2013 წლის U19 ევროპის ჩემპიონატი

21-ოქტ-2013

 

26 ოქტომბრიდან 2 ნოემბრის ჩათვლით, ლისაბონში ფირა აერის ეგიდით იმართება  2013 ევროპის ჩემპიონატი 19 წლამდე მორაგბეთა ნაკრებებს შორის.  შეგახსენებთ, რომ ჩემპიონატის გამარჯვებული ნაკრები, 2014 წლის აპრილში ჰონგ-კონგში გასამართ 20 წლამდელთა მსოფლიო ალაფაზე იასპარეზებს.

 

ტურნირში ასპარეზობენ საქართველოს, პორტუგალიის, ბელგიის, ესპანეთის, რუმინეთის, რუსეთის, პოლონეთისა და ჩეხეთის რესპუბლიკის U 19 ნაკრებები.

 

მატჩების განრიგი

 

განთესვის მიხედვით, U19 ბროჯღალოსნები თავიანთ პირველ შეხვედრას 27 ოქტომბერს, ადგილობრივი დროით 15:00 საათზე ჩეხეთის ნაკრების წინააღმდეგ გამართავენ. გამარჯვების შემთხვევაში, ჭაბუკი ბორჯღალოსნები, 30 ოქტომბერს 17:00 საათზე, ესპანეთისა და რუმინეთის წყვილის გამარჯვებულს შეერკინებიან ტურნირის ნახევარფინალში, ხოლო ფინალი 2 ნოემბერს 17:00 საათზე გაიმართება  გაიმართება.

 

პორტუგალიის რაგბის კავშირს დაგეგმილი აქვს მატჩების სტრიმის მეშვეობით ტრანსლირება. როგორც მათ გვაცნობეს, ამ ეტაპისთვის ისინი არკვევენ ამ საკითხს ადგილობრივ პროვაიდერებთან და მოლაპარაკების შემთხვევაში, მატჩების სტრიმის ბმული დაიდება საქართველოს რაგბის კავშირის ვებ გვერდზე.

 

ნაკრები

 

„წინა სატურნირო შეკრებამ საკმაოდ ნაყოფიერად ჩაიარა. ჩვენ ორი სპარინგი გავმართეთ  და თავისუფლად შემიძლია ვთქვა, რომ ბიჭების მომზადებით კმაყოფილი ვარ. მინდა ავღნიშნო, რომ ნაკრები საკმაოდ ინტენსიურად ვარჯიშობდა და ემზადებოდა მომავალი ევროპის ჩემპიონატისათვის. ყოველივე ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, მინდა განვაცხადო, რომ ლისაბონში ტურნირის მოსაგებად მივემგზავრებით.“ - განაცხადა 19 წლამდელების მთავარმა მწვრთნელმა, დავით ვართანიანმა.

 

19 წლმადელთა 26 კაციანი რაზმი

 

შერკინება

1.     ხარებავა ზაზა - არმია

2.     ფხაკაძე დავით - არმაზი

3.     მარგველანი გიორგი - არმაზი

4.     კაკაბაძე ბექა - ლოკომოტივი

5.     ტორაძე გიორგი - აია

6.     ალხაზაშვილი ბადრი - აკადემია

7.     კვაჭაძე როლანდი - ლელო

8.     ბარბაქაძე ბესიკი - არმაზი

9.     გიგაური ნიკა - არმაზი

10.  დანგაძე ბადრი - აია

11.  შუბითიძე საბა - აკადემია (კაპ)

12.  პაპავაძე დავითი - ჯიქები

13.  ბუბუტეიშვილი თორნიკე - ლელო

14.  მღებრიშვილი ჟორა - ხარები

ნახევარდაცვა

15.  თუთბერიძე თემური - აია

16.  ბროძელი რევაზი - არმაზი

17.  ჯინჭველაშვილი რეზი - აია

უკანა ხაზი

18.  ნათელაშვილი გიორგი - ხარები

19.  ტალახაძე გიორგი - ხულიგანა

20.  ირემაძე თემური - აია

21.  სიჭინავა ანზორი - აკადემია

22.  ლიპარტელიანი ბადრი - არმაზი

23.  გიორგაძე მურაზი - ვეფხვები

24.  გულიტაშვილი დავითი - ხარები

25.  აფციაური გიორგი - არმია

26.  სვანიძე ირაკლი - ჯიქები

 

 

 

 

 

 

 

უკან დაბრუნება  
 
 
საქართველოს დრო
 

 

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

2017 * შემოდგომის ტესტები

21/11_2017 @ 19.50

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

 1989-2017 ზაფხული   203 ტესტი | 250 ბორჯღალოსანი | სრულად

"თიბისის რაგბის სერიის" ტესტები

 32-კაცა რაზმი  |  ბალანსი  |  მეორ დონე (2015-17)

შაბ

11/11

18.00

დინამო

კანადა

54:22

23-კაცა სია  |  "ცოცხალი" ოქმი

შაბ

18/11

18.30

კარდიფ

უელსი

6:13

 23-კაცა სია   |   მეტოქენი და მსაჯები   |   სტატისტიკა

შაბ

25/11

18.00

მესხი

შტატები

.

