7-კაცა | საქართველოს კაცთა ჩემპიონატი

05-ივნ-2019

 

ჩემპიონატის სიახლეები ნახე აქ Georgian7s

 

ივნისისში 8 ქართული კლუბი 7-კაცაში საქართველოს ჩემპიონის ტიტულისთვის იბრძოლებს.

 

ჩემპიონატი სამ ეტაპად გაიმართება და გამარჯვებული სამივე ეტაპის ჯამში მოპოვებული ქულების მიხედვით გამოვლინდება. თითოეულ ეტაპზე 12-12 გუნდი ითამაშებს - 8 უცვლელი მონაწილე ტიტულისთვის იბრძოლებს, ხოლო 4-4 წვეული გუნდი კონკურსგარეშე იქნება.

 

საქართველოს ჩემპიონის ტიტულისთვის დიდი 10-ის ექვსი გუნდი - ‘ლოკომოტივი’, ‘აია’, ‘ლელო-სარასენსი’, ‘აკადემია’, ‘ჯიქი’ და ‘არმია’, ასევე პირველლიგელი ‘იუნკერები’ (წინა სეზონის მონაცემებით) და მეორელიგელი ‘დევები’ (წინა სეზონის მონაცემებით) იბრძოლებენ. თითოეულ ეტაპზე, დაკავებული ადგილის მიხედვით, სწორედ ეს გუნდები მიიღებენ საჩემპიონო ქულებს.

 

წვეულ გუნდებს შორის ორი უცვლელი იქნება - საქართველოს ეროვნული და 18-წლამდელთა 7-კაცა ნაკრები. ეროვნული ევროპის გრან პრისთვის ემზადება, ხოლო 18-წლამდელთა ნაკრები ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც აგვისტოში გაიმართება. წვეულ გუნდებს შორის, პირველ ეტაპზე ზიმბაბვესა და ზამბიის, ხოლო მესამეზე ყაზახეთის ნაკრები უნდა ყოფილიყვნენ, მაგრამ ისინი საქართველოში ვეღარ მოდიან.

 

პირველ საჩემპიონო ეტაპს 8-9 ივნისს მარტყოფის სანაკრებო ბაზა უმასპინძლებს და ზემოთნახსენები 10 გუნდის გარდა, წვეული გუნდები საქართველოს 7-კაცას მეორე ნაკრები და ბოლნისის ‘ყოჩები’ იქნებიან. 

 

მეორე ეტაპი თელავში 22-23 ივნისს გაიმართება. რადგან ამ პერიოდში ევროპის გრან პრის პირველი ეტაპი იმართება, საქართველოს ეროვნული 7-კაცა მეორე გუნდით იქნება წარმოდგენილი, წვეულ გუნდებს შორის კი ‘ტაო’ და ‘თელავიც’ იქნება.

 

მესამე, დასკვნითი საჩემპიონო ეტაპი ფოთში, 29-30 ივნისს გაიმართება. აქ წვეული გუნდები საქართველოს 7-კაცა ნაკრების ორი გუნდი, 18-წლამდე 7-კაცას ნაკრები და მასპინძელი ქალაქის, ფოთის ‘კოლხი რაინდები’ იქნებიან. 

 

ეტაპი
მარტყოფი, 8-9 ივნისი

მონაწილეობენ:
1. ლოკომოტივი, 2. აია, 3. ლელო, 4. აკადემია,5. ჯიქი, 6. არმია,7. იუნკერები, 8. დევები


წვეულიგუნდები: 9. ეროვნული 7-კაცა 1,10. ეროვნული 7-კაცა 2, 11. 18 წლამდესაქართველო, 12 ყოჩები


 

II ეტაპი
თელავი, 22-23 ივნისი


მონაწილეობენ: 1. ლოკომოტივი,2. აია, 3. ლელო, 4. აკადემია, 5. ჯიქი, 6. არმია, 7. იუნკერები, 8. დევები

წვეულიგუნდები: 9. ეროვნული 7-კაცა,10. ტაო, 11. თელავი, 12. 18 წლამდესაქართველო


 

III  ეტაპი
ფოთი, 29-30 ივნისი


მონაწილეობენ: 1. ლოკომოტივი,2. აია, 3. ლელო, 4. აკადემია, 5. ჯიქი, 6. არმია, 7. იუნკერები, 8. დევები


წვეულიგუნდები: 9. ეროვნული 7-კაცა 1,10. ეროვნული 7-კაცა 2, 11. კოლხი რაინდები (ფოთი)12. 18 წლამდესაქართველო

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

ტაბლო

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

2019  |  20წ მსოფლიო

ოფიციოზი    განრიგი  |  სიები + ოქმები

არგენტინა   სანტა’ფე  |  როსარიო (ორი სტადიონი)

ისტორია ზოგადი   |   საქართველო ოდითგან  |  ალაფაზე

საქართველო

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

04/06

20.00

სტფ

ახ.ზელანდია

13:45$

შაბ

08/06

17.30

რს1

სამხრ.აფრიკა

20:48$

ოთხ

12/06

17.30

რს1

შოტლანდია

17:12$

#

სხვ

2

არგ^

11

+43

4

სფრ

11

+14

8

უელ

9

+2

12

ფიჯ

1

-59

#

სხვ

3

ავს

11

+29

6

ირლ

10

+12

7

ინგ

9

+8

11

იტა

1

-49

#

სხვ

1

აფრ

14

+60

5

ზელ

10

+43

9

საქ

4

-55

10

შტლ

2

-48

I - IV ^ პირისპირ შედეგით V - VIII

პლეი’ოფი  IX-XII

ორ

17/06

20.00

რს2

ფიჯი

0:0

შაბ

22/06

.

