2013 წლის U19 ევროპის ჩემპიონატი

21.10.13

 

26 ოქტომბრიდან 2 ნოემბრის ჩათვლით, ლისაბონში ფირა აერის ეგიდით იმართება  2013 ევროპის ჩემპიონატი 19 წლამდე მორაგბეთა ნაკრებებს შორის.  შეგახსენებთ, რომ ჩემპიონატის გამარჯვებული ნაკრები, 2014 წლის აპრილში ჰონგ-კონგში გასამართ 20 წლამდელთა მსოფლიო ალაფაზე იასპარეზებს.

 

ტურნირში ასპარეზობენ საქართველოს, პორტუგალიის, ბელგიის, ესპანეთის, რუმინეთის, რუსეთის, პოლონეთისა და ჩეხეთის რესპუბლიკის U 19 ნაკრებები.

 

მატჩების განრიგი

 

განთესვის მიხედვით, U19 ბროჯღალოსნები თავიანთ პირველ შეხვედრას 27 ოქტომბერს, ადგილობრივი დროით 15:00 საათზე ჩეხეთის ნაკრების წინააღმდეგ გამართავენ. გამარჯვების შემთხვევაში, ჭაბუკი ბორჯღალოსნები, 30 ოქტომბერს 17:00 საათზე, ესპანეთისა და რუმინეთის წყვილის გამარჯვებულს შეერკინებიან ტურნირის ნახევარფინალში, ხოლო ფინალი 2 ნოემბერს 17:00 საათზე გაიმართება  გაიმართება.

 

პორტუგალიის რაგბის კავშირს დაგეგმილი აქვს მატჩების სტრიმის მეშვეობით ტრანსლირება. როგორც მათ გვაცნობეს, ამ ეტაპისთვის ისინი არკვევენ ამ საკითხს ადგილობრივ პროვაიდერებთან და მოლაპარაკების შემთხვევაში, მატჩების სტრიმის ბმული დაიდება საქართველოს რაგბის კავშირის ვებ გვერდზე.

 

ნაკრები

 

„წინა სატურნირო შეკრებამ საკმაოდ ნაყოფიერად ჩაიარა. ჩვენ ორი სპარინგი გავმართეთ  და თავისუფლად შემიძლია ვთქვა, რომ ბიჭების მომზადებით კმაყოფილი ვარ. მინდა ავღნიშნო, რომ ნაკრები საკმაოდ ინტენსიურად ვარჯიშობდა და ემზადებოდა მომავალი ევროპის ჩემპიონატისათვის. ყოველივე ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, მინდა განვაცხადო, რომ ლისაბონში ტურნირის მოსაგებად მივემგზავრებით.“ - განაცხადა 19 წლამდელების მთავარმა მწვრთნელმა, დავით ვართანიანმა.

 

19 წლმადელთა 26 კაციანი რაზმი

 

შერკინება

1.     ხარებავა ზაზა - არმია

2.     ფხაკაძე დავით - არმაზი

3.     მარგველანი გიორგი - არმაზი

4.     კაკაბაძე ბექა - ლოკომოტივი

5.     ტორაძე გიორგი - აია

6.     ალხაზაშვილი ბადრი - აკადემია

7.     კვაჭაძე როლანდი - ლელო

8.     ბარბაქაძე ბესიკი - არმაზი

9.     გიგაური ნიკა - არმაზი

10.  დანგაძე ბადრი - აია

11.  შუბითიძე საბა - აკადემია (კაპ)

12.  პაპავაძე დავითი - ჯიქები

13.  ბუბუტეიშვილი თორნიკე - ლელო

14.  მღებრიშვილი ჟორა - ხარები

ნახევარდაცვა

15.  თუთბერიძე თემური - აია

16.  ბროძელი რევაზი - არმაზი

17.  ჯინჭველაშვილი რეზი - აია

უკანა ხაზი

18.  ნათელაშვილი გიორგი - ხარები

19.  ტალახაძე გიორგი - ხულიგანა

20.  ირემაძე თემური - აია

21.  სიჭინავა ანზორი - აკადემია

22.  ლიპარტელიანი ბადრი - არმაზი

23.  გიორგაძე მურაზი - ვეფხვები

24.  გულიტაშვილი დავითი - ხარები

25.  აფციაური გიორგი - არმია

26.  სვანიძე ირაკლი - ჯიქები

 

 

 

 

 

 

 

უკან დაბრუნება  

საქართველოს დრო
 

მსოფლიო თასი 2015

10/08 @ 11.40   განრიგი  სრულად  პოსტერი (ა2)

საქართველო -

დღე

თარიღი

დრო

მეტოქე

ქალაქი

შაბ

19/09

15.00

ტონგა

გლოსთერ

პარ

25/09

19.45

არგენტინა

გლოსთერ

პარ

02/10

23.00

ზელანდია

კარდიფ

ოთხ

07/10

23.00

ნამიბია

ექსეთერ

24/07 @ 18.20

ყველა ბორჯღალოსანი და ტესტი 1989-2015

ვინ მერამდენეა?

2015-16 * დიდი 10

21/08 @ 19.35

დებულება   5-6/09   I ტური

ათივე განაცხადი   ტრანსფერები

#

გუნდი

1

ლელო სარასენს  თბილისი

2

ლოკომოტივი  თბილისი

3

ყოჩები  ბოლნისი

4

ბათუმი  ბათუმი

5

ხარები  რუსთავი

6

აია  ქუთაისი

7

არმაზი  თბილისი

8

ჯიქი  გორი

9

არმია  თბილისი

10

აკადემია  თბილისი

2014 - 2015 * უმაღლესი ლიგა
ფინალის ოქმი   
სტატ’ლიდერები
შინაური კვარცხლბეკი 1990 - 2015

2015-16 * პირველი ლიგა

17/08 @ 19.35

დებულება   იწყება 20/09  ახალი განრიგი

#

გუნდი

1

თიბისი უნივერსიტეტი  თბილისი

2

დინამო  თბილისი

3

ბაგრატი  ქუთაისი

4

ხულიგანა  თბილისი

5

კახეთი  საგარეჯო

6

კოლხი რაინდები  ფოთი

7

სტუ  თბილისი

8

ივერია  თბილისი

2014 - 2015 * პირველი ლიგა

2015-16 * რეგიონული ლიგა

17/08 @ 19.35

დებულება   იწყება 12/09

აღმოსავლეთი   განრიგი

#

გუნდი

1

ტორნადო  თბილისი

2

დევები  თბილისი

3

წიქარა  თბილისი

4

იუნკერები  კიკეთი

5

კახელები  თელავი

6

ლომები  სართიჭალა

დასავლეთი   განრიგი

#

გუნდი

1

დინოზავრ  წყალტუბო

2

არწივები  ოზურგეთი

3

ჯრუჭი  საჩხერე

4

ჯიხა  სენაკი

5

ფირალები  ქედა

6

უნივერსიტეტი  ქუთაისი

7

მათე  ჭიათურა

2014 - 2015 * რეგიონული ლიგა

ჭაბუკთა ლიგები 2015

1/09 @ 19.55

"ა"  ლიგა

1-2/09   V ტური
 მოწინავე  რვეული

სანუგეშო ჯგუფები     

"ბ"  ლიგა

განახლდება 10/09
 მოწინავე რვეულის პულები     
სანუგეშო ჯგუფები  დას   აღმ

დასრულებული ტურნირები    არქივში

"ცრუ შერკინების" წესი

3/04 2014 @ 12.20

განმარტება

კლუბებს, მსაჯებს, კომისრებს!

წესების წიგნი 

რაგბი ევროპა 2016

27/07 @ 19.15  დედანი

საქართველო -

შაბათობით, საქართველოს დროით

06/02

.

შინ

გერმანია

13/02

.

გარეთ

პორტუგალია

27/02

.

შინ

ესპანეთი

12/03

.

გარეთ

რუსეთი

19/03

.

შინ

რუმინეთი

ჩემპიონები და სლემოსნები  *  რაგბი ევროპა 2015

2015 თბილისის თასი

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი
 
აფხაზეთის ხმა
 
ლელო
 
რადიო პალიტრა
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო ნატახტარის ლოგო
მინდა ჯგუფის ლოგო