2017-18 * დიდი 10

22/11_2017 @ 15.45

26/1 გადმოდებული  ლოკ – ბთმ

19/11 @ 19.55

სხვ

 მ-წ *

$

აია  ქუთაისი

37

+150

9-0

1

ლელო სარასენს

31

+68

7-2

3

ლოკომოტივი

29

+84

6-2

5

ჯიქი  გორი

26

+26

5-4

6

ბათუმი

23

+89

4-3*1

5

ხარები  რუსთავი

21

-34

5-4

1

აკადემია

15

-10

2-7

7

არმაზი  მარნეული

14

-52

2-6*1

4

არმია

9

-121

2-7

1

ბაგრატ  ქუთაისი

5

-200

1-8

1

^ პირისპირ შედეგით  |  სტატ’მოწინავენი
ქულათა ტოლობა  |  სქოლიო

2017-18 * პირველი ლიგა

21/11_2017 @ 19.45

25-26/1  VIII ტური

შავი დაფა

15/11_2017 @ 19.30

ვის როდის უმთავრდება სასჯელი

2017-18 * რეგიონული ლიგა

13/11_2017 @ 18.45

განახლდება 2018 წელს

24/02 დასავლეთი | 10/03 აღმოსავლეთი

2017 * ჭაბუკთა ლიგები

17/11_2017 @ 17.30

  მოწინავე სამეულები 

"" ლიგ

4-5/11  ოქროს | ბრინჯაოს  ფინალები

1

ლელო  თბილისი

2

აია  ქუთაისი

3

იუნკერები ჩოხოსნები

რეიტინგოებიც  დასრულდა

"" ლიგ

12/11 ფინალები  | 17/11  II სარეიტინგოები

1

ხვამლი ხომლი

2

ლელო 1  თბილისი

3

მწვანე აია  ქუთაისი

ზედა რვეული      ო    შუა რვეული     

სანუგეშოები დასრულდა   აღმ   დას

2017-18 * კონტინენტის ფარი

21/10_2017 @ 24.50

  სრულად    ოფიციოზი_EN

ბათუმი -

საქართველოს თარიღითა და დროით, შაბათობით

14/10

17.00

როვიგო (იტა)

27:31

21/10

15.00

ჰაიდელბერგ (გერ)

33:16

09/12

18.00

ვიადანა (იტა)

0:0

16/12

15.00

ტიმიშოარა (რუმ)

0:0

"ა"

სხვ

ტმშ (რუმ)

9

+39

9/3

რვგ (იტა)

6

-1

5/6

ჰდლ (გერ)

4

-13

3/7

ვდნ (იტა)

1

-32

4/9

"ბ"

სხვ

ბთმ (საქ)

7

+13

8/5

კლვ (იტა)

6

+23

9/4

პდვ (იტა)

5

+1

3/3

ლშბ (პორ)

4

-30

5/9

გუნდი თანაჯგუფელებს ეჯიბრება,
მაგრამ ... არ ეთამაშება!
პლეი
ოფში გადის ორ-ორი მოწინავე

2018 * რაგბი ევროპა

10/07_2017 @ 19.05   წყარო_EN

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

შაბ

10/02

15.00

შინ

ბელგია

0:0

შაბ

17/02

17.30

გარეთ

გერმანია

0:0

შაბ

03/03

15.00

შინ

ესპანეთი

0:0

შაბ

10/03

16.00

სოჭი

რუსეთი

0:0

კვი

18/03

13.00

შინ

რუმინეთი

0:0

ბალანსი  |  ჩემპიონები და სლემოსნები

2019 * მსოფლიო თასი

2/11_2017 @ 18.15

საქართველო -

საქართველოს თარიღითა და დროით

ორ

23/09

14.15

ტოიოტა

უელსი

კვი

29/09

09.15

კუმაგაია

კან | ურუ

ხუთ 03/10

09.15

ოსაკა

ფიჯი

პარ

11/10

14.15

შიზუოკა

ავსტრალია

განრიგი    სრული  |  ჩვენი ჯგუფისა

იაპონია  |  პარ 20/09 - შაბ 2/11

ირლ ზელ ინგ ავს
შტლ აფრ სფრ უელ
იაპ იტა არგ საქ
ევრ’1 აფრ’1  აშშ   ფიჯ 
ევრ’2 | სამ რეპ  ტონ  კან | ურუ

ესები

28/08_2017 @ 22.30

ახალი წესები დამდეგი სეზონისთვის

15-ვე სიახლე 4-გვერდა ბროშურად (ა5)

შეცვლა და უსაფრთხოება

შეცვლის ბარათი

თაი’ბრეიქი

ოქმის ბლანკი და
შევსების ინსტრუქცია

განახლებული წიგნი 

სახელმძღვანელო

13/10_2017 @ 11.05

"მსოფლიო რაგბის" მეორე დონე

72 გვერდი – ამობეჭდეთ "5" ზომის წიგნად!

ლექსიკონი

23/01_2017 @ 21.00

ნულოვანი ვერსია

+ დამატებითი საკითხავი

დასრულებული შეჯიბრებები    არქივში

\

 

მსოფლიო თასი 2015
 
ევროპის ერთა თასი
 
ვიდეო გალერეა
 
სარაგაბო ბაზები
 
სად მივაბაროთ ბიჭი
 
ლეგიონერები
 
 
 
keep rugby clean
 
 
referee
 
არქივი

 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის 1 არხი

 

 

რადიო პალიტრა

 

ლელო
 
 

 

საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ლოგო თიბისი ბანკის ლოგო ნატახტარის ლოგო მინდა ჯგუფის ლოგო