რს2

შტლ | იტა

0:0

2020  |  რაგბი ევროპა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

15/06  გერმანიამ 32:37 წააგო პორტუგალიასთან და გავარდა

.

08/02

.

შინ

რუმინეთი

0:0

.

15/02

.

გარეთ

ესპანეთი

0:0

.

29/02

.

შინ

ბელგია

0:0

.

07/03

.

გარეთ

პორტუგალია

0:0

.

15/03

.

შინ

რუსეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები  |  წინა სეზონი

1989 - 2018    218 ტესტი  |   262 ბორჯღალოსანი   |  სრულად

2019  |  ევროპის შვიდკაცა

გრან პრი   I ეტაპი   მოსკოვი (რუს)

საქართველოს დროით   სთრიმი

საქართველო -

22/06

__.__

რუსეთი

0:0

 

__.__

ინგლისი

0:0

 

__.__

ესპანეთი

0:0

ცხრილები ახლდება ტურის ბოლოს:  ^ პირადით, * ფრე

#

მ-წ

სხვ

1

ირლ

0-0

=0

2

სფრ

0-0

=0

7

იტა

0-0

=0

12

რუმ

0-0

=0

#

მ-წ

სხვ

ბ1

გერ

0-0

=0

ბ2

პორ

0-0

=0

8

უელ

0-0

=0

11

პოლ

0-0

=0

#

მ-წ

სხვ

გ1

რუს

0-0

=0

გ2

ინგ

0-0

=0

9

ესპ

0-0

=0

10

საქ

0-0

=0

რიო’ული პლეი’ოფი:  ((ა1 - 8) - (ბ2 - გ2)) - ((ბ1 - 7) - (გ1 - ა2))

23/06

__.__

_  (1/4 ფ)

0:0

.

__.__

_  (1/2 ფ)

0:0

.

__.__

_  (ფინალი)

0:0

მოწინავე ცხრეული [უელსის გარეშე]
გადის 2020 წლის ტოკიოს ოლიმპიადის
12-გუნდა შესარჩევში  |  13-14/07 კოლომიე (სფრ)

2019-20  |  დიდი 10

13/09 – 17/05  |  განრიგი

1

ბათუმი  ბათუმი

2

ხარები  რუსთავი

3

არმაზი  მარნეული

4

ლოკომოტივი  თბილისი

5

აია  ქუთაისი

6

ლელო სარასენს  თბილისი

7

ჯიქი  გორი

8

აკადემია  თბილისი

9

ყოჩები  ბოლნისი

10

იუნკერები  კიკეთი

ქულათა ტოლობა  |  ოქმის სქოლიო  |  წინა სეზონი

ყველა პრიზიორი და ფინალი  [1990-2019]

2019  |  თასის’წინა მოთელვა

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე, მესხი

რუსეთი

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდია

პარ 06/09

22.30

მარიფილდ

შოტლანდია

2019  |  მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფი |  პოსტერი 

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

2018-19  |  ოვალის ამქარი

ყველა ლიგის ყველა [3382] მორაგბე [28/05]

კაცი [1392]  |  ჭაბ’ა [646]  |  ჭაბ’ბ [1344]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

8

6

6

30

16

16

20

52

82

განახლებული სრული სიები არ მიიღება!

მოთამაშეთა დასამატებლად შეავსეთ
და მეილზე გამოაგზავნეთ
მინი’ფორმა

შევსება-გამოგზავნის ინსტრუქცია

ამოსაშლელად ცხრილიდან გახსენით სია
და მოიწერეთ სტრიქონის ნომერი + გვარი

2018-19  |  დუბლები

დასრულდა

აიამ ყველა თამაში მოიგო

2018-19  |  პირველი ლიგა

დასრულდა

დიდ 10-ში ავიდნენ
ყოჩები
და იუნკერები

2018-19  |  რეგიონული ლიგა

დასრულდა

10-გუნდა პირველ ლიგაში
ავიდნენ ყაზბეგი და დევები

2018-19  |  ჭაბუკთა ლიგები

"" [2000-01 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

ხარები  რუსთავი

რვეული    მოწინავე  |  სანუგეშო

"" [2002-03 დაბ]

დასრულდა

1

ლელო  თბილისი

2

ხვამლი 1  თბილისი

3

არმაზი  მარნეული

ოთხეულები      I - VIII  |  IX - XVI
სანუგეშო      დას  |  აღმ

ყველა პრიზიორი  [2000-2019]

შავი დაფა

ვის როდის უმთავრდება    სასჯელი

2018-19  |  ესები

გამარტივებული და დამოკლებული

წიგნების განაწილება და გატანა

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაიბრეიქი

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

სახელმძღვანელო

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

ნულოვანი ვერსია + დამატებითი საკითხავი

ჩვენთვის დასრულებული შეჯიბრებები    არქივი

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო