დიდი 10 | ლელო-სარასენსი 9:29 ჯიქი

08-თებ-2019

© ანი რეხვიაშვილი

 

გორის ‘ჯიქმა’ თბილისის ‘ლელო-სარასენსს’ მეორე ტაიმში სამი უპასუხო ლელო გაუტანა, 29:9 დაამარცხა და უშუალო კონკურენტის ბონუსით ძლევით, მოწინავე ექვსეულში შეაბიჯა.

 

დიდ დიღომში გამართული მატჩი საინტერესო გამოდგა და სტუმრები საგრძნობ უპირატესობას ფლობდნენ, მაგრამ პირველი ტაიმი ერთი ქულით დათმეს. საწყის 10 წუთში დიმიტრი კალანდაძემ და ირაკლი ყიასაშვილმა ჯარიმები გაცვალეს, მე-13 წუთზე გორელებმა დერეფნიდან მოლით შეუტიეს, საჭირო მომენტში მას თორნიკე კიკნაძე მოწყდა, რომლის ლელო კალანდაძემ ვერ გარდასახა.

 

‘ჯიქმა’ შეძლო მეტოქის ნახევარზე ფეხის მოკიდება და წითელ ზოლში სახიფათოდ უტია, ერთხელ კი ეპიზოდის გარჩევას ვიდეო-რეფერიც დაჭირდა. მასპინძლებმა თავი რომ დაიცვეს ტაიმის დასკვნით წუთებში თავად შეუტიეს, ყიასაშვილმა ორი ჯარიმა გაიტანა და ‘ლელო-სარასენსს’ ტაიმი 9:8 მოაგებინა.

 

კალანდაძეს მეორე ნახევრის დებიუტში ორი ჯარიმა გაუცუდდა, აქედან ერთი გასატანი პოზიციიდან. სამაგიეროდ, გორელებმა 50-ე წუთზე ლელო გაიტანეს. მათ კვლავ დერეფნიდან შეუტიეს, მორკინალებმა 10-12 დარტყმა განახორციელეს და მიზანს გიორგი მჭედლიშვილი მიწვდა.

 

ამის შემდეგ ირაკლი სვანიძის ჯერი დადგა, რომელმაც 57-ე წუთზე ‘ჯიქის’ ლამაზი კომბინაციის შემდეგ სუფთად გაჭრა ხაზი, ხოლო 65-ე წუთზე მეორედ გაჭრა ხაზი და დუბლი შეასრულა. კალანდაძემ სამივე ლელო გარდასახა და ‘ჯიქმაც’ უშუალო კონკურენტთან უმნიშვნელოვანესი გამარჯვება მოიპოვა - 29:9.

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 
ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2019  |  18წ ევროპა

კალინინგრად (რუსეთი)   ოფიციოზი_EN
საქართველოს თარიღითა და დროით
 სთრიმი | ვიდეო 
  წკაპი ანგარიშზე 

საქართველო –

კვი

14/04

20.30

1/4   გერმანია  ოქმი

46:00

ოთხ

17/04

20.30

1/2   რუსეთი  ოქმი

64:10

შაბ

20/04

20.00

     ესპანეთი  ოქმი

20:10

2 x 35 წთ (შეს 5’)  |  26-დან თამაშობს 23  |  12 როტაციული შეცვლა
ფრეზე:  1) მეტი ლელო, 2) მეტი გარდასახვა, 3) შუთაუთი

ისტორია

დავიკავეთ I ადგილი !

2018-19  |  დიდი 10

 

შესარჩევი ფინალი

სრულად

შაბ 20/04   ბათუმი   16.00

ბათუმი გავიდა დიდ ფინალში (12/05 ბთმ)
ხარები
დაეშვა წინასწარ ფინალში
(05/05 რსთ)

პლეი’ოფის სქემა    მუხლი 2.3

 

გასავარდნი ფინალი

 

კვი 21/04   ავჭალა   16.00

არმაზი გავიდა წინასწარ ფინალში (05/05 რსთ)

ფრეზე:  0) 2 x 10 წთ; 1) მეტი ლელო, 2) ნაკლები წითელი,
3) ნაკლები სინბინი, 4) უკეთესი ადგილი ორ წრეში 
  მუხლი 2.4

ორი წრე

სხვ

    მ-წ *

$

ბათუმი  ბათუმი

66

+139

15-3

6

ხარები  რუსთავი

60

+73

13-4*1

6

ლოკომოტივი  თბ

55

+135

11-7

11

აია  ქუთაისი ^

42

-1

09-8*1

4

არმაზი  მარნეული

42

+77

08-9*1

8

ლელო სარასენს  თბ

37

-40

08-10

5

ჯიქი  გორი

36

-18

06-11*1

10

აკადემია  თბილისი

31

-138

06-10*2

3

ვეფხვები  პატარძეული

30

-94

04-12*2

10

არმია  თბილისი

28

-133

06-12

4

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  ცოცხალი ოქმის სქოლიო

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

2018-19  |  დუბლები

19-23/04   XIII ტური

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდა ყოჩები

ასვლა | დარჩენა:  21/04  II მატჩი
ვეფხვები 22:6 იუნკერები

დიდ 10-ში ავიდა იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

პირველ ლიგაში ავიდნენ
ყაზბეგი და დევები

ასვლა | დარჩენა:  21/04   II მატჩი
ბაგრატი 19:3
ჭიათურა

პირველ ლიგაში დარჩა ბაგრატი

2018-19  |  სამოყვარულო ლიგა

რაგბობს  სახალისოდ

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

04/05   ნახევარ’ფინალები

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

24-25/04  III ეტაპის ბოლო, VI ტური
ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო ჯგუფები     დას  |  აღმ

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [18/04]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2019  |  20წ მსოფლიო

არგენტინა    სანტა’ფე, როსარიო

ისტორია ზოგადი | საქართველო ოდითგან | ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

0:0

შაბ

08/06

17.30

რსრ

სამხრ.აფრიკა

0:0

ოთხ

12/06

17.30

რსრ

შოტლანდია

0:0

#

სხვ

1

სფრ

0

=0

6

არგ

0

=0

7

უელ

0

=0

12

ფიჯ

0

=0

#

სხვ

2

ინგ

0

=0

5

ავს

0

=0

8

იტა

0

=0

11

ირლ

0

=0

#

სხვ

3

აფრ

0

=0

4

ზელ

0

=0

9

საქ

0

=0

10

შტლ

0

=0

პლეი’ოფი

ორ

17/06

.

.

ნახევარ’ფინალი

0:0

შაბ

22/06

.

.

ფინალი

0:0

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო