დიდი 10 | მეორე ტური

08-სექ-2018

© ია მირიანაშვილი

 

ხვალ ნაშუადღევს გორის „ჭალის სტადიონი“ 2018/2019 წლების სეზონის დიდი 10-ის პირველ მატჩს უმასპინძლებს, რომელშიც ‘ჯიქი’ თბილისის ‘აკადემიას’ ერკინება.

 

პირველ ტურში ორივე გუნდი უქულოდ დარჩა და 9 სექტემბერს პირველი გამარჯვების მოპოვებას ეცდება. გორელები „შევარდენზე“ ‘არმაზს’ შეხვდნენ და 56-ე წუთამდე გამარჯვების შანსს ინარჩუნებდნენ, მაგრამ დასკვნითი წუთები მასპინძლების იყო და ‘ჯიქი’ 15:38 დამარცხდა.

 

მიუხედავად ამისა, მწვრთნელებმა შერკინების ხაზს ნდობა გამოუცხადეს და მხოლოდ შემკვრელი შეცვალეს - თამაშს ნიკა ჩიკვაძე იწყებს, ხოლო ნიკა სუხაშვილმა მარქაფაში გადაინაცვლა. სამაგიეროდ სრულად შეიცვალა ღერძი და 9 ნომერი დავით კლდიაშვილი, ხოლო მგეზავი დიტო კიკნაძე იქნება. ცენტრში გამოჩნდა დევი დევსურაშვილი, რომელიც გიორგი წიკლაურს შეუწყვილდება, თეიმურაზ ჭიჭინაძემ ფრთიდან ფულბეკად გადაინაცვლა, გარემარბი კი თორნიკე ვახანია იქნება.

 

თბილისის ‘აკადემიამ’ ‘ბათუმს’ უმასპინძლა და ერთადერთი, პრესტიჟის ლელო მატჩის მიწურულსღა გაიტანა, მაგრამ ამით საქმეს ვერ უშველა და 7:46 დამარცხდა.

 

მწვრთნელები ანგარიშით და თამაშის ხარისხით უკმაყოფილო დარჩნენ და სასტარტო შემადგენლობაში ცვლილებებს მიმართეს. სრულად შეიცვალა შერკინების პირველი ხაზი. ძირითადში დაწინაურდნენ გიორგი მოსულიშვილი და გიორგი გოგლიძე. თამაშს მგეზავად დაიწყებს დავით მოძღვრიშვილი, რომელიც ‘ბათუმთან’ ფულბეკი იყო, ხოლო 15 ნომრის პოზიციას სანდრო მარგიანი დაიკავებს. ცენტრში გიორგი მელაძეს მიშა ახობაძე შეუწყვილდება, ხოლო ფრთაზე გიორგი სვანიძეს ვიხილავთ.

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2019  |  18წ ევროპა

კალინინგრად (რუსეთი)   ოფიციოზი_EN
საქართველოს თარიღითა და დროით
 სთრიმი | ვიდეო 
  წკაპი ანგარიშზე 

საქართველო –

კვი

14/04

20.30

1/4   გერმანია  ოქმი

46:00

ოთხ

17/04

20.30

1/2   რუსეთი  ოქმი

64:10

შაბ

20/04

20.00

     ესპანეთი  ოქმი

20:10

2 x 35 წთ (შეს 5’)  |  26-დან თამაშობს 23  |  12 როტაციული შეცვლა
ფრეზე:  1) მეტი ლელო, 2) მეტი გარდასახვა, 3) შუთაუთი

ისტორია

დავიკავეთ I ადგილი !

2018-19  |  დიდი 10

 

შესარჩევი ფინალი

სრულად

შაბ 20/04   ბათუმი   16.00

ბათუმი გავიდა დიდ ფინალში (12/05 ბთმ)
ხარები
დაეშვა წინასწარ ფინალში
(05/05 რსთ)

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3

 

გასავარდნი ფინალი

 

კვი 21/04   ავჭალა   16.00

არმაზი გავიდა წინასწარ ფინალში (05/05 რსთ)

ფრეზე:  0) 2 x 10 წთ; 1) მეტი ლელო, 2) ნაკლები წითელი,
3) ნაკლები სინბინი, 4) უკეთესი ადგილი ორ წრეში 
  მუხლი 2.4

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

19-23/04   XIII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდა ყოჩები

ასვლა | დარჩენა:  21/04  II მატჩი
ვეფხვები 22:6 იუნკერები

დიდ 10-ში ავიდა იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

პირველ ლიგაში ავიდნენ
ყაზბეგი და დევები

ასვლა | დარჩენა:  21/04   II მატჩი
ბაგრატი 19:3
ჭიათურა

პირველ ლიგაში დარჩა ბაგრატი

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

04/05   ნახევარ’ფინალები

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

24-25/04  III ეტაპის ბოლო, VI ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [18/04]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო