2013 წლის U19 ევროპის ჩემპიონატი

21-ოქტ-2013

 

26 ოქტომბრიდან 2 ნოემბრის ჩათვლით, ლისაბონში ფირა აერის ეგიდით იმართება  2013 ევროპის ჩემპიონატი 19 წლამდე მორაგბეთა ნაკრებებს შორის.  შეგახსენებთ, რომ ჩემპიონატის გამარჯვებული ნაკრები, 2014 წლის აპრილში ჰონგ-კონგში გასამართ 20 წლამდელთა მსოფლიო ალაფაზე იასპარეზებს.

 

ტურნირში ასპარეზობენ საქართველოს, პორტუგალიის, ბელგიის, ესპანეთის, რუმინეთის, რუსეთის, პოლონეთისა და ჩეხეთის რესპუბლიკის U 19 ნაკრებები.

 

მატჩების განრიგი

 

განთესვის მიხედვით, U19 ბროჯღალოსნები თავიანთ პირველ შეხვედრას 27 ოქტომბერს, ადგილობრივი დროით 15:00 საათზე ჩეხეთის ნაკრების წინააღმდეგ გამართავენ. გამარჯვების შემთხვევაში, ჭაბუკი ბორჯღალოსნები, 30 ოქტომბერს 17:00 საათზე, ესპანეთისა და რუმინეთის წყვილის გამარჯვებულს შეერკინებიან ტურნირის ნახევარფინალში, ხოლო ფინალი 2 ნოემბერს 17:00 საათზე გაიმართება  გაიმართება.

 

პორტუგალიის რაგბის კავშირს დაგეგმილი აქვს მატჩების სტრიმის მეშვეობით ტრანსლირება. როგორც მათ გვაცნობეს, ამ ეტაპისთვის ისინი არკვევენ ამ საკითხს ადგილობრივ პროვაიდერებთან და მოლაპარაკების შემთხვევაში, მატჩების სტრიმის ბმული დაიდება საქართველოს რაგბის კავშირის ვებ გვერდზე.

 

ნაკრები

 

„წინა სატურნირო შეკრებამ საკმაოდ ნაყოფიერად ჩაიარა. ჩვენ ორი სპარინგი გავმართეთ  და თავისუფლად შემიძლია ვთქვა, რომ ბიჭების მომზადებით კმაყოფილი ვარ. მინდა ავღნიშნო, რომ ნაკრები საკმაოდ ინტენსიურად ვარჯიშობდა და ემზადებოდა მომავალი ევროპის ჩემპიონატისათვის. ყოველივე ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, მინდა განვაცხადო, რომ ლისაბონში ტურნირის მოსაგებად მივემგზავრებით.“ - განაცხადა 19 წლამდელების მთავარმა მწვრთნელმა, დავით ვართანიანმა.

 

19 წლმადელთა 26 კაციანი რაზმი

 

შერკინება

1.     ხარებავა ზაზა - არმია

2.     ფხაკაძე დავით - არმაზი

3.     მარგველანი გიორგი - არმაზი

4.     კაკაბაძე ბექა - ლოკომოტივი

5.     ტორაძე გიორგი - აია

6.     ალხაზაშვილი ბადრი - აკადემია

7.     კვაჭაძე როლანდი - ლელო

8.     ბარბაქაძე ბესიკი - არმაზი

9.     გიგაური ნიკა - არმაზი

10.  დანგაძე ბადრი - აია

11.  შუბითიძე საბა - აკადემია (კაპ)

12.  პაპავაძე დავითი - ჯიქები

13.  ბუბუტეიშვილი თორნიკე - ლელო

14.  მღებრიშვილი ჟორა - ხარები

ნახევარდაცვა

15.  თუთბერიძე თემური - აია

16.  ბროძელი რევაზი - არმაზი

17.  ჯინჭველაშვილი რეზი - აია

უკანა ხაზი

18.  ნათელაშვილი გიორგი - ხარები

19.  ტალახაძე გიორგი - ხულიგანა

20.  ირემაძე თემური - აია

21.  სიჭინავა ანზორი - აკადემია

22.  ლიპარტელიანი ბადრი - არმაზი

23.  გიორგაძე მურაზი - ვეფხვები

24.  გულიტაშვილი დავითი - ხარები

25.  აფციაური გიორგი - არმია

26.  სვანიძე ირაკლი - ჯიქები

 

 

 

 

 

 

 

უკან დაბრუნება  

საქართველოს დრო
 

2016 * 20მსოფლიო

24/05 @ 17.20

მანჩესთერ (ინგლისი)   სრულად

საქართველო -

სამ

07/06

22.45

1

ზელანდია

0:0

შაბ

11/06

18.45

2

უელსი

0:0

ოთხ

15/06

20.30

3

ირლანდია

0:0

ორ

20/06

__.__

ნფ

_

0:0

შაბ

25/06

__.__

_

0:0

რაზმი

ისტორია

ვმასპინლობთ 2017 მსოფლიოს!

2016 * ტურნე ზღვისრეთში

24/05 @ 17.40

საქართველო -

შაბ

11/06

06.00

აპია

სამოა

0:0

შაბ

18/06

__.__

სუვა (ფიჯ)

ტონგა

0:0

პარ

24/06

__.__

სუვა

ფიჯი

0:0

ყველა (1989 - 2016)

ბორჯღალოსანი

ტესტის ოქმი

2016-17 * დიდი 10

24/05 @ 17.00

1

ლელო სარასენს  თბილისი

2

ლოკომოტივი  თბილისი

3

ჯიქი  გორი

4

ყოჩები  ბოლნისი

5

ბათუმი  ბათუმი

6

აია  ქუთაისი

7

აკადემია  თბილისი

8

არმია  თბილისი

9

არმაზი  თბილისი

10

ბაგრატი  ქუთაისი

წინა სეზონი (2015-16)  *  წარსული

2016-17 * პირველი ლიგა

24/05 @ 17.00

1

ხარები  რუსთავი

2

დინამო  თბილისი

3

თიბისი უნივერსიტეტი  თბილისი

4

ივერია  თბილის

5

ხულიგანა  თბილისი

6

კახეთი  პატარძეული

7

სტუ  თბილისი

8

უნივერსიტეტი  ქუთაისი

წინა სეზონი (2015-16)

2016-17 * რეგიონული ლიგა

24/05 @ 17.00

წინა სეზონი (2015-16)

2016 * ჭაბუკთა ლიგები

23/05 @ 20.05

"" ლიგის II ეტაპი

არდადეგები  მოწინავენი

სანუგეშო      

"" ლიგის II ეტაპი

21-22/05   III ტური
აღმ           დას    

21-23/05   სანუგეშო
აღმ  VI ტური    დას  V ტური

შავი დაფა

25/05 @ 17.05

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

წესები

11/03 @ 13.25

შეცვლა და უსაფრთხოება
განმარტება (2016)

ახალი, უფონებო
ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

წესების წიგნი 

სხვა დასრულებული ტურნირები    არქივში

\

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი
 
ლელო
 
რადიო პალიტრა
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო