  ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

წინა სეზონი [2018]

1989 - 2018    218 ტესტი  |  257 ბორჯღალოსანი  |  სრულად

2018-19  |  დიდი 10

21-24/02   XIV ტური

10/02 @ 18.00

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

50

+154

11-2

6

ლოკომოტივი  თბ

43

+112

09-4

7

ხარები  რუსთავი

42

+59

09-3*1

4

აია  ქუთაისი

32

+17

07-5*1

2

ჯიქი  გორი

30

+8

05-7*1

8

არმაზი  მარნეული

29

+39

05-7*1

7

ლელო სარასენს  თბ

28

-10

06-7

4

აკადემია  თბილისი

24

-116

05-7*1

2

ვეფხვები  პატარძეული

16

-126

02-10*1

6

არმია  თბილისი

15

-137

03-10

3

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

 პლეი’ოფში  ნომრები აღარ გაიცვლება
 დიდ ფინალს  უმასპინძლებს
შესარჩევი ფინალის  მოგებული

X ტურიდან ტექნიკურ ზონაში დაშვებულია
4 პირი –  სამის ნაცვლად 
   მუხლი 24   @ გვ. 7

23-კაცა სამატჩო სიის ახალი ფორმა

2018-19  |  დუბლები

10-15/02   X ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

16/02   X ტური

შემდეგი სეზონიდან [2019-20] ლიგა
  ფართოვდება  10 გუნდამდე
ამ სეზონის VIII ადგილოსანი დარჩენაზე
  ეთამაშება  რეგიონულის მესამეს 

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

16-17/02   IX ტური   დას  |  აღმ

ნახევარ’ფინალთა მოგებულები  პირდაპირ  
ავლენ 10-გუნდა პირველ ლიგაში. 
III
ადგილოსანი ასვლაზევე  ეთამაშება  
პირველი ლიგის ბოლოს (VIII)

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

15-17/02   VIII ტური

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

გაგრძელდება   13/03
III ეტაპის ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3328] მორაგბე [16/02]

კაცი [1369]  |  ჭაბ’ა [640]  |  ჭაბ’ბ [1319]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო       მინდა ჯგუფის ლოგო