2013 წლის U19 ევროპის ჩემპიონატი

21-ოქტ-2013

 

26 ოქტომბრიდან 2 ნოემბრის ჩათვლით, ლისაბონში ფირა აერის ეგიდით იმართება  2013 ევროპის ჩემპიონატი 19 წლამდე მორაგბეთა ნაკრებებს შორის.  შეგახსენებთ, რომ ჩემპიონატის გამარჯვებული ნაკრები, 2014 წლის აპრილში ჰონგ-კონგში გასამართ 20 წლამდელთა მსოფლიო ალაფაზე იასპარეზებს.

 

ტურნირში ასპარეზობენ საქართველოს, პორტუგალიის, ბელგიის, ესპანეთის, რუმინეთის, რუსეთის, პოლონეთისა და ჩეხეთის რესპუბლიკის U 19 ნაკრებები.

 

მატჩების განრიგი

 

განთესვის მიხედვით, U19 ბროჯღალოსნები თავიანთ პირველ შეხვედრას 27 ოქტომბერს, ადგილობრივი დროით 15:00 საათზე ჩეხეთის ნაკრების წინააღმდეგ გამართავენ. გამარჯვების შემთხვევაში, ჭაბუკი ბორჯღალოსნები, 30 ოქტომბერს 17:00 საათზე, ესპანეთისა და რუმინეთის წყვილის გამარჯვებულს შეერკინებიან ტურნირის ნახევარფინალში, ხოლო ფინალი 2 ნოემბერს 17:00 საათზე გაიმართება  გაიმართება.

 

პორტუგალიის რაგბის კავშირს დაგეგმილი აქვს მატჩების სტრიმის მეშვეობით ტრანსლირება. როგორც მათ გვაცნობეს, ამ ეტაპისთვის ისინი არკვევენ ამ საკითხს ადგილობრივ პროვაიდერებთან და მოლაპარაკების შემთხვევაში, მატჩების სტრიმის ბმული დაიდება საქართველოს რაგბის კავშირის ვებ გვერდზე.

 

ნაკრები

 

„წინა სატურნირო შეკრებამ საკმაოდ ნაყოფიერად ჩაიარა. ჩვენ ორი სპარინგი გავმართეთ  და თავისუფლად შემიძლია ვთქვა, რომ ბიჭების მომზადებით კმაყოფილი ვარ. მინდა ავღნიშნო, რომ ნაკრები საკმაოდ ინტენსიურად ვარჯიშობდა და ემზადებოდა მომავალი ევროპის ჩემპიონატისათვის. ყოველივე ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, მინდა განვაცხადო, რომ ლისაბონში ტურნირის მოსაგებად მივემგზავრებით.“ - განაცხადა 19 წლამდელების მთავარმა მწვრთნელმა, დავით ვართანიანმა.

 

19 წლმადელთა 26 კაციანი რაზმი

 

შერკინება

1.     ხარებავა ზაზა - არმია

2.     ფხაკაძე დავით - არმაზი

3.     მარგველანი გიორგი - არმაზი

4.     კაკაბაძე ბექა - ლოკომოტივი

5.     ტორაძე გიორგი - აია

6.     ალხაზაშვილი ბადრი - აკადემია

7.     კვაჭაძე როლანდი - ლელო

8.     ბარბაქაძე ბესიკი - არმაზი

9.     გიგაური ნიკა - არმაზი

10.  დანგაძე ბადრი - აია

11.  შუბითიძე საბა - აკადემია (კაპ)

12.  პაპავაძე დავითი - ჯიქები

13.  ბუბუტეიშვილი თორნიკე - ლელო

14.  მღებრიშვილი ჟორა - ხარები

ნახევარდაცვა

15.  თუთბერიძე თემური - აია

16.  ბროძელი რევაზი - არმაზი

17.  ჯინჭველაშვილი რეზი - აია

უკანა ხაზი

18.  ნათელაშვილი გიორგი - ხარები

19.  ტალახაძე გიორგი - ხულიგანა

20.  ირემაძე თემური - აია

21.  სიჭინავა ანზორი - აკადემია

22.  ლიპარტელიანი ბადრი - არმაზი

23.  გიორგაძე მურაზი - ვეფხვები

24.  გულიტაშვილი დავითი - ხარები

25.  აფციაური გიორგი - არმია

26.  სვანიძე ირაკლი - ჯიქები

 

 

 

 

 

 

 

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

2017 * 20წ მსოფლიო

28/05 @ 20.50

თბილისი,  ქუთაისი

სრული განრიგი  |  ამოსაბეჭდად (ა4)  |  ოფიციოზი_EN

ისტორია ზოგადი  |  ბორჯღალოსნები ოდითგან | ალაფაზე

 ჩვენი რაზმი   |   12-ვე გუნდის დეტალური სია

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

საქართველო -

ოთხ

31/05

18.00

ავჭალა

არგენტინა

.

ინგ 13.00 სამ  |  ზელ 13.00 შტლ
აფრ 15.30 სფრ  |  ირლ 15.30 იტა  |  ავს 20.30 უელ

კვი

04/06

18.00

ავჭალა

აფრიკა

.

ხუთ

08/06

18.00

ავჭალა

საფრანგეთი

.

ავჭალა

#

სხვ

1

ინგ

0

=0

6

ავს

0

=0

7

უელ

0

=0

12

სამ

0

=0

ქუთაისი

#

სხვ

2

ირლ

0

=0

5

ზელ

0

=0

8

შტლ

0

=0

11

იტა

0

=0

ავჭალა

#

სხვ

3

არგ

0

=0

4

აფრ

0

=0

9

სფრ

0

=0

10

საქ

0

=0

პლეი’ოფი: ვაკე, ავჭალა

სამ

13/06

15.30

ვაკე

ნფ

.

კვი

18/06

13.00

ვაკე

.

2017 * ტურნე ამერიკაში

27/05 @ 19.20

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 ახალი წესები სანაკრებო რაგბისთვის

კვი

11/06

01.00

ქალგარი

კანადა

.

კვი

18/06

03.00

ატლანტა

შტატები

.

შაბ

24/06

23.15

ხუხუი

არგენტინა

.

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 19.55

დასრულდა

1

ჯიქი  გორი

2

ბათუმი  ბათუმი

3

ლელო სარასენს  თბილისი

4

აკადემია  თბილისი

5

ლოკომოტივი  თბილისი

6

აია  ქუთაისი

7

არმია  თბილისი

8

ბაგრატ  ქუთაისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ყოჩები  ბოლნისი

დიდი ფინალის ვებ’ოქმი

შინაური კვარცხლბეკი 1990-2017

2016-17 * პირველი ლიგა

1/05 @ 11.50

დასრულდა

2016-17 * რეგიონული ლიგა

27/05 @ 20.05

27/05  პლეი’ოფი
ოზურგეთი ავიდა პირველ ლიგაში

2016-17 * სამოყვარულო ლიგა

20/05 @ 20.40

21/05 რუსთავი 16.00  ფინალი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

28/05 @ 19.15

"" ლიგ

არდადეგები  5/09-მდე

მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"" ლიგ

26-30/05   II ეტაპის VI ტური

აღმ         დას     

სანუგეშო ჯგუფები   აღმ   დას

შავი დაფა

23/05 @ 20.10

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017 * შემოდგომის ტესტები

9/05 @ 17.30

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

11/11

.

შინ

ტონგა

.

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

.

შაბ

25/11

.

შინ

ფიჯი

.

2019 * მსოფლიო თასი

23/05 @ 20.15

ოთხ 10/05 @ 12.00 საქ 

კიოტო (იაპონია)   წილისყრა

20 ფინალისტი განაწილდა
ოთხ 5-გუნდა ჯგუფად

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1 ამე’1 ზღვ’1
ევრ’2|ზღვ’3 რეპ ზღვ’2 ამე’2

შესარჩევთა ზემო დონე

სახელმძღვანელო

28/10_2016 @ 17.45

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

ლექსიკონი

23/01 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

ესები

27/05_2017 @ 19.20

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

 

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო