18წ შვიდქალა ევროპის ჩემპიონატზე

30-აგვ-2019

 

საქართველოს 18-წლამდე 7-ქალა ნაკრები დღეს გამთენიისას პოლონეთში გაემგზავრა, სადაც ევროპის ჩემპიონატში ითამაშებს.

 

წელს ტურნირი ერთ ჯგუფად იმართება და ქართველ გოგონებსაც ელიტარულ გუნდებთან მოუწევთ თამაში. 16 ნაკრები ოთხ ჯგუფშია განაწილებული და საქართველო „გ“ ჯგუფში ირლანდიის, შოტლანდიის და ლატვიის ნაკრებებთან მოხვდა; „ა“ ჯგუფში საფრანგეთი, პორტუგალია, გერმანია და ჩეხეთი განაწილდნენ; „ბ“ ჯგუფში ინგლისი, უელსი, ბელგია და უკრაინა; ხოლო „დ“ ჯგუფში რუსეთი, ესპანეთი, შვედეთი და პოლონეთი.

 

ქალაქ იაროცინში ჯგუფური ეტაპის მატჩები 31 აგვისტოს, საქართველოს დროით 12 საათზე დაიწყება. ჩვენი გუნდი პირველ შეხვედრას 13:28 საათზე ირლანდიასთან გამართავს; 16:46-ზე შოტლანდიას ეთამაშება; ჯგუფურ ეტაპს კი 20:04 საათზე ლატვიასთან მატჩით ასრულებს.

 

1 სექტემბერი ფლეი ოფების დღეა და ჯგუფის ორ-ორი მოწინავე თასის მეოთხედფინალში გადის, ხოლო დანარჩენები მე-9-მე-16 ადგილებს გაითამაშებენ. პოლონეთში ყველა გუნდს 6-6 თამაშის ჩატარება მოუწევს.

 

პოლონეთში ითამაშებენ:

მარიამ სიხარულიძე, ლიკა ბჟალავა, ლიკა ტოტოჩია, სალომე ჩხაიძე (ყველა თბილისი), რუსუდან რუსიშვილი, ინგა კაზაროვა, ნათია გოგოლაშვილი, მარიამ ჟორჟოლიანი (ყველა ქუთაისი), მარიამ ბერაძე, მარიამ გუგუჩია (ორივე ზუგდიდი), ნინო მელუა, ნინო მეფარიშვილი (ორივე ოზურგეთი).

მწვრთნელები: ტიხონ ხახალეიშვილი, ვლადიმერ დოლაბერიძე

მენეჯერი: ია ხურცილავა

ექიმი: ოთარ თაბაგარი

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 
ტაბლო

დიდი 10

 

I ტური

სრულად

პარ 13/09   მუხიანი, ხვამლი   18.00

შაბ 14/09   დიდი დიღომი, ლელო   15.00

შაბ 14/09   ნუცუბიძე   17.00

კვი 15/09   გორი, ჭალა   15.00

კვი 15/09   ნუცუბიძე   17.00

მსოფლიოსთვის მზადება

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

სამ

27/08

19.15

ვაკე

ქნგ [აფრ]

24:20

შაბ

31/08

20.00

დინამო

შოტლანდ

10:44

პარ

06/09

22.30

მარიფ

შოტლანდ

09:36

მსოფლიო თასი

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

ურუგვაი

ხუთ

03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალ

განრიგი    სრული | ჩვენი ჯგუფის
ჩვენი 31-კაცა რაზმი | მსაჯები

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
რუს ნამ  აშშ   ფიჯ 
სამ კან  ტონ  ურუ

რაგბი ევროპა 2020

საქართველო –

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

01/02

.

შინ

რუმინეთი

კვი

09/02

15.45

გარეთ

ესპანეთი

შაბ

22/02

.

შინ

ბელგია

შაბ

07/03

18.00

გარეთ

პორტუგალ

შაბ

14/03

.

შინ

რუსეთი

ოვალის ამქარი

განაცხადთა მიღება დასრულდა

ლიგების ყველა [3213] მორაგბე [ 15/09 @ 11.20 ]

კაცი [1364] | ა’ლიგელი [723] | ბ’ლიგელი [1126]

ყველა კლუბის საკონტაქტო ინფო

დ10

I

რეგ

კაც

"ა"

"ბ"

ჭაბ

სულ

დას

აღმ

დას

აღმ

10

10

6

6

32

19

14

19

52

84

განაცხადის შევსება-ჩასწორება

რესურსები

2019-20 სეზონის სიახლეები

კაცთა | ჭაბუკთა ოქმის ბლანკი
მისი შევსების
ინსტრუქცია

მეთვალყურის დებულება და
დიდი 10-ის პატაკის ბლანკი

23-კაცა სამატჩო სიის ფორმა

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

 

 

რაგბი თივი

 

 

 
რადიო პალიტრა

 

 

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    
საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო აისის ლოგო    

მინდა ჯგუფის ლოგო